Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A rokkantnyugdíjasoknak az új törvény szerint milyen pontoknak kell megfelelni? fórum

A rokkantnyugdíjasoknak az új törvény szerint milyen pontoknak kell megfelelni? (beszélgetős fórum)

2015. nov. 2. 07:18

Senki sem tud hozzászólni?

Tapasztalatokat szeretnék kérni.

Köszönöm

2015. nov. 1. 12:16

Akit nem hívtak szociális és munkaügyi szakértőhöz,mire számíthat?Én voltam,de a velem egykorú unokatesóm nem.

Attól fél hogy a 40%-ba se fér be

15. 3532273647 (válaszként erre: 14. - 3532273647)
2015. okt. 31. 14:26
Kezdek belezavarodni: a már meglévő 53%-ot hogy írják le ha nem változik?53. v. 47?
2015. okt. 31. 14:19

Végigbogarásztam a táblázatot, nekem a sajátom kb 80%-ra jön ki

Annyi tudom nem lesz,de a kivonás/levonás után a jelenlegi rendszer szerint mi felel meg a 53%-nak?

2013. máj. 9. 10:23
Azt mondták az ismerösömnek a nyugdíj intézedbe,hogy lebezzen fel.De fél évig is eltarthat az újabb kivizsgálás.
12. Meda
2013. máj. 1. 21:32

Igen, azóta újabb változás van.


[link]

2013. máj. 1. 19:59

A kalkulator.hu-s idézett cikk még tavalyi, 2013. január 1-vel változott a jogszabály (referenciaidőnek a táppénzes időszak előttre is vissza lehet menni).


És még talán azt is fontos, hogy az Mmtv. szerint ha minimálbérből kell számolni az ellátást, az azt jelenti, hogy a 2012-es minimálbérből számolnak (tehát 93.000 Ft), ez nem emelkedett a törvény szerint.

10. Meda
2013. máj. 1. 18:54

Rokkantsági és rehabiltációs ellátások összegei átminősítési fokozat sorrendjében, itt a táblázat:


[link]

9. Meda
2013. máj. 1. 18:51

Új minősítési kategóriák


A: rehabilitáció nélkül foglalkoztatható

(60% feletti egészségi állapot)


B1:foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható

(50-60% közötti egészségi állapot).


B2: egészségi állapota alapján rehabilitálható, azonban a külön jogszabályban meghatározott egyéb körülményei miatt nem foglalkoztatható, foglalkozási rehabilitációja nem javasolt

(50-60% közötti egészségi állapot)


C1: tartós foglalkozási rehabilitációt igénylő személy

(30-50% közötti egészségi állapot).


C2: egészségi állapota alapján tartós rehabilitációt igényel, azonban a külön jogszabályban meghatározott egyéb körülményei miatt nem foglalkoztatható, foglalkozási rehabilitációja nem javasolt

(30-50% közötti egészségi állapot)


D: csak folyamatos támogatással foglalkoztatható

megváltozott

munkaképességű munkavállaló (30% alatti egészségi állapot).


E: egészségkárosodása jelentős, önellátásra részben, vagy egyáltalán nem képes


És még:

[link]



[link]

2013. ápr. 30. 20:43

Sziasztok!


Tévesek amiket lejjebb írtok. Megváltozott munkaképességű az a személy akinek az egészségi állapota 60% vagy ennél alacsonyabb mértékű. Az egészségi állapot mértékét úgy számolhatjuk ki, hogy 100-ból kivonjuk az egészségkárosodás mértékét. A különböző százalékokhoz különböző minősítési kategóriák tartoznak (51-60% B kategória - bizottság döntése szerint lehet rehabilitálható vagy sem, ettől függ, hogy az egyéb jogosultsági feltételek esetén rehabilitációs vagy rokkantsági ellátást lehet számára megállapítani; 31-50% eá - ugyanez a helyzet; 1-30% önellátási képességtől függően D vagy E kategória - csak rokkantsági ellátás megállapítható).

A minősítés szabályait egy rendelet tartalmazza, melynek betartása kötelező a szakértőkre az ügy bármely szakaszában (I. fok, II. fok, bíróság)

Fellebbezésre valóban van mód a határozat kézhezvételétől számított 15 napon belül, amit az első fokon eljáró RSZSZ-hez kell benyújtani, de az NRSZH-nak címezve.

Ha valaki rehabilitációs járadékban részesül (nem összekeverendő a rehabilitációs ellátással), új igényben kell kérnie az mmtv. szerinti ellátás megállapítását. A véglegesítés elég ritka egyébként.

7. cherri58 (válaszként erre: 5. - Bea0824)
2013. ápr. 30. 20:24
Majd figyeljen a párod, mert a rehabosoknak nem küldenek papírt, nekik kell újra kérvényezni a leszázalékolást. Legalábbis tavaly így volt. És a rokkant ellátásom sokkal kevesebb lett, mint a rehab volt.
2013. ápr. 30. 19:25
Egy ismerősöm december 4-én volt felülvizsgálaton.Papir azóta sem jött. Egyszer telefonált, azt mondták, intézik az ügyét. Mikorra várható valami?
2013. ápr. 30. 17:46
Erre én is kíváncsi lennék, mert a férjem most rehab.járadékot kap. Szeptemberben lejár neki és nem bánnám, ha véglegesítenék, de már előre félek. Mondjuk a doktornőnk azt mondta, hogy ezekkel a betegségekkel meg kell kapnia.
4. janos53 (válaszként erre: 1. - D68b49c072)
2013. ápr. 30. 17:42
15 napon belül meg fellebbezheti a döntést, és másod fokra mehet.
2013. ápr. 30. 17:40
Minimum 50 % nak kell lennie. Az alatt csak rehabilitációs ellátást kaphat, az meg nagyon kevés.Nem minden betegséget vesznek figyelembe a rokkantosításnál sajnos.
2013. ápr. 30. 17:39

Szerintem ezt csak az orvosi bizottság tudja.

Magyarul 50% alatti.

2013. ápr. 30. 17:21
Az egyik ismerősömnek akinek elég sok betegsége van ma küldtek egy papírt, hogy nem éri el azt a határt amelytől rokkantnyugdíjas maradhat.Esetleg valaki tudja,hogy milyen pontoknak kell megfelelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook