Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elektromos orrszívó vs. orrszívó-porszívó! Melyik hatásosabb, melyiket érdemes beszerezni? Érveket, ellenérveket várnék. fórum

Elektromos orrszívó vs. orrszívó-porszívó! Melyik hatásosabb, melyiket érdemes beszerezni? Érveket, ellenérveket várnék. (tudásbázis kérdés)


1 2
46. torkos (válaszként erre: 45. - Aniju)
2012. jún. 1. 16:06
Pontosan, meg a fulere is ramehet,ha nincs rendesen kiszivva!
45. aniju
2012. jún. 1. 14:25

porszívós! :) az a tuti! Egyik lányom fél tőle, mint a tűztől, másik hagyja.... ez leszív rendesen.


A többi max ami épp kicsorogna. De így se fognak levegőt kapni és még arcüreg gyulát is kaphatnak...

44. correct (válaszként erre: 43. - Szkviki)
2009. febr. 26. 16:33
Szerintem is a porszívós a legjobb. A szívóka nem is olyan jó még akkor sem, ha nem is esne ki belőle a tömítőgyűrű.
43. szkviki (válaszként erre: 42. - Anehrita)
2009. febr. 26. 15:14
Én nagyon megjártam az elektromossal, senkinek men ajánlom a bébésounds szívókáját, mert állandóan kiesik belőle a tömítőgyűrű, mondjuk nem is szív semmit. A porszívós a legjobb.
2008. nov. 6. 22:50

Mi is vettünk mindkettőt, de az elemes az tényleg semmit nem ér, halkabb, de nem szív:)

Én lánykám nagyon-nagyon ordít még most is a porszívóstól, de az legalább tényleg kiszedi, ami nem odavaló.

A TESCO babarészlegén is lehet venni porszívós orrszívót. Mi legalább is ott vettük az elsőt, de az üveg volt és sajnos eltörött.

2008. nov. 4. 15:28
Nekünk volt mindkettő. Idegenkedtem először a porszívóstól, így hát elemeset vettem, jó drágán kb. 10.000,-Ft-ért. Nem használt semmit, az amúgy is kifolyó váladékot kiszívta, de ami tényleg bent volt, azt nem. Mégis rászántam magam a porszívósra, az jobban bejött. A gyerekek is megszokták, nem annyira vészes.
2008. júl. 23. 07:24

porszívóst használtunk.

bevált, mindent kiszedett.a másikat nem próbáltam mert annyira jó volt a porszívós hogy nem volt rá szükség

39. b59d693a46 (válaszként erre: 38. - Pirki)
2008. júl. 22. 22:12

Szia!


Én a Brendonban vettem. Szerintem nagyon jó. Lehet, hogy más bababoltokban is van.

38. Pirki
2008. júl. 22. 22:07

sziasztok!

Porszívós Pesztonkát szeretnék venni, de a környékünkön nincsen a gyógyszertárakban. Akiknek van, kérlek, írjátok meg, hogy ti hol szereztétek be. Köszi előre is.

37. matyipapa (válaszként erre: 36. - Pancsika2007)
2008. máj. 24. 05:48

Szia Pancsika 2007,

Van egy Pesztonka elektromos orrszívónk eladó :-)

Írj, ha érdekel és egyeztetünk.

Üdv,

Matyipapa

2008. máj. 8. 21:35
Porszívósra vagyunk mink is megesküdve.Valakinek nem volna elektromos eladó?
2008. ápr. 8. 10:27
A porszívós a jó, mindent ki lehet vele szedni és praktikus is. Nekem a pici fiamnak csak az a jó, még ma is használom, előtte fellazítom, ha kell stérimar orrspay-vel, ami csak víz. Ez a legjobb, szerintem.
34. Tracsi
2008. márc. 19. 12:55
Én a két kislányomnál semmit nem használtam. Végülis az is bevált be elég sokat kinlódtunk mire ki tudtuk bányászni a csúnyaságokat az orrukból. A fiamnak vettem porszívós orszívót! Utólag már sajnálom hogy a lányaimnak nem vettem. Nagyon bevált és csak ajánlani tudom!
2008. márc. 8. 14:19
A porszívós az nagyon jó, nálunk bevált, más fajtát mi nem is próbáltunk.
32. andix (válaszként erre: 31. - Kiniand)
2008. márc. 8. 14:14

Nagyon sok minden van amibe nem hallgatok a dokira.

A kicsi fiamnak folyton folyik a nyála és arra is azt mondta hogy van a falunkba olyan gyerek aki már hat éves és még mindig folyik a nyála.Ő ezzel letudta az egészet de én nem.Hamarosan megyünk a fül-orr-gégére,van ott ismerős és megnézik mert csak nem normális dolog szerinte

31. Kiniand (válaszként erre: 29. - Andix)
2008. márc. 8. 10:01

Andix, már bocs, de hol szerezte a diplomáját a dokitok? Ha nem szívod le a váladékot, olyan szövödményei lehetnek, hogy akár kórházba is kerülhet a gyerek. De minimum a fülfelszúrás. Jól teszed, hogy nem hallgatsz rá!

Ha az én fiam szörcsög, akkor sterimarral oldom, porszívó és utána Nasivin babaorrcsepp (0-1 évesnek) 1-2 nap és elmúlik a nátha. Ja és nem fél a porszívótól, vigyorogva tartja a fejét. Csak az orrcsepnél brümmög kicsit. Az elektromos orrszívó csak azt szívja, ami nem olyan sűrű és abból is csak keveset. Nekem Pesztonka van, de már nem használom egyáltalán.

2008. márc. 8. 06:59
Nalunk is a porszivos jott be. Elotte a Sterimar orrsprayvel befujom, hogy kicsit feloldja. Eleinte nem lehetett a baboka orrahoz ferni, annyira tiltakozott, aztan egyszercsak eszrevettuk, hogy ha nem fogjuk le, hanem hagyjuk, hogy o is megogja a szivokat, akkor siman be lehet dugni az orraba es meg majdnek tetszik is neki.
29. andix
2008. márc. 7. 20:28
A porszívós nagyon jó de a dokinő szerint nem nagyon ajánlatos.Szerinte az orr attól többet fog termelni minnél többet szívjuk le naponta,de én nem halgatok rá ha a gyerekem nem kap levegőt úgy teli van az orra.A nagyobb már fújja egyedül és a kisebb is már próbálkozik vele.Remélem hamarosan már elrakhatom a szekrény mélyére.
2008. márc. 4. 21:36
A porszívós az igazi.Az ikreim nem félnek tőle,van amikor ha meglátják,már nyúlnak érte.
2008. márc. 4. 20:52
Én a vízcsaposra szavazok.
2008. márc. 4. 17:36

Sziasztok!


Az én kisfiam 5 hónapos, de már 1 hónaposan is a pórszívósat használtuk. Igaz, hogy hangos és fél tőle, de ha rádobsz a pórszívora egy vastagabb takarót arra a fél percre, nem olyan vészes. Valamint én mindig használom előtte a Sterimárt ami fellazítja a váladékot, így nagyon gyorsan ki lehet szívni.

2008. márc. 1. 10:53
Porszívós, mert hatékonyabb, bár a gyerekem retteg tőle és "testi erőszakot" kell bevetnem, jobb, ha megszabadul a váladéktól.
24. BOM3 (válaszként erre: 18. - ALLICS)
2008. márc. 1. 10:06

Persze tudom, de a hangját akkor sem tudod csökkenteni. Nem azt mondtam hogy rossz!!! Én is csak jókat hallok róla.

Én akkor is az elemes elektromosra szavazok!!!

23. sodrak
2008. febr. 29. 12:37
Mi kiprobáltuk először a kézit. hát semmit sem ért.Aztán +vásároltuk az orrszívó-porszívót-ami mellesleg magyar találmány- és nagyon elégedettek voltunk. Gyors és hatékony. Igaz a szomszédoknak néha hangos volt éjjel. Ismerősömnek volt elektromos, de az ő gyermeke náthásan orrszívás után még mindig nem kapott rendesen levegőt.
2008. febr. 29. 12:36
Nekünk is elektromos van a living lab. (De elötte volt medela az csak annyiban volt rosszabb, hogy helyhez kötött)! Nekünk bejött, bár mi aksikat tettünk bele, nem sima elemeket, így nagyobb a szívó hatás. Nagyon kényelmes mert bárhol lehet használni. De a porszívósról én is nagyon jókat hallok, mi soha nem probáltuk, de biztos az is jó!
21. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 19. - Zuzmika)
2008. febr. 29. 11:39
Én sem találom túl erősnek,egyértelmüen kipróbáltam a szívását,mint mindent,a gyerek előtt....nem vészes,és utánna sokkal könyebben veszi a levegőt,gyógyul...
2008. febr. 29. 11:32

Nekünk is porszívós van,és bevált.Szerencsére ritkán kellett eddig használni,így,elsô használatkor mindig van kis hiszti miatta,de hamar hozzászokik.Odáig még nem jutottunk el,hogy magától kérje,de most már el sem szalad elôle,ha szólok neki,jön,az ölembe ül,és hagyja,hogy kiszívjam az orrát.

Másfajtát mi ki sem próbáltunk,így azokat nem tudom,hogy milyen,de ezt nagyon tudom ajánlani.

A mobilitásról meg annyit,hogy ha beteg a gyerek,és gyakran kell használni,akkor úgyis otthon ülsz vele,és nem sétáltok nagyokat.Ha meg el kell menni dokihoz,vagy ilyesmi,az a kis idô alatt letörlöd az orrát zsebkendôvel.

2008. febr. 29. 11:29
Nekünk a kézi nem vált be, söt egyenesen pocsék volt.Aztán vettünk olyat ami porszívóra való, azzal nagyon szépen ki lehet tisztítani, és csak fele annyi ideig tart a betegség.amúgy meg rá van írva, hogy a porszívó segítségével szív, de nem a porszívó erejével, a luk is nagyon pici rajta.
18. ALLICS (válaszként erre: 7. - BOM3)
2008. febr. 29. 11:19
De a porszívó erejét is be lehet állítani.Így a szívásét is.
2008. febr. 29. 11:10
Nekünk porszívós van és bevált.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook