Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2-3 éves gyerekek ahol nincs nagyobb kisebb testvér ! fórum

2-3 éves gyerekek ahol nincs nagyobb kisebb testvér ! (beszélgetős fórum)


19. baumann (válaszként erre: 18. - Juci77)
2013. máj. 8. 21:04
Nekem most a kisfiam beszokott a bölcsibe 1,5 -nap alatt, (igaz elötte járt már közösségbe fél évig , februártól nem járt ) de biztosan mondtak már érdekes dolgokat a szülők és közben mást tapasztaltak a gondozó nénik ! Mondták is ,hogy látszik járt közösségbe :) És igenis jó dolognak tartom nagyon jó dolognak ! nekik már kell a közösség és oké elvinni!! Mai nap délután mintha kicserélték volna a gyerekemet :D Nem unta magát nem nyúzott hogy ez sem jó az sem jó totál higadtan eljátszott az autójával és minden megy flottul !!!
18. juci77
2013. máj. 7. 14:53
Az én kisfiamnak sincs testvére(nem is szeretnénk),.Most lesz 3 éves júliusban és tavaly szeptember óta jár bölcsibe.Nagyon szereti,imádja a gyerekeket.Én csak ajánlani tudom mindenkinek.
17. baumann (válaszként erre: 16. - Cippora)
2013. máj. 6. 21:21

:) Tetszik neki és ez a jó !!


Mi jártunk közösségbe de most ,hogy nem járt láttam hogy unatkozik és a viselkedése is más lett ,de a mai naptól újra közösségbe jár így most örülök !!

16. Cippora (válaszként erre: 1. - Baumann)
2013. máj. 6. 14:14
Lányom 2 évet tölti jövő héten,és 3 hete bölcsis,nagyon szereti hála Istennek.Én dolgozom,de egyébként is nagyon kellett már neki a közösség,talán ezért is szokta meg ilyen szépen...
2013. máj. 6. 14:11
Túl vagyunk az első napon , szerencsére alkalmazkodó és nagyon érdeklödő volt :) Tetszik neki ,nagyon sok jó játék és persze sok sok gyerek :)
14. Bcicus
2013. máj. 6. 00:04
fiam pénteken volt 2. Feburár óta jár bölcsibe, ennyi idős gyereknek már nagyon kell. Imádja.
13. baumann (válaszként erre: 12. - Szafaripók)
2013. máj. 5. 23:20
Ügyes tényleg nagyon :) Én is próbálkoztam de üvölt rajta ,olvastam hogy ha látom érdeklődik a mellékhelység felé mikor épp valaki bent van akkor el lehet kezdeni , na nálunk nem érdekli be jön elveszi a kis újságokat és komótosan ki sétál velük, a másik amit olvastam hogy só liszt gyurmából készítsek "mű kakit " és úgy próbáljam meg rávezetni vagy wc papírból vágjak ki virág formákat és mondjam ,hogy locsolja meg ! Mivel ismerem tuti képes lenne benne kotorászni ,próbáltam már szerep játékkal eljátszani a dolgot ,szegény bohóc bele fulladt volna a bilibe és még rá is ült :))) Még nem érett rá,aztán majd a bölcsibe látja a többit és van még ideje ,eljön remélem ez is egyszer :) Ott ahol mi éltünk még nem volt vészes pedig Luxus környezetben voltak a gyerekek a padló fütéstől kezdve a kertbe a szökőkút minden meg volt ugráló vár stb... De még az elfogadható kategoriába tartozott bele !! 35 E gondozási díj és 600/nap étkeztetés ..... Ami itt Budapesten egy hónap eléri a 100.000 ft ott :(
12. szafaripók (válaszként erre: 9. - Baumann)
2013. máj. 5. 23:13

Nem, nem járt bölcsibe. Itt helyben csak magán lett volna, horror áron. Ezért döntöttünk inkább így.

Augusztu elején még az én fiam se volt szobatiszta, de 3 nap alatt az lett aug közepén, így mire szept. végén ment oviba, már ténylegesen elmondhattam, hogy nincs ezzel gond (azóta se történtek balesetek)!

11. andi6020 (válaszként erre: 3. - Zsuzsika83)
2013. máj. 5. 23:12

Hát, nem vagyunk egyformák.

Én fél év alatt zombi lettem volna, ha így kellett volna élnem.

2013. máj. 5. 23:08
Az oviba vagyis az oviknak meg nincs semmi féle törvényük ,hogy csak szoba tiszta gyerekeket vehetnek fel ! Ők maguk hozták ezt a szobatisztaság feltételt ,kényelmi szempontokból !
9. baumann (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2013. máj. 5. 23:06

Bölcsibe járt ??


Nekem esélyem sem lenne szobatisztaság nélkül oviba adni ,annyi a jó az oviba ,hogy mint pl a bölcsibe nem fejleszthetik a gyerekeket ! De reménykedem hogy majd megindul be indul a beszéde a közösség miatt ,mivel mióta nem jár közösségbe napi x időre , azóta mintha vissza esett volna ! Az hogy idegeneknek nem nyilik meg ,sebaj de te legalább tudod hogy beszél :))) És majd eljön azaz idő is szerintem hogy mész és már a csoport szoba elött hallod hogy a te kisfiad hangja szürődik ki !!

8. szafaripók (válaszként erre: 6. - Baumann)
2013. máj. 5. 22:54
Én ezért is akartam az ovit (sok más egyéb mellett és ellene), mert az én fiam se nagyon beszélt. Azóta valamivel jobban, de idegenek előtt általában teljesen megkukul. Nem is annyit, nem is úgy beszél, mint a társai, de érezhetően javult, amióta ovis!:)
7. baumann (válaszként erre: 3. - Zsuzsika83)
2013. máj. 5. 22:53
Mi is nagyon sokat vagyunk társaságba , vagy itt vannak nálunk megyünk ide oda mondjuk nem épp kifejezetten jogára ,de játszóház vagy csak úgy a belvárosba :)) És mégis már nem vagyok neki elég ! Igaz járt közösségbe családi-napközibe febr -ig ,de költözés miatt sajnos ez már így kivitelezhetetlen és az árakról meg ne is beszéljünk !!! De szerintem a kisfiam egy ilyen tipus aki szereti mindig a nyüzsit :))
6. baumann (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2013. máj. 5. 22:50
Szuper és ügyes :) Mi még messze vagyunk az ovitól ,pedig 2,5 -éves de nem szoba tiszta és nem nagyon beszél még !! Féltem is mert elég hamar sikerült elintéznem a bölcsit, még egy hónapot sem vártam és sikerült ,holnap kezdünk :)) És mivel októberiek vagyunk hogyan is tovább,de a vezető mondta nyugi nem kell most ovit is keresni ,egy évet ott marad azaz majd jövő szeptemberben kezdjük !
5. zsuzsika83 (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2013. máj. 5. 22:46
Igen. Tudom, hogy ez sok helyen így van, ott tényleg csak az ovi vagy a bölcsi marad gyerektársaságnak! De ha szereti, akkor minden jó! : )
4. szafaripók (válaszként erre: 3. - Zsuzsika83)
2013. máj. 5. 22:44
Én is mentem volna vele mindenfelé. De a legtöbb általad említett dolog nálunk vagy nincs, vagy olyan áron, ami megfizethetetlen...:(
3. zsuzsika83 (válaszként erre: 1. - Baumann)
2013. máj. 5. 22:42
Az én kislányom jövő hónapban tölti a 3-at, de egyáltalán nem vágyunk oviba. Viszont nem ülünk itthon, állandóan programozunk. 3 hónapos kora óta járunk baba-mama jógára, zenebölcsibe, baba-klubba. 1 éve hétvégente táncházba, kézműves házba. Hétfőtől szombatig minden délelőtt megyünk valahová, vagy nálunk van valamelyik kis barátja. Délután pedig játszóterezünk, sétálunk, udvarozunk. Ahogy a környezetemben látom, inkább azoknak a gyerekeknek hiányzik egy idő után a gyerek közösség, akik amúgy "otthon ülnek", nem nagyon járnak sehova. Persze van kivétel is.
2013. máj. 5. 22:23
Én is így voltam. Szerencsére beadhattam két és fél évesen oviba (szept.). Nagyon szereti!:)
2013. máj. 5. 22:23
Ti mit tapasztaltok, mert Én már a kisfiamnál unalmas vagyok ! Közösségre vágyik :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook