Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 32 négyzetméteres lakás berendezhető 3 ember számára? fórum

32 négyzetméteres lakás berendezhető 3 ember számára? (beszélgetős fórum)

1 2
31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Panka78)
2014. máj. 19. 08:45

Látogatás az IKEA-ba, ötletek keresése.


Én két gyerekkel voltam egy darabig 12nm-en. Most két szobába vagyok néggyel.

Most készülünk sajátot venni, az se lesz ennél nagyobb. Viszont saját lesz, hitel nélkül. Ugyanis azért választottam ezt, hogy összehúzzuk magunkat, hogy ne legyen hitelem. Én inkább alszom kis helyen, de nyugodt gyomorral.


Persze tudom, hogy ma nem ez a trendi, de hát ez van, én nem vagyok trendi.


Egyébként a tippek: galériás ágy, emeletes ágy, kihúzható ágy, illetve mi imádtuk a szivacságyat is csak úgy a földön, azt be lehet akár szekrény mögé is csúsztatni. Lehajtható asztal, egymásba rakható székek, dobozos, összecsukható tárolók, plafonig érő, mély szekrények. Wc, előszoba tereinek kihasználása fej fölött is. A lakáson kívüli lehetőségek feltérképezése, hogy mondjuk biciklit, vagy egy zsák krumplit le lehet-e egy közös térbe tenni, esetleg bérelni egyet...

2014. máj. 19. 07:40
igen ha nincs mas megoldas.
29. Lara1984 (válaszként erre: 27. - Era06)
2013. máj. 9. 01:35
Söt, mitöbb a nagy házhoz!...
28. inta (válaszként erre: 4. - Panka78)
2013. máj. 8. 21:16

Én 33 nm-en élek a férjemmel és a 4 hónapos kisfiammal. Ha lenne még egy szoba... de nincs. Nagyon nehéz. Ha a gyerek alszik, lopakodok a lakásban, a házimunka áll.

Nálatok van külön szoba, de a gyerek is nagyobb. Átmeneti megoldásnak el tudom képzelni, de nagyon nehéz.

Alig várom, hogy felépüljön a házunk, addig maradunk így, mert ezt eladni a mai viszonyok közt nem tudom.

27. era06 (válaszként erre: 1. - Panka78)
2013. máj. 8. 19:04
Kolléganőm lakott egy ekkora lakásban , két gyerekkel. A muszáj nagy ÚR. Aki hozzá van szokva a nagy lakáshoz, annak nagyon nehéz.
2013. máj. 8. 19:01
Kis lakás, kis rezsi és mindent azonnal vissza a helyére :)
25. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 22. - Bcicus)
2013. máj. 8. 19:01
29 m2-en éltünk évekig - ketten. Visszasírom!
2013. máj. 8. 18:49
Szerintem pont elég. Bár kisebb lenne a mi lakásunk is. Nem kerülne ennyibe a fűtés, nem fáradnék el annyira a takarítástól és még sorolhatnám az előnyeit. Úgy is csak aludni járunk szinte haza. Mi is egy 35 nm lakásban kezdtünk.
2013. máj. 8. 13:41
Mi 38 nm-en voltunk 4-en. Így nőttünk fel. Jól elfértünk, nem volt semmi gond.
22. Bcicus (válaszként erre: 1. - Panka78)
2013. máj. 8. 13:01
Túl kicsi, ekkora hely még 2 embernek is kicsi.
21. 569a7df0cf (válaszként erre: 19. - Panka78)
2013. máj. 8. 12:26

Akkor boldog szulinapot neki, lepjetek meg egy pici, de nagyon baratsagos sajat szobaval! :)

Ha irsz mereteket, lehet hogy konkret otletet is kapsz.

2013. máj. 8. 11:49

Én szeretem, ha egymás fenekében vagyunk.., szeretjük egymást, nem vagyok annak a híve, hogy Te az egyik szobában, én meg a másikban..

Ahogy Jéghegy is írta, szeretjük egymást, együtt, egymás mellett akarunk lenni, nem elkülönítve.


A kérdés azért jött, mert ekkora lakótérben még soha nem laktam.. a legkisebb 59nm volt.

19. Panka78 (válaszként erre: 16. - 569a7df0cf)
2013. máj. 8. 11:46
Pont tegnap volt 6 éves.:)
2013. máj. 8. 11:45

Én is ezt mondom. Ne a lakásban szaladozzunk már!

Én viszonylag nagy házban lakom, előtte paneloztunk.

A kertes, családi ház sokkal fárasztóbb, minden szempontból.

A gyerkőc soha nincs szem előtt a házban, az udvaron még annyira sem.

Nagy térben sokkal több hülyeséget csinál egy kisgyerek.


Másrészt meg.. mindenki dolgozni jár, a gyerekek ovi/iskola.. du. 5 órától fekvésig nem bírható ki a másik közelsége?! Szeretjük egymást, így egyértelmű, hogy a másik közelségére vágyunk.. a kis lakótér meg duplán jó erre.


Hétvégén meg a családok úgy sincsenek otthon, nyáron meg délután játszózás..

17. 569a7df0cf (válaszként erre: 14. - Livilla)
2013. máj. 8. 11:40
Nagy hazban nem kell folyamatosan figyelni a gyerekre? Vagy ott kipanyvazod? Gondolom a gyerek mozgasigenyet a szabadban elegiti ki a nagy tobbseg, mi peldaul kint bicikliztunk, futkostunk, fociztunk, teniszeztunk, nem a lakasban.
2013. máj. 8. 11:37

Mekkora a gyerek?

Ha eleg nagy hozza, vannak magasitott agyak, ami alatt jo kis jatszokuckot lehet berendezni, vagy iroasztallal kombinalni.

Az a lenyeg, hogy jol erezzetek benne egyutt magatokat, barmibol lehet kellemes otthont varazsolni.

:)

15. andi6020 (válaszként erre: 1. - Panka78)
2013. máj. 8. 11:28

Érdemes, miért ne lenne az.

Már csak azért is, mert ugye lakva ismeri meg az ember a másikat.

2013. máj. 8. 11:09

Szia Panka!


Ha ez a lakás albérlet én azért elgondolkoznék egy új albérleten, mivel a kisfiadnak biztosan lesz mozgásigénye és egy gyerkőc egy év alatt sokat nő, fejlődik. Ha pedig túl kicsinek bizonyul a lakás. pár hónapon belül újra költözni nagyon megterhelő.

(Laktam kis területen, fárasztó, mert folyamatosan kell figyelni)

2013. máj. 8. 11:03

A 'szülők' együtt tudnak lenni, a gyerkőc vissza tud vonulni, megvan a saját kis kuckója, ennyi szerintem elég.

Mennyivel jobb, ha mondjuk szobánként adott az a 32 négyzetméter?:)))


Mondjuk jó, ha nagy a konyha, de ilyet úgysem találsz panelfronton!;)

2013. máj. 8. 10:54

Még két személy számára is túl kicsi, nem háromnak! Persze az igények és nem utolsósorban a lehetöségek is meghatározók...

Én húsz hónapot húztam le egy pont ekkora lakásban a férjemmel; maga volt a minden képzeletet felülmúló földi pokol!... :-(

11. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Panka78)
2013. máj. 8. 10:53

Igaz, ez n agyon régen volt, de aki kitalálta ezeket a méreteket egy családnak, nos azt tenném bele, éljen ott :)


Szóval hasonló méretű lakásba mentünk, a több albérlet után, saját lett.:)

Hidd el, el lehet viselni, nehéz ugyan, de ha három ember szereti egymást és nem elmenekülni akarnak a másik elől, igen könnyű megoldás.


Mindketten a férjemmel nagy lakásban laktunk, mégis megszoktuk, főleg, mert a sajátunk lett.

A gyereknek külön szobája, ami nem utolsó azért, egy fiatal párnál, netán egy kapcsolat kezdetén.


Próbálkozzatok nyugodtan.:)

2013. máj. 8. 10:53

Egyébként meg, ha szeretitek a lakást, maradjatok.

Nem mindegy ugye, hogy milyen a tulaj, ha kedves, aranyos, segítőkész, az többet ér bármilyen nagy lakásnál:)

9. Jéghegy (válaszként erre: 6. - Vberni01)
2013. máj. 8. 10:52

Imádom, ha valaki ilyen kedves, de tényleg! Bár nem nekem válaszoltál, de itt olyan ritka a segítőkész kedves ember!

Csupa szivecske!:)))))))

8. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Panka78)
2013. máj. 8. 10:52
Átmeneti lakásnak megteszi, ha nagyon-nagyon muszáj, de én a helyedben inkább várnék amíg nem találtok megfelelőt, nem ölném bele a pénzem, energiám.
2013. máj. 8. 10:50

Szerintem nem Ti lennétek az elsők, akik ekkora lakásban élnek, ráadásul van aki 2 gyerekkel oldja meg ugyanezt.


Persze, szép és jó, ha nagy a lakótér, de azért ezt nem mindenki engedheti meg magának. (Értem ezt arra, hogy van akinek a saját lakása ekkora, és örül, mert a sajátja)

2013. máj. 8. 10:49

Kedves Gréta!


ha jó a felosztása, egyértelműen elférnétek hárman. Ha mégsem, úgy ti is kialakíthattok szobákat, Nikecelből, vagy más erre alkalmas anyagból. Ugyanúgy festhető.


Bútorokkal is lehet spórolni a térrel, összecsukható ágy a kicsinek, vagy kanapé, emeletes ágy, beépített szekrény, stb...


Ha nem találtok megfelelő árban lakást, érdemes ezen elgondolkodni. Próbáljátok meg, ha nem megy, később még lehet tovább keresni!

5. szafaripók (válaszként erre: 1. - Panka78)
2013. máj. 8. 10:44
Szerintem nagyon kicsi, pláne egy gyereknek, akinek azért gondolom van mozgásigénye...
2013. máj. 8. 10:43

Igen, 1+1/2 szoba..

A nagyszobával nincs gond, csak a gyerekszobával. Elég kicsi lenne, de ott beépített szekrények vannak, arra gondoltam, hogy talán érdemes lenne vagy egy összecsukható- v. pedig egy emeletes ágy, így maradna 'játéktér.'

Nem tudom, mindig nagy házban éltem::)))

3. sz.j. (válaszként erre: 1. - Panka78)
2013. máj. 8. 10:41
hány szoba? mert 1+1/2 szobában nehezen de megoldható.Szűkösen lesztek, de amíg találtok másik elfogadhatót megteszi. Ha csak 1 szobás nem túl ideális.
2. agis
2013. máj. 8. 10:41
Szerintem nagyon kicsi, de ha nincs mas lehetoseg, ezzel kell elni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook