Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Teljesen kiborítanak fórum

Teljesen kiborítanak (beszélgetős fórum)


1 2
2013. ápr. 27. 23:54
En is cigizek, de besokkaltam, h 850Ft egy doboz, es ATTERTEM tekeros cigire. Havi 12.000 helyett elmegy 4000 kb, nem beszelve arrol, hogy sokkal kevesebbet szivok, mert nincs kedvem tekerni, es ha elmegyek otthonrol tobb orara, akkor nem is viszem, mert nem akarok ott tekerni, meg szana-szet szorni a dohanyt. Szoval atterhettek erre, aztan egy ido utan az ember elfelejt ragyujtani. Eroszakkal nehez leszokni.
2013. ápr. 27. 22:42
Hát visszaolvasva nehéz elhinni,hogy ezt az egészet egy felnőtt nő írta.A szülő nem fejős tehén.Ő már felnevelt, megadott mindent, amit lehetett,megtette a magáét.Most rajtad lenne a sor,hogy megálld az életben a helyed.Örökké nem lesz anyunk,apunk mellettünk, saját lábra kell tudni állni,különben elveszel a világban,ha folyton arra vársz más oldja meg a gondokat:(
42. Bucóka20 (válaszként erre: 41. - Kisj)
2013. ápr. 27. 21:14
A nagyobbikat örökbe adtuk egy néninek,a kicsi pedig nálunk maradt véglegesen.:-)
41. kisj
2013. ápr. 27. 20:22

és mi van a 2 befogadott kutyával?

(mintha olvastam volna ilyet is ebben az összetett problémában)

2013. ápr. 27. 19:06

Érdekes felállás. A kaja-cigi relációval én is egyetértek és azzal is, hogy 25 ezer igenis nagy pénz, hogy mondhatja azt valaki, hogy nem sok, ha közben meg kajára nem jut neki....? Ezt tekintetbe véve, lehet hogy én sem szívesen adnék neki.

A mellműtéttel kapcsolatban is egyetértek.

Valahol el kell fogadni, hogy bármennyije van is egy szülőnek, nem köteles állandóan adni, illetve nem köteles mindig azt és annyit adni, amennyit a gyereke akar - még akkor sem, ha megteheti.


Másrészt a súly miatti cikizés tényleg nem valami kedves, főleg a képeidet elnézve, mert szerintem semmi gond nincs a kinézeteddel.

Ha ő ennyire erőlteti ezt a dolgot és mindenáron egy anorexiás barbit szeretne a lányának, akkor te is nyugodtan megmondhatod neki, hogy bizonyára ő sem felel meg minden pontban a "tökéletes apa" című fantáziaképednek.

A leendő munkahellyel kapcsolatos történések is érdekesek. Szerintem intelligens emberek között ilyesmi fel sem merül, vagy ha mégis, akkor már eleve ott a hiba, hogy ő meg azért alkalmazta az ismerőse lányát. Ennyi erővel azt sem kellett volna, mert ha konfliktus vagy bármi van, akkor utána nekik egymással majd megromlik a viszonyuk?! Nem egészen értem ezt az egészet...


És a kutyádat anyukád mért nem akarja odaadni neked? Ez sem világos.


Nekem valahogy az az érzésem, hogy túl sok a pénz és a játszmázás ebben a családban, szeretetből meg lehet, hogy kevesebb van?

39. f3ce852bda (válaszként erre: 32. - Bucóka20)
2013. ápr. 27. 17:44
Bucóka! Szerintem , ha apud kifizette a mellműtétedet, akkor tényleg pár évi karácsonyi ajándékát odaadta:) Az egyik kolléganőmnek volt a közelmúltban 700 ezer felett volt, amit kifizetett.
38. Cippora (válaszként erre: 27. - Bucóka20)
2013. ápr. 27. 15:08

Ne haragudj,de valahol igaza van a többieknek.Ha te pénzt kérsz,akkor joga van beleszólni az életedbe,és nem vagy önálló és független.Mert ha én mondjuk elköltözök,de a szüleim adják a pénzt hogy fent tudjam tartani magam,az nem önállóság.Az az,ha te vagy ti ketten oldjátok meg az összes kiadásotokat.

Ne olyanokat hozz fel példának akik mindent megkapnak...ők is más kategória...


A cigi pedig sok!A párom is állandóan sír,hogy erre kellene meg arra,de ha mondom,hogy akkor ne bagózz,megsértődik.Pedig ha valakinek nincs kajára pénze,de inkább cigizik,hááát...az ne sírjon,mert szerintem senki nem fogja megsajnálni...

37. Bucóka20 (válaszként erre: 34. - 06718ca650)
2013. ápr. 27. 14:11

:)


Volt időszak amikor én sem cigiztem,de akkor egészségügyi okokból jobbnak éreztem ha nem cigizek.

Döntés kérdése...nem tudom h mennyire lenne letenni?!:)

36. Bucóka20 (válaszként erre: 30. - Diegóóó)
2013. ápr. 27. 14:09

Egyetértek.

De amikor még suliba jártam és nem dolgoztam,akkor mondjuk kérhettem volna márkás ruhákra pénzt,mert volt/van miből,de akkor sem tettem.

Telefonos boltja van,sose kellett ilyen-olyan extra mobil...


Szóval tudom hol a határ.

Nem lehúzni akarom anyagilag,mert tudom,h ha kérek,akkor ad...kivétel pár alkalmat.

De nem szórakozásra kérek...de ezt már írtam.



Álljak a talpamra?!:) Azon vagyok,de tudod nálunk Borsod megyében a munka lehetőség nulla.

Mint tudjuk munka nélkül pedig nincs pénz.


De nem csak a pénz teszi önállóvá az embert.


Külön élünk,saját pénzből lett kifizetve a kaukció stb...úgy h decemberbe haza költöztünk mert 1ikünknek sem volt már munkája.Január közepén pedig már külön albiba voltunk.....

35. 06718ca650 (válaszként erre: 33. - Bucóka20)
2013. ápr. 27. 14:06
nem is mondtam hogy meg van tiltva. :) tőlem aztán ott ahol jólesik. csak én ezt sem tudnám már elképzelni.
2013. ápr. 27. 14:05
egyébként én is sokszor éreztem b*szogatásnak, amit a szüleink abszolút nem úgy értettek. azt hiszem az is lehetne egy megolás, ha másképpen fognád fel ezeket a dolgokat. nem kell mindent meghallani, mindenen felhúzni magad. a cigi meg tényleg sok, de ti tudjátok. én akkor hagytam abba és tértem át elektromosra-ami nem mellesleg olcsóbb is- amikor 700 lett, most nem tudom mennyi egy doboz. és fennhangon állítottam hogy én mindig rágózok, kezet mosok, nem vagyok cigiszagú, de bizony az voltam. na de ez meg már nem ide tartozik. :)
33. Bucóka20 (válaszként erre: 31. - 06718ca650)
2013. ápr. 27. 14:05

Nincs megtiltva a wc-n való dohányzás,de van HAMUS!

De amúgy csak a konyhában cigizünk.Szobában,bárhol máshol szigorúan tilos.

32. Bucóka20 (válaszként erre: 29. - Timycat)
2013. ápr. 27. 14:03

Igen,de ha kijönnék a pénzből akkor nem kérnék.Vagyis nem is kellene amúgy kérnem,mert eddig mindig adott x összeget,csak kifizetett(nem nekem hanem az egyik családtagomnak egy dolgot),ami miatt én már elméletileg kimerítettem nála a keretet.

De azt is felhozza,hogy a mellemet meg műtettem(ő állta,mert megígérte)... így az is egy extra kiadás volt és jóformán még a karácsonyi ajéndkomra is azt mondta h hát ott a ,,melled,, ...



Párom..:) Igényes amúgy szerencsére ezzel nincs baj,nem egy link alak,csak vannak dolgok amikre ő nem figyel.De férfi létére ő főz,mert imád főzni én csak a kis kukta vagyok..:)


Szal neki is van pozitív és negatív oldala is.:)

31. 06718ca650 (válaszként erre: 29. - Timycat)
2013. ápr. 27. 14:01
igaz. bár az, hogy nem változik, az nem biztos. de sok esetben valóban nem változnak, főleg bizonyos kor után. az én uramék is bent cigiztek a szobában, és letojta a rendet, mikor megismerkedtünk, akkor 19 volt. azóta le is szokott, és igénye van a rendezett környezetre. de szerintem ő alapból olyan lett volna, csak a környezete volt más...
30. diegóóó (válaszként erre: 28. - Bucóka20)
2013. ápr. 27. 14:00
Ne haragudj, de szerintem igaza van apudnak, hogy "baszogat". A cigivel kapcsolatban is. Én is dohányoztam és a 25 ezer az baromi sok, főleg akkor, hogyha néha kajára sincs pénzetek. (ahogy írtad, hogy erre kérsz tőle) Ha felnőtt nő vagy, ahogy hangoztatod is, akkor meg kell állj a saját lábadon. Én úgy gondolom, hogy a szülőnek nem kötelessége eltartania, vagy pénzzel segítenie a felnőtt gyerekét. Ha kapsz valamit azért pedig légy hálás. A legapróbb dologért is. Lehet, hogy neki az szerinted csak aprópénz, de ő dolgozik meg érte.
2013. ápr. 27. 13:58

"Én örülnék a legjobban ha nem kellene kérnem"


ha kérned kell akkor nem mondhatod magadról, hogy önálló vagy és amíg elfogadod addig bele fog ugatni az életedbe, valamilyen szinten jogosan (a súlyodat illető megjegyzés, nagyon gáz)


A párod meg nem egyszerűen figyelmetlen, carik a dolgokra -pl hogy te mostál és azt ő összebarmolja, vagy belehamuzik egy vödörbe (anyám lakásban, wc-n ülve bagózni ez már nagyon alja) szétszórja a kutyakaját és otthagyja, majd te felnyalod címen-, az ilyen sose változik, sosem lesz igénye arra hogy rendet, tisztaságot tartson vagy elfogadod így, vagy nem lesz béke köztetek

28. Bucóka20 (válaszként erre: 19. - F3ce852bda)
2013. ápr. 27. 13:47

Régen és most is állandóan beleszól.

Nem zavar ha megkérdezi hol vagyok,mit csinálok stb...

De amikor irányítani akar,attól fejjel tudnék a a falnak menni.

Kicsi korom óta ,,terrorban,, tart ezzel a fogyókúrás dologgal..én meg már csak azért sem csinálom.


Amikor elszántam magam,akkor lefogytam 22kg..igen az mind vissza is jött egy év alatt.


Dohányzok/dohányzunk,ez sem tetszik neki,szerinte ezért nincs elegendő pénzünk.

De ha nem cigire menne el,akkor bulira vagy másnak márkás ruhákra stb....

Nem 40-50 ezer egy hónapban a cigi,hanem kb 25ezer.

Más annyiból vesz magának egy cipőt...

Mindenkinek megvan a hibája....


Párom segít,nem azzal van a baj,hanem h ennyire képtelen oda figyelni,h az a nyavalyás ruha ne érjen már bele a vízbe.

Vagy mondjuk a wc ülve nem a mellettem lévő vödörbe hamuzok ,hanem a hamusba.

Vagy adom a kutyának a kaját és nem hagyom h a kecsappal együtt a szőnyegre essen...

Nem ,majd ő összetakarítja...azóta is csak takarítja.:)


De mind1,neki is meg nekem is meg mindenkinek vannak hibái,szólok-megérti.Szól-megértem...csak most amúgy is paprikásabb hangulatomban voltam.

27. Bucóka20 (válaszként erre: 18. - Cippora)
2013. ápr. 27. 13:41

Én örülnék a legjobban ha nem kellene kérnem,már a pofámról leég a bőr, amikor kérni kell.

De ha kell,akkor kell...persze más nem kér,mert nincsenek is olyan helyzetben a szülei vagy ő segít a szüleinek stb...

De szerintem van olyan is akinek a feneke alá tolják a kocsit,lakást stb...

Félre ne értsétek,nem ezt várom,de ami neki ,,aprópénz,, az nekünk lehet egy hétre elegendő kajára való...

26. Bucóka20 (válaszként erre: 20. - Megi04)
2013. ápr. 27. 13:39

Dolgoztam igen,jelenleg nem dolgozok.Nem azt kértem amúgy páromtól,h szedje le és pakolja el,hanem csak annyi lett volna a kérésem,hogy legyen figyelmesebb és amit már 1x kimostam ne kelljen már újból.


Apum... vele szemben nem a pénzen van a hangsúly mert ez csak pont most jött vele szóba,hanem az h állandóan cseszeget.

Szerinte nem tudok jó döntést hozni,azaz csak nagyon ritkán....


1001 dolog van ami mindig terítékre kerül,mindig van valami amivel b.sztatni lehet.

25. 18f139611b (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2013. ápr. 27. 12:28
Teljesen egyetértek veled.
24. 06718ca650 (válaszként erre: 20. - Megi04)
2013. ápr. 27. 12:02
ne de hogy letojja hogy belelóg a vízbe, istenem. :D
23. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - 7f68e43584)
2013. ápr. 27. 11:53
A pénz vásárló értéke kicsi.
2013. ápr. 27. 11:28

Én mondjuk a súlyoddal kapcsolatban nem értem apád problémáját. Megnéztem az adatlapod és tök csini vagy.. De amúgy én is felháborodnék, még akkor is, ha azzal kritizálnának, hogy gebe vagyok.

Nekem van egy nagyon jó barátnőm, ő valóban duci. Ha szóbahozzák neki a fogyókúrát mindig felháborodik. És ezt a szüleitől nem viseli el a leginkább.

2013. ápr. 27. 11:23
A súlyod kritizálása azért bántott meg ennyire, mert téged is zavar valószínű, egy szülő -gyermek kapcsolatba még az is belefér, hogy ilyen irányú hangot adjanak a véleményüknek.
20. megi04 (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2013. ápr. 27. 11:22
Az a pocsék helyzet,hogy apádnak sajna igaza van..:( Nem tudom dolgozol-e,de ha nem,akkor sajna a párodnak is..:( Mert-ugye- ha ő dolgozik,te meg otthon ülsz,akkor csak neked kellene elpakolni a göncöket,így igazságos...nem?
2013. ápr. 27. 11:21

Bucóka, nyugodj le, az égvilágon semmi baj nincs nálatok. Minden ember más és más, apud segít és segíteni is akar. Még rászorultok, amikor pedig majd már nem, akkor majd ti segítitek őt. Nem baj az, hogy rákérdez van-e pénzetek, sőt nagyon jó, lehetne közömbös is, és le sem sz...ná, hogy tudsz-e enni, rezsit fizetni. Nőjj fel, fogadd el, hogy egy generációnyi korkülönbség van köztetek, ő már sokat tapasztalt, igaz, rosszul esik, ha ezzel jön, de hidd el, nem akar rosszat nektek, mellettetek van és a munkahely témát is megoldja. Igyekezz és bizonyítsd be, hogy igen, meg tudsz oldani élethelyzeteket és nem hátrálsz meg. Rengeteg fiatal össze tenné a két kezét, ha ilyen apja lenne és rengeteg fiatal van, akitől meg sem kérdezik a szülei van-e mit enni... sőt, van olyan is, aki még haza is ad pénzt, hogy kisegítse az őseit. Ne aggódj, uralkodj magadon, értékeld át a helyzetet és fogd fel úgy, hogy de jó, hogy vannak neked és együtt oldjátok meg a gondokat, egyengetik az utatokat. Szép lassan úgy sem lesz már rá szükség, csak addig gyűjtsd a tapasztalatot és érjen benned a gondolat, hogy tulajdonképpen ha sokszor rosszul is esik, amit mondanak, akkor is a javadat akarják.

A párod irányában keményen állj a talpadra és tedd rendbe a kapcsolatotokat egy kis szigorral, igen, szedje le a ruhákat, igen, kicsit segítsen be otthon, neki is ugyanannyi az odafigyelés a másikra.

Annyira fiatalok vagytok még, hogy lehet kiderül, hogy nem is illetek össze. Az ő nemtörödömsége is lehet oka annak, hogy apád irányában is ingerültebb vagy.

18. Cippora (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2013. ápr. 27. 11:13

Szerintem az a gond,hogy apád még gyereknek tart.


Mivel ő ad neked pénzt időnként,feljogosítva érzi magát,hogy beleszóljon a dolgaidba.Megoldás,ne fogadj el,ne kérj,és csak felszínesen beszélj neki a magán dolgaidról.


Az,hogy a súlyodat kritizálja,az elfogadhatatlan,akkor is ha az apád,én megmondanám neki,hogy ha ennyire zavarja akkor ne találkozzatok,és nem kell néznie.


Párod...tipikus pasi,megszoksz vagy megszöksz :P(mármint a rendetlenségre értem,nyilván nem a drogokra...)

17. Bucóka20 (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2013. ápr. 27. 10:57

Igazad van.De nem azért kérek h fodrászhoz mehessek stb...hanem kajára,számlára...nem luxusra.

De értem és igazad van.

2013. ápr. 27. 10:56

Gyárban dolgoztam(igaz nem sokat),de nem bírtam már így tegnap leszámoltam..

Amikor ott melóztam,akkor azt dörgölte az orrom alá,h ő is dolgozott gyárban.

Oké,ő férfi..én nő vagyok...


Tudom más nők is dolgoznak ott,de van aki bírja van aki nem..mentem ameddig bírtam..

Várom majd h ez is jöjjön,h miből fogunk megélni,ha nincs munkám?!!


Lett volt itt helyben egy állás,kisboltban.

Felhívtam a hirdetőt,bemutatkoztam... ő meg kérdezte h xy -nak vagy a lánya?

Mondom igen!

Jó akkor majd hozd le az önéletrajzod.



Hívom apum,mondom hátha tud segíteni,hiszen ha ismerős,akkor több az esély.


Erre kiderült h a pasas, apumnak az alkalmazottjának a vőlegénye és rögtön meg is beszélték h ilyen keresztbe dolgoztatás nem lesz,h én a pasinál a csaj meg apámnál,mert ha apám összeveszik valamin a csajjal,akkor ez kihat majd a munkahelyre stb...

Nemhogy segített volna....élből elvágta a dolgot,még az önéletrajzomat sem vihettem le.

2013. ápr. 27. 10:55
Bucóka,szerintem fel kell nőnöd minden téren,és ezen most ne haragudj meg. Önállósodni, vállalni a döntéseidért a felelősséget...stb.És sokkal másabb lesz minden és mindenki,majd meglásd!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook