Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi büntetést kell fizetni, ha késve adom fel az adóbevallást? fórum

Mennyi büntetést kell fizetni, ha késve adom fel az adóbevallást? (tudásbázis kérdés)

14. sookye (válaszként erre: 13. - Kristo_f)
2013. máj. 8. 21:03
"Az állami adóhatóság felszólítását, ellenőrzését megelőzően, de késedelmesen benyújtott bevallás esetén is számolnia kell azzal, hogy az állami adóhatóság a törvényben foglaltak alapján 200 000 Ft-ig terjedő mulasztási bírságot állapítHAT meg az Ön terhére akkor, ha a késedelmét annak igazolásával nem menti ki."
13. kristo_f (válaszként erre: 4. - Sookye)
2013. máj. 7. 23:44
"Az állami adóhatóság felszólítását, ellenőrzését megelőzően, de késedelmesen benyújtott bevallás esetén is számolnia kell azzal, hogy az állami adóhatóság a törvényben foglaltak alapján 200 000 Ft-ig terjedő mulasztási bírságot állapíthat meg az Ön terhére akkor, ha a késedelmét annak igazolásával nem menti ki."
12. sookye (válaszként erre: 11. - Sálálálá)
2013. máj. 7. 22:51

Ejj, pedig már vagy 4 éve meg is csinálja helyetted a NAV (lánykori nevén Apeh) :)

Ráadásul az idén, ha egyetértesz vele, már vissza sem kell küldened.

Februárban elég lett volna bejönni, kérni az egyszerűsített bevallást, és most nem lennél megint bajban/gondban...

De ha már így előre tudod, csakazértse csinálod meg?

11. sálálálá (válaszként erre: 8. - Globus)
2013. máj. 7. 21:39

mert lusta vagyok, béna vagyok hozzá, a legrosszabbkor romlik el a nyomtatóm, nincs ügyfélkapum, mindig elhagyok valami papírt...

válogass.

én is sok mindent nem értek, mégsem teszek rá megjegyzéseket, maximum magamban megjegyzem, milyen hülye is az illető. de ha ettől te boldogabb vagy: igen, orbitális barom vagyok, mert előre tudom, hogy az idén se fogom beadni időben, és még csak mentségeket se fogok rá keresni. ilyen vagyok, ez van :)

10. angéla19 (válaszként erre: 1. - Luca.78)
2013. máj. 7. 21:35

Magánszemély adózó 200 ezer forint mulasztási bírsággal sújtható, ha bevallási kötelezettségét a bevallás határidejét követően, de az adóhatóság felszólítását , ellenőrzését megelőzően késedelmesen teljesíti, és késedelmét nem menti ki. (2003. évi XCII. törvény az adózás rendjéről 172.§ (1) b)).


Ha emiatt adóhiány is keletkezik, mert az esedékesség időpontjáig nem fizeted meg az adót, akkor még adóbírságot is kell fizetni, ami az adóhiány 50 %-a + a késedelem minden napjára késedelmi pótlékot, ami a mindenkori jegybanki alapkamat kétszerese.

Nagyon nem éri meg.

9. sálálálá (válaszként erre: 7. - Sookye)
2013. máj. 7. 21:34
jön a felszólítás, abban írják az összeget is.
8. globus (válaszként erre: 5. - Sálálálá)
2013. máj. 7. 21:20
Ezt sosem értettem, hogy miért nem elegendő majdnem 5, azaz öt hónap az elkészítésére...
7. sookye (válaszként erre: 5. - Sálálálá)
2013. máj. 7. 21:13
Ezt önként és dalolva fizeted, vagy kimegy a felszólítás, hogy add be, és utána adod be, és fizeted be a bírságot?
2013. máj. 7. 21:10

200.000 ft-ig terjed a bírsàg.


Ha egyéni vàllalkozó vagy.akkor vagy elkêsve.

5. sálálálá (válaszként erre: 4. - Sookye)
2013. máj. 7. 21:00

én évek óta késve adom fel, mindig 0 ft a fizetendő adóm, és mégis minden évben 5.000,-Ft bírságot fizetek :)

az a minimumösszeg.

4. sookye (válaszként erre: 1. - Luca.78)
2013. máj. 7. 20:56

Csak akkor kell fizetned, ha megbüntetnek. Ha nem büntetnek meg, csak késve adod fel, akkor nem kell fizetni.

De ha befizetendő adód van rajta, és azt (is) késve fizeted be, akkor késedelmi pótlékot számítanak fel.

2013. máj. 7. 20:49
Nekem 200.000 ft-ot mondott a könyvelő.
2013. máj. 7. 20:48
Még nem késtél el.
2013. máj. 7. 20:40
Mennyi büntetést kell fizetni ha késve adom fel az adóbevallást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook