Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy zajlik egy két tanús esküvő? fórum

Hogy zajlik egy két tanús esküvő? (tudásbázis kérdés)

29. Rozália (válaszként erre: 11. - Jennyke 1)
2016. márc. 6. 18:32

Végül? Tényleg nem volt még zene sem?

"Csak simán mielőbb legyen meg:)" Ez alatt mit értettél?

28. 569a7df0cf (válaszként erre: 25. - Jennyke 1)
2013. máj. 7. 19:33

Nem, az eskuvon 2 tanu meg a gyerek, a partin csak baratok. De mi kulfoldon elunk, majd lehet, hogy csinalunk otthon is egy partit az otthoni baratoknak is. :)

Templomi eskuvonk egyaltalan nem volt.

2013. máj. 7. 16:45
Nálunk nagyon kicsi a rokonság, nekem nincs istestvérem, férjemnek agglegény öccse van, és két tanús esküvönk volt, mindkettőnk szülei voltak csak ott , ennyi volt a násznép. Ez már több mint 20 éve volt, de nagyon kényelmes megoldás, Jah. egyikőnknek sem az első házasságkötése volt.
26. 1a9791a753 (válaszként erre: 24. - Silany)
2013. máj. 7. 08:23
Ez milyen romantikus, legközelebb én is így házasodok :o)
25. jennyke 1 (válaszként erre: 23. - 569a7df0cf)
2013. máj. 7. 08:11
És a szülők is ott voltak a partin?Ha igern akkor a polgárin is?
24. silany
2013. máj. 5. 20:26

Van olyan jegyző, aki nem nagyon engedi ki az anyakönyvet a hivatalból, azaz pl 100ezret kérnek érte.


Mi ezért úgy csináltuk, hogy pénteken megvolt a házasságkötő teremben a kéttanús kosztümben. Szombaton pedig egy külső helyszínen a kertben volt egy ún. megerősités. Itt volt versmondó és minden egyéb. Az anyakönyvvezető szövege kicsit más volt a kérdéseknél, de ezt a vendégek közül SENKI nem vette észre. Kihozott egy régi cimeres anyakönyvet és abban is aláirtunk. A vendégek többsége ma sem tudja, hogy jogilag előző nap esküdtünk :)

2013. máj. 5. 14:27
Mindegy szerintem. Mi par kedves baratnak egy grillpartit terveztunk, par hettel kesobb.
2013. máj. 5. 09:56
És az gáz ha a polgári után lesz ebéd de ott már mindenki ott lesz?Vagy ez illetlenség?Vagy később kellene egy ebédet tartani nem rögtön az esküvő után?
21. jennyke 1 (válaszként erre: 20. - 569a7df0cf)
2013. máj. 4. 21:41
Köszi:)
20. 569a7df0cf (válaszként erre: 19. - Jennyke 1)
2013. máj. 4. 21:37
Az aktualis polgarmesteri hivatal oldalan biztos talalsz informaciot. :)
19. jennyke 1 (válaszként erre: 18. - 569a7df0cf)
2013. máj. 4. 21:34
Na ez jó erről még nem hallottam:)
18. 569a7df0cf (válaszként erre: 16. - Jennyke 1)
2013. máj. 4. 21:34
Aha, kimehettek a parkba, etterembe, barhova.
17. 569a7df0cf (válaszként erre: 14. - Jennyke 1)
2013. máj. 4. 21:33

Par mondatot a hazassagrol, fugg az anyakonyvvvezetotol, de kb. egy sablon szoveg, mi elmondtunk egy esku szoveget, majd miutan osszeadott minket meg egyet. Rovid, talan 2-3 mondat.

Nem kell semmi sallang, ne aggodj, sok boldogsagot!

16. jennyke 1 (válaszként erre: 15. - 569a7df0cf)
2013. máj. 4. 21:30
Külső helyszin az mit jelent?Nem csak a polgári hivatalban lehet esküdni?
2013. máj. 4. 21:29
Barhol eskudhettek, csak 30 napot kell varni elotte, hivatali idoben ingyen van teljesen. Ha kulso helyszinen szeretned, akkor valalmi kiszallasi dijat kell fizetni.
2013. máj. 4. 21:28

És az gáz ha zene se kell és azt sem szeretném,hogy felesleges beszéd legyen?

Ha nem lesz csak az alap beszéd akkor mit mondanak olyankor miről bezsélnek?És ha rendesen beszél akkor miben másabb mint a rövidített?

13. 569a7df0cf (válaszként erre: 11. - Jennyke 1)
2013. máj. 4. 21:26
Csak zenet vittunk cd-n, de nem jatszotta le a masina, ugyhogy a "gyari zene" szolt. Meg a tanuinktol kaptunk egy kis performance-ot kozben, enekeltek nekunk egy dalt gitarkiserettel. Meg a fiunk hozta oda a gyurut.
2013. máj. 4. 21:24
Mi vidéken tartottuk. Lementünk az anyakönyvvezetőhöz nagyon messzire, de ő volt egyedül igazán szimpi. Mindent megbeszéltünk, majd legközelebb két hónap múlva találkoztunk csütörtökön az esküvőnkön. A két tanut is ők adták. Az egyik a főnöke volt a másik meg egy szintén ott dolgozó. Kedvesen felajánlották, hogy fotóznak....zene volt, szép szöveg, csokrom, diszkrét ruhám. Vittünk ajándékba pezsgőket. Még odafele a kocsiban sminkeltem és egy bár mosdójában öltôztünk át rohanva....nekem nagyon bejött és a férjemnek is. :) más volt az biztos. :) elvált voltam, az előző esküvőm tök átlagos volt, na ez volt az igazi, az egyetlen...:)
2013. máj. 4. 21:22

:) Én nekem még zene sem kell se beszéd,se semmi.csak simán mielőbb legyen meg:)

Mit jelent az,hogy vers mondó lány vagy mi?Már hallottam több helyen?

10. 569a7df0cf (válaszként erre: 8. - 569a7df0cf)
2013. máj. 4. 21:20
Helyesen a TI unnepetek. :)
2013. máj. 4. 21:19
Így van, az esküvő a Ti ünnepetek! :)
8. 569a7df0cf (válaszként erre: 3. - Jennyke 1)
2013. máj. 4. 21:18

Elso mindkettonknek. Anyosom probalt manipulalni, de mi ezt akartuk. Annyi elonyunk volt, hogy kulfoldon elunk, de meg igy is atmentunk egy masik orszagba, mert konkret datumot akartunk, es ott volt akkorra idopont.

Csinald ahogy te szeretned, az eskuvo a te unneped.

2013. máj. 4. 21:16
Nekünk is két tanús esküvőnk volt. Ezt szerettük volna, illetve a család sem tudott egészségesen viszonyulni a vágyainkhoz, megbántottak és akkor végleg eldöntöttük így lesz a legjobb nekünk. Addig még nyitottak voltunk arra, hogy ők is jelen legyenek.... Nem bántuk meg, csodás volt, őrületesen szabad élmény minden megjátszás, és kötelező procedúra nélkül. Anyám elfogadta, anyósomék még mindig nagyon haragosak és gorombán beszélnek velünk. Ez van, akkor is megérte! :)
2013. máj. 4. 21:15
Elmentunk 2 tanuval, meg a fiunkkal, eloszor az anyakonyvvezetovel megbeszeltuk a szertartas menetet, a zeneket, majd bevonultunk, es kb. 15-20 perc alatt lezajlott az egesz, plusz negyed ora, amig a papirokat megcsinalta. Szerdai napon volt, utana elmentunk egy kozeli etterembe (az anyakonyvvvezeto ajanlatotta), majd csinaltunk par vicces fotot a varosban. Nem volt aggodas, idegeskedes, szuper volt.
2013. máj. 4. 21:14
Nekünk az volt. Nem emlékszem mit szólt hozzá anyós, mert húsz éve történt. De biztos nem haragudott, mert még szóba áll velem.
4. Idhikai (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2013. máj. 4. 21:13

Örülnek, hogy nem kell egy halom pénzt kifizetniük! :))

A mostohaleányom... valahol homokos tengerparton szeretne esküdni egy szál rövid "függönyben" ... csak a vőlegény és ő... először kicsit fura volt a gondolat, mert úgy éreztem, hogy nem szeret bennünket eléggé, és ki akar zárni e fontos eseményből... aztán rájöttem, hogy igaza van... én majd a babát hurcibálhatom, mert arra már megkért, hogy ugye, ha megszületik, hozzáköltözöm 2 hétre (a szomszéd utcában lakik) :)))) ... szóval esküdj csak, ahogy kedved tartja, akik szeretnek, és fontos vagy nekik, náluk nem dől össze a világ.. a többinél meg kit érdekel? :)

3. jennyke 1 (válaszként erre: 2. - 569a7df0cf)
2013. máj. 4. 21:12

És első esküvő volt mindkettőtöknek?Én nem szeretnék nagy felhajtást csak ilyet párom meg azt mondta ez meg már milyen mit szólnak a szülők...:(

Hogy zajlik Ti és 2 tanu vagytok csak ott?

2013. máj. 4. 21:11
Nekunk volt. Anyam orult, anyosom kisirta mind a ket szemet, de mi ugy gondoltuk ez a mi napunk, olyannak kell lennie, amilyennek mi szeretnenk.
2013. máj. 4. 21:06
Érdeklődnék,hogy zajlik szülők mit szóltak hozzá.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook