Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek, ti mit tennétek? fórum

Szerintetek, ti mit tennétek? (beszélgetős fórum)


1 2
43. Kukacc
2013. máj. 9. 11:50

Szia! Már 3-szer belefutottam ebbe.

Tőlünk egy közeli családtag kért kölcsön,adtunk is, bár elég nehezen kaptuk vissza.

A gond szerintem igazából az, hogy rájöttünk, ha kínja van, hozzánk fordul, és már-már rendszeressé vált ez a pénzkölcsönkérős dolog.

A férjednek igaza van. Meg kell húzni a határt és nemet kell mondani.

Sosem tudhatod, mikor van égetően szükség a félretett pénzre.

2013. máj. 8. 23:17
A körülmények ismeretében én nem adnék neki. Nem igaz, hogy egyedül élve nem tudja beosztani a jövedelmét...
41. f1ed0b587a (válaszként erre: 1. - Contactcc)
2013. máj. 8. 20:05
Megmondanám a kölcsön kéregetőnek hogy forduljon egy bankhoz kölcsönért, ha nem tudja beosztani a pénzét, vagy addig nyújtózkodjon ameddig a takarója ér, és ne más rovására lógassa ki a lábát alóla!
2013. máj. 8. 17:54
Köszönöm a választ.
39. nyecsus (válaszként erre: 38. - Contactcc)
2013. máj. 8. 17:39
Elég rossz döntés, hogy támogatják... Nem azt mondom, hogy ne segítsék, ha tényleg baj van, de van egy határ, amit ha képtelenek meghúzni, sokáig ki fogja őket használni, és ez ugyanígy vonatkozik rád is. Meg kell húzni a határt. Nem vagy köteles támogatni, hiszen van munkája, saját fizetése, ossza be. És én a helyedben azon nem rágódnék, hogy mi lesz ha elmentek haza, mert oka van annak, ha nem adsz, és az pedig a gyermeked jövője. Ez az én véleményem...
38. contactcc (válaszként erre: 36. - Nyecsus)
2013. máj. 8. 17:34

Pont ilyen határozott válaszokat szerettem volna:)

Igen itt ezek a kölcsönök pont kényelmet szolgáltattak,

Anyuék is támogatják,

2013. máj. 8. 17:25
És hogy őszinte legyek, anyukád sem, meg tesód sem várhatja el, hogy onnan adjatok, ahonnan nem kéne. Egyáltalán hogy jut eszébe úgy kérni, hogy neki nincs családja, nálatok meg ott a gyerek...
36. nyecsus (válaszként erre: 35. - Contactcc)
2013. máj. 8. 17:22
A szüleitekkel él, és nem elég neki a pénz??? miért, mindent ő fizet otthon??? És anyukád miért adná oda helyette...ez marha rossz ötlet mert az életben nem fogja megtanulni beosztani a pénzt.. Szerintem beszélj anyuddal is, hogy segítsenek neki. Mit csinál a pénzével? oké, hogy hitele van, manapság már minden második embernek hitele van, de igazából, ő otthon él a szülői házban, tehát valószínüleg csak a hitelt kell törlesztenie. Elvileg ki kellene jönnie a pénzéből. Bocs, nem akarlak megbántani de én abszolút egyetértek a pároddal. Neked már a saját családodra kell gondolnod, nem tesód kényelmére...
2013. máj. 8. 17:14

az a gond, hogy ha nem tudja megadni, ami eddig soha nem fordult még elő, akkor anya úgy is ideadja helyette.

Én attól félek, hogy megharagudna nagyon rám, ha nem adnék, de a párom meg simám minden rossz érzés nélkül menne anyáékhoz, mivel tesóm még ott lakik, még nem családos. És akkor mi van? Megyünk meg minden, de kölcsön meg nem adok/adunk!

2013. máj. 8. 17:10
Szia! Én nagyon sokszor kihúztam tesómat a kakából, pedig nekünk is gyerekeink vannak, és mi sem tudunk félretenni nagyon. Aztán egyre többet jött, majd később hozzánk költözött a feleségével, mondván, amíg nem talál normális melót. Nálunk laktak másfél hónapig, meló sehol...nem, is nagyon fárasztotta magát a kereséssel, míg azt mondtam, elég, el lehet húzni, vegyétek a kezetekbe az életeteket. Azóta nem beszél velem. De megmondom őszintén, nem bánom...én úgy érzem erőn felül teljesítettem így is, és majdnem ráment a házasságom is, szóval te tudod, de ha kölcsön adsz, számolj vele, mivan, ha többé nem látod azt a pénzt.
33. Csipkerózsika (válaszként erre: 32. - Contactcc)
2013. máj. 8. 17:09
Ez azért már rendszeres. De azt nem értem meg, hogy nem tud úgy gazdálkodni, hogy kijöjjön a jövedelméből?
32. contactcc (válaszként erre: 31. - Csipkerózsika)
2013. máj. 8. 17:08

Két-három havonta kér 5-10.000 Ft, és egyszer 30-at amikor kocsit cserélt.


A párom válasza, hogy az ő családjából soha senki nem kérne.

2013. máj. 8. 17:00

Nehéz eldönteni. Nem szabad folyton beáldozni magunkat a családért, főleg ha ezzel visszaél valaki. Kérdés, hogy így van-e, hogy milyen gyakran, mennyit kér kölcsön, visszaadja-e és mikor, valóban indokolt-e, hogy kérjen és ő maga megtesz-e mindent azért, hogy ne kerüljön ilyen helyzetbe...

A férjjel kapcsolatban pedig: akkor is hőbörögne, ha az ő családtagja kérne ugyanilyen körülmények között?

2013. máj. 8. 16:52

most én is ezt tettem, de hallgatom hogy morog meg minden, ezért kérdezgetek, hogy mit tenne?


tesó-férj

29. Bcicus
2013. máj. 8. 16:49
Ha a tesómról lenne szó leszarnám a férjem és segiíteneek neki.
2013. máj. 8. 16:05
Viszont agy olyan érzésem van, hogy ha nem adok, akkor nem számíthat rám majd, ha nem lesznek pl. a szülők.
27. contactcc (válaszként erre: 26. - Carpediem*)
2013. máj. 8. 16:03
Köszike a választ. :)
2013. máj. 8. 16:02

Szia!

Szerintem ne adjatok többet, teljesen mindegy kinek a rokona, de ez a tesódnak csupán egy malomkerék, ami állandóan forog!

Hiába adja vissza, pontosan ebben a világban bármi megtörténhet, mi van ha tönkre megy időközben a hűtőd, és pont nincs pénzed mert kölcsönadtad, ő meg még nem tudja visszaadni, de ez csak egy példa!

Tanulja meg beosztani, és kész!!!!

Az a baj, hogy tudja, hogy nektek van!!!

Ha megsértődik amihez semmi joga nem lehetne, legfeljebb szégyelheti magát, akkor ez van, majd felenged!!!

Légy erős, állj a talpadra.

És teljesen egyetértek a férjeddel!!!

2013. máj. 8. 15:55

Szerintetek akkor a férj normálisan reagál, mert így csak azt látom magam előtt, hogy fáj nekem amit mond. A lelkem mélyén tudom, hogy igaza van, hogy megint, de... Én biztos nem mondanám az ő rokonaiknak utólag, hogy nem lesz több alkalom.


Szerintem ő se fogja mondani, bár lehet.

24. de Luca (válaszként erre: 23. - Contactcc)
2013. máj. 8. 15:46
Ha szeretné, akkor menni menni fog. Ha nem megy neki, akkor meg leszarja.
23. contactcc (válaszként erre: 21. - Forrest2010)
2013. máj. 8. 15:45
Igen már bennem is vannak ilyen érzések, hogy nem tudom segítene-e elindulni egy új úton, a nem szó? Viszont fájna ha látnám, hogy nem megy amit szeretne.
22. bd55e3f068 (válaszként erre: 19. - Contactcc)
2013. máj. 8. 15:44
Akkor nem tud bánni a pénzzel. Visszavonom a korábbi kijelentésem. Megmondanám, hogy vége a bankosdinak, tanulja meg beosztani a pénzt.
2013. máj. 8. 15:42

Hátha a " nem " hatására eljut odáig , h megtanulja beosztani azt, ami van / én is így tanultam meg beosztani , irtó nehezen !! éppen azért , mert tudtam , h mindig számíthatok rá !!!/

Lehet , h egyszer még hálás lesz a " nem "-ért !!!

20. Krisz42 (válaszként erre: 11. - Contactcc)
2013. máj. 8. 15:42
Nézd,magyarázd meg,h a férjeddel nem fogsz összeveszni ez miatt,te nem benne nem bizol,csak a mai világban soha nem lehet tudni.Ha akar,megsértődik,legalább nem kér kölcsön többet.
2013. máj. 8. 15:41
Kevés a fizetése, és hitele van :(
2013. máj. 8. 15:41
Ha rendszeresen kér kölcsön, és azt mindig vissza is adja, akkor javaslom neki, hogy egyszer 1 hónapig húzza meg a nadrágszíjat, és máris nem kell kölcsönkérnie.
17. bd55e3f068 (válaszként erre: 14. - Contactcc)
2013. máj. 8. 15:38
És miért szorul rá? Átmeneti zavar, vagy nem tud bánni a pénzzel?
16. contactcc (válaszként erre: 13. - 91d4989ab9)
2013. máj. 8. 15:38
természetes hogy a család, de ez a közeli rokon, a tesóm, ami nagyba befolyásolja az érzéseimet.
15. bd55e3f068 (válaszként erre: 12. - Bd55e3f068)
2013. máj. 8. 15:37

...mármint a kölcsönkérő.

Amúgy ha zokon veszi, akkor az ő baja, és egy hálátlan dög, hogy nem tusja azt értékelni, hogy korábban kapott.

14. contactcc (válaszként erre: 8. - Bd55e3f068)
2013. máj. 8. 15:36
Megbízható, de tényleg már több alkalommal is előfordult, de mindig vissza kaptuk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook