Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ebben az esetben illik elmenni a temetésre? fórum

Ebben az esetben illik elmenni a temetésre? (tudásbázis kérdés)

14. f1ed0b587a (válaszként erre: 4. - Ariettina)
2013. máj. 6. 16:30

A nagypapának már édesmindegy, kérdés hogy a kolléganőnek számít-e valamit?

Zavarni viszont valószínűleg senkit nem zavar ha egy temetésen kettővel több idegen arc van.

13. hottie (válaszként erre: 12. - Ariettina)
2013. máj. 6. 15:36
Egy temetésre akkor "illik" elmenni, ha részvétet érzünk család felé, vagy az elhunyt közel állt hozzánk. Ha te ezt nem érzed, akkor nem vagy illetlen, ha nem mész el a nagypapa temetésére.
12. Ariettina (válaszként erre: 11. - Hottie)
2013. máj. 6. 15:28
így van, a temetés 13 órakor kezdődik, már eltervezte, hogy 12,00-kor elindul, megebédel, elmegy a temetésre, és majd csak 15 óra körül jön vissza, és akkor "el is telt a nap".
11. hottie (válaszként erre: 4. - Ariettina)
2013. máj. 6. 15:24

A kolléganőd csak azért megy, hogy kihasználja a lehetőséget? Arra gondolok, hogy "inkább" megy a temetésre, mint bent ül az irodában?

Rád azt mondja, hogy azt mondja nem vagy illemtudó, közben őt sem a részvét miatt megy a temetésre...

10. Ariettina (válaszként erre: 8. - Basset)
2013. máj. 6. 15:18

a problémám az, h "illik" kolléganő úgy ment oda a másik kolléganőhöz, h ő MINDENKÉPP menni szeretne, én meg azt mondtam, h nem...


Holott pl. a mindenképp azért van, mert a temetés munkaidő közepén van és mondjuk délután 3-ra már nem menne, mert nem ér haza.

2013. máj. 6. 15:12
Szerintem ez már kívül esik az "illik" kategórián, de nem vagyunk egyformák. Én sem mennék el hasonló esetben, és gyanítom, hogy a kolléganő sem várja el.
8. Basset (válaszként erre: 7. - Ariettina)
2013. máj. 6. 15:06
Ja, hát így világos, nincs kérdés. :)
7. Ariettina (válaszként erre: 6. - Basset)
2013. máj. 6. 15:03
hát mivel adott 30 000 Ft-ot, mert holnap ide jön valami rendelt csomagja, és hogy vegyük át, gondolom, meg sem fordult a fejében, h elmegyünk.
2013. máj. 6. 15:02

Szia!


A temetés nem a halottról szól, hanem a hozzátartozóról. Ha úgy érzed, jól esik a munkatársadnak, hogy lát fél percre a temetésen, akkor menj el. Ellenkező esetben nem muszáj.

2013. máj. 6. 15:02
Ebben az esetben szerintem is felesleges..A 2 kolléganő képvisel titeket,a kollégákat..
2013. máj. 6. 14:58

Sziasztok


A kérdés: egyik kolléganőmnek meghalt a nagypapája. 90 éves volt a bácsi.


Én úgy gondolom, nem "kell" kivonulni a temetésre 6-7 embernek, azért mert illik, esetleg a szülők temetésére illik elmenni.


Kolléganőm ma azt mondta, nem vagyok illemtudó, ha így gondolom, és egyébként is nem gondolom, h nem használja ki a lehetőséget, inkább elmegy a temetésre, mint hogy bent üljön az irodában.


Így most ketten mennek, mi, többiek adtunk pénzt a csokorba.


Persze kolléganőm előtt leégetett, hogy ő úgy gondolta, megy a temetésre, én meg megkavartam azzal, hogy azt mondtam, szerintem nem kell zavarni a családot, főképp, h sosem láttuk a nagypapát, aki mellesleg 95 éves volt, így annyira nagyon kolléganőmet sem rázta meg a dolog.

2013. máj. 6. 14:56
Illik,persze attól függ mennyire ismerted,rokon e..
2013. máj. 6. 14:53
??? kiére????
2013. máj. 6. 14:53
Temetés - illik elmenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook