Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki az arvacska sutireceptjet? fórum

Tudja valaki az arvacska sutireceptjet? (tudásbázis kérdés)


2008. márc. 13. 19:56
Holnap én is hozokneked egy receptet, de még én sem csináltam, csak ettem.nagyon dekoratív süti.
2008. febr. 28. 20:39

Nekem megvan a receptje, bár bevallom, eddig még soha nem készítettem el, így nem tudom megmondani, hogy pontos-e. Ha megsütöd, légyszi' írd majd meg, hogy sikerült!


Rózsaszín tészta:

2 tojás

1/2 sütőpor

1 puncs pudingpor

3 ek cukor


Sárga tészta:

2 tojás

1/2 sütőpor

1 vanília pudingpor

3 ek. cukor


Barna tészta:

5 tojás

1 sütőpor

2 csoki pudingpor

4 ek. cukor


Krém:

30 dkg margarin

30 dkg porcukor

1 vaníliás cukor

4 dl tej

1 vaníliás pudingpor

1 tk. kakaópor


A tésztákat külön felverjük. A tojások fehérjét felverjük, belekeverjük a sárgájával kikevert cukrot, a pudingport és a sütőport. A sárga és a rózsaszín tésztákat kivajazott, kilisztezett őzgerinc formában sütjük meg, a barna tésztát nagy tepsiben. Ha megsült a barna lap, feltekerjük. A sárga és a rózsaszín rudakat összefordítjuk, beletesszük a szétnyitott barna lapba, hogy együtt hüljenek ki.

Közben elkészítjük a krémet. A tejben sűrűre főzzük a pudingport. Amíg hűl, a margarint porcukorral, vaníliás cukorral elkeverjük, majd a kihűlt pudinggal habosra keverjük. A krém 3/4 részét fehéren hagyjuk, az 1/4-ébe kakaóport

keverünk.

A tésztát úgy állítjuk össze, hogy a barna lapot kitekerjük, rákenjük a fehér krémet. A színes rudakat hosszában kettévágjuk, és leteszünk a fehér krémbe egy rózsaszín és egy sárga darabot, egymás mellé. Rákenjük a kakaós krémet. Ellentétes színű darabot rakunk rá, és feltekerjük. Hűtőben dermesztjük egy-két órát, majd felszeleteljük.

2008. febr. 28. 20:29

Árvácska recept

Kategória:

Sütemények, édességek


Hozzávalók:

Tészta:

12db tojás

12 evőkanál cukor

1 cs. vaníliás pudingpor

1 cs. puncs pudingpor

2 cs. csokis pudingpor

Krém:

1/2 liter tej

5 evőkanál liszt

20 dkg vaj vagy margarin

25 dkg porcukor

1 cs. vaníliás cukor


Elkészítés:

Sárga tészta:

3 tojás fehérjét, 3 kanál cukorral összekeverjük, majd hozzáadjuk a 3 tojás sárgáját és egy vaníliás pudingport. Egy őzgerincbe téve sütjük.

Rózsaszín tészta:

3 tojás fehérjét 3 kanál cukorral összekeverjük, majd hozzáadjuk a 3 tojás sárgáját és egy puncs pudingport. Egy őzgerincbe téve sütjük.

Barna tészta:

6 tojás sárgáját, 6 kanál cukorral összekeverjük, 6 tojás fehérjét felverjük, hozzáadjuk, majd a 2 cs. csokis pudingport. Sütőlapon sütjük. Ha megsült összetekerjük mint a piskótatekercset.

Krém:

1/2 liter tejet 5 kanál lisztel sűrűre főzünk. 20 dkg vajat 25 dkg porcukrot, 1 cs. vaníliás cukorral kikeverünk.Ha a főtt krém kihűlt a kettőt összekeverjük.

Elkészítés:

A barna tésztát kitekerjük és megkenjük a krém egy részével. A sárga és a rózsaszín tésztát hosszában kettévágjuk, rátesszünk egy sárgát és egy rózsaszínt közéje pedig krémet.Ennek a tetejét is megkenjük krémmel és a sárga tésztára rózsaszínt a rózsaszínre sárgát teszünk, közéje pedig krémet.Végül a barna tésztát feltekerjük.

2008. febr. 28. 19:57
Tudja valaki az arvacska sutireceptjet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook