Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha szeretnél te is legalább 10-15 kg fogyni akkor csatlakozz fórum

Ha szeretnél te is legalább 10-15 kg fogyni akkor csatlakozz (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
173. gombszem (válaszként erre: 172. - 130454e42d)
2013. jún. 26. 09:34

Szeretnék tanácsot kérni,h a fegyencedzést mi alapján csinálod???? Van valami leírás, vagy netalán videó felvétel, mert úgy lenne a legkönnyebb!!

A fiam is csinálja , de nekem az nehéz lenne, mert már én kicsit időseb vagyok, és vannak reumatikus problémák is.Szóval ajánlott még így is??? Vagy van könnyebb része is???? Köszi a válaszod!!!

172. 130454e42d (válaszként erre: 169. - Angyal78)
2013. jún. 17. 11:33
Szia, én az utolsó pár kilóval küzdök, nagyon nem akar mozdulni. fegyencezek, van is hatása, látványosan, de a türelmem kezd elfogyni :(
2013. jún. 17. 11:14
Én vagyok, csak volt egy kis szünet nekem is, és feljött pár kiló, de ideje folytatni.
2013. jún. 16. 23:20
ii
2013. jún. 16. 23:19
Sziasztok!Van még itt valaki aki még nem adta fel?Igaz én is elvoltam kicsit mostanàban és majdnem sikerült feladni,de azèrt is folytatom és elérem a célom!Ha van kedve még valakinek velem tartani itt vagyok újra!
2013. jún. 10. 12:01

Sziasztok!


Ma találtam egy jó kis diétát ami mellett nem fogsz éhezni. Beteszem a naplómba, ott olvashatsz róla.

2013. máj. 30. 11:26

Sziasztok!


Azoknak akik időhiányban szenvednek és fogyni szeretnénak van egy jó torna program a naplómban. Érdemes megnézni! :)

2013. máj. 28. 10:44

Sziasztok!


Már én is jelen voltam egy pár fórumban,de mindíg feladtam!Sajnos!Nem vagyok jó példa,talán nem akartam igazán?Dehogyisnem,csak fogalmam sincs hogy mit tegyek,tényleg szeretnék legalább 10kg fogyni!Télen tornázgattam,egy éve csak barna kenyeret eszek,ha eszek,nagyon ritka a fehér cucc(zsemle esetleg),szörpöt üdítőt nem szeretem,csak vizet,a napi 2-3 nescaféról viszont nem vagyok hajlandó lemondani,és persze sokunk problémája az időhiány......

2013. máj. 27. 15:17

Sziasztok!

Még én sem vagyok éppen a legjobb formámba,de sajna eddig a picikém volt beteg,most meg én kaptam el.De most felénk ez a vírus tombol.De semmi baj majd lesznek jobb napok is!!!És én sem fogom még azt a kb 10kg lefaragását feladni!

2013. máj. 27. 14:47

Sziasztok!


Sajnos eddig én se igazán tudtam azért tenni, hogy lemenjen a 10 kg. Na, de ma ennek vége!!! Elkezdek teljes bedobással tornázni a napi gyaloglás mellett. Ja és persze egy hétig ettem este is, de ismét visszaállok a vacsi eperre, vagy pipi húsra. Ennek tuti hatása lesz, hisz már máskor is bevált. A hasam a fő utálatom tárgya. Tudom ezt nagyon nehéz leadni, de idővel ennek is lejjebb kell mennie.


Mindenkinek erőt és kitartást kívánok a céljai eléréséhez!

2013. máj. 24. 18:54
Valóban megcsappantak a hozzászólások, de én is bűnös vagyok, rég nem jártam itt a lótás-futás miatt, no meg vizsgaidőszak is van... A fogyás nekem nem megy mostanság, nem vagyok toppon egyáltalán! Azért drukkolok mindenkinek! :)
2013. máj. 22. 20:32
én egyszer kaptam egy heti diétás-méregtelenitő étrendet ami állitolag tisztit és beindítja a fogyást...állitják h dietetikus által van összeállítva az étrend..ha valakit érdekel felírom ide.
2013. máj. 21. 13:32

Sziasztok!

Nekem sem sikerült sajnos semmit sem fogynom már vagy 3hete nem mozdult a mérleg,na persze nem is nagyon tettem érte.De folytatatom a diétát és majd csak lesz eredménye is.Sajnos nem tudtam magammal foglalkozni,mert a pici fiam beteg és minden percem lefoglalta.De remélem azért még kitart a forum!

160. caravell (válaszként erre: 159. - Christi77)
2013. máj. 16. 22:14
A mai nappal pl. semmiképpen sem dicsekednék, végképp nem az este 9 órakor arcomba tolt vacsorával, ami ráadásul nem éppen diétás menü volt :(
159. Christi77 (válaszként erre: 155. - Caravell)
2013. máj. 15. 22:26

:) Hát én mostanában nem halok éhen... :D

Nem büszkélkedhetem, mint Ti, de gyűjtögetem az inspirációkat! :)Jó éjt, kitartást Nektek!

2013. máj. 14. 15:42
Ja, és reggeli 15 perc alakformáló torna is megvolt :))
157. caravell (válaszként erre: 156. - Angyal78)
2013. máj. 14. 15:42

Ne is kérdezd, de mikor elolvastam a kérdésed, felugrottam és ittam gyorsan 2 pohár vizet, szóval jelentem, a folyadék sínen van :))


Reggelire 4 db. új sárgarépa, tízórai korpovit keksz, üres tea

ebédre fasírozott (tepsiben sütve) sovány húsból, kukoricás rizs, sok-sok káposta saláta, uzsonnára cukormentes gyümölcslé.

2013. máj. 14. 15:13
Sziasztok!Nagy a csend,de remélem még mindenki itt van.Ki hogy halad?
155. caravell (válaszként erre: 154. - Christi77)
2013. máj. 13. 11:39
Nagyopn szívesen, de hozzáteszem, nem kell annyira komolyan venni, hiszen, ha csak ilyen ételeket ennénk, akkor elvileg éhen halnánk, de persze nem...
154. Christi77 (válaszként erre: 151. - Caravell)
2013. máj. 12. 21:56
Köszi a tájékoztatást, segédletet, ez igazán jól jött! :)
2013. máj. 11. 17:04

Sziasztok!

Most nekem is elég nehéz tartani magam,mert egyáltalán nem volt időm,hogy külön főzek magamra.

De talán már a jövő hetem már kicsit lazább lesz és akkor minden megint helyre áll.Most nem is mértem magam ,mert megjön és ilyenkor mindig több vagyok,majd csak megint csúsznak le a kilok.

2013. máj. 11. 13:52
Az alma és a sárgarépa megfizethető, nem kell hozzá külön faxni, egyszerűen elrágcsálható, új távlatok nyíltak meg előttem :)
2013. máj. 11. 13:50

15 leghatékonyabb negatív kalóriás étel

********************************

Mit jelent az, hogy egy étel negatív kalóriás?

Azt, hogy alacsony kalóriatartalommal rendelkeznek, így szervezeted több energiát fordít feldolgozásukra, mint amennyit általuk nyersz.


Lássuk sorjában:


Spárga

A napi vitaminszükséglet pótlására kiválóan alkalmas spárga magas víz- és káliumtartalmának köszönhetően vízhajtó hatással rendelkezik. Vásárláskor a zöld spárgát válaszd, mivel ebben több C-vitamin és karotin található, mint a fehér fajtában.


Spenót

Az egyik leghatékonyabb negatív kalóriás étel nagy előnye, hogy sokféleképpen elkészítheted. Méregtelenítő hatása mellett magas magnézium- és kalciumtartalommal is bír, melyek a megfelelő anyagcsere-működést elősegítve elengedhetetlenek a hatékony fogyókúrához.


Áfonya

A pektinben és csersavban bővelkedő áfonya emésztésserkentő és méregtelenítő hatásai elősegítik a fogyást, emellett nagyobb mennyiségű antioxidánshoz jutsz fogyasztásával.


Zeller

A zeller vízhajtó hatású, negatív kalóriás zöldség, mely D-limolén- és ballasztanyag-tartalmának köszönhetően anyagcsere-gyorsító hatással rendelkezik.


Ananász

Az ananász karcsúsító hatását többek között magas ballasztanyag-tartalmának, a fehérjebontó bromelin enzimnek és savas gyümölcshúsának köszönheti. Magas káliumtartalma pedig segítséget nyújt a vízvisszatartás ellen.


Paprika

A paprikát alacsony kalóriatartalma, valamint magas víz- és ballasztanyag-tartalma miatt nyugodtan fogyaszthatod nagyobb adagokban is. Az egészséges fogyás mellett segítségével fontos vitaminokkal és ásványi anyagokkal látod el szervezeted.


Brokkoli

A főzve tálalt brokkoli magas ballasztanyag-tartalmának köszönhetően könnyen emészthető, fogyást serkentő étel. A zöldség további előnye magas vitamintartalma és rákmegelőző hatása.


Fejes saláta

Rostjainak, vitaminjainak, ásványi anyagainak és alacsony kalóriatartalmának köszönhetően a saláta a fogyókúrás étrendek elengedhetetlen eleme. A legjobb, ha az esti órákban a nehezebb ételeket helyettesíted vele, és minél több negatív kalóriás zöldségfélével kombinálod.


Papaya

A papaya előnye, hogy rendkívül könnyen emészthető, és igen kevés szénhidrátot tartalmaz, így járulva hozzá ahhoz, hogy megemésztése során a szervezeted még több energiát égessen el, mint amennyit a gyümölcsből nyer.


Sárgarépa

A sárgarépa fontos vitaminjai és karotintartalma révén az egyik legegészségesebb zöldségféle. Alacsony kalóriatartalma és magas rosttartalma miatt diétád hatékony eleme lehet.


Citrusfélék

A C-vitaminban bővelkedő citrusfélék a legismertebb negatív kalóriás ételek. Zsírégető hatásukat a bennük rejlő flavonoidok tovább fokozzák, fogyasztásuk emellett elősegíti a zsírégetéshez elengedhetetlen thyroxin hormon termelődését.


Alma

A ballasztanyagokban bővelkedő, anyagcserét fokozó, méregtelenítő alma karcsúsító hatása mellett fontos C-vitamin-forrást jelent, melynek pótlása a diéta során különösen ajánlott.


Uborka

Az egyik legnagyobb víztartalmú zöldségként ismert uborka káliumtartalmának köszönhetően segít szabályozni a vízháztartást, és elősegíti a szervezet méregtelenítését is. Mivel az uborkahéjban és alatta található a legtöbb vitamin és rostanyag, lehetőleg ne hámozva fogyaszd.


Mangó

A nyersen fogyasztott mangó magas rosttartalma révén jótékony hatással van az emésztésre, emellett segít megtisztítani szervezeted a káros salakanyagoktól is.


Málna

A vitaminokban és bioflavonoidokban gazdag gyümölcs amellett, hogy növeli ellenálló-képességed, finom ízével csökkenti az édességek utáni sóvárgást, gyümölcssavai révén pedig emésztésserkentő, tisztító és fogyasztó hatással bír.

Forrás: [link]

150. Christi77 (válaszként erre: 148. - Caravell)
2013. máj. 10. 21:33
Hát ma én is kénytelen voltam mérlegre állni egy orvosi felülvizsgálaton, ahol alig éreztem zavarban magam, mivel a nő megkérdezte, lehetséges-e, hogy 10 kg-ot híztam 1 év alatt... :( Sajnos igen és most szívok is! Tornára sem időm, sem energiám, a lányok iszonyat sok melót adnak, örülök, ha időben le tudom tenni a fejem... Most is mehetek hajat csavarni a lányomnak, pedig már fél 10 és reggel hajnalban indulunk mind a ketten... Én suliba, ő fesztiválra, versenyre... De nem adom fel!!! Vettem is 2 doboz epret! Holnap csak azt szeretném eszegetni, illetve délután egy kis főzeléket is magában. Mindenkinek kitartást! Jó éjt!
149. caravell (válaszként erre: 138. - Kaisa38)
2013. máj. 10. 13:24

A gyorsan és lassan felszívódó szénhidrátokról:

A gyorsan felszívódó (egyszerű) szténhidrátok (fehér cukrok, a fehér lisztek) könnyen bomlanak, magas a glikaemiás indexük, vagyis rövid idő alatt hirtelen megemelik a vércukor szintet. A szervezet ezt abnormálisnak tartja, ezért rohanva elkezdi bontani (inzulinnnal) és túlbont. A vércukor szint hirtelen alacsonyabbra esik, mint eredetileg volt, emberünk megint éhes lesz. Ez így megy fel-le, állandó evés mellett így lehet állandóan éhes valaki, az inzulintolerancia pedig egy idő után kimerül, emberünk cukorbeteg lesz.


A lassan felszívódó (összetett) szénhidrátok egyenletesen bomlanak, egyenletesen emelkedett vércukor értéket tartva, nem esik az ember asz előzőek csapdájába.


Ezt jó figyelembe venni valóban. De nem szól a történet az ún. pszichés éhségről, amikor valakinek az agya, az ízlelőbimbója éhes, amikor az élvezet miatt ennél... Ráadásul az egyszeű szénhidrátokat tartalmazó ételek gyakran váltanak ki boldogsághormon termelődését is, így a megvonásuk egy ideig szabályos elvonási tünetreket okoz, rosszullét, fejfájás, ingerültség, depresszió stb. Ezen szokott a legtöbb fogyókúra elbukni. Ez ellen jó a torna, ugyanis a testmozgás is termeli a boldogsághormonokat, csak nehezebb magunkat rávenni, de, ha kialakult a rendszer, hiányolni fogjuk :)

148. caravell (válaszként erre: 135. - Christi77)
2013. máj. 10. 13:17

Hát én is hol összeszedem magam, hol nem, azért tornázom amikor alkalmam van, ha mást nem, akkor néhány felülést. Igaz, azt mondják az okosok, hogy helyi fogyás nincs tornával, de az izmokat erősíti, jobb lesz a tartás, pl. a has kisebbnek látszik.Igyekszem sokat inni, annyi hasznom már van, hogy a bőröm sokkal szebb, ez is valami. Mérlegre nem álltam, majd hétvégén, de sokat nem várok tőle.

Feladni nem adom fel előbb utóbb csak lesz belőle valami, tartós eredményt szeretnék, nem baj, ha nem gyorsan :)

147. caravell (válaszként erre: 142. - Tavaszlánya)
2013. máj. 10. 13:08
Tökéletesen igazad van!
146. caravell (válaszként erre: 145. - AlBundy)
2013. máj. 10. 13:07
Szerintem nem kell számolgatni, minimális teljes kiőrlésű pékáru, az is inkább délelőtt, sok zöldség magas rosttartalom, alacsony zsírtartalmú ételek (húsok és tejtermékek), nulla édesség (fehér cukor) nullához közelítő fehér liszt és sok (kalória mentes)folyadék. Az ételek egyenletesen elosztva, hogy éhezés ne legyen, mert akkor a szervezet raktározó üzemmódra kapcsol. Ennyi. Ilyen egyszerű. És akkor nem kell számolgatni, hogy az a pohár tej még belefér-e este. Ha ezeket a szabályokat betartja valaki, számolás nélkül is "értelmesen" fogyni fog.
145. AlBundy
2013. máj. 9. 11:14

Figyeljetek:

"Az emberi szervezet számára szükséges energia a táplálékból (fehérje, szénhidrát, zsír) származik. A legtöbb energiát a zsírok (9,3 kcal/g), ennél kevesebbet a fehérjék (4,2 kcal/g) és a szénhidrátok (4,1 kcal/g) juttatják a szervezetbe.

A tápanyagok energiatartalmát hiányosan szokás megadni. Helyesen kJ/kg volna (ez az energiasűrűség mértékegysége), de tömegegységként gyakran 100 g-mal számolnak. Az emberi energiaszükséglet (alapanyagcsere, ill. munkaanyagcsere) időegysége is elavult: kcal/nap mértékegységet használnak a W helyett."


Tehát legeslegelső lépésként a kalóriaszámolás az amivel egyes egyedül lehet értelmesen fogyni. Utána csak bonyolódik a dolog amikor professzionális irányba tereljük a dolgot.


Harcosok étrendje, atkins, dukan (utóbbi kettő nagyjából a ketózisra épít), 90 napos, turbó stb diéták arra építenek, hogy keveset eszel és akkor biztos fogyni fogsz. Ezen túl semmi értelmük sincsen.

Aki ezekkel nem fogy az azért van mert vagy túl sokat vagy túl keveset eszik a diéta alatt, ugyanis az nem éppen egyénre szabott, hogy egyél egy tányér levest két kenyeret közepes húst stb...

144. Tavaszlánya (válaszként erre: 141. - Angyal78)
2013. máj. 9. 11:03

Szia!

Egyetértek, én is ezt amódszert alkalmazom. Reggelizem egy kis magvas rozskenyeret felvágottal, vagy csak egy kis margarin és zöldség rá + joghurt, tízórai és ebéd. A vacsi az általában párizsi magában vagy répa, mostmár pedig bejön lassan az eper. :D Az is előfordul, hogy semmit nem eszem.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook