Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyott már úgy valaki, hogy mindent evett, de betartotta a kalóriaszámlálást? fórum

Fogyott már úgy valaki, hogy mindent evett, de betartotta a kalóriaszámlálást? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
100. Barocsi Istvánné (válaszként erre: 70. - 117b1693d0)
2020. márc. 7. 05:54
Igen fogytam úgy is mert több mindent kipróbáltam de kalória számolgatásnál többet is kell mozogni vannak olyan csoportos tornák ahova fogyni akarók járnak ott tudnak segíteni is.
99. widett
2013. máj. 25. 06:51
Nekem is ez a problémám, én is a mindent, de mértékkel elv mellett döntöttem. Azonban a fórumokat olvasva sokan egy hónap alatt fogytak annyit, mint én március 3 óta. Akkor 92,7 kg-ról indultam, tegnap 84,4 kg voltam.-8,3 kg ment le. Aminek örülök, tudom, hogy lassan megy, nem szabad türelmetlennek lenni, de én úgy érzem, minden dkg-ért megdolgozok, mások, meg egy hónap alatt sitty-sutty ledobnak ennyit...suli végétől beiktatom a mozgást is rendszeresen, remélem az segít...
98. 728bc799e2 (válaszként erre: 97. - Anda39)
2013. máj. 21. 09:28
Én sem gondoltam, hogy két hét alatt megleszek! Én is szépen lassan, pont azért hogy tartani is tudjam majd a súlyom! És ha életformává válik, hogy kevesebbet eszel, és nem eszed kipukkadásig magad, akkor szerintem ez sikerül is! A kalóriaszámlálásnak pont ez a lényege, mindent egyél, de csak mértékkel! És ha később becsúszik egy-egy kiadósabb nap, vagy egy jó adag édesség, az szerintem már nem lesz gond! Sőt nekem néha most is becsúszik, ha olyan alkalom van! ennyi!
97. Anda39
2013. máj. 21. 09:12

Én is fogytam (és még most is tart a folyamat) ezzel a módszerrel, habár most már nem ülök a gép elé minden evés után és pötyögöm be az összetevőket, hanem nagyjából tudom, mennyit lehet enni.

Mellette a rendszeres mozgás is megvan. Ja, és a lényeg: nem a lehető leggyorsabban akarok megszabadulni a feleslegemtől, hanem szép lassan, és mostanra sikerült elérnem, hogy a kevesebb étel is elég. Így van esélyem rá, hogy meg fogom tudni a súlyomat.

Eredményem: Tavaly aug. óta 10 kiló mínusz, és még kb. 6 kilótól szeretnék megszabadulni.

96. 728bc799e2 (válaszként erre: 93. - Newgirl)
2013. máj. 21. 09:09

Köszönöm szépen! Igyekszem az édességeket kihagyni az étrendemből teljesen, de ha eszek, akkor is keveset és délelőtt!

Mindent eszek, csak mértékkel, és este gyümit eszek, vagy kefírt, vagy iszok egy gyógynövényes teát!

Csak hát azért könnyebben fogy az ember, ha nagyobb súlyfeleslege van! Nekem kb 5 van (bár az 50 kg volt mindig az álmom, de 55 voltam terhességem előtt, és azzal is elégedett voltam), és szerintem az nehezebben fog elindulni!

95. 728bc799e2 (válaszként erre: 92. - Gbabi50)
2013. máj. 21. 09:07

Tudom, hogy nem fix szám a BMI, bőven a normál kategórián belül vagyok, engem mégis zavar, hogy van rajtam pár kiló felesleg! Nem tudom ennél jobban kihangsúlyozni, hogy nem koplalok, és mellette tornázok is! Szerintem ez így teljesen rendben van! Egyáltalán nem sanyargatom magam!

Most még itthon vagyok a kislányommal, van időm napi szinten rendszeresen edzeni! Ha vissza megyek dolgozni, akkor nyilván kevesebb időm van, de ha elértem a formámat, nem feltétlenül kilóban, szerintem a mozgással alakulok, akkor is azért legalább heti egyszer szeretnék eljárni valahová, hogy ne lustuljak el!

94. Rescue
2013. máj. 18. 14:21
Nem számoltam a kalóriát, mértékkel ettem, és a cukrot és fehérlisztet mellőztem... -13 kg.
2013. máj. 18. 13:48

Szia.

Ne csak a kaloriat szamold hanem azt is figyeld mikor mit eszel.

En 42 kilot fogytam masfel ev alatt, imadom az edesseget,a sutemenyt,a fagyit.

Ettem mindent,de arra figyeltem,hogy az edesseget,lehetoleg delelott ettem,vagy kozvetlen ebed utan.

Delutan meg este,pedig csak salatat, tojast, es hust,sonkat,konnyu kajakat.

Kenyeret, zsomlet is reggel,es delelott.

Hatasos, nem vonsz meg semmit magadtol, igy nem alakul ki elvonasi tunet,hianyerzet,mert meg kap a szervezeted mindent ami kell neki,es kivan.

Ja es 5 eve elertem a sulyom,es azota is tartom,nem hiztam vissza.

Nem is tudnam mar visszahizni.

160 centi magassaghoz voltam 106 kilo.

64 kilora fogytam le.

5 eve vagyok folyamatosan 65-66 kilo.

Meg lehet csialni,csak akarni kell.

Es agyban eldonteni.


Hajra.

92. gbabi50 (válaszként erre: 91. - 728bc799e2)
2013. máj. 18. 12:48
A mozgás és az odafigyelés sokat számitt,a lényeg az hoyg légy türelmes a testeddel és hagyd hogy menjenek a dolgok a maguk utján,azt is el kell fogadni ha a testünk másmilyen mint amit a divat diktál,vagy amit a nagykönyv ír,azért is a normál tartómánya BMI-nek egy kicsit tágabb,nem egy fix szám,én csak azt szeretném mondani hogy inkább élnék lezserül 5kg töblettel mint amit szépnek tartok,mint sanyargatni magam egy életen át,inkább a súlymegtartásra kell koncentrálni mert az évek múltával szeretnek sokasodni.
91. 728bc799e2 (válaszként erre: 90. - Gbabi50)
2013. máj. 17. 07:08

Köszönöm, hogy leírtad a véleményed! Ezen a részén a dolognak én már túl vagyok, még középiskolában elég duci voltam, 72 kg! Egyszer sikerült lefogynom, koplaltam... Aztán mihelyst abbahagytam természetesen visszajött minden, még lehet, hogy több is, de megmondom őszintén nem álltam rá a mérlegre, nem voltam kíváncsi hogy hány kg vasgyok! Aztán dolgozni kezdtem, egy lovastanyán, ahol állandóan futni kellett, egyszerre 5 helyen lenni (felszolgáltam), és minden reggel biciklivel mentem dolgozni (összesen 12 km odavissza). És akkor fogytam le, és az nagyon tartós volt, mert a terhességemig nem is volt gond a súlyommal! ha úgy kívántam este 10kor ettünk pizzát!

Úgyhogy ebből már megtanultam, hogy koplalni, nagyon keveset enni nem érdemes! Mellette sokat tornázom, most kértem Péntek Enikőtől ingyenes edzés tervet, mindennapra 30 percet írt elő, de elég kemény gyakorlatok vannak! Állítólag nagyon hatásos a programja! Ha nem lennék 55 kg sem zavarna annyira, de ha formálódnék, az nagyon jó lenne!

Tehát nem koplalással akarom elérni az álomalakot, mármint számomra álomalakot!

De nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad a történeted!

90. gbabi50 (válaszként erre: 85. - 728bc799e2)
2013. máj. 16. 21:38
Mivel hogy tanácsot kértél ,hát megmondomm a véleményem,nagyon óvatósan a fogyizással,nagyon visszatud ám ütni,inkább a neked ideálisnak tartott súlynak a megfelelő kalóriáját egyed és ne légy türelmetlen,az a baj a fogyikkal hogy az ember leviszi a kalóriát egy ideig,a szervezet hozzászokik aztán már a kevéstől is hízik,én azt tanácsolom azoknak akiknek csak pici a feleslegük de tudják tartani a súlyúkat,inkább figyeljenek oda ,de ne fogyózanak drasztikusan mert hízás lesz a vége ,ezt saját tapasztalatból mondom,lánykoromban 55,58kg voltam és 158cm magas,akkor még nem volt ez a nagyon vékony trend,na de szülések után rám ragadt néhány kiló,az első nagy fogyim 25 évesen volt,82kg-rol indultam,6hónap allat sikerült 52re fogyni,aztán jött még egy gyerek,újabb fogyókúra,aztán már 30 éve csak fogyózók,sikeresen 125kg volt a maximum,most valahogy 109 vagyok,a mostani eszemmel és tudásommal,másként csinálnám,nem nézném azt a 4-5kg-ot inkább arra koncentrálnék hogy ne hizzak,tudom hogy fiatalon sokat számit az a 4-5 kg,de nem érdemes felborittani a szervezet müködését.Nézm a barátnőmet,nem sovány de legalább 3x anyit eszik mint én és nemn hízik,sose fogyózot,ha azt csinálta volna amit én ,már legalább 130kg lenne,higyétek el nem éri meg felborittani a szervezet egyensúlyát a divatért,nem mindenki nádszál vékony,de az még nem baj adig amig nem gyarapodik.
89. 728bc799e2 (válaszként erre: 88. - Bandzsamaci)
2013. máj. 16. 07:40
akkor ez valami betegség! :D
88. bandzsamaci (válaszként erre: 87. - 728bc799e2)
2013. máj. 15. 20:10
Fura, én is így érzem. Néha jónak tűnik az alakom, máskor meg egy szétfolyt bandzsa macira emlékeztetek. Mondjuk ruhafüggő, próbálok magasabb derekú nadrágkat venni, az összefog :)
87. 728bc799e2 (válaszként erre: 86. - Bandzsamaci)
2013. máj. 15. 19:37

majdnem egy súlyban és magasságban vagyunk! Én is a hasammal bajlódok!

Olyan fura, mert néha ha belenézek a tükörbe egész vékonynak látom magam, úgy veszem észre, hogy fogytam, vagy legalábbis alakultam!

Máskor meg úgy érzem, hogy kövér vagyok és semmit sem használ az erőfeszítés! De aztán igyekszem ezen túllendülni, nehogy abbahagyjam!

2013. máj. 15. 18:07

És akkor én is színt allok, 158 cm, 65 kg. A tervem 55 kg.

Letettem az autóm, gyalog és biciklivel járok dolgozni (ha gyalog, az napi másfél óra). Sajnos sokat vagyok egyedül, itthon dolgozom nagyrészt, és oda se figyelek, csak csipegetek. :( A hasamat szeretném eltüntetni, a többi nem rossz. :)

2013. máj. 15. 14:09

Sziasztok!


Eddig csak olvasgattam, de most csatlakoznék is!

kb egy hónapja kezdtem el a kalóriaszámlálást! Rendszeresen is mozgok mellette, most már napi 1 órát! Mindent eszek én is, kb napi 1000 kalóriát átlagban! bár a kalóriabázisok 1400 körül engedélyezné! Van hogy 1200ra is felugrik a napi kalóriám! Persze volt már, hogy túl is léptem (szülinapozás) De szerintem azért néha belefér...

Remélem, hogy hatásos lesz! Bár nem akarok minden nap a mérlegre ugrálni, mert azzal csak stresszelem magam! 2 hete mértem magam akkor voltam 60 kg! Amikor utoljára mértem magam karácsony után valamikor, akkor 62-63 körül voltam! Nem tudom, hogy ennek köszönhető, hogy most 60 vagyok, de remélem! :D


egyébként 160 cm vagyok és 60 kg a hasamon zavar leginkább. Szülés előtti formámra hajtok, 55 kg-ra! De ha mennem 50-52re az is jó lenne! :D


Szívesen várok tanácsokat, vagy olyanokat akik hasonló paraméterekkel rendelkeznek!

2013. máj. 15. 12:58

Sziasztok!

Én is használom a kaloriabázist,most úgy szerenték fogyni hogy vegyesen étkezek mert a megvonásos diétáknak hízás lett a vége.Valami okból egy idő után mintha levadulna az ember és nem bírja megálni hogy ne pótólja a sok nélkülőzést,ezért most inkább azt szeretném kipróbálni hogy vegyes étkezéssel hogyan lehet fogyni és súlyt tartani.Lasaban megy mint a megvonásos diétákkal de remélem tartósab lesz ha elkerülhetök a zabarohamok,edig amiket fogytam mindig sikerült visszaszedni és még ráadást is volt.Sok sikert mindenkinek.

2013. máj. 15. 11:52
A kalóriaguru.hu-n pedig ki lehet számolni a saját receptek tápanyagtartalmát :)
82. csorenehomororsi (válaszként erre: 76. - Katus73)
2013. máj. 15. 05:44
Kivancsiskodhatok a parametereidrol??indulo suly magassag(kor?:-)),alomsuly,mennyi idot adtal ha van utemterved???
81. widett (válaszként erre: 74. - Katus73)
2013. máj. 14. 21:21
Bravó!
80. Katy4
2013. máj. 13. 19:50
Köszönöm szépen Zsanci, megtaláltam! :) Nagyon klassz! Bele is vágtam. Szerintem nagyon hasznos oldal. Remélem sikerül nekem is...
2013. máj. 13. 19:14

szia!

de jó neked, én 2naponta edzek 1órát, és keveset eszek, sokat mozgok és mégsem fogyok csak izmosodok, pedig nagyon ritkán eszek édességet is, mit fogyasztasz ami ilyen hatásos nálad?

78. fb0db69286 (válaszként erre: 73. - Katy4)
2013. máj. 13. 19:07
www.kaloriabazis.hu itt találod meg :) és sok sikert! :)
77. 117b1693d0 (válaszként erre: 74. - Katus73)
2013. máj. 13. 15:03
Atya ég, ez fantasztikus!!! Gratulálok!!!
2013. máj. 13. 14:26
1200-1300 kcal-lal megy így. Mondjuk van még bőven miből. :)
75. Katy4
2013. máj. 13. 13:55
Gratulálok! Ez gyönyörű eredmény. :) Hány kcal-t tartasz?
2013. máj. 13. 13:26

Sziasztok!


Január 3-a óta fogyókúrázok kalória és CH számolással. Mai mérlegelésem alapján -25 kg-nál tartok.

73. Katy4
2013. máj. 13. 11:26

Sziasztok!

Nagyon irigyellek benneteket az elért szép eredményeitekért. Én még csak most kezdem az egészet, és nagyon inspirál amiket írtatok. Remélem én is le tudok fogyni kalória számlálással. Hagy kérdezzem: a kalóriabázist hol találhatom meg?

72. 117b1693d0 (válaszként erre: 71. - Widett)
2013. máj. 11. 22:16
Nem semmi. Mondjuk, ha ilyen lendülettel haladsz tovább, meg is lesz:)
71. widett (válaszként erre: 70. - 117b1693d0)
2013. máj. 11. 08:42
Első körben 72 kg, aztán az 58-60 kg körüli súly, ami évekig a kismamság előtt volt. Persze ezt 1-1,5 év alatt. a 72 kg-ot július végére lőttem be, de távolinak tűnik jelenleg.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook