Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Én vigyem a kis babát? fórum

Én vigyem a kis babát? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Én vigyem a kis babát?

1 2 3 4
110. kneseva
2013. máj. 7. 21:01
Létezik ennek a fordítottja is. n többszörös nagymama vagyok, szeptemberben- minden jel szerint- dédinagymama leszek.A párom most lett először- 77 évesen- nagypapa.Nekünk be kell jelentkezni, ha látni szeretnénk a gyereket, ami nem mindig eredményes. Sokszor van olyan válasz, hogy valamiért most nem lehet E gyerek 11 hónapos, még nem ülhetett a nagypapa ölébe, még nem adhatott Neki egy puszit, a fejét még nem simogathatta meg a párom. Olya rendszer van életben, amitől égnek áll a hajam, de a pérom miatt semmire észrevételt nem teszek. Egy esetet kivéve: nem elég, hogy át kell venni a cipőt, még a papucsot is le kell venni, ha az emeletre megyünk fel, mert az a gyerek területe. Fertőtlenítővel kell kezet mosni és még így sem érhetsz még a ruhájához sem. Ha csak tehetem a látogatás napján megyek orvoshoz, fiamékhoz, unokához. Nagyon sajnálom a páromat, aki lassan lemondott az unokájáról. ( gazdag , idős szülők , egyszem gyereke )Remélem lesz ez még másként is, bár lehet, hogy az anyuka vissza se megy dolgozni, annyira rabja lett a picinek.
109. 731e5b9ffb (válaszként erre: 108. - 9506be6952)
2013. máj. 6. 15:27
Ezzel teljesen egyetértek. Jóból is megárt a sok..:)
108. 9506be6952 (válaszként erre: 107. - 731e5b9ffb)
2013. máj. 6. 14:42

Jajj,nem "dicsekedni" akartam :D Csak azt érzékeltetni,h nem attól jó nagyszülő vki,h sűrűn és kötelező jelleggel látogat/látogattatja magát.


És hogy sok nagyszülő nincs oda a pelenkás korszakért,de 2-3éves korától igazi partnere tud lenni a gyereknek. Csak ki kell várni,és nem leírni a nagyszülő-jelöltet az elején.

Arról nem is beszélve,h ők sem születnek nagymamának/papának,bele kell nekik is tanulni.

107. 731e5b9ffb (válaszként erre: 106. - 9506be6952)
2013. máj. 6. 14:36
Amit leírtál, számomra az ideális nagyszülők esete: Nem lógnak a nyakatokon, nem követelőznek, hogy ti lógjatok az ő nyakukon, rendszeresen, de nem túl gyakran jönnek, számíthattok rájuk a bajban, és a gyerekkel minőségi időt töltenek el. Szuper!:)
2013. máj. 6. 12:55

Tudod,nem vagyok biztos benne,h ettől ők "rossz nagyszülők".

A párom szülei 30 percre laknak innen kocsival,tömegközlekedéssel 1 óra.

Anyós beszélt rá anno,h tartsuk meg a lányomat. Havonta 1x jönnek durván,1-2 órára. DE! ha gebasz van,pattannak a kocsiba,és hozzák a gyógyszert hétvégén,mert mellettük van az ügyeletes gyógyszertár.

Anyós,amikor megtudta,h várandós vagyok a másodikkal,az első mondata az volt,hogy aha,de akkor többet ne kérjetek pénzt hó végén (2x történt ilyen,rossz helyzetben voltunk voltunk) ,ha be mertek vállalni 2 gyereket.

DE! amikor megszületett a fiam,20 perc múlva már bent toporzékoltak a kórházban,minden földi jóval.

Havonta 1-2 órát vannak itt,de a lányomat 2 havonta elviszik komplett hétvégékre. És ha baj van,ugranak,de szó szerint.

Nem egyszerű természet anyósom,de időközben rájöttem,h inkább ő kettőnk közül " a meny". Értsd ezt úgy,h nagyon erősen vallja az élni és élni hagyni elvet, távolságot tart a mindennapi életünktől,ugyanakkor életre szól emlékeket ad a lányomnak (amennyire telik tőlük,Margitsziget,állatkert,kézzel festés,kézimunka, tanítja ezer dologra).

Szóval keveset,de minőséget,és bajban ott vannak.

Először engem is zavart,h alig jönnek,aztán rájöttem,h nem az én nagyszüleim,hanem a lányomé,nem velem kell bazsajogni,hanem a gyereknek tartalmat adni. Nem lennék vele beljebb,ha hetente itt ülnénk és bámulnánk a 4 falat közösen több órán keresztül.

Szóval várd mg,ha nagyobb lesz a kicsi,hogy fognak reagálni rá. Most még valamilyen szinten olyan mindegy...

2013. máj. 5. 17:13
Én se viszem és felfog nőni a gyermekem :) A helyedben nem is vinném.
2013. máj. 5. 13:58
Nem értem, mit lehet várni az olyan nagyszülőktől, akik eleve abortuszt akartak? Ez mindent elmon a nagyszülőségükről, számukra ez a gyermek sajnos nem egy várva várt unoka, hanem egy kolonc, minden szempontból. naná, hogy nem mozdítják érte kisujjukat sme, ne is várj tőlük semmit.
103. 9678a02221 (válaszként erre: 101. - Majean)
2013. máj. 5. 13:33
Igen es anyosok is..Tudjuk.
102. bajuti
2013. máj. 5. 13:28

Az én lányom lassan 4 éves.Az apai nagyszülőkkel 1 városban élünk,15 percre egymástól.ha mi nem megyünk,ők nem jönnek.CSak akkor,ha meghívjuk őket,de akkor sem egyedül jönnek,hanem a férjem családját is meg "kell" hívni,és akkor már rittyentsek egy 3 fogásos ebédet is,mert méltóztatnak eljönni 1 órára és nehogy már éhezzenek....PErsze ez régen volt,mert miután 2x egymás után megcsinálték,hogy a kaja is készen volt mikor lemondták,a megbeszélt időpont előtt 1 órával,azóta ha akrnak jönni,akkor tudják hol lakunk.NEm jönnek,de nem is hiányoznak.NEm jönnek,mert üres kézzel nem jönnek,hiába mondtuk,mondjuk,hogy nem az ajándék kell a gyereknek,hanem a nagyszülő jelenléte....megelégszenek azzal,hogy 3-4 havonta látják.

közben anyukám 50kmre lakik tőlünk,havonta 1x minimum jön,nem hoz ajándékot!!!és a lányom mégis ragaszjodik hozzá,annyira,hogy 2 éves korától rendszeresen anyukámnál van kb.2-3 havonta pár napot.

Anyósék meg mutogatják a szomszédoknak fényképen,hogy milyen szép unokájuk van,és hogy mennyire szeretik...

Ezt úgyis az tudja,aki átéli.

(egy abortusz pedig kockázatos dolog.én nem olvastam vissza,de nekem azt mondta a doki mielőtt állapotos lettem,hogy nagyon kicsi az esélye,hogy természetes úton legyen babám.Ilyen helyzetben pl.nem vetetném el.Igaz azért anyagilag simán bevállalhattuk a babát.Azóta rosszabb a helyzetünk,bár van munkánk,de én nem vetetném el.6hetesen már dobog a pici szíve.)

időbe telt nekem is,de el kell fogadni a helyzetet.Meg fogják bánni,hogy nem látják az unokát.Az apai nagyszülőket alig ismeri a lányom,és majd meg pukkadnak,hogy anyukámat ennyire szereti.Pedig csak annyit tett,hogy látogatta.havonta,de rendszeresen.

101. majean
2013. máj. 5. 13:15

Anyukák ! Ti is lesztek ám egyszer nagymamák !

Gondolkodjatok el !

100. githaj (válaszként erre: 99. - Bogyó és Babóca)
2013. máj. 5. 12:47
Már akinek. Ěn is az vagyok, és a lányomnak is van és egyelore úgy néz ki hogy mindketten tudjuk hol a határ. Azért írtam egyelore mert én biztosan nem fogok megváltozni míg a másik oldalt annyira nem ismerem, az unokát aki két hónapos mindketten szeretjuk is látogatjuk is, vigyázunk is rá ha szukség úgy hozza.
2013. máj. 5. 11:03
Örök problémák az anyósok. pfööö
98. bd55e3f068 (válaszként erre: 96. - Syria)
2013. máj. 5. 10:25
Micsoda karmikus küldetéstudat! Szerintem ez lehet a minden lében kanál nagymamák fejében.
97. 9678a02221 (válaszként erre: 95. - Githaj)
2013. máj. 5. 10:05
Akkor bocsanat ugy emlekeztem hogy mar nincs anyukaja csak nagymamaja.
96. syria (válaszként erre: 61. - Noozimanoo)
2013. máj. 5. 09:01

Visszaolvasva elképedve tapasztalom. :( Szinte hihetetlen.

Nem értem, miért csinálják. Hiszen az unoka az ő életük folytatása! És esély arra, hogy ha valamit elrontottak a gyerekük nevelésében, azt az unokán keresztül jóvátehessék.

95. githaj (válaszként erre: 94. - 9678a02221)
2013. máj. 5. 07:34

A cikkbol:

"Anyukámra persze számíthattam. Ő mindenben a segítségemre van és imádja a picit."

94. 9678a02221 (válaszként erre: 93. - Molyka)
2013. máj. 5. 00:51
De a forumindito nem szamithat az anyukajara,mert mar nem el:(
93. Molyka
2013. máj. 5. 00:04

Nem értem mi a bajod. Nem kötekszem, csak tényleg nem!

Mi ugyan ebben a helyzetben vagyunk, a fiamat akkor látják a férjem szülei, amikor mi visszük. Volt, hogy 10 hétig nem találkoztak.

A kisfiam nem lelkesedik a mamáért és a papáért, hiszen alig találkoznak. Nekem ez fáj vagy zavar-e? Dehogy is! Miért túráztassam magam ezen? A gyerekem saját maga fogja eldönteni, hogy ki neki a fontos, kihez fogja közel érezni magát. Nem az én bajom, ha hozzájuk nem.

Itt van Neki a nagyija, (Anyukám) aki amikor csak teheti, unokázik. Rokkant nyugdíjasként dolgozik, de amikor hazaér, neki első a kis unokája. Minden nap, amikor csak teheti.

Kinek fájó pont hogy csak az Anyumnak mondja azt a fiam, hogy "szeretlek Nagyikám"? Nekem nem, sőt!

Boldog vagyok hogy számíthatunk az Anyukámra.

2013. máj. 4. 23:31
Szóval csak légy türelemmel. A szeretet és az a szeretetteljes kapcsolat később alakul ki egyes helyzetekben, és ezt nem szabad ám sürgettetni. És meghozni egy véleményt....ahh...mégcsak nemrég szülted :) nyugalom, és minden alakul még :)
91. @IviBaba@ (válaszként erre: 68. - Szeszi22)
2013. máj. 4. 23:29

:D de bizony, nekik nem működik a hosszú távú memóriájuk, első babád? Attól még kacarászhat bárkire és mosolyoghat :) Én Édesanyámékkal laktam második kincsem születése előtt..után, mikor lányom 8hónapos volt kijöttünk külföldre és Anyumék nemrég meglátogattak. A kiscsaj nem ismert meg senkit...pedig velük éltünk egy fedél alatt, nem ám heti 1-2órát látta őket.

Szóval még sokmindent fogsz tapasztalni a babócával, egy nagyon fontos dolgot megtanultam. NEm szabad kőkemény véleményt alkotni! Mert nekem mindig megváltoztatta mindkét gyerek :D és ilyenkor kellemetlen vissza emlékezni és elnézést kérni pár embertől.... :D

2013. máj. 4. 23:23

Egy kéthónapos lehet végig alussza az utazást :) Én mindig mentem, sok helyen van, hogy az apai nagyszülők nem mennek olyan gyakran, de volt olyan is ahol mindkettő. Eleve még csak 2hónapja érkezett a pici, nálunk a fiam először 8hónaposan aludt az apai nagyinál, igaz nagyon ritkán jöttek át, pedig csak pár vonatmegállóra laktunk, de nem zavart, mert bármikor számíthattunk rájuk...ott aludhatott és elmehettünk Apucival kettecskén.

Nagy dolog megtanulni azt, hogy nem szabad többet elvárni másoktól,mint amit nyújtani tudnak. Mi mindig fiatalabbak leszünk és a nagyszülőkre sosem lehet tudni mikor lesz "szükség" és akkor majd vissza emlékszel erre.....és lehet bánni fogod :D hogy eleinte másképp éreztél.

89. 9678a02221 (válaszként erre: 88. - Trapiti)
2013. máj. 4. 22:41

Az aki a 3 gyerekkel van otthon a jol meno csaladi vallalkozasbol.A masik oreg baratnom mar nyugdijas jopar eve.A tobbit nem tudom,nem szokasom senki penztarcajaban kotoraszni,ezeket ok mondtak nekem.

De ismerek pl olyan nagyit a helyi szupermarketben aki delutan 4-8-ig dolgozik napkozben meg az unokara vigyaz.

88. trapiti (válaszként erre: 87. - 9678a02221)
2013. máj. 4. 22:32
És mindaközben hogy naphosszat unokáznak, miből élnek ezek a nagyik??? Mert itt nálunk az 50-60-70 éves nagyik még dolgoznak ha tehetik, ha másként nem, hát feketén... Az én szüleim 65 és 71 évesek, még mindig dolgoznak mindketten, és tekintettel arra, hogy én a közalkalmazotti fizetésemből nem tudok további két embert eltartani, fel sem merült soha, hogy napi rendszerességgel ők legyenek a gyerekkel.
87. 9678a02221 (válaszként erre: 85. - 569a7df0cf)
2013. máj. 4. 22:08

Megkerdezhetem hogy miota elsz itt?Mert en lassan 9 eve,es a klasszikus ir csaladokban ahogyan irod,3-4 gyerek a jellemzo:D

Az egyik nagyon kedves ismerosom a 3 unokajara vigyaz nap mint nap az egyik most par honapos..A masikkal szinte naponta kavezom,O a 2 eves unokajara felugyel.Itt az utcankban van 4-5 nagymama akik szinten babakocsit tolva mennek a playschoolba a masik unokaert.Es ez nem egy nagy varos am:D

Nem siman vallalnak nagyi korban gyereket,hanem illegalis volt az abortusz.Nekik nem volt valasztasuk mint megszulni akar idos korban is.

86. 569a7df0cf (válaszként erre: 51. - Spinneli)
2013. máj. 4. 22:01
Itt is kelet-europaiakra jellemzo, hogy kihozzak a nagyit, nagynenit, szegeny rokont bebiszittelni. :)
85. 569a7df0cf (válaszként erre: 52. - 9678a02221)
2013. máj. 4. 22:00

Dublin nyugati resze.

After school care, homework club opcio meg, illetve az iskolabuszok.

A klasszikus ir csaladokban, foleg az idosebb korosztalynal sok gyerek a jellemzo, nem is tudnanak minden unokara felugyelni.

Egyebkent meg siman vallalnak nagyi korban is gyereket.

2013. máj. 4. 21:44
Nézd a dolog jó oldalát, legalább nem álszentek. Sokkal őszintébben ez a hozzáállás azok után, hogy abortuszt akartak, mint ha most ott ugrálnának folyton és nyünyögnének a gyereknek. Adj időt a történetnek, még lehet belőlük eszményi nagyszülő. De ha nem, akkor sem elvetemült gazemberek, nem mindenki képes a szeretet megélni.
83. githaj (válaszként erre: 71. - Szeszi22)
2013. máj. 4. 18:28
Ne akard kieroszakolni a látogatásokat, és e miatt nem kellene neheztelned. Egyszeruen ne vidd oda a gyereket és majd maguk is rájonnek hogy csak rajtuk múlik. Mindennek eljon az ideje csak van akinél tovább tart. Talán néha napján hívd fel az anyósod és dicsekedj mit tud már a kicsi, kozben finoman add a tudtára hogy szívesen látott vendég nálad, és orulnél ha eljonne az unokához, vagy kérd meg hogy vigyázzon a kicsire egy órát míg Te megcsinálsz valamit vagy elmész fodrászhoz.
82. kisj (válaszként erre: 80. - Szeszi22)
2013. máj. 4. 18:27

Akkor mi a probléma?

Szerinted hányszor lenne ideális, hogy a nagyszülők meglátogassák?

81. kisj (válaszként erre: 79. - 9678a02221)
2013. máj. 4. 18:26

Hogyne tudna mit kezdeni:)

De lehet, hogy csak rövidebb ideig, mert utána esetleg fárasztja, vagy mi tudom én mi.

Attól még nem kell elásnia magát.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook