Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Életem Ausztriában 3. – Gyermekágy Zsófi babával fórum

Életem Ausztriában 3. – Gyermekágy Zsófi babával (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életem Ausztriában 3. – Gyermekágy Zsófi babával

21. Tittike1982 (válaszként erre: 19. - 033054ac6c)
2013. máj. 14. 10:14
Én egy olyat láttam valamelyik katalógusban, ami úgy nézett ki, mint egy fűző, tehát az egész hátat és hasat tartja. Az tök jó lett volna, bár valami 89 euró körül volt és ennyivel a harmadik szülés után már nem érné meg megvenni. De ha még az első terhességem alatt hallottam volna róla, akkor tuti rááldozom ezt a sok pénzt. Így marad a hasizomtorna meg majd az elválasztás után a fogyókúra, mert azért nem akarok örökké ilyen bálna maradni.
20. Tittike1982 (válaszként erre: 18. - Yaweb)
2013. máj. 14. 10:11
Persze hogy összejön, fő a pozitív hozzáállás :-)
19. 033054ac6c (válaszként erre: 12. - Tittike1982)
2013. máj. 12. 19:14
Hasleszorítós bugyim volt és azt nagyon szerettem,nekem mondjuk hamar visszament a hasam is,de inkább a tartás miatt érdekelne,hogy majd a következőnél esetleg jobban fogja és nem fájna annyira sem utána.
18. Yaweb (válaszként erre: 9. - Tittike1982)
2013. máj. 10. 22:23

Nekem is azert lett csaszar,mert homlokkal ment a szulocsatornaba es kezdett leallni a szive :-(

De hat az a lenyeg,hogy egeszsegesek a te babaid is :-)


Hat jo lenne ha VBAC lenne,de csak azert,mert nagyon sokaig tartott mire felepultem a csaszarbol. De majd meglatjuk ha egyatalan osszejon :-)

17. Yaweb (válaszként erre: 7. - 033054ac6c)
2013. máj. 10. 22:19

Pl ilyen. Nem tudom,hogy otthon lehet-e kapni de biztosan van valami


[link]

16. Tittike1982 (válaszként erre: 13. - Krisz42)
2013. máj. 10. 21:34

És neked a harmadik, brutál szülésed otthon volt vagy Kanadában?


Mertél utána még negyediket vállalni vagy végleg elment a kedved a további babavállalástól?

15. Tittike1982 (válaszként erre: 13. - Krisz42)
2013. máj. 10. 21:31
Volt kis kocsi, de ha pl. hajat mosni mentem, akkor nem akartam annyi ideig magára hagyni egyedül. Ezért ilyenkor leadtam a csecsemősöknek, hogy legyen aki felvegye, ha sír vagy valami baja van. Aztán ez nem mindig tetszett nekik, mert ugye plusz munka. De végül is ez a dolguk, nem?
2013. máj. 10. 21:29
Krisz42, igen, valószínűleg jobb volt így. Azóta már hallottam olyanról, hogy faros babát valaki megpróbálta megszülni rendesen, mert hallani sem akart a császárról, a baba meg beszorult és oxigénhiányos lett. Most súlyosan fogyatékos, hordják mindenféle fejlesztésre... Hát nem érte meg. Van amikor a császár a jobb megoldás.
13. Krisz42 (válaszként erre: 11. - Tittike1982)
2013. máj. 10. 21:27
És a kis kocsiban nem hagyhattad addig?Nekem itthon is volt kis kocsi-Kanadában főleg-,abba is tehettem,ha nem akartam fogni,stb.Nekem mellettem voltak végig:)
2013. máj. 10. 21:26
Sonija,egyébként tényleg van ilyen öv. Meg olyan is, ami abban segít, hogy szülés után visszamenjen a has. Sajnos én pont akkor láttam meg egy katalógusban, amikor már a legkisebbem elmúlt 2 hónapos. Pedig milyen jó lett volna, most nem lennék ilyen bálna és nem kérdezte volna meg a minap az egyik szomszéd néni a hasamra meredve, hogy nahát, már jön a negyedik is? Na persze, gondoltam, Marci három hónapos és már a kilencedik hónapban vagyok a kistesóval.
2013. máj. 10. 21:23
Sonija, nálunk itt teljes roaming-in van éjjel-nappal. Ami végül is jó, főleg a babáknak, de hát néha pihenni is kellene az embernek, főleg frissen műtve. Le lehetett amúgy adni a babákat a csecsemősöknek, ha pl. zuhanyozni vánszorgott az ember lánya, de némelyik elég szájhuzogatva fogadta olyankor az anyukát. De azért összességében nagyon jó volt az ellátás, pedig ki szeret kórházban lenni.
2013. máj. 10. 21:18

MissBabyka, köszönöm!


Összesen 12 cikket írtam amúgy, mire a végére értem az összes gyerekem összes történetének. A többi "ellenőrzés alatt" státuszú. Szóval folyt. köv. :-)

2013. máj. 10. 21:16

Yaweb, én négyet szerettem volna, a férjem kettőt, így vontunk egy számtani átlagot. De egy negyedik császár már amúgy sem lenne ajánlatos.


Hogy miért lett mindegyik császár? Az első farfekvéses volt, 4070 g és 37 cm fejkörfogat. Hát ő nagy valószínűséggel nehezen fért volna ki, és ha egy faros baba beszorul, akkor megfullad vagy fogyatékos lesz. A másodiknál 12 óra vajúdás után leesett a szívhang, elfordította a fejét rossz irányba, leállt a tágulás és össze-vissza jöttek a fájások. A harmadiknál pedig azért, mert két császár után már csak programcsászár van a hegszétválás veszélye miatt.


De már mindegy, már beletörődtem, túl vagyunk rajta és kész.


Neked amúgy még simán lehet hüvelyi szülésed egy császár után, ha amúgy minden OK.

2013. máj. 10. 15:55
Nekem is három van,de annyira ne sajnáld,h császár lett,mert nekem a 3.is sima volt,holott császározni kellett volna.Akkora volt a feje,h beszorult a medencémbe,5percig úgy volt,azt a fájdalmat nem kívánom senkinek.Utána râmfeküdtek hárman-dokinő,szülésznő,párom-és úgy nyomták ki.Na akkor a hasam is iszonyúan fájt és olyan volt az egész,h nem szâmít senkinek mit kell kibírnom,csak megmaradjunk mind a ketten.Szülés után másfél hónapig véreztem és sok idő kellett,hrendbejöjjek.
7. 033054ac6c (válaszként erre: 2. - Yaweb)
2013. máj. 10. 14:38
Ez milyen öv légyszi áruld el:)
2013. máj. 10. 14:37
Akkor neked sem volt egyszerű,sajnos nekem is császárom lett másfél nap vajúdás után,amire egyszer sem gondoltam,hogy az lesz!Nekem is nagyon fájt utána és kényelmetlen volt az egész kórházi lét,de mondjuk nekem nem volt kint a kisfiam csak 3 óránként hozták és éjjel is a cscsemősöknél volt így bár nem sokat de legalább tudtam pihenni.Otthon már sokkal könnyebb volt minden szerencsére!
2013. máj. 10. 12:27

Gratulálok és jó egészséget kívánok neked és a családodnak, gyönyörűek a gyermekeid nagyon szép család vagytok! Kívánok minden elképzelhető jót még nektek! Igazi hős vagy és tetszett a cikked nagyon, figyelem felkeltő és tanúságos!

Szívesen olvasnék még tőled bármilyen más történetet! Szép napot kívánok!

4. Yaweb (válaszként erre: 3. - Tittike1982)
2013. máj. 10. 11:43

:-) koszonjuk. Igyekszunk. 3 baba? Az nagyon szep. En is 3-at akartam mindig :-) majd latjuk :-)

Miert lett mind3 csaszaros,ha kerdezhetem? Valami baj volt?

Kivancsi leszek,hogy en is csaszaros leszek-e ha jon baba :-) vegulis tok mindegy,mert nem az a fontos,hogy hogy jon vilagra hanem,hogy hogy nevelem :-)

Gratulalok neked a 3 babahoz :-)

2013. máj. 10. 11:21

Szia Yaweb!


Akkor sok sikert a kistesóhoz!


Nekem azóta három gyerek van, és mindhárom császáros lett. Most már úgy vagyok vele, hogy mindegy, de az első műtét után nagyon ki voltam borulva. Én is úgy éreztem, hogy kevesebb vagyok azoknál, akik tudnak "rendesen" szülni. Mára már szerencsére lecsengtek a hormonok és már beláttam, hogy tökmindegy, hogy jön ki a gyerek, csak egészséges legyen.


Mondjuk bírom az olyan beszólásokat mindenféle ismerősöktől, hogy nahát, császár lett? Aztán legalább szoptatni tudsz?


Most már csak udvariasan mosolygok, hogy igen, miért, talán megmutassam itt az utca közepén?

2013. máj. 10. 10:41

Szia,


Ugyanez volt nalunk is.

3 napig vajudtam,csaszar lett a vege. Felkeszuletlen voltam eteren. Nekem szerencsere nagyon hamar beindult a tejem,csodajara jartak a vedonok is de a kisfiam nem tudta,hogy kell szopizni. Mire hazaertunk a korhazbol 12%-at vesztette el a szulesi sulyanak. Orakat logott a mellemen,de nem lakott jol. En is fejtem,mert borzasztoan kisebesedett,de 1 nap alatt begyogyult a pumpa miatt. Tisztara depis voltam,hogy sem megszulni rendesen,sem szopiztatni nem tudtam. Aztan ahogy teltek a hetek,jobban feldolgoztam. Azt mondtam,hogy soha tobbet terhesseg vagy kisteso. 6 honap eltelt es rajottem,hogy kostesot szeretnenk,ugyhogy most babaproject van megint :-) most mar felkeszultebb vagyok,beszereztem dubla elektromos mellpumpat(elsore manualos volt es a kezem is bedagadt) ha csaszaros lesz megint,tudom,hogy van egy kifejezetten erre hasznalatos ov,ami segit :-)

2013. máj. 10. 09:08
Aztán áttoltak egy üres szülőszobába, és ott töltöttünk hármasban vagy két órát, amíg kiment az érzéstelenítő hatása. Zsófikám rögtön szopizott is, és gyanús szemmel méregette, hogy hová csöppent. Nekem meg egyre jobban fájt a hasam, minden mozdulat fájt, alig bírtam a gyereket is tartani.

Ugrás a teljes írásra: Életem Ausztriában 3. – Gyermekágy Zsófi babával

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook