Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Baromfitartás kezdőknek fórum

Baromfitartás kezdőknek (beszélgetős fórum)


2013. máj. 30. 08:01

Tyukhur gaz, a felmagzásnak indult saláta...

Minimum 2 hónapot várnék, a tápok elvonása, és a teljesen más takarmányozás után..

Ha még tojnak, nagyon nagy átváltozás a tojás sárgájánál.

Lányomék vettek már így. Napról napra látta a változó színt, és minőséget... Amelyik nem tojt, azokat kezdték levágni. Nem tudom hogy figyelték meg azt, melyik nem tojik.

2013. máj. 2. 17:18
Kaphatnak még krumplis darát, szárított tojáshéjat, zöldet; most a melegben több vizet, tudjanak homokban fürödni, legyen bôven nekik sóder; búzát csak reggel!
2013. máj. 2. 16:34
Nekünk is letojt tyúkunk van. Mi 6 hétig vártunk vele.
2013. máj. 2. 16:20
Oké, köszi! Akkor folytatjuk a kukoricát meg a búzát még 4-5 hétig. Az a biztos! :)
2013. máj. 2. 16:13
Igen, már én is hallottam olyat, hogy 6 hétig van aki vár. Én csak 2 hetet szoktam.
2013. máj. 2. 16:12
Sajnos a letojt tyúkról nem sokat tudok pedig nekem is volt . Mi tojótáp leállitás után két héttel elkezdtük vágni.
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Dorabiczok)
2013. máj. 2. 16:09
Én legalább egy hónapig kukoricáznám őket.
2013. máj. 2. 16:09
Szoktak várni vele ilyenkor olyan 2 hetet.
2013. máj. 2. 16:00
Szeretnék segítséget kérni, ugyanis teljesen nulla szakértelemmel, de annál nagyobb odafigyeléssel és akarattal vettünk 2 hónappal ezelőtt 33 baromfit. Eddig minden rendben ment, kapták a letojt tyúkok a tojótápot, de már 1 hete egyáltalán nem kapnak, ez egy folyamatos leszoktató eljárásnak az eredménye. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben mikor vághatjuk le az első pár csirkét? Azaz mennyi idő alatt megy ki belőlük ez a táp? Vagy van ennek szabály? Ha van, mi az? :) Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook