Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pici gyerekkel Ausztriában... fórum

Pici gyerekkel Ausztriában... (beszélgetős fórum)


9. Alexa1123 (válaszként erre: 8. - Avike1)
2013. máj. 1. 19:46

Szia!

Este átnézem az oldalt, köszönöm, és utána kérdezek is, ha valami nem világos:)


Nagyon köszönöm még egyszer!

8. Avike1 (válaszként erre: 1. - Alexa1123)
2013. máj. 1. 19:14
Szia szeretnék segíteni igaz mi nem élünk kint de én már 20 éve kint dolgozom hivatalosan Ausztriában. közel lakunk a határhoz 5km!így nekünk jobb lehetőség kint dolgozni,itthon élni! az az igazság,hogy Ausztriában drága az élet víz,villany,gáz,suli,ovi,bölcsi ezek nagyon drágák albérletet lehet találni már 100eurótól is legalábbis itt Burgenlandról tudok nyilatkozni. ami nagyon jó,ha a férjed hivatalosan dolgozik,akkor jár nektek is az Osztrák családi pótlék,és a Gyes is! sőt ha te nem dolgozol,akkor asszonytartás is igényelhető! ez ügyben hivatalos felvilágosítást tudsz kapni az IGR.hu internetes oldalon. Ők az Oszták-Magyar szakszervezet emberei,és nagyon segítő készek! ha bármi kérdésed van,tedd fel bátran ha tudok szivesen segítek!
7. Alexa1123 (válaszként erre: 6. - Moonlight13)
2013. máj. 1. 18:46
Persze, de tudod, jobb félni, mint megijedni:)
6. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Alexa1123)
2013. máj. 1. 18:38
Azért a többség normális itt! :)
5. Alexa1123 (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2013. máj. 1. 17:05
igen, nálunk is apa megy ki pár hónapra, megalapozza az ottani életet (albi), és utána mi is. A Gyereknek is több lehetősége lesz a későbbiekben, ha több nyelvet beszél.
4. Alexa1123 (válaszként erre: 3. - Moonlight13)
2013. máj. 1. 17:04

:) egy ideje tag vagyok és sajnos nagyon sokszor olvasok rettenetesen bunkó hsz-eket teljesen normálisan feltett fórum kérdésekre..:( erre gondoltam:)


Most alakítjuk a lehetőségeket:) Csak nem akarom ideje korán bölcsibe adni a kislányomat, min. 2 éves koráig mellettem a helye, ezt itthon is így terveztük.

3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Alexa1123)
2013. máj. 1. 16:36
Miért gondoltad, hogy rosszindulatú megjegyzéseket kapsz? Ha van rá lehetőségetek, menjetek! Azt én sem tudom, mi a helyzet ott.
2013. máj. 1. 16:23
Sajnos nem tudok ilyenben segíteni, de abban biztos vagyok, hogy nem fogjátok megbánni. Több ismerősöm kiment már külföldre dolgozni, élni. Először mindig a férj, majd utána a feleség és gyerekek. Mindenkinek nagyon jó élete van kint és bánják, hogy nem előbb léptek.
2013. máj. 1. 10:51

Sziasztok!


Párommal arra a döntésre jutottunk, hogy kiköltözünk Ausztriába. Jelenleg folyamatban van a munkakeresés, de egyelőre csak Párom tud dolgozni, én otthon lennék a jelenleg 9 hónapos Kislányunkkal.


Olyan Ausztriában élők tapasztalatait szeretném kérni, akik hasonló helyzetben vannak, milyen lehetőségek vannak kint, bölcsi, óvoda...? Nyilván nem azonnal mennénk, először Párom menne ki pár hónapra, majd utána mi is, ez reményeink szerint fél év -8 hónap.


Rosszindulatú megjegyzéseket nem kérek, köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook