Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az így járás tipikus esete! fórum

Az így járás tipikus esete! (beszélgetős fórum)

20. gabima
2011. márc. 23. 23:02
Egyszer én ijedtem meg nagyon. A fiam kb. 1 éves volt, és éjjel nyöszörgést hallottam a szobájából. Vaksötétben mentem be, mert az utcai világítás éppen nem működött. Félálomban odamentem a kiságyhoz, és elkezdtem kitapogatni, hogy hol a gyerek. Megtaláltam a fejét, hátát, fenekét, és tovább nem volt. Úristen, nincs meg a lába.Pánik fogott el, annyira megijedtem, hogy ma is át tudom élni, pedig Balázs már 13 éves. Felkapcsoltam a kislámpát, és akkor láttam, hogy úgy fekszik, mint aki torna közben nyújtott lábbal leül, és előre ráhajol a lábára. Az ilyen kicsi gyerekeknek rövid a lába, ezért a felsőteste teljesen beborította. Hogy aludni hogyan tudott így, el nem tudom képzelni. Szépen kihajtogattam a gyereket, aki közben fel sem ébredt, és visszamentem az ágyamba, de elaludni már nem tudtam. Még ma is emlegetjük azt az éjszakát, mikor eltűnt a lába. Balázskám azt mondja, hogy ő már akkor tudott jógázni.
2010. nov. 28. 19:51

Kiskoromban velem is történt valami, csak annyival rosszabb az eddigieknél, hogy akkor én valóban beteg voltam - középfülgyulladásom volt. Mondani még nem tudtam,mi baj, de mivel lázas és elesett voltam, nem érdekeltek a játékok, semmi. Elvittek valahova orvoshoz, aki félrehívta apukámat és valamit mondott neki rólam. Apukám halálra vált, anyunak előbb nem mert semmit mondani, aztán kínjában elcipelte egy cukrászdába és nagy nehezen kibökte neki, amit a doki mondott: ez nem volt más,mint hogy én Down-kóros vagyok, ahogy népiesen mondják, "mongolidióta". Erre a betegségre jellemző a ferde metszésű szempár, ami nekem tényleg volt - és ez tulajdonképpen egyfajta szellemi fogyatékosság. Anyukám majdnem ráborította apura az asztalt és ha rajta múlik, biztosan széttépte volna az orvost, mert jól tudta, lévén maga is egészségügyi dolgozó, hogy nem vagyok az. Csak érdektelen voltam a láztól és a fájdalomtól.

Szerencsére a fülem kifakadt és rendbe jöttem.

A diplomaosztóm után anyukám ezt mondta nekem:-kislányom,sak el kéne vinnünk annak az orvosnak és megmutatni, hogy "doktor úr, itt van a mongolidióta lánykám diplomája".

2010. jan. 11. 21:29
Ez egy régen írt fórum,de szeretném ha egy kicsit újra belendűlne.Biztos nektek is van hasonló utólag vicces történeteitek.Ha van kedvetek írjatok!:)
2008. júl. 24. 17:34
Ezek nagyon jók. Nálunk is történtek komolyabb és kevésbé komoly esetek, de a legjobb az volt, mikor rohantak a szülők - köztük én - mert éktelen ordítást hallottunk a homokozó felöl. Ott állt három egyformán véres, és bömbölő gyerek, mi pedig tanácstalanul néztük, hogy melyik a sérült. Aztán kiderült, hogy kis perpatvar támadt és valamelyik a lapáttal odasózott az egyik kisfiúnak, akinek felrepedt a szája. A másik kettő pedig próbált segíteni, de az ijedtség és a vér nagyobb volt, mint gondolták és nagy ordítás lett a vége.
16. Icus
2008. júl. 24. 17:21

Nagyon jó történeteket meséltetek el!:)) Igy utólag jót nevettem, de nem szeretném átélni őket:(


Anyukám és én egyszer az öcsémnél ilyedtünk meg nagyon:) Anyú bement a szobába, az öcsém állt a kiságyban és tiszta vér volt a szája és az arca. Anyukám szegény üvöltött én rohantam és is visítottam, aztán amikor anyu kikapta az öcsémet a kiságyból akkor derült ki, hogy az éppen kapható és divatos pirosszínű kiságynak a festéke kenődött fel az öcsémre:) Ugyanis a fogát a kiságy rácsában "élezte":))

2008. júl. 24. 17:06
Hála Istennek azért jól végződött és ez a lényeg.
2008. márc. 13. 21:41
most már én is nevetek a velünk történteken.(de a dokival még ciki lenne találkozni!:)
13. Kiniand (válaszként erre: 12. - Kismarcsi)
2008. márc. 10. 08:33
A dokikét nem tudom, még én is gyerek voltam, velem nem közölték. Anyám persze BKV-n hordott ki egy infarktust, második reakciója, az volt, hogy milyen okos felnőttek foglalkoztak a tesómmal, ha rohammentőt hívnak egy szélgörcs miatt. Persze utólag már ő is nevetett.
12. kismarcsi (válaszként erre: 11. - Kiniand)
2008. márc. 9. 21:14

mi volt az anyukád reakciója?és a dokiké akik várták?

jó stori:)

2008. márc. 8. 12:06
Nálunk az öcsémet alsós korában szírénázó mentővel vitték a gyerekkórházba. Anyámmal rohantunk utána, de akkor ő már vigyorászott a nővérkékkel, mert kiderült, hogy a hasgörcs csak azért volt, mert nem merte elengedni magát az osztályban. De mentőből mikor kivették csak el durrant a puki és már nem is fájt semmi. Azóta azt szoktuk mondani: Inkább ez jöjjön ki, mint a mentő! (ciki)
10. kismarcsi (válaszként erre: 8. - 533bb4d1fe)
2008. márc. 4. 22:41
Ez tipikusan a felnött reakció! a ygerekeket soha nem kérdezik ki normálisan,csak ráijesztenek,azzal hogy ők is meg ijednek! de remek sztori ez is!:))))
2008. márc. 3. 18:37

Nekem 2 gyerekemnek is volt gyomormosás, különböző időben és okból: a lányom hetes iskolába járt, egyszer úgy került vissza vasárnap délután, hogy hányt, erre megkérdezték tőle, hogy "Mi volt ebédre?" elkezdte sorolni, hogy gombaleves, azt már nem volt ideje elmondani, hogy ő abból nem evett... kórház, gyomormosás!

A fiam meg lent a pincében járkált, az apja meg nem találta a patkánymérget (a macskák mellett azt is használt az egerek ellen!), mentő, kórház, kérdezték a fiamat: "Ettél valamit?" Ő persze valamit mindig eszik, tehát azt válaszolta, hogy evett. Na akkor gyomormosás, K-vitamin, széntabletta, minden... 1 nap megfigyelésről lemondtak, hazaértünk. És megtaláltuk a patkánymérget, még érintetlenül!

Így jártak!

2008. márc. 3. 15:25
Nem ugyanilyen,de lényegében hasonló dolog történt velünk is,annó,mikor az akkor 4-5 éves Márti lányom óvodás volt.Előre bocsátom,hogy én 4-5órára jártam dolgozni,így a legnagyobb,10 éves fiammal együtt az apjuk indította el őket.Telefonáltak az oviból,hogy jöjjek,vigyem el a nagyobb lányom orvoshoz,mert egész nap fekszik,rosszul van.Elvittem,megállapították,hogy gyomorhurutja van,kiírtak vele táppénzre.Faggatom út közben,mit evett mije fáj,hát kiderült,hogy reggel egy fekete lakkcipőt vett fel,ami ünneplő volt,és hát kinőtte,nyomta az újjait,persze,hogy inkább feküdt napközben,mert úgy levehette a cipőt.Nem merte megmondani senkinek,így kapott a kis cipőtől gyomorrontást,és egy hétig otthon voltunk.
7. kismarcsi (válaszként erre: 3. - LoLiNa)
2008. febr. 29. 12:18
én is csak azért mentem,mert a tanára javasolta,és hogy ő látta azt is hogy a szája tiszta "szedres".te nem vitted volna el?nem biztos hogy ilyenkor a legkézenfekvöbb dolog jut az ember eszébe!
6. kismarcsi (válaszként erre: 2. - Gerna)
2008. febr. 29. 12:16
Levették,de újra visszavehett,mert fázott.és nem vettük észre,mert nem figyeltük!
2008. febr. 29. 08:07

Hi-hi! De azert el tudom kepzelni, hogy mit erezhettel! Meg szerencse, hogy nem kezdtek bele valami kezelesbe, csak, hogy csinaljanak valamit. Meg az is jo, hogy az orvosok ilyen vigan vettek a megoldast es nem pattogtak, hogy mubalhe volt az egesz.


Hupikek torpike, uj csaladtag! Jo story volt!

4. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - Kismarcsi)
2008. febr. 29. 07:33

De jót nevettem:)))))

Azért el tudom képzelni mennyire megijedtél:(

3. LoLiNa (válaszként erre: 1. - Kismarcsi)
2008. febr. 29. 07:11
ez velem esett meg ugyanigy, de orvoshoz nem mentem:) szintén befogott az új ágynemü:)
2. gerna (válaszként erre: 1. - Kismarcsi)
2008. febr. 28. 23:06

Igazi dr. House-nak való eset!


(Hogy vizsgálták meg, ha a trikóját nem vették le??)

2008. febr. 28. 22:52

Járt már valaki úgy,hogy lepereg a szeme elött az élete?Biztos!Velem is ma megtörtént!Ha valaki hallja ezt a "sztorit,"jót nevet!De ha vele történne....

Reggel szokás szerint elment 9 éves gyermekem a suliba.Keltettem,majd egyedűl készült,és egyedűl kelt útra!kb.10 óra körűl felhívott az osztályfőnöke.:"Azonnal gyere a fiadért ,mert történt valami vele.Teljesen elkékült,lilult a térde,karja,keze,lába,még az orra is!"Megijedve,kisebb gyermekemet összekapva,elindultam.Mire oda értem,az fogadott,:"Vidd a fiút a gyerek orvost kikerűlve a belgyógyászatra,mert ez biztos valami keringési rendellenesség!"Tapasztalat híjján,hallgattam az ídősebbre,és orvoshoz vittem.De elöbb a gyerek orvoshoz!Ő teljesen elképedt,"Mi okozhatja azt,hogy a gyerek bőre tiszta lila,kék!Ilyet még nem láttam!"Na itt már komolyan megijedtem!Beutaltak a kórház gyerek osztályára.Összeszaladt mindenki.Elképdtek,mert még ők se tapasztaltak hasonlót!Hozzáteszem:se láz,se hányás,szédülés,egyéb tünet,csak elkékült bőr!Majd mikor 1-2órát vizsgálgatták,és nem tudták mi van,kerestek neki szabad szobát,hogy maradjunk,kivizsgálják.Itt jön a csattanó!Amikor levettem a polóját,hogy pizsamát vegyen,a poló nyaka csupa kék volt!!!Rájöttem!2 napja tettem fel új,kék csíkós ágyneműt,(persze elötte kimostam,és a fiam este fürdött)de mégis befogta 1 éjszaka alatt,és reggel nem tünt föl! az egész teste KÉK lett!!A doki"gratulált"hogy megoldottam a rejtélyt,és meg is gyógyítottam a fiamat szappannal,és meleg vízzel!Jó lecke volt mindenkinek!A doki vigasztalt:1 hét múlva jót nevetünk majd!De most?Azért be vallotta ők is megijedtek!Csoda hogy senki nem találkozott ilyen kórral?Vagy igen?Utólag persze mindenkinek beugrott:Ő is járt már így!/8 magas iskolai végzettségű felnőttel,és tanácstalansággal találkozott a KÉK gyermekem!/Nagyon megijedtem,és mérges is voltam magamra,és tudatlanságomra!Erre azt mondanám:Bárcsak valaki mással történ volna mindez!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook