Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tud valaki segíteni, akinek MSI U115 típusú laptopja van? fórum

Tud valaki segíteni, akinek MSI U115 típusú laptopja van? (tudásbázis kérdés)


17. N-drew
2013. júl. 2. 13:28

Ha még aktuális a probléma, a javaslatom a következő: próbáld ki egy Linux live pendrive-val (ha jól tudom, ebben a típusban nincsen optikai meghajtó).

A gépedre az Intel GMA-500 VGA driver kell, de elvileg másfajta is jó hozzá. Linuxból az Ubuntu 12.10-et ajánlom, ha nincsen egyéb probléma a gépen (pl. kijelzőcsere), akkor automatikusan fel kell, hogy ismerje. Elvileg...

16. fLOVEr
2013. máj. 15. 19:45

Nem volt még időm, szóval nem jutottam sehová, idáig így használtam.


Igen, volt eltávolítás, telepítés semmi. a 6.14.10.1093, mint már írtam, ugyanez a verzió nem vezetett eredményre (11. hozzászólásom). Egyébként az msi honlapján ennél újabb van fent, általában abban lett volna javítva a régi hibája.

Még mindig azért szeretnék segítséget kapni olyan embertől, akinek ilyen gépe van, mert 1. hátha már telepítés után találkozott ilyen problémával, 2., hátha tényleg igaz, hogy van valahol egy mappa, amiben benne vannak a driverek(esetleg valakinek van hozzá lemeze, ha van ilyen).


Regina_a: Igen, a C meghajtó volt formázva. De valahol azt írták, hogy a másikon, tehát nem az SSD-n, hanem a HDD-n van gyárilag az a mappa, amiben a driverek vannak. A recovery partíció jó, de ebben a problémában nem jelent megoldást.

15. Regin_a (válaszként erre: 13. - FLOVEr)
2013. máj. 14. 09:25

Lehet csak a C meghajtót törölték /formázták

A Recovery particiot nem érinti ez

F3 bootoláskor és ha van bejön, ha nem, nem

Ha bejön akkor persze minden eddigi adat eltünik, mintha uj telepitás lenne, tehát menteni kell elötte

14. kristo_f (válaszként erre: 13. - FLOVEr)
2013. máj. 12. 14:03

Jutottál valamire?


Mit vársz, ha nem a segitséget? Akinek működik anank működik, akinek nem az még nem tudta megoldani.


Eljátszottad hogy eltávolitottad a display drivert és flat panel driver?


Vagy probáld ki ezt másik drivert, ez a 1093-as amit nem tudtál letölteni. A vastag zöld linkre kattintsál

[link]


És van itt egy Display accelerator, de nem biztos hogy stimmel a géhez

[link]

13. fLOVEr (válaszként erre: 12. - Kristo_f)
2013. máj. 10. 19:59

Én is belefutottam már pár alapvető hibába, amiket idáig sikerült is megoldani.


Viszont továbbra is olyan embernek a hozzászólását kérném, akinek ilyen notija van, és esetleg van tapasztalata ezen a téren (elég sokan szenvednek ezzel, állítólag).


Megint nem megbántani szeretnélek, de linkeket "vadászni" tudok, a konkrét segítség lenne a lényeg.


Valahol azt hallottam, hogy a HDD egyik partícióján fent vannak a pontos driverek. Viszont üresen kaptam, így, ha ez a felvetés igaz, minden bizonnyal véletlenül törölve lett. (De hátha van valaki, aki nem volt ennyire figyelmetlen).


Szóval köszönöm, de nem tanácsot kértem, hanem egy esetleges msi tulajdonostól segítséget, aki tudja is, miről van szó.

12. kristo_f (válaszként erre: 10. - FLOVEr)
2013. máj. 10. 10:35

Én nem nézlek semminek

Belefutottam alapvető hibákba néha én is, bár tudtam , mit hogy kellene tenni


Igen, azt hittem hogy a link nem jön be, mert a letöltést nem is próbáltam


Mit mondhatnék

Fordulj egy szervizhez, bizonyára segitenek

[link]


közvetlenül az MSI-hez,

[link]


Leveleztem én az írországi Toshiba szervizzel, mert nem lehetett telepiteni egy laptopra XP-t

Kitünt hogy az csak Vista/Win7-re/?/ volt gyártva


Vagy írjál be a korábban linkelt oldalba, ahol a srácnak sikerült a leirt módon megoldania

11. fLOVEr (válaszként erre: 10. - FLOVEr)
2013. máj. 9. 22:50
Azért azt hozzátenném, hogy máshonnan letöltve, ugyanez a verzió szintén nem vezetett eredményre.
10. fLOVEr (válaszként erre: 9. - Kristo_f)
2013. máj. 9. 22:45

Nagyon szeretnélek nem megbántani, de azt hiszem, az alap probléma az, hogy teljesen analfabétának nézel ezen a téren.


Nem azt írtam, hogy amit linkeltél, nem lehet megnyitni, azt mondtam, hogy a drivert nem lehet letölteni, 404-es hiba miatt.


Már rég túlvagyok ezen a driveren, és Te is, ha megnyitod az oldalt, amit linkeltél, és megpróbálod letölteni a file-t, tapasztalni fogod, hogy az az oldal már rég nem létezik.

9. kristo_f (válaszként erre: 8. - FLOVEr)
2013. máj. 9. 18:52

Dehogynem lehet letölteni


Másolás és uj lapra beszurás, és kiveszed a hoxa miatt berakott egy szóközt

2013. máj. 9. 18:27

De nem is nehéz...

Egyébként igen, végigpróbáltam mindent, valamint a "másik driver"-en is túlvagyok már, azt konkrétan nem lehet letölteni (404).

2013. máj. 8. 19:50

Guglizni sem könnyű eredménnyel

Úgy tűnik az egész neten ez az egy megoldás van

Végigjátszottad a driver le-fel, amit ír a fickó? Nem csak a letiltást/engedélyezést.


Esetleg egy másik driver helyette?

[link]

2013. máj. 8. 13:31

Nem, sajnos nem kellett volna elmenni a 22. fórumig, mert ez volt kb. a harmadik.

Írtam, hogy minden driver rendesen fent van, de nem történik így sem változás.


Az FN+F2 nyomásához pedig amit a fórumban írtak, detto nálam is. Tehát elfeketedő képernyő egy pár pillanatra, aztán semmi változás.


A "kiguglizás" nem nagy őrdöngősség, viszont ahogy néztem, elég sok msi u115 tulaj van hasonló cipőben, ezért kértem, hogy ha valakinek van, akkor ossza meg velem a tapasztalatait.

5. kristo_f (válaszként erre: 4. - FLOVEr)
2013. máj. 8. 13:02

A 22. keresésig is el kelett volna menned

:))


Azt mondja az okos

[link]


" Uninstalled the display adapter driver and the flat panel driver, shut it down. Left it for a day. Turned it on and the res was correct!!!

Now my VGA card properties are Intel GMA 500, driver version 6.14.10.1096

and my monitor is now plug and play monitor. driver version 5.1.2001.0

My resolution options are back : 640x 400, 800 x 640, 1024 x 600 or 1024 x 768.

In the intel graphics media accelerator application, MID is still selected."


Tehát uninstall a "display adapter driver" és a "flat panel driver"

és a következő számú drivereket rakta fel

Ezzel megoldódott a gondja


Feltételezem hogy az XP helyesen van setapolva, tehát elöször az alaplapi driver és csak uána a videodriver, Intel GMA500 a lánykori neve


Linuxhoz semmit nem értek

de

[link]


"Hit Alt+F2 and then type gconf-editor

Navigate to /apps/nautilus/preferences/media_automount

Uncheck the box" and Lucid would at least restart into the SSD install.


I set Lucid to start into a 2D session, and now run the GMA500 script again to see if I can enjoy Lucid with higher resolution. And...


It works, Lucid now starts into a 2D session in 1024x600, MSI U115 Hybrid standard resolution. "


Tehát ALT-F2 és kiszedni a pipát a "media_automount" elől


Ennyit tudtam találni. Reméljünk...

2013. máj. 8. 07:52

Az SSD-n win xp sp3, a HDD-n Ubuntu 10.04.

Egyikkel sem jó.


Driverek fent vannak, próbáltam letiltani, újratelepíteni, semmi haszna.

2013. máj. 7. 22:13
Milyen op.rendszer?
2013. máj. 7. 21:45

Az van, hogy a kijelző felbontása alapbnól 1024*600 lenne, de valamiért az nem jelenik meg, így a kép alsó része hiányzik, és ez nagyon zavaró. Csak 1024*768-as felbontás van... Fent van minden driver, ami kell, de egyszerűen nem tudom, mit tehetnék még. Végignéztem vagy 20 fórumoldalt, de senki nem tudott érdemben segíteni.


Fontos lenne.

2013. máj. 7. 21:43
Van itt valakinek msi u115 típusú laptopja? Szükségem lenn egy kis segítségre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook