Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért ráz az autóm, meg minden? fórum

Miért ráz az autóm, meg minden? (tudásbázis kérdés)

19. katácskák (válaszként erre: 3. - Dina2)
2008. dec. 18. 08:51
nekem rége nezt mondták, hogy a bennem levQ "feszültségtQl" van :(
2008. dec. 18. 07:12
nagy a feltöltőséget, lazits, erezd el magad
2008. ápr. 9. 06:27
A páromat a bevásárló kocsi rázza meg mindig.
16. blackcat13 (válaszként erre: 14. - 92e2b7bf8c)
2008. ápr. 9. 04:25
Sikerult kiprobalni, nem szandekosan. Az elmeny megrazo volt mindkettonknek :D
2008. ápr. 7. 22:12
A bűnös a statikus elektromosság.Biztosan rázott már meg bevásárlókocsi ,mikor hozzáértél a fém részeihez.A súrlódástól feltöltődik,sok ezer voltos feszültséget is elérhet a kocsin mérhető elektromosság,de mivel nincs leföldelve,nem tud kisülni,csak akkor,ha az áldozat hozzáér.Ezért szerelnek rövid láncokat mostanában a bevásárlókocsikra.Autót is lelehet ugyan így földelni rövid fémlánccal,vagy fémszállal,és már nem is ráz.Otthon ugyanez történik,mikor műanyagpadlón csoszogsz,és hozzáérsz pl.a vízcsaphoz.Elektronikai cégeknél vékony karkötővel földelik le a dolgozót,nehogy tönkre menjen a finom integráltáramkör,vagy tranzisztor a statikus feszültségtől,amit éppen beépít,vagy megfog.
2008. ápr. 7. 20:16
Akkor gondoljátok milyen jo érzés ilyen kiszállás után a párodnak puszit adni!- ne probáljátok ki, nekem sem jött be!
2008. ápr. 7. 20:13
Ha müszálas cuccban vagy a kocsiban ,ne dörgölözz, mert apro kisüléseket eredményezhet!
2008. márc. 25. 06:47
Én is elektromos vagyok. Van, hogy a vasúti átjárónál a lámpa, ha odaérek pirosra vált, aztán ismét fehérre. Minden megráz. Ha valahol kóbor áram van, én tuti belenyúlok. Kicsit vacak dolog. :DDD
11. blackcat13 (válaszként erre: 7. - Dorado)
2008. márc. 25. 02:33
Kedves sorstarsaim, en is ilyen csapkodos vagyok :) Egyszer egy villanykapcsolassal az egesz lakast aramtalanitottam pl. Vagy az izzok mentek ki, amikor felkapcsoltam. Az autobol ugy szallok ki, hogy nem engedem el az ajto femreszet, amig nem allok kivul a foldon. Ez nalam bevalt. Vagy ha a sofarol allok fel, akkor a kedvesem kezet, vagy labat fogom.
2008. márc. 2. 12:23
ENGEM A BEVÁSÁRLÓKOCSIK RÁZNAK.
9. Cosette3 (válaszként erre: 3. - Dina2)
2008. márc. 1. 18:15

Szia!


Akkor én "sorstárs" vagyok. :)

Engem általában a kocsiajtó, kilincs, mosogatócsap ráz meg. De a napokban a Tv átkapcsolásakor az is megrázott.

Ja, és ha jó idő van odakinnt, akkor a kutyám is rázni szokott! :) De komolyan...

Nagyon fel vagyunk töltve. :)

Most elviccelem a dolgot, de néha olyan rossz, hogy teljesen váratlanul megráznak a tárgyak.

2008. febr. 29. 22:17
Azért, mert darabos a benzin. (hihihi)
2008. febr. 29. 17:00

Én is rázok, mint a "ménkű" :-D

de az esetek nagy többségében csak a kocsival kerülök konfliktusba. Ritkább eset, amikor személyeket rázok, a gyerekeim szokták olyankor mondani, hogy -Anya csípett a puszi.

A kocsinál az utóbbi kb. félévben azt csinálom, hogy kiszállás után ököllel csukom az ajtót, hogyha ráz, ne az ujjbegyemet érje, mert az utánna percekig bizsereg.

6. Jázminka (válaszként erre: 5. - Marika156)
2008. febr. 29. 14:55

Hú,te aztán hirtelen leadod a feszültséget magadról!

A villanykörtét nem hozod lázba???

:-)))


Ne haragudj,nem akarok cinikus lenni,biztos nagyon rossz.

Vegyél gumi talpú papucsot,cipőt fel,hátha nem lesz több "kisülésed".

2008. febr. 29. 14:43
Én is megrázok mindenkit aki hozzámér.Tele vagyok feszültséggel.)))De komoly a dolog,mert a konvektor szikrázik amikor hozzáérek,de még a vízcsap is.Linóleum van a konyhában,szerintem az szigetel el.A szobákban,udvaron nem rázok.
4. Dina2 (válaszként erre: 2. - 05e37910a8)
2008. febr. 29. 14:09
Na de mindig? Néha még a saját gyerekem is megráz!
2008. febr. 29. 13:37
Pici áramütés ér az autómtól, a kályhától, meg mindentől, ami fémes. Én vagyok feltöltve elektromossággal?
2008. febr. 29. 13:36
Olyan a ruházat rajtad,ami pozitív töltéssel bír,a kocsiban lévő neg.,s ha fémrészéhez érsz utána,akkor ráz.
2008. febr. 29. 13:35
Miért ráz az autóm, meg minden?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook