Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mellső falon, mélyen tapadó placenta "változhat" fundusban tapadóvá? fórum

Mellső falon, mélyen tapadó placenta "változhat" fundusban tapadóvá? (tudásbázis kérdés)


2013. ápr. 26. 14:22
De perszea 32 .hétre feljebb ment,és rendesen szültem.
2013. ápr. 26. 14:20
12 hetes uh nekem is mélyen elől tapadt.A 18.uh a fundusban,utánna vérzés miatt a 19.heti uh megint azt írták,hogy elől mélyen tapad! Én sem értettem,de szerintem nekem a 18.heti uh rosszul nézte az orvos!
8. vikucka (válaszként erre: 7. - Tucnyanjelik)
2013. ápr. 26. 14:18

kepzelj el egy lufit. Ez a mehed. A szajahoz ragasztasz egy papirt. Pl. Ahogy fujod fel, a papir egyre feljebb kerul.

En valahogy igy kepzelem. Nekem is mellsofali a placenta, semmi bajom nincs vele.

2013. ápr. 26. 13:57
Nem értem, ha egyszer mélyen tapadt meg, akkor most hogy tapadhat a fundusban? Azt értem, hogy a méh növekedésével a placenta is változik, és vagy közelebb kerül a méhszájhoz, vagy távolodik tőle. De hogyan változhat meg a tapadás helye? Lehet, hogy nagyon értetlen vagyok, de próbálom vizuálisan ezt elképzelni...:)
2013. ápr. 26. 13:42
Én nem értek hozzá, de a barátnőmnek is így indult, aztán a végére nem volt semmi gond, simán megszülte, nem volt veszélyeztetett, és a császárra sem került sor, pedig ilyeneket emlegetett eleinte.
2013. ápr. 26. 13:42

A méh növekedésével a placenta feljebb kerül, de az,h. mélyen tapad nem gond, ha nem fedi részben vagy teljesen a méhszájat.


De a lényeg, igen, feljebb húzódik.

2013. ápr. 26. 13:41
Na akkor már feljebb is ment.:)
2013. ápr. 26. 13:41
Persze, a doki nem mondta? Ahogy a baba nő, nagy valószínűséggel feljebb fog menni, szinte minden esetben így történik. (Nálam is ilyen volt.)
2013. ápr. 26. 13:40
A 12. UH-on a papíromra az volt írva, hogy a placenta a mellső falon, mélye tapad. A 18.heti UH-s papíromon viszont már az áll, hogy a fundusban tapad a méhlepény? Aki ért hozzá, világosítson fel!
2013. ápr. 26. 13:38
Mellső falon, mélyen tapadó placenta "változhat" fundusban tapadóvá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook