Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam le az ujjszopásról? fórum

Hogyan szoktassam le az ujjszopásról? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 27. 08:19

Talán Te szerencsésebb leszel, mi most indulunk fogorvoshoz, ha összezárja a fogait legalább 3 cm különbség van az alsó és felső fogsora között.

Szerintem sem szabad erőszakkal tiltani, tényleg olyan neki mint egy szenvedélybetegség.

Tudja, hogy a suliban ciki lenne - elvégre már van szerelme - azt mondja ott eszébe sem jut. Talán ha lesz fogszabályzója, akkor abbahagyja.

2009. márc. 26. 22:21

Hát félek tőle,hogy azén lányom is így jár.4.5éves,de olyan neki az újszopás mint egy felnőttnek a cigi.Sajnos a fogai is egyre kintebb állnak.Sokat beszélünk róla,és már próbálja kontrolálni magát.De nem nagyon megy.Mostanában rágót kér napközben,és így nem szopcsizik.

Talán egyszer abbahagyja...Remélem.

Tiltani semmiféleképp nem akarom.

2009. márc. 26. 11:06

sziasztok, kicsi mosolyogva, kicsit szomorkáson olvasgatom amiket irtok. az én csöpp fiam 11 éves és még mindig szopja az ujját. Arra mindig figyel, hogy csak szűk családi körben tegye, már többször elhatározat - magától -,hogy abbahagyja, de sajnos még eddig nem sikerült neki.

Egyébként lelkileg kiegyensúlyozott, imád iskolába járni, kitünően tanul tehát nem nagyon találok rá lelki okot. Rossz szokás, lehet. Már csak viccesen cukkoljuk vele.

2008. márc. 16. 15:14

nekem a fiam ujjszopós

szerencsére már csak alváshoz vagy csak ha álmos

akkor

nagy ritkán unalmában

3 éves most

nekem is azt mondták szoktassam le.

de az a baj hogy akkor csinálja titokban

szóval azt mondom hagyd majd leszokik,magától

vagy esetleg lehet van valami szorongás rossz beidegződés is a háttérben,de akkor lehet mást kéne kitalálni,mint megtiltani, mert akkor ugyanugy csinálja, csak akkor mikor nem látod

12. macsusz77 (válaszként erre: 11. - Szterke)
2008. márc. 16. 13:51
Ez durva!Igen én azt vettem észre,hogy ez már nem csak a önnyugtatáshoz kell neki,hanem már egy rossz szokás.Ezért félek ,hogy később sem lesz egyszerű leszoktatni róla.
11. Szterke (válaszként erre: 10. - Macsusz77)
2008. márc. 15. 18:21
Az apám mesélte, hogy az első feleségének az anyja még öreg korában is (ha megfeletkezett magáról) be-be kapdosta a hüvelykujját. Jó mi? Na ez csak egy eset és tényleg nem ez a megszokott. Még jó! Nekem a cumit sikerült csak alvásra lecsökkenteni, de ez az ujjas dolog! Zavar. De elnéző leszek. Erőltetni semmiképpen nem akarom!
10. macsusz77 (válaszként erre: 9. - Szterke)
2008. márc. 15. 15:06

Szia!Nekem is ez a problémám,csak a Lányom már 3.5éves,Az óvodában nem szopcsizza,de itthon igen.Alvás közben folyamatosan,tv nézés és meseolvasás közben is.

Én is féltem a fogait is.De azt hallottam,hogy 6-7éves korig nem szabad erőszakoskodni.16éves kamaszt meg még nem láttam újját szopva .

2008. márc. 12. 17:43

Sziasztok!

Nekem van két lányom. Eszter (4 lesz) cunizott. Illetve még cumizik, de csak elalváskor. Érdekes, hogy az oviban délben nem kell neki, csak itthon. :) Zsófi (2lesz) pedig elutasította a cumit. Ő az ujját szopja. Már az uh-n láttuk! :) A középsőt és a gyűrűst egyszerre. :) Olyan szinten, hogy a középső ujján előbb vízhólyag, később pedig bőrkeményedés alakult ki. Már kezd bosszantani, hogy állandóan a szájában van a keze. Nem tudom egész nap úgy lefoglalni, hogy ne szopja. Szerintetek, mit tegyek? Már most ronda az ujja. Mi lesz később? Nem is merem elképzelni. A cumit legalább el tudnám venni, ahogy Esztertől is. Jaj.

8. macsusz77 (válaszként erre: 4. - Mendi1)
2008. márc. 1. 13:17

Bocsi!Tényleg félreértettem.Már nagyon álmos voltam.

Remélem az én gyermekeim is ezt fogják mondani ha felnőnek.Igyekszem mindent megtenni ennek érdekében.

2008. márc. 1. 08:13
újjával,hihi,kicsit hibás.
2008. márc. 1. 08:12
Az enyém is szopja,ha fáradt.Este,vagy délután,igaz nem egész éjszaka.Ha éjjel felébred,akkor már nem az újjával alszik el.Én nem akarom leszoktatni,pláne mióta a nagynéném elmondta,hogy két gyereke is szopta az újját,és nincs gond a fogaikkal.Ez szemmel látható.Azóta több helyről is hallottam,hogy nem feltétlen ettől torzul a száj.Majd abbahagyja,ha úgy érzi szerintem.
2008. febr. 29. 22:34

Sziasztok!

Szerintem nem kell eröltetni ezt a leszokás dolgot. Annak idején én elég sokáig szopiztam az ujjam, de szigorúan csak otthon, idegen helyen nem. Nem is tudom miért, mert jól esett, lenyugodtam tőle, ha bajom volt, és egyebek. Anyumék fenyegetőztek, hogy ezzel vagy azzal bekenik az ujjam, de sosem tették meg. Soha nem szégyenítettek meg mások előtt emiatt. Amikor már nagyobbacska voltam, magamtól leszoktam róla, senki sem könyörgött, hogy tegyem meg.

Erőszakkal semmiképp se szabad próbálkozni a leszoktatással, mert a gyerek kis lelkében komoly sérülések keletkezhetnek! Lehet beszélgetni róla, sőt, kell is, de drasztikusan nem szabad. Ez a döntés a gyerkőcé legyen, hogy abba akarja hagyni.

Ez az én véleményem.:)

2008. febr. 29. 22:28

Értelmezd talán mégegyszer amit írtam :


"először csak társaságban ( !!! ), aztán ( már )mindenhol kellmetlen volt már számára .( !!!!! )



Ő is ennyi idős lehetett , sosem tettem ilyet , hogy kellemetlen helyzetbe hozzam BÁRKI előtt !!!

Ma már felnőtt , és szerinte én vagyok a világ lgjobb édesanyja .


Félreértetted a mondandóm rendesen .

3. macsusz77 (válaszként erre: 2. - Mendi1)
2008. febr. 29. 22:21
Köszi.Bár nem vagyok biztos benne,hogy jó dolog társaság előtt"lejáratni".Mennyi idős volt a gyermeked mikor abbahagyta?
2008. febr. 29. 21:56
Az én gyermekem is ezt tette,mindig mondtam neki ,hogy már ehhez túl nagy .... először csak társaságban , aztán mindenhol kellmetlen volt már számára .Megértettem vele.Beszélj róla sokat , hogy ez már nem illik , biztosan meggyőzöd majd .Sok sikert kívánok hozzá !
2008. febr. 29. 21:33
A kislányom 3.5éves,és sokat szopcsizza az úját.Főleg éjszaka,de nem csak elalváskór,hanem egész éjjel.Reggelre teljesen szétázik az újacskája.Napközben ritkábban inkább csak mesenézés közben.Le kell szoktatnom?Vagy majd magától abbamarad?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook