Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Antal Imre fórum

Antal Imre (beszélgetős fórum)


1 2
2012. máj. 24. 11:39

Üdv.!


Tud valaki valamit az Antal Imre Óvodáról?

Egyik mail cím sem él ami meg van adva a neten infónak.

Köszönöm!!!

2008. máj. 7. 12:16
Hát nagyon sajnálom én is, és hihetetlen,hogy milyen agya volt...csak sajnos őt sem mindig becsülték meg...legalábbis nem akkor amikor kellett volna...
37. puhika
2008. ápr. 30. 11:55
nagyon sajnálom
2008. ápr. 30. 11:32
nagyon sajnáljuk mert nagyon jó ember volt szerintem midenki szerete aki csak ismerte szerintem mindenki ismerte és nézte a müsorait.
35. 120c31c524 (válaszként erre: 33. - 9bc47feccc)
2008. ápr. 16. 14:55
:((((((((((((((
2008. ápr. 16. 12:35

Az óvoda is gyászol

Tavaly júniusban egy XV. kerületi színművészeti alapítványi óvodát neveztek el Antal Imréről – most fekete zászló lobog az ajtaja felett. – Nagy veszteség ez mindanynyiunk számára – mesélte a Blikknek Temleitner László, az óvoda fenntartója. – Számítottunk Imruska halálára, de lelkiekben nem készültünk fel rá. Vasárnap látogattuk meg utoljára, nem gondoltuk, hogy ez lesz az utolsó találkozás. Mindenesetre az óvodában minden évben megemlékezünk majd Imruska halálának napjáról, nem hagyom, hogy a gyerekek elfelejtsék ezt a nevet.

2008. ápr. 16. 12:33

Az égi társulatban folytatja a viccmesélést Antal Imre (†73), aki hosszú betegség után tegnap reggel a Hospice házban örökre lehunyta szemét


Az Erkel Ferenc-díjas művész három éve tudta meg, hogy daganata van, de próbált nem tudomást venni róla, még a kemoterápia utáni nehéz napokat is viccel vészelte át. Januárban kritikus lett a humorista állapota, pár hét kórházi kezelés után a Hospice házba szállították. A Blikknek adott utolsó interjújában Antal Imre beletörődve mondta: ebből az ágyból ő már csak imádott édesanyja karjába vágyik.


Csendben, békében teltek Antal Imre utolsó napjai a gyógyíthatatlan betegek testi-lelki ápolásával foglalkozó otthonban. Szinte mindennap meglátogatta valaki, virágot, csokoládét és könyveket vittek neki, amelyek most érintetlenül állnak a betegánya melletti éjjeliszekrényen. Az ország nagy nevettetője nem panaszkodott fájdalmakra, nem voltak különleges kívánságai, csak nyugalmat akart, egyre kevesebbet beszélt, s az utolsó napokban már a kertbe se vágyott ki.


– Úgy búcsúztunk tőle, ahogy itt nálunk szokás a halottaktól – mondta csendesen a Hospice ház alkalmazottja. – A búcsúszobában virágok és gyertyák közt. Vigasztaljon mindenkit, hogy nem szenvedett a művész úr, álmában érte a halál.


– Egyre csendesebb lett, már vicceket sem mesélt, csak feküdt az ágyában elmerülten – sóhajtott Imruska legjobb barátja, Jenei József, aki két éve fogadta be a nagybeteg művészt otthonába. – Érezte, hogy nincs sok hátra, egyre többet emlegette édesanyját, akinek elvesztését sosem tudta feldolgozni. Sokan jöttek hozzá ismerősök, idegenek, mindenkihez volt eleinte egy-egy kedves szava, de az utóbbi időben már nem volt türelme, inkább egyedül akart lenni, ő így akart búcsút venni az élettől. Utolsó látogatásomkor alig beszéltünk, fogtuk egymás kezét, könnyeztünk, és tudtuk mindketten, hogy utoljára találkozunk... Megváltás volt már neki a halál! Sosem felejtem el azt a 44 évet, amelyet az ő barátjaként élhettem... Nyugodjon békében!

2008. ápr. 16. 12:30

Presser Gábor búcsúlevele

Én most is mosolygok, mindig mosolygok, ha Rád gondolok, és ne haragudj, mindig is mosolyogni fogok. Másképp Veled nem lehet, mert Te is mindig nevettél, a zongoraórákon is, amikor nem készültem rendesen, és akkor is, ha igen! És akkor is, amikor már mindketten híresek lettünk, és találkoztunk, igaz, egyikünk sem abban, amiben szerette volna, mi úgy örültünk, mint a gyerekek. Ebben az országban mindenki elmosolyodik, ha Rólad van szó, kár, hogy Te ezt már nem láthatod... Presser Gábor

31. o.andi
2008. ápr. 15. 15:35
Már elég rossz börben volt szegény..
2008. ápr. 15. 15:30
Nagyon sajnálom szegényt!:'(
2008. ápr. 15. 14:36
igen tudtam sajna. és azt is hogy milyen méltatlanul élte az utolsó hátralévő éveit.
2008. ápr. 15. 14:32

Hosszan tartó súlyos betegség után, életének 73. évében, kedden elhunyt Antal Imre televíziós személyiség, a Magyar Televízió örökös tagja, volt főmunkatársa - jelentette be Csorba Mária, a közszolgálati médium sajtómenedzsere kedden. Az MTV és az RTL Klub is tudatta, hogy a közkedvelt művészt saját halottjának tekinti. Kedd este mindkét tévécsatorna emlékműsorral tiszteleg Antal Imre előtt.


Az Erkel Ferenc-díjas, érdemes művész kórházi kezelése után két hónapja ápolták a gyógyíthatatlan daganatos betegek számára fenntartott hospice házban, ahol kedden hunyt el. Temetéséről később intézkednek.

Antal Imre 1935. július 31-én született Hódmezővásárhelyen, tanulmányait is ott végezte. Az MTI Sajtóadatbanknak még Antal Imre 70. születésnapjára készült összeállítása szerint szülei pedagógusok voltak, ő orvosnak készült, s úgy vélte, csak osztályelsőként válhat érdemessé a középszerűséget nehezen tűrő orvosi hivatásra. Egyik unokabátyja zongorázni tanult, ő is el-eljárt az órákra. Érdeklődése felkeltette a tanárnő figyelmét, aki azt ajánlotta a szüleinek, hogy talán érdemes lenne a kis Imrét is a billentyűk elé ültetni. Így is történt, és ő gyorsan és örömmel haladt a tanulásban. Zongorájuk azonban nem volt, de a sors 1944-ben váratlan ajándékhoz juttatta a családot: megőrzésre megkapták egy ismerős família hangszerét, akiknek lakását bombatalálat érte, így már otthon is gyakorolhatott. Először egy iskolai ünnepségen mutatkozott be, ennek híre eljutott a szegedi konzervatórium igazgatójához, Kollár Pálhoz is, aki megkereste szüleit.


Antal Imre 1947-ben kezdte meg konzervatóriumi éveit, mindennap bejárt Szegedre, miközben magántanulóként végezte az iskolát. Kollár jó pedagógusként egyengette az útját, majd halála után Zempléni Kornél tágította tovább zenei horizontját. 1951-ben befejezte a konzervatóriumot, és a család felköltözött Pestre, ahol két év múlva lakást kaptak a Damjanich utcában. Az Erkel Ferenc Zeneművészeti Szakiskola után a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán folytatta tanulmányait, s 1959-ben kitüntetéssel végzett. Az Országos Filharmónia szólistája lett, hangversenykörútjai alkalmával bejárta a fél világot, s nem kevesebb, mint hét nemzetközi versenyről távozott értékes trófeával. Két ízben VIT-díjat, Bolzanóban a Busoni-versenyen második díjat, 1966-ban Budapesten a Liszt-versenyen első díjat nyert.


"Figyellek, olyan jól szórakoztatod a közönséget"


A szüntelenül utazó zongorista idehaza a Fiatal Művészek Klubjában talált módot a feloldódásra, állandóan vicceket mesélt, és erre figyelt fel Békés József író, a televízió szerkesztője, aki azt mondta: "figyellek téged, te olyan jól szórakoztatod itt a közönséget, gyere hozzám műsorvezetőnek". 1965-ben a Könnyű-e együtt élni veled című házaspárbajszerű műsorban állt először kamera elé, s mivel az élő adásban semmi lámpalázat nem mutatott, rábízták a Köszöntő, majd a Halló fiúk! Halló lányok! című, nagy népszerűségre szert tett ifjúsági program vezetését. Felívelő zenei pályafutása azonban váratlanul kettétört: 1970 körül görcsösödni kezdtek jobb kezén az ujjai, egyre nehezebben játszott, s hamarosan fel kellett adnia zongoraművészi ambícióit. 1972-ben megvált az Országos Filharmóniától és a Magyar Televízió szórakoztató és zenei főosztályán kapott státuszt.


A televízió jól kamatoztatta verbális tehetségét, színészi vénáját. A művelt, több nyelven is tudó, kellemes, szellemes, udvarias csevegő az elmúlt évtizedek alatt az ország "Antalimi"-je lett, képességeivel feledtette apró termetét, jelentéktelen külsejét. Számtalan népszerű műsor vezetője volt (kedvencének a Szó mi szót tartja), több tévéjátékban pedig színészként is játszott. A Bors című sorozatban Dániel Ede "tanár urat" alakította, s jellemszínészként kiváló alakítást nyújtott a Szevasz, Vera, a Szemüvegesek, a Circus Maximus című mozifilmekben. Vitrayval közösen vezette a szilveszteri tévéadásokat, az egyiknek Lollobrigida volt a sztárvendége. Olasz nyelvtudása miatt ő készíthetett interjút a szépséges filmcsillaggal, akinek kívánságát (egy pohár pezsgő) is leleménnyel teljesítette.


Lételeme a humor, az önirónia, de gyűlöli a gúnyt, más nevetségessé tételét. Kevesen tudják, hogy jó néhány viccmesélő verseny győztese, egy alkalommal öt órán keresztül mesélt vicceket egy színházban, alaposan lefárasztva közönsége nevetőizmait.


Örökös tag



Antal Imre az utóbbi években kisnyugdíjasként élt, bár azzal, hogy a Magyar Televízió 2004-ben az Örökös Tag címet adományozta volt főmunkatársának, a vele járó havi juttatás lehetővé tette a méltatlan élethelyzet enyhítését. Több évtizedet megért népszerű műsora, a Szeszélyes évszakok is megszűnt. Bár családja nincs, korábbi jó keresetéből mégsem halmozott fel vagyont.


Néhány éve nagy terveket dédelgetett: megműttette duzzadt orrát, s az írásgörcs, ami miatt annak idején abba kellett hagynia a zongorázást, magától elmúlt, és lelkesen gyakorolni kezdett hangszerén. Egy 2004-ben megjelent lemezen hallható is a játéka, de a nagy koncert elmaradt.


Az Erkel-díjas (1984), érdemes művésznek (1988) két könyve is megjelent: 1991-ben került a boltokba a Pami című kötet (ezen a néven csak édesanyja szólíthatta), amelyben legérdekesebb élményeit gyűjtötte egybe, 2002-ben újra kiadták, 1998-ban pedig az Antal Imre legjobb viccei című könyvén szórakozhattak az olvasók.


Az MTV és az RTL is tiszteleg emléke előtt



Az MTV és az RTL Klub is tudatta, hogy a közkedvelt művészt saját halottjának tekinti. Kedd este mindkét tévécsatorna emlékműsorral tiszteleg Antal Imre előtt. Rényi Ádám, az RTL Klub kommunikációs igazgatója elmondta: miután a közszolgálati televízió levette Antal Imre műsorát a képernyőjéről, az RTL Klub karolta fel a televízióst. Rényi Ádám hozzátette: két éven keresztül, idén februárig a csatornán havonta jelentkező Szeszélyes című műsorban volt látható Antal Imre, egészen addig, amíg azt egészségi állapota ezt lehetővé tette. Rényi Ádám - mint mondta - őszintén örül, hogy a csatorna hozzájárulhatott ahhoz, hogy Antal Imre élete utolsó évei is az általa kedvelt munkával teltek. Antal Imrét a Szeszélyest gyártó Szféra Tv is a saját halottjának tekinti, s kedden 21.15 órától emlékműsort sugároznak a tiszteletére - közölte Rényi Ádám.

-------------------------------------------------

Én igazán ledöbbentem,mikor meghallottam a halálhírt,és eszembe jutottak azok a régi évek,amikor Imruska feltünt,én még akkor gyerek voltam,de láttam minden műsorát.Hiányozni fog. Béke poraira !

27. NOA
2008. ápr. 15. 14:30
Hihetetlen művelt tehetséges ember volt, ezt csak a szerénysége múlta fölül.
2008. ápr. 15. 14:10
Nagyon sajnálom, az egyik kedvencem volt
2008. ápr. 15. 14:01
Ma annyi "sztár" van a médiában,de pár év múlva ki fog emlékezni rájuk?Az persze furcsa lenne,ha Antal Imrére mondanánk azt,hogy sztár,bár ő tényleg emlékezetes dolgokat csinált.Sajnálom,hogy meghalt,sokoldalú,kiváló,intelligens és erős ember volt,aki sok mindenben példakép lehetne.A magánélete pedig nem tartozik ránk.
2008. ápr. 15. 13:31

Nyugodjon békében!

Nagyon sajnálom!

23. daroki
2008. ápr. 15. 12:29
Én is nagyon sajnálom!
22. suhad
2008. ápr. 15. 12:28
R.I.P! Antal Imre már halála előtt történelem volt.
2008. ápr. 15. 12:15

Nyugodjon bekeben,nagyon sajnalom ami az utobbi evekben tortent vele. A maganeleti zatonyok ot sem kimeltek,talan annak lett az aldozata.

Szamomra Antal Imre a ket labon jaro lexikon marad.

Az egi szinpadrol le koszon nekunk:

HELLO FIUK, HELLO LANYOK!

(Mi "oreg" fiuk es lanyok,tudjuk,mirol van szo...)

2008. ápr. 15. 12:03
nyugodjon békében!! nagyon sajnálom szegényt!
2008. ápr. 15. 11:13

Nyugodjon békében!

Én nagyon szerettem és nagyon sajnálom, ami vele történt :( Főleg az utóbbi időkben...

2008. ápr. 15. 11:01

:(((((((((((((((((


NAGYON CSÍPTEM SZEGÉNYT!!!!!

17. 14775640c4 (válaszként erre: 16. - 14775640c4)
2008. ápr. 15. 11:01
bocsi antal imre nélkül:))
16. 14775640c4 (válaszként erre: 1. - 9bc47feccc)
2008. ápr. 15. 11:00
sajnálom a szeszélyest. pici gyerekkorom óta néztem antal imrével nem az igazi
15. 14775640c4 (válaszként erre: 14. - 289acdd526)
2008. ápr. 15. 11:00

ezt nem mondod!!!!!

komoly?

hát most ledöbbentem rendesen. én mint a szeszélyes évszakokon felnőtt emberke sajnálom szegényt

végül mi volt a baja?

na majd megnézem a gugliban:(

2008. ápr. 15. 10:46
Sajnos, ma elhunyt Antal Imre! Nyugodjon Békében!
2008. márc. 13. 21:00
Azt a műveltséget.amit Ő birtokol kevés TV-s tudná űberelni.Mindíg csodáltam a nyelvtudását,ahogy egyik nyelvről átváltott egy másikra.Nem tudom hány nyelven beszél,de fantasztikus.Én a kezdetek óta nézem,és az Öveges Professzor kategóriájába tartozik,nagyon kár érte.Száz év is kevés lesz,hogy valaki ezt a szintet elérje
2008. márc. 13. 13:39

Emlékszem, mikor kislány voltam nagyon "menő" volt a Szeszélyes évszakok. De azóta kétségtelen, hogy rettentően leromlott a színvonala. Csupa ripacskodás lett.

Szerintetek nem azóta csúszik le szegény ember, mióta imádott anyukáját elvesztette? Lehetett hallani, hogy mennyire szerette őt. Lehet, hogy túl nagy űrt hagyott maga után?

Egyébként meg nagyon művelt, és igen tehetséges zongoristának tartom. Sajnálom, hogy egy egész ország szeme láttára haldoklik. :(

11. Nikice
2008. márc. 7. 08:36

A műsor hipergagyi kategóriát is csak alulról súrolja, a szánalmas, és a borzalmas között ingadozik.


Antal Imréről, mint tévésről a véleményem:


Borzasztó látni, hogy hogy megy tönkre valaki, akiért anno, - még Kudlik Julival, majd később nélküle- de ezrek ültek le a tv elé, kitűnő bohózatok, viccparádék tették kellemessé az estéket. Nem értem, hogy csúszhat ki valakinek a kezéből ennyire a saját életének irányítása. Nem értem, annyi év után hogyan hagyhatta a televízió, hogy ilyen méltatlan helyzetbe kerüljön. Szeretnék rá úgy emlékezni, amilyen fénykorában volt, de a megjelenő cikkek, támadások, képek után nehéz...

10. 0260f21e84 (válaszként erre: 1. - 9bc47feccc)
2008. márc. 5. 22:29
A Szeszelyes evszak megszuneserol nincs velemenyem. Az emberrol van. Nagyon sajnalatos, hogy ilyen szintre sullyeszthetnek valakit. Akarmennyi tamadas erte a homoszexualitas meg alkoholizmus miatt, a tehetsege vitathatatlan. En sokszor "talalkoztam" (a Piroska kornyeken lattam, azt hiszem ez volt a neve) vele az utobbi 5-6 evben, iszonyatosan leepult. Beken hagyhatna mindenki.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook