Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Olyan lányokkal szeretnék beszélgetni, akik átestek az abortuszon és utána nehezen állt vissza a menstruációs ciklusuk! fórum

Olyan lányokkal szeretnék beszélgetni, akik átestek az abortuszon és utána nehezen állt vissza a menstruációs ciklusuk! (beszélgetős fórum)


2013. máj. 10. 09:47
Igen
9. Sibetti (válaszként erre: 8. - Vikucka)
2013. máj. 10. 08:59
Ez is a vérvételből derül ki?
8. vikucka (válaszként erre: 7. - Sibetti)
2013. máj. 10. 08:56
nekem a vetélés után derült ki a pajzsmirigy-alulműködésem. Most már szedem a gyógyszert, nem hizok azóta (csak amit a terhességgel amúgy is hiznék).
7. Sibetti (válaszként erre: 6. - Vikucka)
2013. máj. 10. 08:01

Még várok pár napot, és visszamegyek hozzá. Eddig soha nem kellett gyógyszer, hogy megjöjjön. Nem elég,hogy át kellett élni ezt a borzalmat, most még ez is!

Köszönöm, hogy írtál!

6. vikucka (válaszként erre: 5. - Sibetti)
2013. máj. 10. 05:51

Mindenképpen kellene egy ciklusdiagnosztika (hormonpanel), amit a menstruáció 3. ill. 21. napján néznek. Itt nézik a tesztoszteront, az ösztrogént, progeszteront, mellékvese kéreg hormont. Ha nem jön meg a mensid spontán, és norcoluttal kell meghozni, valszeg nincs normális peteérésed, de ezt úgyis megmondja az orvos.

Ha a nőgyógyász nem segit, akkor menj el endokrinológushoz.


Remélem hamarosan rendbejössz!

5. Sibetti (válaszként erre: 4. - Vikucka)
2013. máj. 9. 21:22

Egyelőre még nem voltam ilyen hormonális vizsgálaton. Mikor februárban voltam vissza kontrollra, akkor a petefészkemben voltak pici ciszták. Elküldött vérvétel IR vizsgálatra, de az negatív lett.

Azt mondta, hogy most várjunk egy picit, hadd dolgozzon a szervezetem. Ha nem jön meg még pár napig, és a teszt is negatív marad, akkor visszamegyek a dokihoz.

4. vikucka (válaszként erre: 3. - Sibetti)
2013. máj. 9. 21:01

Nekem is missed ab után 6 héttel jött meg, utána kiderült, hogy alulműködik a pajzsmirigyem. 30-35 napos ciklusaim lettek, és fél évvel a missed ab után lettem terhes, de úgy, hogy a nemvárt mensi idején estem teherbe, tehát nem peteéréskor.


Más fórumról úgy rémlik, neked nincs hormonális bajod. Ugye? vagy még nem voltál vizsgálatokon?

3. Sibetti (válaszként erre: 2. - Ccf0283561)
2013. máj. 9. 20:45

De jó gratulálok! Kicsit most kétségbeestem! Nem elég átélni magát az egészet, még ez is! :(

Köszi, hogy írtál!

2013. máj. 9. 20:41

Nekem terhesség elhalás miatt volt műtétem,de végül is az is abortusz volt.

A terhesség előtt hajszál pontos 30 napos ciklusom volt.

Nekem több mint 2 hónap múlva jött meg először.És utána se állt be.30-40 napoos ciklusaim lettek.Irattam fel f.gátlót,attól meg két hétig megvolt.Aztán megint terhes lettem.

2013. máj. 9. 20:20

Sziasztok!


December végén volt egy abortuszom a terhesség 13. hetében, genetikai javallatra.

Aztán hat hétre megjött az első mensim, majd erre két hétre ismét barnázni kezdtem. Ekkor elmentem dokihoz aki írt fel Norculotot (két havit). Amikor szedtem a gyógyszert, utána meg is jött mindkét alkalommal rendesen. Ez volt az első Norcolut nélküli hónapom, most vagyok a 29. napon, egyelőre semmi jele mensinek, teszt negatív. Átlag, 30-32 napos ciklusaim voltak a terhesség előtt. Volt már valaki hasonló cipőben? Nagyon várom, hogy írjatok és elmeséljétek a tapasztalataitokat.


Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook