Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vesegyulladásra mi a legjobb gyógymód? fórum

Vesegyulladásra mi a legjobb gyógymód? (tudásbázis kérdés)


10. living-fan (válaszként erre: 9. - Akác56)
2008. márc. 6. 06:30

Igen, valóban fehérjeszegény étrend javallt a veseproblémáknál, de semmiképp nem fehérjementes.

Ugyanis a fehérje létfontosságú, ha nem visszük be, az izmokat kezdi visszabontani a szervezetünk.

A joghurt pedig amúgy sem valami bőséges fehérjeforrás.

Egyébként a fehérjekorlátozásnál elsősorban a húsokat kell visszaszorítani, ha súlyos a helyzet.

A jelen eset egy már javulóban lévő, gyógyszeresen kezelt vesegyuszi, tehát a fehérjebevitel emelése amúgy is időszerű, hogy a gyulladástól károsodott szövetek újraépülhessenek. Szükség van minden tápanyagra a kifáradt immunrendszernek is. A tápanyagfelvétel viszont nem megfelelő egy antibiotikumos kezelés közben és még utána sem egy jó darabig, ha nem állítjuk helyre a bélflórát. Ebben segít a joghurt. Létezik ugyan antibiotikumrezisztens "acibaci" is, -aminek a használatát mindenképp javasolnám elhúzódó antibiotikum-kúra esetén- de eléggé drága és a jelen esetben már úgyis javuló helyzet volt fennforogva :D, és ha már nem irtjuk gyógszeresen, megteszi a normális, nem rezisztens pótlás is.

9. akác56 (válaszként erre: 7. - Living-fan)
2008. márc. 5. 21:41
Joghurtot?-szerintem fehérjeszegény étrend javallt!
8. gyopárka (válaszként erre: 7. - Living-fan)
2008. márc. 4. 13:31
Köszönöm a sok-sok jótanácsot, ezt fogjuk csinálni.
7. living-fan (válaszként erre: 5. - Gyopárka)
2008. márc. 4. 07:48

Kedves gyopárka!

Hacsak nem akarunk praktizálni, nem számít mitöl lett jobban. A lényeg a lényeg.

Egyébként valóban nagyon fontos a sok folyadék fogyasztása. Valszeg, ha eleget iszik, nem is jutott volna följebb a fertőzés, mert kimossa.

Ha már folyadék, a vörösáfonya-levél tea legjobb a hugyúti fertőzéseknél.

Gondolom, antibiotikumot kapott. Azt feltétlenül végig kell csinálni, ha nem akartok rezisztens baktériumot kitenyészteni.

Biztos ami biztos, a folyadékkúrát folytatni kellene még egy ideig, kiegészítve sok C-vitaminnal.

Ha elfogyott a gyógyszer, fogyasszon sok joghurtot a bélflóra helyreállításához.

6. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 5. - Gyopárka)
2008. márc. 3. 17:00
A lenyeg, hogy jobban van! Sok folyadekot, teat igyon es szedje vegig a gyogyszert, amit az orvos felirt.
5. gyopárka (válaszként erre: 4. - XxLady)
2008. márc. 3. 16:54

Köszi a tippeket, a férjem beteg, de szerencsére mostmár ugy néz ki javul.Amikor írtam már egy kicsit kétségbe voltam esve,mert hiába szedte a gyógyszert amit az orvos felírt nem akart javulni.

Pár napja elkezdett gyógyteát inni, most végül nem tudom mitől lett jobban.

2008. márc. 1. 06:18
Csatlakozom a hölgykoszorú véleményéhez :( azonnali orvosi segítség, addig is a panaszok enyhítésére kamillateás ülőfürdő, anyukám búzacsíra olajat is vett be (teáskanálnyit, reggel és este is), mert a gyulladást hatékonyan csökkenti. Remélem hamar felgyógyulsz!
3. dee (válaszként erre: 2. - 1a50c86bb0)
2008. febr. 29. 23:25
Így van!Ez nem játék!
2008. febr. 29. 22:04
Irany az orvos es az, amit felir. Ilyen problemaknal szerintem jobb az orvosra hallgatni, nem huzni az idot hazi gyogymodokkal.
2008. febr. 29. 21:30
Sűrgős segítséget kérek.Vesegyulladásra mi a legjobb gyógymód?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook