Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogimplantátum fórum

Fogimplantátum (beszélgetős fórum)


2015. febr. 15. 19:26

Sziasztok,


első implantációm, panaszmentes bő 3 hós csontosodási idő után a múlt héten íny preparáció és gyógyulási csavar behelyezés.

Eddig szép történet - de A GÓGYULÁSI CSAVAROM MA ESTE KIESETT!!!


Meg vagyok rémülve :(

Mitől lehet ez?

Szimplán csak nem csavarta be jól a doktornő? Vagy valami másra utal? (netán inog az egész gyökér-csavar?)

Ami még érdekes, hogy a csavar nem pont az ínyem szimmetrikus közepén helyezkedik el. A dr nő azt mondta ezt valószínűleg a csont állomány miatt csinálta így a szájsebész, és ilyenkor a fogtechnikusok szokták megoldani az ellensúlyozást, én ebből nem fogok észrevenni semmit és a fog is ugyanúgy fog tartani mint a többi...


Holnap ezzel kezdek, de jó lenne, ha addig is meg tudnátok nyugtatni...


Köszönöm!!!

Ági

7. Anita0027 (válaszként erre: 6. - Szupi26)
2013. ápr. 27. 21:49
Nem kaptam ideiglenes fogat, bár felajánlotta a doki. Nem nagyon mentünk bele a részletekbe, mert szerencsére eléggé hátul van és akkor már úgy voltam vele, hogy azt az időt kibírom, nem látszódott vészesen.
6. szupi26 (válaszként erre: 2. - Anita0027)
2013. ápr. 26. 14:19

És amíg a gyógyulási idö volt addig kaptál ideiglenes fogat?

Nekem sajnos elöl 3 fogat kell majd megcsináltatnom persze ezeket ki is kell előtte hùzni.

5. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Anita0027)
2013. ápr. 26. 12:47
Én csak az implantátumra hallottam 100-200 közötti összegeket. :( A Tied akkor nagyon jó árban volt!
2013. ápr. 26. 12:24

Szia!

Nekem összeségében 140.000Ft körüli összegbe került, a húzással, a panorámaröntgennel együtt.

Hozzá kell tenni, hogy 10éve ugyanahoz a fogorvoshoz járok, törzsvendégnek számítok.:) Ennél drágább összegeket hallottam, de nagyjából ez a kategória.

Anita

3. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Anita0027)
2013. ápr. 26. 06:55
Megkérdezhetem, hogy Neked mennyib került?
2. Anita0027 (válaszként erre: 1. - Szupi26)
2013. ápr. 25. 22:45

Szia! Nekem egy fogam implantátum. Egyáltalán nem fájdalmas, én semmit sem éreztem belőle, amikor beültették. Egy éve van, semmi problémám nincsen vele. Csak ajánlani tudom!

Kicsit hosszadalmas. Kihúzzák a fogad. 3hónap a gyógyulás és a csontosodás. Utána beültetik az implantátumot (kb 10perc) aztán megint 3hónap mire az becsontosodik megfelelően, ezt követően teszik rá a fogat. Hosszadalmas, de szerintem jobb, mint a híd, amikor lecsiszolják az egészséges fogadat is.

2013. ápr. 25. 15:17
Szeretnék kicsit többet tudni a beültethető fogimplantátumokrol vagyis személyes tapasztalatokat kérnék.Hogy zajlik egy ilyen, mennyire fájdalmas,meddig kell fog nélkül lenni,tényleg tartós?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook