Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » CH csökkentett diéta és mozgás, hogy jöjjön a baba.... fórum

CH csökkentett diéta és mozgás, hogy jöjjön a baba.... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
280. Agika24 (válaszként erre: 279. - Devonshire)
2014. febr. 11. 21:44

Köszönjük szépen!

Ezzel most reményt adtál, hogy van siker. Bízom benne, hogy az enyém is rövidülni fog! :-)


Nektek viszont további boldog babavárást és komplikációmentes szülést kívánok! :-)

279. devonshire (válaszként erre: 278. - Agika24)
2014. febr. 11. 17:52

Na akkor van haladás, ez a lényeg. nekem is 9 hónap nem mensizés után megváltás volt a 60 napos cciklus :D

Aztán 50, aztán 46, 42,39 és végül 35 naposra állt be 4 hónapon keresztül, és 35 napos ciklusban fogant meg a kislányom.


Sok boldogságot nektek!!

278. Agika24 (válaszként erre: 277. - Devonshire)
2014. febr. 11. 13:23

Szia!

De jó ennek igazán örülök!!!! Akkor hamarosan itt a kis csöppség! Az a 7,5 kg az nem hízás hanem a gyerkőc és a víz! Az semmiség, azonnal lemegy rólad! :-)

Velem annyi van, hogy fogyok és fogyok a vérzésem próbálom beállítani de még elég hosszú a ciklus (40-55 nap) de ha megvan akkor erős és 6 napig tart. Májusban férjhez megyek és aztán állunk rá a babára. Most kezdtem el nem rég hőmérőzni, puszta kíváncsiságból hogy egyáltalán van e pé-m és hogy milyen a ciklusom. :-) Még mindig szedem a meforalt és most már D vitamint is. A cukrom már javult, sokat de még javulni kell, ehhez még 18 kg mínusz kell, de már lenyomtam 20at. Úgyhogy nagyon bizakodó vagyok! :-) 11 hónapja szedem a meforalt azóta 7x jött meg, jó arány ahhoz képest hogy előtt fél évig se.

2014. febr. 10. 17:50

SZia!

Én jól vagyok.

Ma már 35+3 a babám a pocakban :)

A Merckformin és a diáta megvédte őt az első 12 hétben :)


Utána abbahagytam a gyógyszert, és a diétát sem tudtam tartani, terhesen az kínszenvedés.

És nem lett terhességi cukorbetegségem se, és most lassan a 9. hónapba lépve 7,5kg hízásnál tartok összesen.


Veled miújság azóta? Sok idő telt el.

276. Agika24
2014. jan. 31. 11:56
Azóta se, senki sehol? Hmm Pedig érdekelne ki hogy vagy!!:)
275. Agika24
2013. aug. 26. 09:14

Devonshire-töl már ezt kérdeztem, de azért megkérdezem itt is hátha van tapaztalat...

Szedem a meforált napi 3x850-et... elöször megjött a gyógyszer szedésének megkezdésekor spontán, aztän arra rá 35 napra... aztán éreztem, hogy most késöbb fog így is lett 49 napra.. most meg.. ma van a 49 nap ismét de se híre hamva... a sportolást próbálom tartani, a diétát szintén tartom mert folyamatosan fogyok, eddig 16 kg fogytam... szóval nem igazán értem ezt az egészet... vagy a gyógyszert idöre pontosan mindig mindennap ugyanakkor kell bevenni? igazából erre is figyelek félóra ide vagy oda.. Valakinek hasonló tapasztalat? Miért nem áll be nekem is pontosan? Itt szinte mindenhol azt olvasom, hogy mindenkinek beállította vagy maximum 1-2 nap eltérés van...

274. Agika24
2013. aug. 26. 09:08
devonshire! Nagyon gratulálok a Bébidhez!!!! :-) Jó terhességet kívánok!!!!
273. Agika24 (válaszként erre: 270. - Devonshire)
2013. aug. 8. 08:42
Èn szoktam paradicsomlét inni vagy paradicsomos húsgombócot vagy töltött paprikát enni. Pont azt olvastam, hogy a pürésített dolgok sokkal jobbak mert jól össze van törve igy a szervezet kényelmesen es könnyen meg tudja emészteni, de nekem a dokinö nem mondta hogy nem ehetem. Felsorolta amiket kerüljek, de ebben nem volt benne. Azt gondolom, hogyha azokat a dolgokat kerüljük amiket ténylegesen muszáj, akkor gond semmilyen formában nem lehet és nem is lesz. :-)
272. devonshire (válaszként erre: 271. - Tundeva)
2013. júl. 25. 17:12

Én hullámzok, tegnap olyan rosszul voltam, hogy összevissza falatokat ettem, amit épp meg tudtam enni.

Főtt kukorica, áfonya, pár falat vajas kenyér, palacsinta.

Ma meg semmi bajom, simán tudom tartani a napot.

:D

Érthetetlen :))

271. Tundeva (válaszként erre: 270. - Devonshire)
2013. júl. 25. 15:36

Én is szenvedek rendesen az evésel, néha bele se merek gondolni, hogy ha eszem, akkor miket :( Ez a várandósság jól megborította a kialakulóban lévő rendszeremet.

Sokszor eszem keveset, annyi maradt, máskülönben állandóan émelyegnék, viszont jó ideje annyira nem megy a teljeskiőrlésű pékáru, nem veszi be a gyomrom, pedig alapból imádom :( Időről időre visszatérek, de vannak napok, amikor még a fehér zsemle sem nagyon akar bent maradni, nemhogy a korpás :(


Gyümölcsöket önmagában nem bírok megenni, kivétel a dinnye, az meg ugye jó cukros, de a többire ennem kell kenyeret kb 20 percen belül, különben visszajön :S

Igyekszem minőségi fehérjét, meg zöldségeket enni, de most még a főzéssel is hadilábon állok a szagok miatt.

2013. júl. 22. 10:17

Fúú csajok, vissza kellene állnom a diétára, legfőképpen a babám egészsége miatt, de egyszerűen semmit nem kívánok. Bármilyen ételre gondolok, rosszul vagyok. nem nagyon, csak enyhe, de ahhoz pont elég hogy ne tudjak enni.


Lenne egy fontos kérdésem:

Ugyebár a pürésítés tilos, mondjuk burgonya, borsó stb..esetében.


De például mi a helyzet a paradicsomlével? Van a topjoy 100% paradicsomlé (Tudom mit iszom szlogennel) csípősre fűszerezett. Na ezt vedelem töménytelen mennyiségben.

Ugyebár a paradicsom olyan zöldség amit sem CH-ban, sem kalóriában nem kell számolni, olyan alacsonyak az értékei.


De mi van a paradicsomlével? Az ugye pürésített. Le kell róla mondanom?

2013. júl. 6. 20:35

Puszilok mindenkit, csak beköszöntem.

Amúgy happy vagyok mert fogyogatok, bár nem a ch csökkentés miatt sajna, de kevesebbett eszem, kicsit többett mozgok. Lehet hogy a pajzsmirigyem is jobban müködik. Pár kiló lement. Már ennek is örülök mert sokáig vagy nem mozdult a mérleg nyelve vagy felfele ment.

Mindenki jól van?

268. Agika24 (válaszként erre: 263. - Athene01)
2013. júl. 5. 11:34
Tizoraira valami cukormentes kekszet joghurttal, uzsira meg ältaläban gyümölcsöt vagy ha iszonyuan edessegre vägyom akkor Norbiudate1 pudingot.
267. devonshire (válaszként erre: 266. - Tundeva)
2013. júl. 3. 18:49

Csodálatos, hogy mennyire érezteti , hogy ő bizony ott van, és el ne feledkezz róla :D


Egyébként is, az ember nyilván igyekszik egészségesen táplálkozni saját maga, és főleg a baba miatt, de ha valamit nagyon kíván az ember, azt biztos nem egészségtelen megenni.

266. Tundeva (válaszként erre: 265. - Devonshire)
2013. júl. 3. 16:23

Szia, köszönöm :)


Elég sokat kínoz az émelygés (néha hányás is), ezért most az az elsődleges, mit vesz be a gyomrom. pár napig például nem bírtam enni teljes kiőrlésű dolgokat, mert attól rosszul voltam. Akkor jobbhíján maradt a fehér kifli, azt még valahogy bevette a gyomrom. Most már visszatértem rá hálistennek.


Kekszeket is kell eszegetnem néha, van, hogy csak az egít, de abból is már vettem teljes kiőrlésűt.


Az első heti csokizabálás után hálistennek nem is igazán kívánom az édességet, csak a gyümölcsöt, kb. egész nap kajszibarackon élnék, ha tehetném. Persze nem merek, mert azért nagy mennyiségben puffaszt, csakúgy mint a cseresznye, az most a másik favorit.

Ma pl. natúr lecsót készítettem magamnak, és olyan jól esett, 1 kis magvas korpás kenyérrel, hmmm :)

2013. júl. 3. 14:05

Tundeva!!


Fogadd őszinte gratulációmat, nagyon örülök. Hogy vagytok azóta?


Várandósság alatt, teljesen ugyanaz az étkezés a legegészségesebb, mint a PCO diéta, csak másfélszer annyit kell enni mindenből.

1,5*kalória. Azt nem tudom mennyi CH-t kell enni, de szerintem 180-200-nál biztosan nem többet.

264. Zebra25
2013. jún. 29. 19:00
Sajnos ez nem egy olyan dolog amit valaha is abba lehet hagynunk.
263. Athene01 (válaszként erre: 262. - Agika24)
2013. jún. 29. 15:38

Szia!


Miket eszel tízóraira és uzsonnára? Nálam ez okozza a legnagyobb problémát.

262. Agika24
2013. jún. 29. 15:18

Szia!


Én még tartom, de olykor elég elég nehéz! :-)

2013. jún. 27. 19:31

Sziasztok!


Én is szeretnék hozzátok csatlakozni.


Tartjátok még a diétát?

260. Agika24
2013. jún. 18. 14:05

Ez a meleg kikészít! A kaját se kívánom, napok óta csak gyümölcslevest eszek, semmi mást nem bírok megenni ebbe a nagy melegbe. Bár tény, hogy ilyen melegben a kg is gyorsabban olvadnak rólam, aminek nagy része talán víz.


Ti miket esztek, így közel 36 fok környékén?

259. KovácsnéRami (válaszként erre: 258. - Tundeva)
2013. jún. 15. 09:09
Ösztrogén hiányom van, szal nekem jól jön! :)
258. Tundeva (válaszként erre: 257. - KovácsnéRami)
2013. jún. 15. 08:55

Szójával nagyon vigyázzatok! :(

Én régen elég sok szóját megettem, aztán mi lett a vége... tuti közrejátszott az ösztrogéntúltengésemben.

Szóval óvatosan ;)

2013. jún. 15. 07:54

ziasztok!

Hallottatok a Li.l-ben kapható 6ch/100 as kenyérről. Fitt&w.ll. Nagyon fini!!! Csak nagyon drága! 300ft körül van a 250gr. Jó magos!

Összetevők: víz, búzafehérhje, szójaliszt, lenmag, szójatöret, napraforgómag, teljeskiörlésű tönkölyliszt, szezámmag, almarost, étkezési búzakorpa, élesztő, teljeskiőrlésű tönkölykovász, jódozott étkezési só, árpamaláta, fűszerek.

Szerintem nagyon jó ez a kenyér!

256. Tundeva (válaszként erre: 255. - Agika24)
2013. jún. 11. 16:10
Köszönöm:)
255. Agika24
2013. jún. 11. 09:00
Gratulálok Neked! Zavartalan terhességet és (majd) szülést kívánok! :)
254. Tundeva (válaszként erre: 253. - Márta82)
2013. jún. 11. 08:47
Köszönöm még egyszer :)
253. Márta82 (válaszként erre: 252. - Tundeva)
2013. jún. 11. 08:22
Na akkor én itt is gratulálok neked :)
252. Tundeva
2013. jún. 11. 08:08

Sziasztok! Páran már tudjátok másik fórumról, de itt is leírom: úgy néz ki, babát várunk :))


Ma már a 2. pozitív tesztet produkáltam, a hőm az egekben (37,2).

A diétát azért próbálom tartani, persze picit emelni kell a CH bevitelt, azt olvastam, hogy 200-ra.


Vizont ami érdekes, hogy a laparoszópos műtét után több mint 1 hónspig lelkesen tartott no cukor, no fehér liszt/nasi diétámat épp akkor nem bírtam tovább tartani, ahogy elkezdett beágyazódni a lurkó...


Igyekszem mértékkel és egészségesen enni, de azért ha nagyon megkívánom az édességet, akkor 1-2 kocka csoki belefér, így döntöttem :D


Ha bármelyikőtöknek van javaslata, várandósság alatt hogyan, mire érdemes odafigyelni az étkezésben, szívesen veszem ám!

251. Agika24
2013. jún. 10. 20:04

Sziasztok!


Nagyon eltűntetek, hogy vagytok?? Kinek, hogy megy a diéta?? Nekem most olyan szenvedés, alig veszem rá magam a mozgásra, ettől függetlenül megcsinálom, de mire elkezdem... oh...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook