Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen idegennyelvet (akár ritkát is) érdemes tanulni önerőből? fórum

Milyen idegennyelvet (akár ritkát is) érdemes tanulni önerőből? (tudásbázis kérdés)


19. kristo_f (válaszként erre: 5. - Enigma)
2013. ápr. 25. 18:28

Az orosz bizony jó tanács

Ma szinte mindenki az angolt nyomja, mert az lett az internet miatt a világnyelv

Szerintem kevesen tanulnak ma oroszt

Ugyanott veszed hasznát, mint bármi más nyelvnek

Van aki a némettel sem találja meg a munkáját, van aki a gael-lel is

18. kristo_f (válaszként erre: 14. - Ágio8405)
2013. ápr. 25. 18:25

+lep!

Uncsitesóm fia japánt tanult évekig, egy év ösztöndíj Japánban

Most, már régen, a koreait nyomja

Sehol nem veszi hasznát

Mondtam is, hogy ezt nem hiszem el. Rajzfilmeket fordit

17. 86433b7c74 (válaszként erre: 2. - Enigma)
2013. ápr. 25. 17:57
Mindezeket a körülményeket figyelembe véve: németet
2013. ápr. 25. 15:56
Én is tanulok Svédet!Hasonlít az angolra!:)
15. Enigma (válaszként erre: 14. - Ágio8405)
2013. ápr. 25. 15:37

Milyen munkát végez az ismerősöd?

Fordító/tolmács?

Egyébként most ugrott be, hogy van itthon egy japán nyelvtankönyv, mert a férjem tanult kemény fél évig :)

2013. ápr. 25. 15:28
Szerintem csak oylan nyelvet tudsz iagzán ahzsnálni amit kevesen beszélnek itthon. Orosszal, spanyollal semmire nem mennél. A kínaival vagy Japánnal igen. Egyik simerősöm Japánul tud és nagyon jól keres vele és nagyon keresett országszerte mivel kevesen beszélik. Viszont önerőböl nem hiszem hogy meg tudsz ugy tanulni hogy abból meg is élj. Minimum magántanárhoz vagy iskolába kell járni hozzá.
13. Enigma (válaszként erre: 12. - Loch ness)
2013. ápr. 25. 15:24

Az arab...jaaaj..nagyon felejtős. :( Ennél a kínai is könnyebbnek tűnik :D

Érdekel még a spanyol, de ezt elég sokan beszélik, ellenben könnyű, és nagyon tetszik.

Neten találtam ingyenes izlandi nyelvoktatást, de a hangzása nagyon-nagyon idegen. Ami elsőre nem jön be, az másodjára sem fog.

A mongol is érdekelne még, de annak aztán végképp nem sok hasznát venném.

Franciául tanultam 4 évig, de rossz volt a tanár, mindenkinek elvette tőle a kedvét. Már nem idegenkedem tőle, és van hozzá alapom is, viszont szerintem elég nehéz, és a franciák is nagyon gyors tempóban beszélnek.


Tehát eddig


esélyes : orosz, spanyol, kínai

kizárt: német, arab, olasz, izlandi, holland, svéd, dán

Kérdőjeles: francia, mongol

2013. ápr. 25. 15:12
Az oroszt én is ajánlom, és a kínait is. Talán még az arabot is, de az első kettőt feltétlenül. Nagyon kevés ember van, aki jól tud oroszul, az én korosztályom érteget egy kicsit, de az munka szempontjából egyenlő a semmivel. Biztos, hogy hiány van belőle. Kína meg olyan rohamtempóban fejlődik, hogy szerintem sokra viheti az, aki tudja a nyelvet, talán már mostanában is.
11. Enigma
2013. ápr. 25. 15:09
:))) Nem vágyom az USÁ-ba. Más országba sem, mivel nem olyanok a körülményeim (nem az anyagiakra gondolok), hogy ezt meg tudjam tenni. Tehát ebben az országban szeretnék boldogulni 2 nyelv tudásával. Csak lövésem sincs, hogy ez lehetséges-e, mármint "csak" a nyelvtudásból megélni..Édesapám egyébként perfekt beszélt oroszul, ehhez a nyelvhez kötődöm is, de csak olyan nyelvbe szeretnék belevágni (és csak akkor), ha látom, hogy kamatoztathatom a tudásom.
10. Basset
2013. ápr. 25. 15:07
Én ha tudnék angolul, akkor amellé olyat választanék, ami tetszik, főleg, ha önerőből tervezem. És az is fontos tényleg, hogy mik a jövőbeli terveid. Mert ha Kínába akarsz menni, akkor ne tanulj törökül, szerintem... :)
2013. ápr. 25. 15:00

Amúgy jó lenne tudni, hogy mi érdekel, milyen irányban képzeled el a jövődet... Mert így nehéz. :)

Hiába írjuk, hogy pl. tanulj oroszul, ha mondjuk az USA déli részére vágysz. Akkor jobb a spanyoltudás. :)

8. Sylvia81 (válaszként erre: 5. - Enigma)
2013. ápr. 25. 14:56

Pont az utóbbi az indok, amiért oroszt tanulj!!!

Ugyanis ha azt hiszed, hogy a rendszerváltás előtti idők miatt van elég oroszul tudó ember, akkor tévedsz! Nagyon sokan tanulták, de nagyon kevesen tudnak. Elolvassák persze a betűket, de ált. addig már nem tart a tudás, hogy pl. elnavigáljanak valakit oroszul a két sarokra lévő gyógyszertárig... :)

És hogy hol tudnád kamatoztatni? Bármilyen nemzetközi vonatkozású cégnél, akiknek Kelet-Európában ill. Ázsiában érdekeltségeik vannak.

(Nem mellesleg mostanában az a tendencia, hogy a "nyugati" cégek már Magyarországról is vonultatják ki a gyártósoraikat, és Kelet-Európába telepítik, a volt szovjet országokba.)

Ha tudsz weblap-szerkeszteni, és tudsz oroszul, akkor van még egy plussz pontod. ;)


Amúgy meg lehet, hogy tényleg kínaiul kéne tanulnod... Nemsoká világnyelv lesz, ha így folytatják. És mindenhol ott vannak... ;)

2013. ápr. 25. 14:50
az angol mellé oroszt vagy japánt tanulnék. Mind a kettő nehéz vele, viszont örök "piac" :S:S
2013. ápr. 25. 14:49
kínait
2013. ápr. 25. 14:48
Az orosz szimpatikus, de nem a legkönnyebb. Hol/ hogy tudnám kamatoztatni az orosztudást? Másik félelmem, hogy hiába tanulok meg egy nyelvet, ha Dunát lehet rekeszteni azokból, akik az adott nyelvet beszélik..
2013. ápr. 25. 14:42
ANGOLT!
2013. ápr. 25. 14:42
Én az oroszt tanulnám meg rendesen az angol mellé.
2013. ápr. 25. 14:40
Csak érettségim van. Szeretnék a középfokú angol mellé tanulni még egy nyelvet, amivel tudnék kezdeni valamit..Egyedül a német az, amit inkább kihagynék, mert nagyon távol áll tőlem..
2013. ápr. 25. 14:38
Milyen idegennyelvet (akár ritkát is) érdemes tanulni önerőből?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook