Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hónapos várandósságig tudtatok dolgozni/tanulni? fórum

Hány hónapos várandósságig tudtatok dolgozni/tanulni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
139. Szerénke83 (válaszként erre: 134. - A0c1361e44)
2013. máj. 17. 17:39
Nem.
138. a0c1361e44 (válaszként erre: 137. - Vikucka)
2013. máj. 17. 11:38
Akkor jó:)
137. vikucka
2013. máj. 17. 11:03
igen. a 18. heten volt egy picit magasabb, 3,6 - a tshm, de elotte es utana normalis volt, 2 alatti.
136. a0c1361e44 (válaszként erre: 135. - Vikucka)
2013. máj. 17. 11:00

És felemelték a gyógyszered a terhesség idejére?

Ugya az első hetekben kb. 12 hétig a baba nem termel pm. hormont, így az anyáét használja, ami lehet kevés kettőjüknek. Ha nem emeltek gyógyszert, akkor elhiszem, hogy szita volt az agyad, hiszen az alulműködés, mint tudjuk rossz memóriával is jár.

135. vikucka (válaszként erre: 134. - A0c1361e44)
2013. máj. 17. 10:50
aham, és nekem alulműködik, de már a terhesség előtt is.
134. a0c1361e44 (válaszként erre: 133. - Szerénke83)
2013. máj. 17. 10:33
Ilyenről az jut eszembe, hogy megnézték a pajzsmirigy hormontokat?
133. Szerénke83 (válaszként erre: 130. - Eszterkee)
2013. máj. 17. 09:28

Nekem is szita volt az agyam terhesen, komolyan:)

Mindent elfelejtettem, süsü voltam

2013. máj. 17. 09:16
Bocsánat.nemcsak egy pillanat,hanem egy életre szóló csodálatos feladat felnevelni egy vagy több gyermeket!
2013. máj. 17. 09:15

Sziasztok!úgy látom eléggé eltérő vélemények vannak itt. szerintem is mindenki magának döntse el,hogy mennyit és meddig bírja. kb 20 éves koromtól "álmodoztam"arról,milyen lesz,ha megfogan a testemben egy új élet,attól a férfitől akit a világon a legjobban szeretek.9 évet vártam erre a pillanatra,és végre most mellettem van egy olyan társ,aki szível-lélekkel támogat mindenben.

Azt is megértem,aki végig dolgozik,ha olyan munkahelye van,hogy ezt megteheti.Én az 5.hónap végéig szeretnék dolgozni. Elég hosszú ideje vagyok a mostani munkahelyemen,,és úgy gondolom eleget güriztem.Szellemi munkát végzek,de az elvárások nagyon nagyok. nem részletezem,de nagy türelmet és kitartást igénylő munkám van,szigorú szünetbeosztással stb. Ha végre itthon leszek,akkor sem feküdni akarok egész nap,lesz dolgom bőven. De élvezni szeretném a babavárást, és nem értem ezt miért kell sajnálni egy kismamától?Egy teljesen új "hivatásra" kell felkészülni,édesanyák leszünk.A legcsodálatosabb pillanat az életben!

130. Eszterkee (válaszként erre: 16. - ~Zsuzsi~)
2013. máj. 17. 08:21
4 hónapos terhesen végig csináltam egy vizsgaidőszakot, szigorlatoztam is. majd 8 hónapos pocakkal teljesítettem pár tantárgyat :) kivitelezhető, de elég nagy erőfeszítést igényel, terhesen valahogy nem fogott úgy az agyam, mint korábban, nehezebb volt koncentrálni :)
129. cicakaktusz (válaszként erre: 123. - 9678a02221)
2013. máj. 16. 18:23
HELIKOPTER!!!!!!!!
128. Ardilla (válaszként erre: 122. - Szerénke83)
2013. máj. 16. 16:14
Szerénke. Összesen hatszor voltam terhes, hát hogyne érteném meg. :-)
127. Szerénke83 (válaszként erre: 125. - Vikucka)
2013. máj. 16. 14:45

Én nem érzem magam rosszabbnak és nagyon jó volt otthon lenni.

:)

126. 4c1a787e8f (válaszként erre: 90. - Gabi0630)
2013. máj. 16. 14:23

Ez sajnos nagyon igaz.


És mivel egyre kevesebb nő szül, pláne a jobb helyeken dolgozók, egyre nő a feszültség a "szülők" és a "nem szülők" között. Valamilyen elvi irigykedéssé, sárdobálássá fajul..


Nem csak a munkahelyeken, bárhol máshol, járművön, boltban, suliban, utcán.. Teljesen függetlenül attól, hogy egyébként úgy összességében ki mennyit tesz le az asztalra...

125. vikucka (válaszként erre: 117. - Ardilla)
2013. máj. 16. 14:09
Én sem értem. Nem ettől leszek jobb, vagy rosszabb ember, hogy most nem dolgozom. Mi két évig vártunk a babára, volt egy vetélésem is. Nem most szeretném a világot megváltani, bár szerencsére van erőm, időm és energiám, hogy az új lakhelyemet felfedezzem, megismerjem, megtanuljam az ország nyelvét (ami lehet csak egy 20-ad rangú nyelv).
2013. máj. 16. 13:40

A sértegetésről volt szó, olvass vissza, ki mit írt. Te tettél megjegyzést arra, hogy hol élek magyarként...


Ha te jól érezted magad terhesen a munkahelyeden, a te golgod, az meg a másé, ha terhesen jól érezte magát otthon.

123. 9678a02221 (válaszként erre: 121. - Szerénke83)
2013. máj. 16. 13:33

Nem,nem magamra ertem.

Ha ugy gondolod hogy feltekeny vagyok azert mert te otthon 'vartad a babot' tevedsz..

En jol ereztem magamat terhesen is a munkahelyemen,a kollegak nagyon figyelmesek voltak velem,a fonokom imadott:DD

Azzal maximalisan egyetertek ha valaki veszelyeztetett terheskent otthon marad,a sajat es a baba egeszsege erdekeben.

De CSAK azert tappenzre menni mert terhes valaki..Ezzel nem.A babavaras nem betegseg.

122. Szerénke83 (válaszként erre: 117. - Ardilla)
2013. máj. 16. 13:29
Végre valaki, aki megérti:)
121. Szerénke83 (válaszként erre: 115. - 9678a02221)
2013. máj. 16. 13:27
Az utolsó mondatodat magadra érted remélem.
120. 9678a02221 (válaszként erre: 119. - Szerénke83)
2013. máj. 16. 13:26

Nem szoktam senki utan koslatni,konkretan nem erdekel ki es mit ir.Ezt nem mondhatjuk el egyes masik 'kedves' tagrol.Anyukajat sem szoktam senkinek emlegetni,sot a halottait is beken hagyom.

Nem vagyok tokeletes no tokeletes gyerekkel tokeletes elettel,amit fontosnak tartanek naponta megosztani itt.Elegedett vagyok az eletemmel,es nem szeretnem ezt bebizonyitani a hoxa 392351 tagjanak:DD

Ha van velemenyem valamirol,akkor azt leirom.Ezert talaltak ki az internetes forumozast.

A beteges feltekenyseget viszont nem szeretem..Es itt vannak jocskan feltekeny frusztralt emberek.Jobban teszed ha vigyazol:DD

119. Szerénke83 (válaszként erre: 112. - A0c1361e44)
2013. máj. 16. 13:12

Ez kicsit betegnek hangzik.:-S

Még jó, hogy ritkán fórumozok...

118. Szerénke83 (válaszként erre: 114. - A0c1361e44)
2013. máj. 16. 13:12

Tökéletesen egyetértek veled.

Aki sajnálja egy kismamától, hogy pár hónapot (4 max 5) táppénzen van (60%-a a fizetésnek)az tegyen úgy. Joga van így gondolni, na de engedtessék már meg, hogy más meg ne így gondolja.

Nem ettől omlik össze a szociális ellátórendszer.

117. Ardilla
2013. máj. 16. 12:48

Szerény véleményem szerint a kisbabát váró asszonyok (táppénztől függetlenül) igenis különleges bánásmódot kell, hogy élvezzenek a társadalomtól. Ősidőktől fogva így volt. Jobb érzésű embernek nem kell magyarázni, hogy miért.


Mondom ezt úgy, hogy engem -Mummybearhoz hasonlóan- sajnos nem részesítettek ebben, csak én emiatt nem akarom, hogy másnak is sz@r legyen.


Épp tegnap gondolkodtam róla ennek a fórumnak a kapcsán, hogy nekem milyen rosszul esett, amikor terhesen megdöccent a metró, én valakinek ráléptem a lábára, elnézést is kértem, erre letramplizott. És ez csak egy idegen sértése volt, a kivételes bánásmódot egy kicsit a munkahelyen megkaptam, de sehol máshol.


Szóval, ha egy asszony úgy gondolja helyesnek, hogy ebben az időszakban a gyermekvárásra koncentrál és ezt meg is teheti, akkor maradjon otthon. A nagy átlagnak egész életében még így is duplán, vgy akár triplán kell helyt állnia, legalább ebben az időszakban hadd forduljon egy kicsit befelé és élje meg így az anyaságot, hátha ezzel is segít abban, hogy egészségesebb lelkületű gyereke legyen.


Egyáltalán, minek kell emiatt késhegyre menő vitákat folytatni?

2013. máj. 16. 11:25

Hát igen, klassz lenne, ha mindenki magába nézne és elgondolkozna azon, hogy megsértett e valakit a hozzászólásával...

Magyar mentalitás:)

Mivel általánosítottunk, így mindenki benne, az is aki Magyarországon él és az is aki nem.

Kutyából nem lesz szalonna....

2013. máj. 16. 10:39

Altalaban azok vallaljak be a tappenzt,akik ugy kepzelik,azert mert gyermeket varnak kulonleges banasmodban kell hogy reszesuljenek..

Termeszetesen aki veszelyeztetett terhes,az maradjon otthon ne kockaztassa sem a babaja sem onmaga egeszseget.

A tipikus magyar mentalitas 'babavaras' cimszoval otthon maradni-ez a ketsegbeejto.

Annyival elintezni hogy kinek mi koze van hozza,es ok is fizetik a tb-t,a legnagyobb foku erdektelensegre es butasagra vall:(

Valamiert ez mai napig elfogadott Magyarorszagon hogy a terhes nok kiveteles banasmodot kell hogy elvezzenek a tarsadalomtol.

A partneruktol varjak el termeszetesen,hogy a tenyerukon hordozza oket,de a tarsadalomtol ne..

Meg egy gondolat: mindenki vigyazzon miket irkal es hogyan serteget masokat.

114. a0c1361e44 (válaszként erre: 113. - Ede71)
2013. máj. 16. 07:21

Én nem vettem magamra, hiszen, mint írtam is én nem voltam betegállományban a terhességem alatt, de itt sokan úgy nyilatkoztok erről, mintha valami főbenjáró bűnt követne el valaki vagy mintha tőletek vennék el azt a pénzt, amit a kismama táppénzére fordítanak. Ha valaki úgy érzi, hogy szüksége van a pihenésre és vállalja még azt is, hogy kevés legyen a pénze, akkor miért ne tehetné meg. És persze arról sem tehet a táppénzen lévő kismama, hogy valakit ez bosszant fel. Az az ő baja.

Egyébként ilyen alapon mindenkit utálhatnánk, hiszen ha pl. elmegyek vérvételre, akkor azt a sok embert egy kicsit sem érdekli, hogy én munkába megyek onnan, senki nem enged magad elé, senki meg nem kérdezi, hogy nem sietsz valahová? Tehát úgy csinálnak mintha mindenki ráérne. És az idősekről ne is beszéljünk, akik szórakozás gyanánt ott ücsörögnek minden orvosnál, ráadásul nekünk akik sietünk végig kell várnunk őket is. Nem, nem hiszem, hogy elkerekedne bárkinek is a szeme és csodálná azt, aki nincs táppénzen. Ez egy városi legenda és ha ezt valaki el is hiszi...


És igen is vannak helyzetek, amikor a táppénz nem elkerülhető. Ha csak azt nézzük, hogy a legtöbb munkahely elég stresszes, már elég indok, hiszen a babának nem tesz jót, ha az anyja napi x órán át idegeskedik, ahogy egy nem terhes embernek sem tesz jót.

113. Ede71 (válaszként erre: 74. - A0c1361e44)
2013. máj. 15. 21:14

oda irtam, hogy akinek nem inge ne vegye magára! természetesen ha valakinek valami baja van és indokolt hogy otthon legyen, menjen táppénzre. de sokan "csak úgy" otthon maradnak, a doki bármikor kiír, ha valamid fáj, húzodik a hasad stb, nem tudja ellenőrizni, de inkább levédi magát. sőt az sztk-n is kiirnak, nem kell hozzá fizetős magán doki.

egyébként sem a táppénz nagysága a lényeg, tudom hogy 60% a fizetésnek.

a bossantó az, hogy ha valahova menni kell vizsgálatra, mindeki azt hiszi a kismamák otthon vannak, ráérnek fél délelöttöt is várni, amikor meg szól az ember hogy dolgozni mennék, elkerekedik a szeműk, maga dolgozik!

112. a0c1361e44 (válaszként erre: 111. - Szerénke83)
2013. máj. 15. 19:54

És ráadásul majd koslat utánad, mindig piszkálni fog és persze úgy fogja előadni, hogy veled van a gond...


Röhejes, hagyd rá, elgurult a gyógyszere...

111. Szerénke83 (válaszként erre: 109. - 9678a02221)
2013. máj. 15. 14:14

Talán te hiányoztál és itt a vitát lezártam, mert nem érted, amit írok.

A sértegetéseidet pedig megtarthatnád magadnak, mert én sem engedtem meg veled szemben ezt a stílust, így kikérem magamnak.

110. vikucka
2013. máj. 15. 13:26
Valakinek itt hatalmas az arca.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook