Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Metforminnak mik a mellékhatásai? fórum

A Metforminnak mik a mellékhatásai? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. pethoevi (válaszként erre: 30. - 5236d12e25)
2013. máj. 14. 16:49

Én nem gondoltam, h nem tetszik. :)

Deeee, tudod, azt mondják az a jó barát, aki a negatívat is a szemedbe mondja. Persze nem vagyunk azok, de kifejezetten szeretek segíteni másoknak, mert tudom, h nekem milyen jól esett a sok tanács, amikor én kezdtem ezt. :)

2013. máj. 14. 15:17
Félre ne értsétek én örülök ha ír valaki, legyen az bármi hozzá szólás. Hisz ezért indítottam a fórumot. &sak sajnos nem tudok mindig úgy vissza írni, ezért tünhetett úgy mintha nem tetszene amit írtok, pedig nem :)
29. Monyec83 (válaszként erre: 28. - Pethoevi)
2013. máj. 14. 14:39
Így van ahogy pethoevi is írja!!! Ha nem vagy éhes akkor is enned kell. Nekem is sokszor van úgy, hogy nem vagyok éhes, de eszem, ha itt az ide, mert lehet, hogy nem érzed az éhséget, de a sejtek attól még éheznek, nem működik az anyagcsere. És egy idő után igenis ráál a szervezeted a rendszeres étkezésre. Sok sikert, és ha segítség kell gyere, kérdezz nyugodtan!
28. pethoevi (válaszként erre: 27. - 5236d12e25)
2013. máj. 14. 11:57
Az a baj, h KÖTELEZŐ lenne enni, annak ellenére, h nem kívánod, mert a szervezetednek szüksége van rá. A gyógyszert a főétkezésekkor kell bevenni, napi 5szöri étkezést kell elosztani 3 óránkénti étkezésre. Ez fontos. Sajnos enélkül tényleg romolhat az eredmény. Hidd el, nem kötözködni szeretnénk, hanem segíteni és ez most a hasmenéstől teljesen független, de NEKED kell akarni, mi nem csinálhatjuk meg helyetted. Minden csak szokás kérdése. Én pl osszú évekig nem reggeliztem, ma meg ébredés után azonnal ennem kell. Ugyanígy van az ivással is. Nem kívánod, de ha erőlteted magadba a napi 2,5 liter vizet pár nap és kívánni fogja a szervezeted. Szóval csak határozd el magad a saját érdekedben. Én mindig azt mondom, h ha ezzel az életformával 60 éves koromig eltolhatom a cukorbetegséget és hogy szúrnom kelljen az inzulint, akkor biztos, h megteszem, mert nem akarok megvakulni, nem akarom, h csonkolják a lábam. De ezt persze mindenki aga tudja. Sajnos itt nem a hasmenés a legnagyobb baj, hanem a további szövődmények! Hajrá! :)
2013. máj. 14. 11:23

Este 6 után nem eszem mert egyszerüen nem vagyok éhes, nem azért mert éheztetem magam. Egyszerüen évek óta erre van ráállva a szervezetem.

Ez a hasmenéses téma nekem már bőven a gyógyszer előtt is meg volt, de nem ennyire drasztikusan.ez 3 évvel ezelőtt 1 évig jártam orvostól orvosig ezzel , ez még társult bal borda ív alatti fájdalommal is, de sehol semmit nem tudtak mondani. Sőt ráfogták a stresszre, a fájdalom nem múlt a hasmenés csak erősődött.Tehát nem új keleti dolog csak amióta szedem sokkal jobban van mint előtte.

Tej én maximum a kávéba teszek az is egy teáskanálnyi mennyiséget, amúgy nem iszom tejet. Nehezen de próbálom tartani a diétát. Mozogni pedig ahogy időm engedi.

Amúgy ma beszéltem az orvosommal, kedden megyek egy vérvételre megnézik van e peteérés, ha nincs ami biztos akkor clostilbegyet kapok.

2013. máj. 14. 10:57
Nekem a mozgás maga volt a csoda (azért volt, mert közben kismama lettem, így már nem zumbázhatok), de nagyon szerettem és nem csak hogy az értékeket javította, de az alakomon rengeteget formált. Az edző is megdicsért, h annyira csinos vagyok, vékony a combom és igaz, ezelőtt amikor ugyanennyi kg voltam sem volt ilyen kicsi a ruhaméretem. Imádom, amint lehet, fogok menni újra! :)
25. Szalmalány (válaszként erre: 24. - Szalmalány)
2013. máj. 14. 10:32
Mármint az este 6 utáni NEM evés a tiltott, ennünk kell.
2013. máj. 14. 10:28

Helló!

Én is inzulinrezisztens vagyok és nincs ilyen beteges wc- re rohangálás, ha tartod a diétát.

Figyelni kell a tiltott élelmiszerekre, és ahogy Monyec és pethoevi is írta, a gyors, lassú felszívódású kajákra.

Napi 3x- i étkezés kevés, az este 6 után evés nekünk végképp tiltott, enni kell.

Ha csak gyógyszert szedsz és a diétát nem tartod(és igen, mozogni is kell, mert az segíti az inzulin jó működését), akkor az állapotod rosszabbodhat is(!!!!!). Ezt sok orvos nem említi.

Ez anyagcserebetegség, szóval a gyógyulás csak úgy következik be, ha megfelelő anyagokat megfelelő időben viszel be a szervezetedbe.

Bocsi, ha nyers voltam, de nincs időm most virágnyelven fogalmazni. :)

23. Monyec83 (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2013. máj. 14. 09:42

Sziasztok!

Bocsánat, hogy csak így idepofátlankodom.

Én inzulinrezisztenciával küzdök, lassan két éve szedem a meforált. Hasmenésem csak a legelején volt, amikor felépítettem a gyógyszert. Minden metformin tartalmú gyógyszer mellett NAGYON FONTOS a diéta pontos betartása(napi ötszöri étkezés, a megfelelő szénhidrátok bevitele-lassú-gyors mennyisége és aránya). Hasmenés a nem megfelelő étkezésnél jelentkezik!! Ezt tapasztalatból mondom. Tehát mindenképpen muszáj odafigyelni erre!! A falási és édesség utáni vágy is abból fakad, hogy nem kap megfelelő mennyiségű és minőségű szénhidrátot a szervezeted ezért jelzi a hírtelen éhséggel. Olyat meg nem szabad csinálni, hogy este 6 után nem eszel, akár "csak" inzulinrezisztenciád van vagy már cukorbeteg vagy!! Egyszerűen így, ilyenkor éhezteted a szervezeted és ezért az falási rohamokkal reagál erre.

A fogyást illetően pedig nem elég a gyógyszer és a diéta, MOZOGNI kell!! Ha nagy a súlyfelesleg akkor kezdetben séta, esetleg kerékpározás-szobakerékpár is-. De hetente 3-4 alkalommal kell mozogni, mert az hat a sejtanagycserére is, ezáltal javulnak a az értékeid, közérzeted is jobb.


Nem okoskodni akartam hozzászólásommal, csak segíteni. Tapasztalatból. Tudom nehéz, de kis odafigyeléssel igenis tartható.

2013. máj. 14. 09:14

oh, hát én is így voltam, egész délelőtt... :(((

mikor mondtam a dokinak, megkérdezte, h eszem-e délelőtt tejterméket. Hát igen, bögre kakaóval indítottam a napot. Kiderült, h tejet is csak uzsonnára szabad nekünk, kb 2 decit.

A diétát ismered egyébként? Tudod, h mit mikor, mennyit és hogyan szabad?

21. 5236d12e25 (válaszként erre: 20. - Pethoevi)
2013. máj. 14. 09:07

Köszi a hsz-t. Elég borzalmas, szinte a fél délelőttőmet a wc-n tölteni..

Kell fogynom, van is miből. Az első 1-2 hónap volt szerintem a legdurvább amikor elkapott a csoki utáni vágy. Pedig soha életemben nem voltam édesszájú, sőt. Az első hónapban volt mikor azon gondolkodtam hogy a csokit be kellene mártani a lekvárba. :D Bármi legyen csak valami tömény édes..

Most lassan fél év után egyáltalán nincs édesség rohamom, így nem is eszek csokit.

2013. máj. 14. 08:57

sziasztok!

sajnos nekem is fél évbe telt, mire hozzászokott a szervezetem a methez. Nekem napi 4-5ször is ment a hasam, nagyon durva volt. Ez talán csökkenthető a gyors ch-k mellőzésével, mint pl a csoki elhagyása. Ha ilyesmit kívánsz, az csak cukormentes (fruktózmentes) lehet (és maximum uzsonnára), mert ez fokozza. Ennek a gyógyszernek az a feladata, h ezeket a ch-kat nem engedi felszívódni, így söpri is ki azonnal (talán észre is vetted, h csoki után nem sokkal menni kell). Próbáld ki, szerintem lassan hozzászoksz majd.

Egyébként kell fogynod? Sok a felesleged? Mert ha nem, akkor menj vissza a dokihoz és kérj tőle Merckformin XR-t, ez elhúzódó hatású és nem hajt meg, azok szokták szedni, akiknek nem kell fogyniuk. Emellett nagyon fontos a diéta és mozgás. Nem olvastam végig a hsz-okat, de ha nem csinálod őket, gyorsan kezdj hozzá, mert csak így a 3 együtt tud a leghatékonyabban javítani a helyzeten. Ha kell fogynod, akkor 140gr-os ch diéta kell, elosztva napi 5 étkezésre, ha nem kell fogynod, mehet 180gr is.

Bocsánat, ha sok voltam, de tudom, milyen állandóan a wc-én ülni. :(

2013. máj. 12. 20:16
Nekem ha minden igaz talán holnapra kitalál valamit a dokim. :(
2013. máj. 11. 21:24

én most akarok metfogammáról merckofrminra váltani, mert a metfogamma (és korábban a meforal) semmi pozitív változást nem hozott.

hízok továbbra is, hullik a hajam, és ami a legrosszabb, ciklusom sincs még mindig, pedig most már megint jó fél éve szedem :/

2013. máj. 11. 18:51
Én az elmúlt évben próbáltam a Merckformint szedni. Olyan beteg voltam tőle, hogy még felkelni sem volt erőm. Pedig csak féltablettával kezdtem. Ezután egy év kihagyás után Meforalt szedem és nekem ez jobban bevált.Lassan emeltük az adagot, figyeltem a diétára is.
16. 5236d12e25 (válaszként erre: 15. - Telifánt)
2013. máj. 8. 06:51

Nekem a dokim azt mondta számítsak az első hónapban 5-6 kg mínuszra.. Aminek nagyon megörültem hisz van bőven miből fogynom és borzalmasan zavar hogy nem tudok.

Ehelyett kemény 1 kg fogytam amit tartok.

15. telifánt (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2013. máj. 7. 20:10
Nekem ami érdekes hogy gyógyszer nélkül egész jól tudtam fogyni (30kiló ment le), de mióta szedem a gyógyszert nem nagyon akar menni a dolog. :-(
14. 5236d12e25 (válaszként erre: 13. - Telifánt)
2013. máj. 7. 19:30

Én is nagyon kiváncsi leszek mit talál ki a dokim. Nekem ráadásul mivel nagyon magas az inzulinom azt mondta hogy még véletlenül se kezdjek bele szigorú diétába nehogy össze essek amiért leesik a vércukrom.

Így én amit abszolút betartok csak is teljes kiörlésü kenyeret abból is keveset eszem, cukor helyett édesítő (amúgy se vagyok nagy cukor mániás, max a kávémat iszom azzal)

Eddig is napi 3x étkeztem ami tudom nem a legjobb, többször kellene keveset, 6 után viszont soha nem eszem.

2013. máj. 7. 18:22
nekem is falási rohamaim voltak, volt olyan hogy azt is megettem amit eddig nem. Ami még fura hogy kb 5hónapja nem tudok fogyni. Igyaz hogy a diétát sem tartom szigorúan (eddig sem tettem, de 200gramm ch alatt ettem) de eddig ment lefelé a dolog. Most a dokim megemelte 750mg-ra a gyógyszert, de így sem nagyon megy a dolog.
2013. máj. 7. 09:53

Hát én komolyan mondom ma nagyon nem vagyok itt..

Babánt= Banánt..

Ma csak 2x indultam el bevásárolni..

11. 5236d12e25 (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2013. máj. 7. 09:38
Igen épp ezért írtam hogy lényegében ugyan az.
10. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - Napocskaszemű)
2013. máj. 7. 09:38
A babánt nem igazán szeretem ráadásul rengeteg benne a cukor. A dokimat épp most csíptem el, mert a szomszédom, mondta hogy megnézi újra a leleteimet aztán majd kitalál valamit.
9. youlcsi (válaszként erre: 6. - 5236d12e25)
2013. máj. 7. 09:25
láttam, hogy javítottad... de met, met. hatóanyagban ugyanaz.
8. napocskaszemű (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
2013. máj. 7. 08:55
Én is 500 mg-osat szedtem, de az xr- elnyújtott hatásúból. Nekem a tünetek max két hónapig tartottak. Dokiddal beszéltél, az mit mond? Fél év nem lehet kellemes így. :( sajnos én max olyan tanácsot tudok adni, mint banánevésstb....amik fognak.
2013. máj. 7. 08:55
Most mennem kell boltba utána majd leszek
6. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - Youlcsi)
2013. máj. 7. 08:54

Félre írtam a fórum címét. Én merckformint szedek.

Van, hogy rendesen rohannom kell a wc-re mert vízszerű hasmenésem van. :( Elég kellemetlen.

5. youlcsi (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2013. máj. 7. 08:52

nekem nem múlik az édesség utáni vágy és a hasam is megy... de nem hiszem, hogy ettől.

most akarok majd merckforminra váltani. metfogammát szedek... de ez nem csinál semmit :/

4. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - Napocskaszemű)
2013. máj. 7. 08:50
Már fél éve nap 2x 500mg
2013. máj. 7. 08:48
Nekem nem volt, csak enyhe hányingerem. Sokan beszámolnak hasmenésről, de idővel el szokott múlni. Mennyi ideje szeded és mennyit?
2013. máj. 7. 08:47

Hopp bocsánat rosszul írtam ki a gyógyszer nevét : Merckformin.

De lényegében szinte ugyan az.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook