Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy segítsek a szorulásos kicsimnek? fórum

Hogy segítsek a szorulásos kicsimnek? (tudásbázis kérdés)


2013. máj. 9. 08:08
Szorulás azért alakul ki,mert nem isznak az emberek elegendő folyadékot.Mindenki kiszámolhatja magának mennyi szükséges:10 kilogramonként 4dl,ez felnőttekre számitva érvényes.Persze sok rost és a mozgás is jó dolog.A kúp csak végszükség esetén,nem szabad ezekhez hozzászokni(természet ellenes)A szorulás azt jelzi,hogy száraz a szervezet és a székletből is menti amit még tud.Remélem van aki elhiszi és alkalmazza.Idéznék egy okos embert:,,szorulása van?ígyon már vizet,,Szép napot mindenkinek
2013. máj. 7. 11:29

Szia! Kis korában az én fiamnál is így volt,még 1-szer beöntést is kapott. Érdemes minden reggel frissen facsart gyümölcslevet itatni vele,az aszalt szilva is nagyon jó minden nap adni kell 5 szemet,meg hozzá joghurtot vagy tejet,lekvár is jó.

Nálunk régen a kinder tojás vált be.Azt mondta a doki ,hogy ösztönözni kell,minden nap ráült a bilire és vártuk,hogy legyen,és mivel ez be is jött a gyereknél minden nap kapott egy kindert. Én most terhes vagyok és a mai napig küszködök vele,de az aszalt szilvás változat tényleg jó. Remélem segítettem.

2013. máj. 6. 12:50
Glicerines kúp, meg keserű tea
2013. máj. 6. 11:55
Nálink hasonló helyzetek vannak.A 2 éves kislányom nagyon szorulásos.Én ha 5 napig nincs széklete akkor Laevolac szirupot adok neki,de volt hogy azzal is ki kellett nyomni belőle. :(
14. 051809cc90 (válaszként erre: 12. - Ancsa19860211)
2013. máj. 6. 11:33
Örülök hogy sikerült neki! Ismerős nagyon a helyzet.Kisfiam sokszor másfél órát is kakilt régen...Ő nagyon szorulásos volt...tudom min mentél át...:-(((
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Ancsa19860211)
2013. máj. 6. 11:04
Jól van, megnyugodtam :)
2013. máj. 6. 10:44
Köszi csajok. Közben már sikerült, de azért jegyzem a praktikákat, hátha lesz még ilyen.
2013. máj. 6. 10:37
Glicerines kúp a legjobb max 20 perc alatt kihozza
2013. máj. 6. 10:30

hőmérőzés, körkörözés vele persze normál módon, és egyszercsak kijön az onnan,

annál jobb ebben az esetben nincs sajnoss.

Jobbulást neki.

2013. máj. 6. 10:29

Mióta nem volt széklete? Ha tegnap volt, akkor elvileg nem annyira kemény a széklete, hogy annyira keljen sírni neki, hogy az orvos ne halljon. :S Nem nyelt le valamit, ami elzáródást okoz nála, sajnos előfordulhat bélcsavarodás is, ha ennyire keserves a sírása. :(

Babakrémmel, olívaolajjal, vagy sima étolajjal 'zsírozd körbe a végbél környékét. Én úgy csinálnám, hogy egy kúpot bekennék krémmel alaposan és azzal nyomnám fel, de nem teljesen, ha csak lázkúp van esetleg otthon, a glicerines más ott a kúppal együtt lehet.

Mielőbbi sikerélményt!!

2013. máj. 6. 10:27

Glicerines kúp

Vagy olajozd meg a lázmérőt és azt kellene kicsit felnyomni neki, hátha...

2013. máj. 6. 10:25

igen,olajozd meg kicsit a popónyílást,gumikesztyű és 1 ujjaddal masszírozd,mint a gátat szülésnél,segíts kibújni a kakinak.

Megelőzésképpen pedig sütőtök, aszalt szilva,levesek,főzelékek,stb.

6. Ancsa19860211 (válaszként erre: 2. - 389e2578f6)
2013. máj. 6. 10:21

Köszi, kipróbálom.

Sohase volt még szorulása, napi 2x szokott kakilni, azért vagyok ilyen tanácstalan. Most szünet nélkül sír, telefonban nem is hallanék semmit, azért nem hívtam fel a dokit.

2013. máj. 6. 10:20
Most már csak alulról tudsz segíteni (kúp?) :((( a szilvalekvár míg oda leér, az legalább 1 nap.
4. Babeck (válaszként erre: 1. - Ancsa19860211)
2013. máj. 6. 10:20

:(

Egy lázmérés esetleg? Vagy egy kisebb kanál olívaolaj? Mondjuk azért annak kell egy kis idő, míg odaér.

2013. máj. 6. 10:19
leginkább orvost vagy patikust kérdezz meg vagy hívj föl e patikát ott millió dolgot tanácsolnak.
2013. máj. 6. 10:18

kamillatea? virágfőzet


bébi víz

2013. máj. 6. 10:13
2 éves kislányom már fél órája itt sír mellettem, mert nem tud kakilni. Kell neki és nyom, de fáj is és nem jön ki. Próbáltam tornáztatni, adtam neki szilvalekvárt, de öklendezik tőle. Hogy segíthetnék neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook