Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lakás probléma...mit lehet tenni? fórum

Lakás probléma...mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)

1 2
48. moonlight13 (válaszként erre: 47. - Zakajeo)
2013. ápr. 27. 19:14
Én is valahogy így gondoltam, de a konkrét dolgokat a szolgáltatóktól kellene megkérdezni.
47. zakajeo (válaszként erre: 9. - Moonlight13)
2013. ápr. 27. 17:20
ha szünetelteti a tulaj akkor nincs akkora díja mintha a szolgáltató kapcsoltatja ki,szerintem nem több mint egy ujabb havi felesleges vagyis nem saját fogyasztásukat kifizetett csekk:(
46. timycat (válaszként erre: 42. - Moonlight13)
2013. ápr. 27. 10:27
ahogy eredeti meghatalmazást is simán össze lehet "vágni", persze ilyenről én nem tudok csak hallottam
45. timycat (válaszként erre: 34. - Moonlight13)
2013. ápr. 27. 10:25
nekem volt lakásom, ami üresen állt egy ideig ideiglenesen szüneteltettem a szolgáltatást, ez azt jelentette, hogy mindig csak alapdíjat számláztak -ergo nem becsültek részszámlaként fogyasztást-, de a szolgáltatás bármikor elérhető volt, ha kinyitottam a csapot folyt a víz, ha felkapcsoltam volt világítás, télen beindult a fűtés hogy ne fagyjon szét a rendszer. Évente egyszer volt leolvasás akkor számlázták le ha esetleg volt közben fogyasztás
44. timycat (válaszként erre: 35. - Regin_a)
2013. ápr. 27. 10:20

tudom melyik törvény, tudom hogy mit ír, de onnantól hoyg nincs lakásbérleti szerződés ez -szerintem- közel sem lakásbérlet - ergo mehetnek a híd alá


ha meg már kikapcsoltatás, én tuti nem kapcsoltatnék ki semmit, "fogadnék egy mestert" -ergo valaki a rokonságból- és "felújíttatnám" a bejárati ajtót és az ablakokat, ez ugye azzal jár, hogy le kell szerelni és el kell vinni; ha már akadályozzuk a lakhatást legalább ússzuk meg olcsón

43. moonlight13 (válaszként erre: 41. - Regin_a)
2013. ápr. 27. 09:31
Csoidálom, hogy elfogadják a szkennelt meghatalmazást.
42. moonlight13 (válaszként erre: 41. - Regin_a)
2013. ápr. 27. 09:30

Én biztos, hogy szkennelt meghatalmazást nem fogadnék el, csak eredetit! Azt bárki össze tud elvileg vágni.

Én is úgy gondoltam, hogy a nagyszülőknek személyesen kell intézni, vagy esetleg egy olyan embernek, akit eredeti meghatalmazással lát el.

41. Regin_a (válaszként erre: 39. - Moonlight13)
2013. ápr. 27. 09:28

Csak a tulajdonos, a nagyszülők részéröl.

Esetleg, meghatalmazás szkenelve és elküldve külföldre, onnan vissza a szolgáltatókhoz.

Ha nem igy lenne, kikapcsoltathatnám bárki villanyát


Van 3 meghatalmazásom igy elektronikusan is, ezzel emilben tudok intézni ügyeket

40. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Sacarnes)
2013. ápr. 27. 09:25
Nincs valami családtag vagy jó ismerős, aki fiatal, életerős, és akivel nem tudnának szórakozni, ha felszólítaná őket a távozásra? Nyilván, hogy kihasználják, hogy idős emberekkel tárgyalnak.
39. moonlight13 (válaszként erre: 37. - Regin_a)
2013. ápr. 27. 09:22
De a kikapcsoltatás gondolom, járható út. (Annyira nem értek hozzá, csak gondolkodom, én mit tennék.)
38. moonlight13 (válaszként erre: 36. - Moonlight13)
2013. ápr. 27. 09:21

szolgáltatást... akart lenni.

Szerintem a szolgáltatókat külföldről is fel tudod hívni, és megkérdezni, lehet-e szüneteltetni, v. kikapcsoltatni a gáz, áram, stb. szolgáltatást. Hosszú távon úgy gondolom, még mindig kifizetődőbb, ha a visszakötést is meg kell fizetni, mint hogy hónapokig a teljes rezsit az idős emberek állják.

37. Regin_a (válaszként erre: 34. - Moonlight13)
2013. ápr. 27. 09:18

Ilyen nincs

Hogy szüneteltetheti ha nem szakitja meg a villany/gáz szolgáltatást?


Nem vagyok tévedhetetlen, de az ügyvédi megbízás és eljárás a jogszerűen járható út


Az ukrán ügyvéd azért nem, mert pl. vissza akartam szedni valakitöl a kölcsönadott pénzt

Önkényes fogvatartás , fenyegetés és zaklatás lett a vége ,irgum burgum a bíróság részéröl

és örülhettem hogy ennyivel megúsztam

2013. ápr. 27. 09:18
Szerintem, ha a szolgáltatók minden szolgáltatát kikapcsolnak, már nem biztos, hogy lesz kedvük ott lakni a továbbiakban. Bár attól függ, milyen emberek, kell-e nekik víz, villany, gáz...
35. Regin_a (válaszként erre: 33. - Timycat)
2013. ápr. 27. 09:14

Én megnéztem, mivel két lakást "kezelek" megbízásbol amik bérbe vannak adva

1993. évi LXXVIII. törvény


Természetesen azért nincs a fejemben minden pontja

34. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Moonlight13)
2013. ápr. 27. 09:11
Esetleg azt kellene még megkérdezni,hogy van-e olyan, hogy nem kikapcsolás és utána visszakapcsolási díj, hanem szüneteltetés, tehát ideiglenesen megszüntetni a szolgáltatást, de nem a nemfizetés miatt.
33. timycat (válaszként erre: 32. - Regin_a)
2013. ápr. 27. 09:09

a lakásbérleti szerződés csak írásban érvényes, ez ugye nincs... innentől ha nem színezzük ki a sztorit jogcím nélküli lakáshasználók, mehetnek a híd alá.


meg ugye van valami olyasmi is hogy a bérlő lakásban hagyott dolgain zálogjoga van a lakás tulajdonosnak, a bérlő által felhalmozott költségek, károk erejéig


A probléma hogy itt volt valami felújítás, aminek a fejében lakhattak ott (noha gondolom annak az árát már rég lelakták)... és itt már lehet dől az elmélet. Bevallom őszintén nagyon rég néztem az ide vonatkozó szabályokat

32. Regin_a (válaszként erre: 31. - Timycat)
2013. ápr. 27. 09:03

Igen, az is rendben, /bár talán, nem tudom/ a lakhatást nem lehet megszüntetni azonnal

Nem mehetnek a híd alá


Egy ismerősöm megtette, cuccokat kirakta a folyosóra

A bérlő rendőrt hívott, tulaj meg elhajtotta a rendőröket is "ő a tulajdonos" felkiáltással

Igaz, külföldiként nagyobb szája volt

31. timycat (válaszként erre: 27. - Regin_a)
2013. ápr. 27. 08:59
erre írtam az én megoldásom
30. timycat (válaszként erre: 25. - Timycat)
2013. ápr. 27. 08:59
bocs lakáskiürítés akart lenni
29. Regin_a (válaszként erre: 26. - Sacarnes)
2013. ápr. 27. 08:52

Németországbol is intézheted, ha van rá pénz

Neten, telefonon, megkeresel egy ügyvédet, utalod neki a pénzt és ő majd elmegy a nagyszülŐkhöz, egy ügyvédi megbizást megiratni. aZZAL Ő MÁR ELJÁRHAT HIVATALOSAN

28. Regin_a (válaszként erre: 27. - Regin_a)
2013. ápr. 27. 08:49
Nem rosszhiszemű, jogcímnélküli lakó, magyarul
27. Regin_a (válaszként erre: 25. - Timycat)
2013. ápr. 27. 08:48
Azt jelenti, hogy nem szórhatod ki a cuccait, erőszakkal , szó nélkül azonnal,nem rakhatod ki
2013. ápr. 27. 08:38
Köszönöm a segítségeket! :)
25. timycat (válaszként erre: 24. - Regin_a)
2013. ápr. 27. 08:34

Persze, ha így nézzük a tulajdonos joga valóban erősebb; elindítani a birtokvédelmi eljárást joga van... alsó hangon cirka fél év alatt így meg is lehet szabadulni a "bérlőktől"


"Az meg hogy beengedték lakni, nem jelenti hogy birtokon belűl vannak/bizonyos határig igen/"


ezt meg nem igazán tudom értelmezni, kicsit birtokban vannak, de picit nem

24. Regin_a (válaszként erre: 21. - Timycat)
2013. ápr. 27. 08:31

Nem él a birtokvédelem. A tulajdonos joga erősebb

Kerületi jegyző intéz ilyet

Az meg hogy beengedték lakni, nem jelenti hogy birtokon belűl vannak/bizonyos határig igen/

2013. ápr. 27. 08:30
A 2-es hozzászóló mondta meg az igazságot.
2013. ápr. 27. 08:29

Ne legyetek ennyire okosak az "erős legényekkel"

Ha ez haveri, családi körböl kerül ki, simán testi sértés és tsai kategória, bíróság elmarasztalja.


Rendőrség nem foglalkozik vele

Ügyvédi felszólitás fizetésre, aztán ügyvédi felszólitás bíyrósági fenyegetéssel

Ha errenem mondnakl ellent, márpedig ha nem fizettek nem tudnak, ez után jöhet csak a végrehajtó

Mindez rendes pénz, de meg kell tenni mert csak győlik a tartozás

Jó eljárás a villany-gáz kikapcsoltatása is, mindegy mennyi a vissza, ezt még egy magánlevélben is meg lehet üzenni nekik, de tértivevény mindig

21. timycat (válaszként erre: 14. - Sacarnes)
2013. ápr. 27. 08:26

a bérlők nem járnak dolgozni? Amíg nincsenek otthon odamenni, zárat cserélni, hagyni nekik egy cetlit, hogy üzenjék meg hova kérik a bent lévő cuccaikat aztán csókolom


azt semmiképp nem szabad mondani, hogy a nagyszüleid engedték őket a lakásban lakni, mert akkor jogszerűen jutottak birtokba és él a birtokvédelem, az ő javukra; mivel semmi papír nincs nem tudnád bizonyítani, hogy csak egy hónapra engedtétek

20. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Sacarnes)
2013. ápr. 27. 07:28
Szolgáltatónak szólni, aztán elmenni a rendőrségre. Ha nincs családon belül egy pár jókötésű legény..
19. Csipkerózsika (válaszként erre: 18. - Jstefan)
2013. ápr. 26. 23:35
:DDDDD
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook