Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszélyeztetett terhesség fórum

Veszélyeztetett terhesség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Veszélyeztetett terhesség

20. Kata baba (válaszként erre: 19. - C5eaed24b9)
2008. aug. 6. 21:25

Szia!


Üdv a táborba!Én is Tapolcára járok,mivel itt lakom,Júli 25-én volt az első inszeminációm,holnap derül ki,hogy sikerült e!Nálunk sem találtak semmi problémát!Semmi gáz az inszemmel,olyan mint egy sima vizsgálat,én azt sem éreztem amikor a katétert feltette,csak annyit éreztem az egészből amikor a kiskatonákat kinyomta a katéterből,akkor feszített egy pillanatig,de az egész kb.3 perc!Én a Török Attilához járok és te?

2008. aug. 6. 09:40
Sziasztok! 19 én megyek inszeminációra Tapolcára,szeretném tudni hogy milyen! mennyi az esélyem? Már több mint egy éve szeretnénk babát elméletileg semmi baj nincs,csak nem jön össze! Köszönöm
2008. máj. 23. 07:52

Sziasztok,


20. hetemet kezdem hétfőn is gyakorlatilag a 8. hét második felétől ki vagyok írva, azóta történtek események nem is kevés, és sokszor riasztó is, azonban mostanra már úgy érzem minden OK. Nagyon sokat fekszem, pihenek, szegény párom takarít helyettem...

Beállították a gyógyszereimet, a vérnyomásomat, és a pocaklakó is igencsak virgonckodik a hasamban:)

Mindenkinek csak kitartást ajánlhatok és pozitív hozzállást, akkor minden rendben lesz.

2007. dec. 7. 08:16

sziasztok én 15 szombaton tölttöm a 16 hetemet,lehet be formálodott méh nyakkal természetes uton szülni?

Nem az elsö szülésem lesz de valamitöl nagyon tartok ez miatt,ki lehet a babát igy 9 honapig hordani? veszélyetetett terhes vagyok de nem ez miatt.


elöre is köszi.

16. panni80 (válaszként erre: 15. - 7130b15964)
2007. dec. 7. 08:04
Köszönjük
15. 7130b15964 (válaszként erre: 14. - Panni80)
2007. dec. 6. 19:03

Szia Zoli! Szorítok nektek, ha az áramlás jó, az nagyon jó jel.

Mondjuk a cukrosoknál sokszor éppenhogy túl gyorsan nő a baba, kivétel, amit írtam, amikor a placenta nagyon meszesedik.


Bízom benne, hogy minden rendben lesz a babával és az anyukájával egyaránt!:)

14. panni80 (válaszként erre: 12. - 7130b15964)
2007. dec. 6. 10:57

Köszönöm!


Zoli a férj ír!

Igen befektették de csak a baba lassabb növekedésére hívatkozva. Mi is gondoltunk a cukorra, hogy ez okozhatja. De legutóbb a cukorvizsgálaton azt mondták, hogy nem akarnak látni... Minden rendben volt a kéthavi cukorszint 4 valamennyi volt...

Mi is bizunk benne (tudjuk), hogy nincs semmi gond csak picit aggódunk.

Köszönöm a válaszokat.

Ja, az áramlás jó!

13. 7130b15964 (válaszként erre: 11. - Panni80)
2007. dec. 6. 09:01

A tachycardia magas szívverést jelent, önmagában nem lehet semmire következtetni. Ezért akarják megnézni. Egyébként ez előfordul mindenkinél. Lehet, hogy éppen nagyon kapálózott a baba. Csak emiatt ne izgulj.


Végülis befeküdtél a kórházba a vércukor és a fejlődés lassulása miatt?


Az lenne megnyugtató, hogy ha az egészet komplexen kezelnék. Nem érdemes egy-egy részeredményt kiragadni a sokból.


Amit tehetsz most, hogy próbálsz nyugodt maradni, nem te vagy az egyetlen, akivel előfordul, nagyon jól tudják már ezeket kezelni. Bízz benne, hogy veletek is minden a legnagyobb rendben lesz, pihenj, amennyit csak tudsz, ennél többet most nem tehetsz!


Minden jót!

12. 7130b15964 (válaszként erre: 10. - Panni80)
2007. dec. 6. 08:53

Elképzelhető, hogy a cukorproblémádból kifolyólag meszesedni kezdett a placenta, ami a baba ellátottságát kedvezőtlenül befolyásolhatja, ezért lehet, hogy lassult a súlygyarapodása.

Valószínűleg monitorozni fogják a köldökzsinóron áramló vért, a baba mozgását, a cukrodat stb.


A "Pocakos" topikban volt egy hasonló eset nem is olyan régen. Minden rendben volt a végén (persze a terhességet terminálták, nem várták ki a 40. hetet). Anyuka és babája nagyon jól vannak.

2007. dec. 6. 08:46

Sziasztok!


35 hetes terhes vagyok. Ma voltam NST-n és néha túl magas volt a baba szívverése 180-200. Aztán leleassult. Mondjuk korán volt még illetve nagyon sokat mozgott. Azt mondták, hogy egy kicsit "tachycard" és hogy délután megisételjük. Ez mit jelent?

Köszönöm

2007. dec. 3. 09:22

Sziasztok!


Múlt héten a nőgyógyászom azt javasolta, hogy holnap be kell feküdnöm (34 hetes vagyok, és a múlt heti ultrahang szerin a babánk 1,91 kg és a méhlepény 1., 2. fokban érett, továbbá az orvos szerinl a baba lassabban nő a kelleténél). Nagyon megijedtünk. Ilyenkor mit fognak vizsgáli rajtunk?

A válaszokat előre is köszönöm.

2007. szept. 24. 08:25

Sziasztok!


Újabb "gondom" van. Pénteken voltam a terheléses vércukor vizsgálaton. Az éhgyomri eredmény nagyon alacsony: 4,1 lett a 2 órával későbbi nagyon magas: 8,3! Ez nagy gond? Diétáznom kell?


Panni

2007. szept. 19. 13:04

Sziasztok!


Lenne még egy olyan problémám, hogy alkalmanként keményedik a hasam (24 hetes vagyok). A nőgyógyászom emelt egy kicsit a Magne B6-on. Azóta kevesebbszer és rövidebb ideig kemény a hasam. Észrevettem, hogy főleg akkor amikor a kis pocaklakó beindul vagy hirtelen mozdulok. Mit tegyek vagy ne tegyek?

Köszönöm

7. panni80 (válaszként erre: 5. - Mongi)
2007. szept. 6. 14:07

Ezt írta a kiskönyvembe: 3100. Az 1 a külső a 00 a belső méhszáj, nem?

Köszönöm

6. panni80 (válaszként erre: 5. - Mongi)
2007. szept. 6. 12:50

Szia!


Hát ez az, hogy Ő semmit nem mondott. Ma volt nálam a vádőnő és Ő értelmezte a dolgokat. A méhnyak vagy belső méhszáj (lehet nem jól mondom) az rendben van 3 cm. Akkor szerinted nem kell megijedni?

Köszönöm

5. mongi (válaszként erre: 4. - Panni80)
2007. szept. 6. 12:37

Szia!

Én úgy tudom,hogy ilyenkor pihenni kell,de a külső méhszáj nyitottsága igazából nem nagy probléma.Ha a belső méhszáj zárt,akkor OK.

Gondolom az orvosod csak mondott rá valamit,nem?

2007. szept. 6. 12:21

Sziasztok!


22 hetes terhes vagyok. Tegnap voltam nőgyógyásznál aki megállapította hogy a "külső méhszájam egy újnyira nyitva van". Ez pontosan mit jelent? Mit kell tennem? Nagyon nagy probléma ez?

Köszönöm

2007. jún. 20. 12:50
Sajnos én is ilyen módon tengetem napjaimat. A lényeg a pihenés, bár ahogy nő a poci, egyre kényelmetlenebb. Ha valaki nem az első babáját várja, akkor esetleg a régebbi babacuccokat átnézni, mi az, ami esetleg hasznosítható.
2007. jan. 18. 23:48
jók az ötletek.Aki erre szorul ne keseredjen el mert ez a baba érdeke.Ezért ki lehet bírni.Ha én is terhes leszek valószínüleg erre szorulok majd.
1. Hoxa
2006. jún. 15. 14:15
Mit csinálj otthon?

Sok veszélyeztetett terhes érzi elveszettnek magát azért, mert szobafogságra van ítélve. Nehezükre esik otthon maradni, pihenni. Pedig a pihenés óvja a babát.

Ugrás a teljes írásra: Veszélyeztetett terhesség

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook