Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítségkérés: Kérések-Felajánlások fórum

Segítségkérés: Kérések-Felajánlások (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
3353. Hajnika0
2015. szept. 7. 15:56
sziasztok gyermekruhákra cipőkre lenne szükségem sajnos postát nem tudok álni
3352. fzsani79
2015. márc. 5. 12:32

Sziasztok!


Lenne egy feleslegessé vált 55cm-es Sony színes televíziónk, ha valakinek szüksége van rá kérem, még ma írjon, ha lehet. Átvehető Budapesten.

Ha valakit érdekel, írjon privát üzenetet.

2015. febr. 27. 10:58

Sziasztok! Lenne egy felesleges dohányzóasztalom, ha kell valakinek ingyen. Annyi hibája van, hogy a fedőlapja "sérült", meglocsoltam rajta a cserepesvirágot és nyomot hagyott, de leterítve használható. Nekem útban van. Ha szüksége van rá valakinek, szállításról kellene gondoskodni. (Budapest területén)

Ha valamit érdekel, kérem, priviben írjon!

3350. loch ness
2014. szept. 24. 11:40
Régebben írtad, hogy "szégyenszemre" turiból vásárolsz. Hát ezt ne szégyelld, nagyon sokan megteszik, és ráadásul ott olyan klassz, jó anyagból való egyedi darabokat is ki lehet fogni olcsón, hogy butikban se találsz olyat. Sőt, itt régebben valaki írta, hogy a közelében egy butikos turkálóból szerzett be jó minőségű cuccot, aztán felújíttatta és eladta... Most már olyan színvonalú turkálók vannak, hogy senkinek nem kell szégyellnie, ha ott vásárol (eddig se kellett mondjuk, de érted, mire gondolok). És most már kínai boltban is vannak minőségi ruhák, igaz, ott jól körül kell nézni.
3349. loch ness
2014. szept. 24. 11:37

Cikicakk, szerintem nagy segítség lenne, ha találnál valakit, aki tud ruhát átalakítani, és ezt ingyen vagy jelképes összegért megteszi nektek. Ez nem is olyan lehetetlen, biztos vagyok benne, hogy lenne olyan, aki szívesen megtenné, akár egy nyugdíjas, akár egy varrónő. Sajnálom, hogy csak ötletet írok, fogalmam sincs, hogyan lehetne ilyen embert találni, de talán egy hozzászóló még továbbfejleszti a gondolatomat. Mert akkor elfogadhatnál, turkálhatnál ruhát a fiadnak, és nem lenne gond, hogy ráigazítsátok. Olyat, ami pont illik, rá nemigen fogsz találni, ezek tényleg nem szokványos méretek.


Illetve mégis van ötletem: annak idején nálunk a művelődési házban volt szabás-varrás tanfolyam. Ott is érdeklődhetnél a tanfolyam vezetőjénél, hogy ez a gondod, lenne-e ötlete, kihez fordulj. Vagy akár te magad is eljárhatnál egy ilyen tanfolyamra, ha van kedved, az is jót tesz szerintem az embernek, ha újat tanul.


Bocs, most ötletelek, mert segíteni szeretnék, de nem olvastam el mindent, nem tudom, mi megvalósítható nálatok, mi nem, ha nagyon mellényúltam volna, akkor bocsánat.

2014. szept. 10. 15:13

Kedves mindenki!


Súlyváltozásom miatt nagyon sok 26-27-28-as farmer vált feleslegessé.Mind tökéletes állapotban vannak,odaadnám egy rászoruló lánynak,anyukának.Postázni nem szeretném,személyesen kellene átvenni Kispesten vagy Pestlőrincen.

Részletek privátban!

3347. Művház
2014. szept. 10. 09:22

Üdvözlök mindenkit!


Édesanyámnak szeretnék, jószándékú embertől (emberektől) tolókocsit kérni. Sajnos mindkét lábát levágták, mozgásképtelen. Anyagilag nem engedheti meg, hogy vegyen. Kérem bárki aki segíteni tud, erre a telefonszámra telefonáljon: 0620-237-2197


Cím: 3744 Múcsony Népkert út 14. fsz Dányi Józsefné

3346. mamcili (válaszként erre: 3345. - Siba22)
2014. aug. 14. 11:47
Nincs mit!
3345. siba22 (válaszként erre: 3344. - Mamcili)
2014. aug. 14. 11:46
Köszi az infót :))
3344. mamcili
2014. aug. 14. 11:26

Van egy nő, akinek eddig rengetegen segítettek, eközben megismert önzetlen családokat, akik legalább annyira bajban vannak a hétköznapokban mint ő (ők) Ezért úgy döntött, hogy ő is megpróbál segíteni. Tartós élelmiszer gyűjtésbe fogott.

[link]

több infó itt, illetve tőle ;)

3343. Chiara77
2014. aug. 11. 14:09

Sziasztok,


van 3 darab NESTLÉ ALETE bio bébiételünk (természetesen NEM lejárt, bontatlan csomagolásban, tiszta helyen tárolt stb.), 1+ éves kortól adható 250 grammos kiszerelésű üveges ételek, komplett főétkezésre való (hús-zöldség-tészta/rizs)- keleti rizottó az egyik, a másik bolognai stb.


Augusztus végéig jó a szavatossága, a kisfiam már nagy, nem eszünk ilyeneket, tartalékba vettem (év eleji utazáshoz), de elfeledkeztünk róla, nem került rá sor.


A Müller drogériában vásároltam, darabja kb. 480 Ft volt.


Ingyen és szívesen odaadom kisgyerekes családnak, amennyiben holnap vagy holnapután eljön érte valaki személyesen a munkahelyemre (Oktogon közelében egy irodaház) előre egyeztetett időpontban 8.30-16.30 óra között.


Később sajnos nem érek rá, kórházba megyek, mire onnan kijövök, a bébiételek lejárnak.

Elvinni nem tudom sehová, sem időm, sem kapacitásom nincs rá, postára nem adom (törékeny és ugyancsak nincs most időm a postára szaladgálni vele).


Akit érdekel, kérem üzenetben keressen meg.

Köszönöm.

3342. goringa
2014. aug. 8. 18:49

Tisztelettel üdvözlök mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni azoktól,akiknek lehetősége van rá.Nem pénzre és nem adományra van szükségem.Több,mint 20 éve albérletben lakok Miskolc belvárosában.A jelenlegiben 15. éve.Eredetileg úgy indult,hogy életünk végéig itt lakhatunk.Sajnos a tulajdonosnak elfogyott a pénze és egyéb problémái miatt,az ingatlant értékesíteni akarja-ami érthető.A párom 67 éves nyugdíjas,én 59. éves még dolgozó nő vagyok.Itt öregedtünk,betegedtünk le és ebben a korban már nagyon nehéz mozdulni,pakolni,költözni,de muszáj.Természetesen szétnéztünk az albérletpiacon,ellenben a mostani árak számunkra már megfizethetetlen árakon mozognak.Az lenne a kérésem:Ha valakinek van üres kis lakása a belvárosban,elfogadható bérleti díjjal és rezsivel-jelezze már felénk,hogy tudna segíteni.Szomorú,hogy ilyen segítségkéréshez kell folyamodnom,hogy fedél legyen továbbra is öreg fejünk felett.

Köszönöm.

3341. siba22
2014. júl. 30. 11:30
Igaz nem ingen de szükségünk lenne egy el.mellszívóra.Az árban megegyeznénk természetesen.
3340. ubi pretium (válaszként erre: 3338. - Cikicakk)
2014. jún. 30. 16:36
Biztos,hogy nem személyesen GY.F. válaszolt neked.Én segítenék,de az én fiam még sokkal kisebb.Ellenben mi nagyon sokkal rosszabb körülmények között élünk.Biztos van az önkormányzatnál valamilyen segély,amit kaphattok.Mert itt pesten nulla,de tapasztalat mutatja,hogy vidéken könnyebben adnak.Ne add fel,menj minden apró lehetőség után!!!!4
3339. bacscat (válaszként erre: 3338. - Cikicakk)
2014. jún. 30. 11:00

Kedves Maja!

Kérlek mérd meg a fiad egy pólójának hosszát és szélességét, illetve egy nadrágjának derékszélességét és hosszát. 44-es cipő még elviselhető e számára vagy már kicsi.

Szükségem lenne a címetekre és telefonos elérhetőségetekre, meglátom mit tehetek ruha ügyben. Érdekelnek a Te ruhaméreteid is.

Üdv

Bacscat

3338. cikicakk (válaszként erre: 3336. - Moonlight13)
2014. jún. 30. 00:36
Elnézést.hogy ilyen soká jelentkeztem a fórunon,de beteg lettem,és nem volt erőm még a géphez ülni sem.Sajnos már lekéstem a jótanácsod megfogadáshróz,de bízom bene, hogy mivel a fiamé más,így nem jönnek rá, Sajnos edig egy-két jóindulatú hozzászóláson kívül senki nem tudott segíteni. Írod,hogy Lomtalanításkor sok bútor féle gyúlt ösze. Ezekre szerencsére nincs szükségünk. A 190 cm-es fiam ruházása a legnagyobb gondunk, 45-ös lábára cipőt venni,és mivel a magasságához képes nagyon sovány,így még nehezebb ruhát venni neki.Egy átalakítás majdnem annyiba kerül mint a duriban egy jobb pulóver.Semmi kiutat nem látok a jövőnkkel kapcsolatban.33 évig emelgettem a magatehetetlen betegeket,fürdettem,etettem, ápoltam, vígasztaltam őket,és most lassan én is oda kerülök.Nem tudom meddig fog ez menni,de amíg csak tudok kitartó leszek hisz a gyerekemről van szó.Persze a férjem is szeretem,ö is kap enni,bár nem annyit mint a gyerek.A gyerek szerencsére nagyon megértő.Több helyre jelentkezett a nyári szünetben dolgozni,de állandóan azon akadtak fel,hogy még nincs 18 éves.Október 1-én tölti be a 18.életévét.Ráadásul angol tudással rendelkező gyerekeket keresnek. A fiam már 11.osztályba előre hozott érettségivel,középszintű éettségi vizsgát tett le.Így már nem kell jövőre érettségiznie, és talán akad majd valami munka a számára is.Köszönöm türelmeteket,hogy ekolvasátok a hozzászólásaimat,De írás közben is azon jár a fejem,hogy ni legyen a következő lépés. Klapka Gyorgynek, és Gyurcsény Ferencnek már írtam privát levelet,de csak Gyurcsény válaszolt, hogy menjek be az önkormányzathoz.Sziasztok! mindenkinek gondtalan jó éjszakát kívánok,Maja( cikicakk)
3337. bacscat
2014. jún. 28. 10:12

Üdvözlet!

Női és férfi, ritkábban gyermek ruha adományozással foglalkozom Debrecenben.Több adományozót képviselek, akik anonimek de visszajelzést kérnek a ruhák sikeres átadásáról.

Ha valakinek szüksége van ruhaneműre ingyen, az indoklással írjon nekem egy személyes üzenetet. A ruhákat általában személyesen viszem ki így kérem ne írjanak valótlan adatokat. Azokat a ruhákat amelyek nem megfelelő méretűek vagy nem tetszenek, vissza lehet juttatni hozzám én pedig más igénylőt keresek.

Olyan személyekkel is felvenném a kapcsolatot aki tud internet nélkül élő családokhoz csomagot eljuttatni. Köszönöm.

3336. moonlight13 (válaszként erre: 3333. - Cikicakk)
2014. jún. 27. 16:26

Értem. Lehet, hogy tényleg kellemetlen a fiad munkahelyén. Maximum még egy profilt tudnál gyártani, kép nélkül. Mindenesetre számlaszámot, címet ne írj. A számlaszám többnyire inkább irritálja az embereket. Legfeljebb a helyzetet lehet felvázolni, és azt írni, hogy priviben többet tudsz írni magadról. Több ötletem sajnos egyelőre nincs.

Nálunk most volt lomtalantás, elgondolkodtam, hogy egész jó bútorokat is láttam...

3335. féknyom (válaszként erre: 3334. - Dzsozi68)
2014. jún. 27. 15:02
Egy szabálysértés, 1 szankció.
3334. Dzsozi68
2014. jún. 27. 14:50

Sziasztok! A segitségetekre lenne szükségem autós témában,illetve olyan személy hozzá szólását,észrevételét,válaszát várnám aki othon van ezen témában.

Nemrég nagy butaságom,és rohanásom közepette nem vettem figyelembe, a kötelező haladási irány jelző táblát,és nagy bátran befórdultam arra amerre nem lehetett.Még egy apróságnak nem mondható momentum,nem emlékszem hogy legalább irányjelzőztem vagy sem?Ott ahól ez tőrtént kamera rendszer is van,így valószinű hogy lefilmeztek ezen cselekedetemkór.Most jön a csavar,ezen tettemet pechemre egy rendőr is látta a kocsiából,és nagyon szúros szemmel követte a műveletemet!Tudom hogy a szabályokat bekell tartani,és nem is eszt vétóznám meg,a kérdésem arra irányúl,hogy ugyan azért,megbüntethet a rendőr is,ha ír egy feljelentést,mert persze mostmár,lehet anélkűl hogy megállit,elég ha látja az esetet,illetve a felvétel alapján közigazgatási bírságot is kiszabhatják egyszerre?Melyik az erössebb szerv,vagy nincs szankcionálva?Nagyon megköszönném ha,valaki ebben tudna nekem érdemi tanácsot,megjegyzést fűzni.Köszi előre is!!!

3333. cikicakk (válaszként erre: 3330. - Moonlight13)
2014. jún. 22. 23:31

Tudod egyszer már megpróbáltam a facebookon a saját oldalaom leírni elkeserítő helyzetem és kértem,hogy aki tud bár mivel segítsen.Megadtam bankszámla számot,lakcímet,mindent ami ahhoz kell,hogy aki segíteni szeretne, az tudjon segíteni. Másnap a nagyfiam beállított és kegyetlenül leszídott. Meggmondta, hogy ne égessem már le ennyire, hisz a hülye is észre veszi, hogy Ő a fiam. Nem csak a vezeték nevünk azonos,hanem több kép is van fenn,amin együtt látszunk. Szégyenli,hogy ennyire szegény szülei vannak,de segíteni ő sem tud,viszont a cégénél nagyon rossz fényt vet rá,ha ezt megtudják. Olyan munkát végez,ahol ellenőriznie kell, hogy az EU-tól kapott pénzt arra fordítják-e amire kapták. Minden fillérről el kell számolniuk azoknak akik megkapták az EU-tól ezt a kedvezményt. Mondta,hogy ha megtudják a főnökei azt fogják hinni, hogy megvásárolható pár ezer forintért, csak hogy a szülein segítsen. Ez az összecsapás után vállalta, hogy fizeti az internetet és a kábeltévét. Még nem volt netem,egy ismerősöm gépét használhattam. próbáltam gazdag embereknek privát írni,őszintén leírva a jelenlegi helyzetemet. Egyetlen egy embes dem válaszolt, illetve Gyurcsány Ferenc javasolta, hogy forduljak az önkormányzathoz bizalommal. Hódmezővásárhelyen lakom.Lázár János volt a Polgármesterünk,most Almási István, de a város leghülyébb lakója is látja, hogy Almási csak egy báb.Minden városi gyűlésen ott van Lázár jános is, sőt a kérdésekre is Ő válaszol.Almási mint ha ott sem lenne. Esélyem semmi, bár próbálkoztam. Olyan választ kaptam,hogy örüljek, hogy még van fedél a fejem felett és nincs adósságom.A polgármesteri hivatalnak nagyon szűk a keret amit a szegények megsegítésére kapnak,azt a pénzt meg a több gyermekes anyák kapják meg.

Ezek után már nem merek a facebookra írni,mert nem hiányzikmég egy olyan üvöltözős vita mint legutóbb a fiammal.Megértem,hogy félti az állását,de ő is megérthetné,hogy én meg féltem a másik gyermekem és a férjem. A parkinsonnak kifejezetten árt ha az agy túl van terhelve negatív gondolatokkal.Néha attól félek,arra ébredek,hogy csinált magával valamit éjszaka,mert már többször mondta, hogy egyre nehezebben bírja. Most kaptunk egy kis esélyt,(bár pénzt nem hoz a konyhára) a férjemnek elfoglaltságot . Egy ismerősöm nekünk adta a kertjét,hogy műveljük,ültessünk bele amit akarunk, sőt még a vetőmagokat és a palántákat is Ő fizeti. Mivel a parkinsonnak az állandó fekvés és mozdulatlanság kifejezetten ártalmas, így örültem,hogy a kertig kerékpárral kiteker és vissza. Az kb 4 km. Ha nem csinálna ott semmit már akkor is előrébb vagyunk. Reggeltől estig elmolyolgat,ültetget, gondozza a kertet,locsolja, bár nehéz a locsolás,mert fúrott kútból kell a vizet felhúzni, de az is jót tesz a lemerevedett izmainak. Legalább már a kedve jobb. Én is kiszoktam menni,mert szerencsére a városon kívül van.így nem kell félnem a tömegtől és a hangzavartól. Én kapálok,gazolok,ami neki nem megy,mert nem tud legguggolni és kapálni sem folyamatosan. Néha adódik egy kis munka is attól akitől a földet kaptuk.Igaz,400ft-os órabér, de hetente kb 2,5 ezer forint azért össze jön. Sajns nem mindig, de ez is több mint a semmi. Köszönöm a jótanácsot, de félek megtenni.

3332. cikicakk (válaszként erre: 3331. - Aed6bafa83)
2014. jún. 22. 22:10
Ezt kipróbáltuk,meg is kaptuk, de csak a férjem.Havi 3000ft-ot kap,amit csak a kórház gyógyszertárában válthat ki. Én nem tudom miért nem kaptam meg,pedig az én nyugdíjam nem éri el az 50.000ft-ot, az övé meg 63.000ft körül van. Mindenesetre ez is segítség,mert annyival is több jut ennivalóra.Sajnos a gyógyszerek árát azóta már kétszer emelték,így a 3000ft annyit ér most,mint két éve 1000ft.
3331. aed6bafa83 (válaszként erre: 3326. - Cikicakk)
2014. jún. 22. 17:13

Szia!


Szomorúan olvastam történeteket. Nem tudom hogy próbáltátok-e már a Megyei Egészségbiztosítási Pénztárnál van egyszeri gyógyszertámogatás (pénzbeli). Kérni kell tőlük egy nyomtatványt vagy az OEP.hu-n letölteni. A háziorvossal kell kitöltetni, meg a patikával. Próbáljátok meg igaz egyszeri segítség de talán jól jönne.

3330. moonlight13 (válaszként erre: 3329. - Cikicakk)
2014. jún. 22. 17:00
Akkor próbáld meg ezt így leírni a facebook oldalatokra, hogy osszák meg. Szerintem ruhát, meg egy-két dolgot biztos tud valaki azért adni. Eg próbát az is megérne.
3329. cikicakk (válaszként erre: 3328. - Moonlight13)
2014. jún. 22. 14:32
Köszönöm a javaslatot,már utána néztem. Én itt Hódmezővásárhelyen, férjem Szegeden. Sajnos a fiam túl magas azokhoz a főleg nadrágokhoz amik ott vannak. Találtam egy két olyan darabot,ami hosszra jó lett volna, de derékba kb. 40cm szélesebb volt.A nenekéhez meg akkor ért volna az anyag, ha oda fújja a szél. Ha lenne varrónő ismerősöm,talán lehetne rajta segíteni,de nincs. Megkérdeztem azért egy ilyenekkel foglalkozó céget,hogy mennyiért alakítaná át Viktorra a nadrágot. Olyan árat mondott,amiből mi 4 napig eszünk.Önkormányzat annyit segít, hogy kaptunk lakásfenntartási segítséget. 3000ft gázártámogatást. A közgyógyellátásunkat elutasították,mert az alapanyagok olcsóbbak, és az egy főre jutó jövedelemből futni kellene.Mint írtam a gyógyszerészeti kamara és a kezelőorvosa is megírta, hogy nincs ilyen olcsóbb alapanyag, de akkor sem jár. Próbáltam a Máltaiaknál is. Ott kaptam 2 üveg befőttet, és 5 doboz kenőmájast.Persze előtte az önkormányzattól hoznom kellett egy igazolást, hogy rászoruló vagyok. Így havonta 1000ft-ért tudok venni a boltjukban élelmiszert, bár az Szegeden van és az útiköltség majdnem annyi,mint annak az ára amit adnak. Teljesen elvagyok keseredve.Tudom,sokan azt gondoljátok,hogy nagy baj nem lehet,hisz van internetünk. Mint írtam azt a nagyfiam fizeti,mert sajnálja az öccsét,mivel neki sokkal jobb gyerekkora volt mint Viktornak.Rengeteg helyre írtam az interneten is.Cégekhez fordultam, olyan emberekhez, akik számomra a tévében szimpatikusnak tüntek. A facebookon az oldalukra írtam meg a problémámat,megírtam azt is, hogy nem ingyen kérem,amit tudok adok érte,hisz azok sem kevés pénzbe kerültek. Sajnos még csak válaszra sem méltattak.Gyurcsány Ferenc írt annyit, hogy forduljak az önkormányzathoz.Természetesen tudom,hogy vannak nálunk sokkal szegényebbek is, hisz nekünk még van fedél a fejünk felett,még van áramunk,még van gázunk,de hogy ez meg is maradjon rengeteg problémát okoz. A legveszélyesebb az egyoldalú étkezés.Nekem tej,kifli egész napra. Férjemnek zsíros kenyér és víz egész napra. A gyereknek szinte minden második nap tészta,deóval,mákkal,grízzel,tejföllel,( a sajt már nagyon drága. A többi napokon 3 tojásból tükörtojás. Hétvégén tudok venni gy kis húst,de abból csak annyit, hogy ő jól lakhasson.Nem sajnáltatni akarom magam,csak leírom a helyzetem. Semmit nem kérek ingyen,amit tudok oda adok azért ha pénzt kapok. A pénz azért lenne lényegesebb,mert a gyógyszereinket nagyon ki kellene váltani.Veszélyes játékot űzök azzal,hogy nem szedem őket.Főleg az epilepszia elleni gyógyszereim elfelezése, spórolás vele, az veszélyes.Havi két dobozzal kellene szednem,de csak egy dobozt váltok ki,az is 5000ft. Szinte hetente vannak rohamaim.Félek,hogy egyszer úgy oda verem valahova a fejem,,hogy nem élem túl.Nekem ez csak jó lenne, de gyávaság megfutamodni és itt hagyni a férjem és a gyerekem a bajban.Ha valakit érdekel mit tudok cserébe adni, akkor annak megírom. Minden dolog szinte új,alig használt, sőt a merinó ágynemű garnitúra fel sincs bontva,eredeti.2 garnitúrát kaptak a nagyfiamék nászajándékba és nekünk adták,hátha azzal is tudnak segíteni. De ha tudtok valami internetes munkát,amibe nem kell előre befizetni,annak is nagyon örülnék. Üdvözlettel,Maja!
3328. moonlight13 (válaszként erre: 3326. - Cikicakk)
2014. jún. 22. 08:55
Önkormányzat, családsegítő szolgálat, szeretetszolgálat, Vöröskereszt nem tud nektek segíteni? Az én fiam alacsonyabb, úgyhogy sajnos nem tudok még ruhát sem adni. De a fent említetteknek nézz utána, plána ha van internetetek! Egy-két e-mailt megérne.
3327. lakusz
2014. jún. 22. 05:28

KÉREM akit tud és akar segíteni kérem írjon nagyon szeretnék már túl lenni ezen az egészen már kaptam segítséget pl élelmiszert és ruhákat de építő anyagra lenne szűkségem vagy valami megoldásra, vagy valami ísteni csodára mert én magam nem tudom meg oldani és más szervezet se segített idáig sajnos. és kérek szépen mindenkit sértő dolgokat ne írjon mert kaptam már eleget köszönöm! Aki szeretne segíteni az jelöljön vagy írjon kérem!


[link] . lajos.36@freemail.hu

3326. cikicakk
2014. jún. 22. 00:14

Kedves Hoxa tagok,Kedves Hoxa!


2007 óta vagyok ennek a weboldalnak a tagja.Szereztem itt sok jóbarátot, sok érdekes dolgot megtanultam,megértettem,néha én is tudtam segíteni,hol pár szép szóval,hogy kis csomagokkal. Most olyan helyzetbe kerültem,mikor már én vagyon nagy bajba. Van egy 37 éves fiam,és egy 18 éves. A kicsit 9 vetélés után szültem meg 42 éves koromben,mikor már nem is vollt rá reményem.Akkor nagyon boldog voltam,most még is úgy érzem,hogy csak szenvedést adok a gyerekemnek. Mikor megszületett mind a ketten egészségesek voltunk.Férjem építésí vállalkozó,én ápolónő voltam33 évig. Sajnos előbb én betegedtem meg állítólag kullancstól elkapott agyhártya gyulladás következményeként vissza maradt epilepszia és pánikbetegség miatt. Lerokkantosítottak.Baj még ekkor sem volt,hisz a párom még mindig aktív kereső volt,és igaz,nem dőzsöltünk,de nem is éheztünk. A gyerek 5 éves koráig minden nyáron mentünk pár napra Szilvásváradra nyaralni.Játékai is voltak,bár nem halomban álltak a szobában,de szülinap,karácsony,stb szép ajándékokat kapott.Közben a frissen nősült idősebbik fiunkat is tudtuk támogatni az esküvő kifizetésével, a lakás vásárlás beugrójának befizetésével, az unoka érkezésekor,pénzt és babaholmikat tudtunk adni. Aztán be ütött a krakk.Férjem szinte fél év alatt teljesen mozgásképtelenné vált.Először az orvosok sem tudták mi a baj.Kezelték porckorong sérvvel,nyirokér ödémával, meg a csuda tudja miket próbáltak még beazonosítani. Majd egy év kellett mire kiderült, hogy parkinsonos Én öltöztettem,vetköztettem,fürdettem,stb. A vállalkozást szüneteltetni kellett,mert nem tudott dolgozni.Szerencsére volt egykis tartalékunk,így sokkal kevesbbb nem jutott az asztalra. Majd anyósomat ápoltam 2 évig,ami segítség volt annyiból,hogy a nyugdíját teljes mértékben ideadta,de sajnos az idegeim ettől a két évtől teljesen kikészültek.Anyósom sosem szeretett és ahol csak tudott még akkor is ártott nekem,amikor már rajtam múlt az élete, a komfort érzése. Fogamat összeszorítva ápoltam becsületesen. Aztán meghalt anyósom,eltemettettük,majd 700.000t-ba került. innen aztán egyenesen vezetett az út a középosztályból, a létminimumig,aztán a mélyszegénységig. Nem tudtuk tovább fizetni az internetet, a kábeltévét,hisz ennünk kellett. A fiam most 190cm és szinte minden évben új ruhákat kell neki venni,mert kinövi őket.Szégyen,nem szégyen a duriból vásárolok. Kettőnk rokkant nyugdíja 124.000ft a csalási pótlékkal együtt. A férjem gyógyszerei a parkinsonra havi 28.000ft. az én gyógyszereim ( epilepszia, pánikbetegség, agyvérzés, szinte havonta belobbanó súlyos ízületi gyulladások, a véralvadásgátló, az értágító az agyvérzés kiújúlása ellen, gyomofekélyre gyógyszer) 19-22.000ft. Egy ideig kaptunk közgyógyellátást, de a Fidesz legújabb törvénye szerint nem a gyógszer teljes árát kell nézni,hanem az alapanyag árát. Így hiába vittük be az orvos és a gyógyszertár igazolását, hogy nincs olcsóbb alapanyag, ők nem fizetnek közgyógyot,mert szerintük van olcsóbb gyógyszer is.pereskedni nincs pénzünk.A kormány ellen nyerni lehetetlenség. Nekünk szerencsére vannak bútoraink. Megpróbáltunk az apród.hu-n mindenünket aladni ami már nem kell. Eredeti merinó gyapjú ágygarnitúra,aminek eredeti ára 160.000ft,mi 40.000ft-ért adtuk volna el.Ráadásul kettő van belőle és ha megvették volna mind a kettőt akkor a két granitúra csak 60.000ft lett volna. Van még színterápiás biotron lámpánk,amit akkor vettünk,mikor még tellett rá és garantálták,hogy sikeresen gyógyít.Tényleg értünk el vele szép eredményeket,mert a férjem azóta újra tud menni,már lépcsőn is közlekedik,megint tud kerékpározni,de az autóveztés még mindig nem megy neki Az unokák arc-homloküreg gyulladását 3 nap alatt rendbe hozta.Agyvérzéses rokonunk, 1 hónap múlva már egy bottal járt. Jó hogy volt,nem lenne rossz ha maradna, de most nagyobb szükségünk van a pénzre mint a gyóyító erejére..Van autónk egy 10 éves szuzukink,de le járt a műszakija,lekellene vizsgáztatni,ami 30.000ft és ha találnak bajt akkor még azt is fizetni kell.A nagyfiam nagyon megsajnált bennünket,mert látta, hogy az öccse mennyivel kevesebbet kap mint ő mikor ennyi idős volt.Viktor( a fiatalabbik) nem tud elmenni fagyizni az osztálytársaival,nyáron strandra menni,discóba, bár milyen buliba, osztálykirándulásra, nem tud a barátaihoz menni szülinapi bulira,mert hiába hívják nincs képe ajándék nélkül beállítani. Sosem tudunk neki gyümölcsöt, vagy édességet venni.Ezért Gábor az idősebb fiam,hogy az öcsének is legyen szórakozása, befizette nekünk az internetet, és a kábeltévét.Pedig neki sem könnyű,két gyerek 7 és 3 évesek+ lakástörlesztés.Szerencsére forint alapú.Azóta is minden hónapban fizeti. Kaptunk tőle mind a hárman egy telefont,hogy tudjunk egymásról ki merre van,de úgy oldottuk meg,hogy 100 perc beszélgetés után nem enged több beszélgetést.Így ez 6000ft-ból megússzuk,de legalább annyiból nyugodtabb vagyok,hogy a gyerekeimet biztonságban tudom.Most ott tartunk,hogy a férjem minden gyógyszerét kiváltjuk,mert ha ő abba hagyja a parkinson 2 hónap alatt teljesen lebénítja és nem biztos, hogy sikerül újra talpra állítani.Így is vannak On-Of szakaszok,mikor napokig nem tud még felkelni sem.Én csak a z epilepszia elleni gyógyszereimet váltom ki,amivel megspórolok majd 15.000ft-ot, ráadásul még azzal is megpróbálok spórolni.Délben kettőt kellene bevennem,de csak egyet veszek be. A pánikrohamot igyekszem elkerülni,ha csak nem muszály nem megyek ki a házból.Így is volt már olyan,hogy Szegedre kellett mennem MRI-re és két buszról is lekellett szálnom,mert rosszul lettem. A tömeg, a hangoskodás, a ricsaj, a hangzavar,nálam könnyen kiváltja a pánikrohamot.3 éve megcsípett egy pók az udvaron,azóta kb 2 havonta, de van sűrűbenn is, hogy képtelen vagyok felkelni. Nem tudok beszélni rendesen,mindent kihányok,de az erre való gyógyszer is túl drága nekünk. Nekünk nagy segítség lenne,ha tartós élelmiszert kaphatnánk,olajt,lisztet,cukrot, konzervet,mert hűtönk csak egy kicsi van. Semmit nem kérünk ingyen. Rengeteg könyvünk van,gyerekjátékaink, ott van a színterápiás lámpánk,ami állványos és meglehet nézni a neten az állványos fajta 240.000ft. Mivel mi nagyon megvagyunk szorulva ezeket is jóval áron alull adjuk el.Mindenhez van használati útmutató. Van még atkátlanító pórszívónk, telefaxos telefonunk,rádióink, rengeteg könyvünk,ifjúsági,modern,szakkönyvek, gyermekkönyvek,pár db 1932-ből származó régi könyvek. Tehát semmit nem kérünk ingyen. Mindent megpróbálunk az árnak , a hozott segélynek megfelelő csere árút adni érte. Persze a legjobb a készpénz lenne,hisz a gyógyszereket senki nem tudja elhozni jótékonysági módon,hisz a gyógyszer az komoly dolog. Kérlek benneteket,kérlek Hoxa

amennyiben tudtok segíteni,kérlek segítsetek. Már teljesen elvagyok keseredve.Már annak is utána néztem hogy ha én meghalnék,akkor az árvasági lenne-e annyi,mint a nyugdíjam . Sajnos még a fele sem,pedig az én nyudíjam csak 49.800ft. 2011-ben már egyszer véglegesítettek a bizottságon 70%-al, de a Fidesz új törvénye közbe szólt.Aki nem töltötte be a z utolsó vizsgálat végeredményekor az 57 éve,akkor semmisnek tekintik az akkori döntést.2011. dec 12-én kaptam meg a véglegeítő határozatot,70%-al és 2 hét múlva töröltk az egészet.Azt írták,hogy 1013 december 31-ig vissza hívnak és majd akkor döntenek. Ma már 2014 május 21. van,de még nem lettem behíva. A pénzem nem csökkent, de nem is emelkedett.úgy mint a többi nyúgdíjasnak.Mondjátok meg,hogy lehet így megélni?

125-000ft-ból kivonjuk a férjem 28.000gyógyszerét, az én 5000ft-os gyógyszeremet. a Rezsi bár mennyire is spórolunk általában 45.000ft.Pedig télen már csak akkor gyujtunk be,mikor majd meg fagyunk, fürdeni csak minimális vízben szoktunk.Mindenből a legolcsóbbat vesszük.70.000ft a fix kiadásunk,marad az ennivalóra55.000ft. Ez 3 embernek, főleg egy növésben lévő gyereknek édes kevés. Persze ebből a maradékból még ki kell vonni a tisztasági dolgokat(fogkrém,tusfürdő wc papír, gokrém,dezodor,stb Szerence a szerencsltlenségben,hogy tavaly karácsonykor este a sötét udvaron kerestül estem a macskán és eltört az állkapcsom. Elég komoly műtéttel sikerült helyre hozni,de még így is vár pár műtét rám. A szélső lemez csavarjai mindig kiesnek. Komoly csontritkulásom van és nem bírja megfogni a csavart.Azóta,már fél éve én csak napi 1,5 liter tejet és 4 kiflit eszek egész nap-Mást nem tudok megenni,mert nem tudom elrágni. Az összes fogam oda lett,protézisre,még álmodni sem merek.Bocsánatot kérek,hogy ennyi bajt és keserűséget zúdítottam rátok,de de 7 év alatt megszoktam,hogy itt mindig vannak megértő és kedves emberek.Néha a pár segítő,együttérző szó is nagy segítség. Az amit a fiamról írtam,hogy kár volt még is megszülni az elkeseredés mondatta velem. Csak nyomort, szégyent, éhséget, és égést tudok neki adni azért mert ő kinőtt leharcolt ruhákban jár,sosincs pénze, pedig a 18 éves srácok már nem ehhez vannak szokva. Egyetlen egytől nagyon féltem,hogy összefut egy másik ilyen nyomorult gyerekkel,aki esetleg rászoktatja a lopásra. Eddig semi ilyen nem volt,nagyon is becsületes.Talált az iskola vécéjében egy pénztárcát és bevitte az igazgatóiba. Az egyik tanárnő kirántotta a telefonával a pénztárcáját,nem vette észre, de a fiam vissza adta neki.

Most elköszönök.Aki tud,kérlek segítsetek. A gyerek mérete: 190cm magas, 65kg, 45-ös lába van.Hosszú karja, hosszú lábai és hosszú törzse van.Mi már nem kérünk ruhákat,mert ami van,arra a kis időre már elég. Bútoraink ,ágyaink,hűtőnk,tévénk van. Aki pénzt tud felajánlani annak el kell jönni és lehet választani az eladó cuccok közül.Mondhatnám azt,hogy itt szinte minden eladó.Vigyáztunk mindenre, de a bútorokat és a többi használati tárgyat nem ehetjük meg,nem vehetjük be gyógyzer helyett. Sziasztok,mindenkinek nálunk csak sokkal jobb és boldogabb életet kívánok.Cikicakk!! Azért még azt az egyet hozzá fűzném,hogy lassan Jövőre 40 éves házasok leszünk, és egymás nélkül már rég feladtuk volna.

2014. máj. 8. 01:02
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni! Valaki csúnya tréfát űzött az itteni adatlapommal. Valakinek vicces, hogy nem lehet kisbabám, mert kiderült, hogy beteg vagyok és ezt itt próbálom feldolgozni a segítségetekkel. A napisz@r oldalra feltette valaki az itteni adatlapomat "Társkeresés felsőfokon" címmel. Kicsit sem tartom viccesnek, de sajnos nem értek ehhez az oldalhoz. Tudtok valami segítséget, hogy kit kell keresnem, hogy ez lekerüljön innen? Köszönöm!
3324. 6634c2bc48 (válaszként erre: 3318. - Chiara77)
2014. ápr. 25. 19:33
szia, írtam privát üzit.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook