Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Baba napirend fórum

Baba napirend (beszélgetős fórum)


2013. máj. 8. 07:43

Nálunk is a fiam alakította,de általában bírta 3óráig.De természetesen volt hogy előbb,később evett.Én nem az az anyuka vagyok aki felkelti a gyerekét hogy egyen stb.Úgy is megtanulod a jelzéseit látni fogod mikor éhes.

1órát szerintem mindenképp pihenjen a pocakja azért nehogy fájjon a hasa.Ilyenkor még érzékenyek.


De azt is le szeretném írni hogy azért mert esetleg sír egy baba nem egyből azt jelenti hogy éhes!Lehet csak játszani akar,azt akarja hogy foglalkozzanak vele,unatkozik,közelségre vágyik,fáj a hasa.

Has fájás.Ilyenkor még nem tudja a baba hogy éhes-e vagy fáj a hasa ezért sokan etetik,pedig rosszabbat csinálnak.Figyeld meg mit csinál.

6. Cippora (válaszként erre: 1. - Adry06)
2013. máj. 7. 20:23
Ilyenkor még minden teljesen kiszámíthatatlan volt,az evés is,alvás is,minden.Kb.a 3.hónapra mondhatom,hogy kialakult a napirend,de akkorra már tápszeres volt,ez is számít,mert cicit adhatsz akármikor nyugtatásra is,de tápszert csak 3 óránként.
2013. máj. 7. 18:40
hát igen, a védőnő is mond valamit, hogy be kell tartani a 3 óránkénti etetést, de az én kicsit ahogy felkel azonnal kell a kaja, és van amikor csak egy óra telik el két etetés között.
2013. máj. 7. 18:28
Ismerősöm gyerekét is 3 óránként etette az anyja, mert a védőnő azt mondta, a gyerek másfél óráig etetés után csenben volt, aztán ordított a köv. másfél órában. Jah és a gyereknek olyan az anyagcseréje, hogy napi minimum 6-8szor lett tele a pelus. Szóval ez se átlagos, a kajálást se az átlaghoz kellett volna igazítani nála.
2013. máj. 7. 17:39

Az első kisfiam teljesen össze-vissza evett,volt hogy egy óra után már kérte a jussát,én meg nem hiszem hogy sírni kellett volna hagyni,mert pl.a védőnő azt mondja!

De kb.két hónaposan szinte minden éjszakát átaludt,és onnan kezdett fokozatosan kialakulni a napirendje.Aztán a fogzásnál megint felborult kicsit.

2013. máj. 7. 17:35
Szia minden babának saját napirendje van, és annál több tejed lesz, minél inkább az ő napirendjéhez igazodsz. A lényeg, hogy az éjjel meg a nappal ne cserélődjön fel. Nem kell 3 óránként etetni. Lehet két óránként is, vagy óránként. Ahogy a baba kéri. Az elején az én kislányom kettő vagy 4 óránként evett, alvástól függően. Most 17 hós kis tündérke, és folyton mosolyog. Igazodj a babádhoz! Ez a legfontosabb :)
2013. máj. 7. 17:31

Sziasztok!


1 hónapos a kislányom és sajna még nem alakult ki rendszeresen az étkezése. Összevissza etetem mert keveseket eszik és emiatt borul a 3 óránkénti etetés. Ti hogy voltatok ezzel mikor 1 hónapos volt a babátok? a védőnő mindig a háromoránkénti etetést mondja...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook