Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin, pajzsmirigy alulműködés, PCO... fórum

Magas prolaktin, pajzsmirigy alulműködés, PCO... (beszélgetős fórum)


2013. máj. 6. 08:17

Ahogy szedtem a gyógyszert, nekem egy hét után meg is jött, nem tudom, hogy ez mennyire lehetséges?! De nálam így történt, pedig akkor még nem is szedtem 1 szemet, csak felet. Illetve, annyira nem nő a szőröm, vagyis nagyon lassan és "puhább". Létezne ennyi javulás, ilyen kis idő alatt? Nem tudom.

A cél az hmmmm hát még vagy 15-18 kg jó lenne.

16. varga.nora (válaszként erre: 15. - Agika24)
2013. máj. 4. 21:22

Annyi változott,hogy végre van menzeszem.

A hajam sajna most is eléggé hullik, de talán majd ez is mérséklődik.

A bőrömön nem észlelek semmi változást.

A 3,2 kg az nagyon szép eredmény ennyi idő alatt :)

És mennyi a cél?

15. Agika24 (válaszként erre: 13. - Varga.nora)
2013. máj. 3. 14:55

Hűha, azta! Gratulálok hozzá, nagyon ügyes vagy! Én is meforált 850gm szedek, 2x1-et. De még nem rég kezdtem, április 16 óta szedem, kb 2 és fél hete, azóta 3,2 kg fogytam. :-)

Mit vettél észre magadon amúgy? Valami, ami esetleg változott? Bőröd.. vagy bármi?

14. varga.nora (válaszként erre: 7. - Agika24)
2013. máj. 2. 07:58
Igen én is napi 3 x 1 850 Mg-os Meforalt szedek.
13. varga.nora (válaszként erre: 6. - Tara82)
2013. máj. 2. 07:57
Igen, én már 3 hónapja csinálom a diétát, és szerintem elég jól tartom is, már 20 kg lement.
2013. ápr. 30. 09:33

Persze!

Fehérlisztet a és kristálycukrot teljes mértékben el kell hagyni. Ezenkívül bármilyen más kenyeret lehet enni. Én speciel Rozskenyeret eszek, olyan kenyeret, aminek 60%-a csak rozsliszt. (Pl a pennyben, bajor rozskenyér ezt eszem)

Naponta 5x kell ennem, és az étkezési időpontokat is meg kell próbálni tartani. Így pl a reggel fél 8ig max 8ig, tízórai 10, ebéd dél és 1 óra, uzsonna 3 és 4 között, vacsora 6 és 7között van.

Sok zöldséget, naponta 2x-3x, de gyümölcs csak mértékkel, banán és szőlő nem javasolt illetve az aszalt gyümölcsök sem. Tejet lehet inni de maximum 2dl és azt is vacsorához.

Reggelire 5-6 dkg kenyeret lehet enni ehhez olyan feltétet raksz amilyet szeretnél( sonka, párizsi, szalámi, sajt.. stb és persze zöldség)!

Tízóraira én általában Korpovit, kolevit keksz, abonett vagy puffasztottbúzaszeletet eszek, 2-3 darabot. Puffasztottbúzaszeletben az ízeseítettet veszem így még a chips utáni vágyam is kielégíti! (ez is a pennyben)

Ebédre elég sokminden ehető, igazából minden, tegnap pl gombapaprikást ettem TÉSZTÁVAL. Lehet enni tésztát, rizst (de a tészta durum legyen illetve a rizs barna vagy esetleg jázmin). De ki kell számolni hogy 6 dkg-nál nem ehetek többet (szárazon számítva) Ez pl spagettibe olyan 18 szál, kiszámoltam! :-D Akkor pl húslevest lehet enni 1 kanál tésztával. Krumplit is lehet enni de maximum 20 dkg-át (nyersen kimérve)Szóval a rizs, tészta és a krumplin kívül semmi mást nem számolok. ezekhez persze mindenfélét eszek jó nagy adak salátával vagy zöldséggel mert ezeket korlátlan mennyiségben lehet enni.

Uzsonnára gyümölcsöt eszek, Ha nagyobb mint pl az alma körte barack narancs akkor 1 db, ha apróbbak mint a sárgabarack mandarin szilva kivi akkor 2-3 darab ha még apróbbak mint pl a meggy szeder málna eper cseresznye akkor pedig 20-30 dkg lehet enni. Ehetek rakottakat is, akár rakott krumplit csak kevés mennyiségben, vagy töltött káposztát is csak rizs helyett árpagyöngy legyen benne vagy gersli más néven, egyáltalán nem lehet észre venni hogy nem rizs. Szóval igazából minden ehető. Csak az időpontokat kell kicsit tartani és egy icipicit számolni.

11. Tara82 (válaszként erre: 10. - Agika24)
2013. ápr. 30. 09:11

Hát én megpróbálok csökkentett ch diétát csinálni, de még nagyon az elején vagyok a dolgoknak. Nem akarok fehér kenyeret enni meg cukrot. De figyelni kell mindenre hogy mikor mit eszek, számolgatom a ch-t, de ez így fárasztó. Otthon van eliptikus trénerem, azt gondolom használni napi szinten, az a baj hogy mikor elmegyek mellette még elfordítom a fejem, mert mindig bűntudatom van hogy nem használom.

De most erős akarok lenni és be akarom tartani a szabályokat. A baj az hogy nem vagyok hús párti, eszem húst de keveset és nem is szeretek egy csomó féle hús fajtát. Nekem a nr. 1 a tésztaféle volt és édes szájú is vagyok. Ezt kell átállítanom magamban.

Megkérdezhetem te milyen módszert használsz hogy nem kell számolgatni és a fejedben van minden, mert az nekem is jól jönne :)

2013. ápr. 30. 09:00

Igen azt tudom, hogy akinek alulműködik a pajzsmirigye az a személy nehezen fogy. Nekem is van több ismerősöm akiknek szintén magas a TSH. Ők is nehezen fogynak.

Megkérdezhetem, hogy Te milyen diétát tartassz? Vagy hogy csinálod? Jelenleg én is diétázok (PCOS szerint) csak nem számolom a szénhidrátot mert a doktornőm olyan jó leírást adott, hogy szinte fejből megy minden. Mozogni én is hetente kb 3x szoktam.

9. Tara82 (válaszként erre: 8. - Agika24)
2013. ápr. 30. 08:48

Járok endokrinológushoz, szedek is prolaktinra meg a pajzsmirigyemre gyógyszert. Azt mondta a doki már a gyógyszerek hatására elkezd jobban működni a szervezet és hogy meg fog indulni a fogyás is.

De persze próbálkozok diétázni hogy rásegítsek, de az elmúlt napokban nem igazán figyeltem oda rá úgy ahogy kellene. Fogynom minden képen kell de a pajzsmirigyem miatt nehezen mennek le a kilók, most hogy gyógyszert szedek rá lehet könnyebb lesz, remélem.

2013. ápr. 30. 08:32
Jah már írtad, mire elküldtem. Szerintem keress fel endokrinológust. Nekem a leleteimben a prolaktin 22-es, ha jól emlékszem 25 a határ. De még erre is azt mondta, hogy magas. Ettől függetlenül azt mondta hogy ezzel nem foglalkozunk első körben, hanem csak azzal, hogy fogyjak, veszítsek a súlyomból. Aztán meglátjuk mit mutat a vérkép. Lehet, hogy helyre állnak a dolgok vagy valamennyivel jobb lesz.
2013. ápr. 30. 08:24

Sziasztok,

Nem írtad, hogy van e súlyfelesleged, így teljes biztonsággal nem tudom azt írni, hogy veszítened kell a súlyodból és ez a legelső és legfontosabb szempont. A fogyás könnyen helyre állíthat mindent, vagy legalábbis nagyon nagyon sokat segít.

Egyébként én is IR-es és PCOS vagyok. Jelenleg Meforal 850-et szedek.

Nóra te szedsz valamit?

6. Tara82 (válaszként erre: 5. - Varga.nora)
2013. ápr. 30. 08:19

Hát valószínű nekem is van, csak azt nem tudom milyen stádiumba, de eleve a mozgás és diétával próbálnám helyre hozni, mert sokat olvastam hogy a gyógyszer sokszor még bekavart. Szóval a feladat adott, ha van ha nincs ez a ch csökkentett diéta meg a mozgás minden képen kell nekem, eleve a pajzsmirigynek is jót tesz, meg meg vagyok hízva szóval fogynom kell.

Te tudod tartani a diétát? Nekem elég nehéz életvitelt váltanom, de muszáj pedig...

2013. ápr. 30. 08:14
Amúgy nekem is van pajzsmirigy alulműködésem és vannak cisztáim és, és ahogy olvastam már elég sokat ezeről valószínűleg az inzulinrezisztencia miatt alakult ki mindkettő :( Én már voltam terheléses vizsgálaton és tényleg IR-em is van!
2013. ápr. 30. 08:13

Szerintem mindenképpen keress egy endokrinológust, aki elküldhet terheléses vizsgálatra és akkor legalább kiderülne, hogy van-e inzulinrezisztenciád.

Mert ha az van, akkor tényleg kell a diéta, mozgás. A diétánál sem mindegy, hogy mit csinálsz, mit eszel, mikor és mennyit.

3. Tara82 (válaszként erre: 2. - Varga.nora)
2013. ápr. 30. 08:06

Igen ezt már sok helyen olvastam. Nem küldött el a doki, de én otthon annyit tudtam tenni hogy megmértem az éhgyomri cukrom, meg ittam cukros vizet 75 g cukor és rá 1 órára és rá 2 órára megmértem ismét. Hát az 1 órai kicsit magasabb volt mint az éhgyomri de nem ugrott nagyot, csak egy minimálisat, a 2 órai pedig visszament pontosan az éhgyomri szintre. Az éhgyomri amúgy 5,4, 1 órás 5,6 és 2 órás 5,4.

Gondolom én hogy ezek szerint már túl sok inzulin van a szervezetemben mert jobban fel kellett volna mennie szerintem.

Életvitelem nem jó, de dolgozok rajta. Tudom hogy ch csökkentett diéta kell és sok mozgás, próbálkozok kisebb-nagyobb sikerekkel.

De most ez idegesít a legjobban hogy mivel a hőm nem ugrott meg ebben a hónapban, úgy tűnik hogy nem a jó fele haladunk hanem a rossz fele :(

2013. ápr. 30. 07:44

Szia,

cukor és inzulin terhelést néztek már nálad, mert általában a cisztákkal a magas inzulin is együtt jár.

Diétázol? Sportolsz?

2013. ápr. 30. 07:35

Sziasztok!

Első sorban azokat szeretném egy kis csevejre meghívni akik ezzel küzdenek, küzdöttek, de mindenki véleményére kíváncsi vagyok természetesen.

Próbáltam már ezt a nem jön a baba témát megközelíteni lelki síkon is, most viszont ettől eltekintve kíváncsi vagyok mire számíthatok a leleteim alapján.

Bromocriptint szedek és Euthyroxot.

Mindig rendszeres a menzeszem, de a ciszták miatt arra következtetni hogy nincs peteérésem illetve nem mindig van.

Prolactinom 25-ig ref. tartomány nekem 30 volt, TSH 3,4 illetve egy másik mérésnél 4,1. Progeszteronom sem az igazi, alacsony sajnos az is. Ezekkel valahogyan még meg is barátkoztam mert számítottam rá hogy valami bibi lesz a hormonjaimmal,gondoltam egy endokrinológus helyre tesz, de hogy cisztáim vannak és hogy nincs peteérés vagy nincs mindig ez mellbe vágott.

A legelszomorítóbb hogy most már 1,5 hónapja szedem a gyógyszert és ebben a hónapban a hőgörbém rosszabbul alakul mint bármikor. Eddig minden hónapban látszódott hol emelkedik meg a hő és lépek be a luteális fázisba, ehez képest most semmi, még mindig alap hőn vagyok. Lehet meg sem fog így jönni? Jobban felborítják a gyógyszerek a szervezetem mint előtte volt?

Megköszönném ha valaki megosztana velem valami tapasztalatot ez ügyben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook