Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikortól kell fizetnem magam után a TB-t? fórum

Mikortól kell fizetnem magam után a TB-t? (tudásbázis kérdés)

12. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Moonlight13)
2013. ápr. 30. 21:37
Ja, és azért elég rendesen tudnak kamatot számolni! Úgyhogy jobb, ha utánanézel a saját érdekedben!
11. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Bettinőci)
2013. ápr. 30. 21:37
Márpedig ha nem jársz nappaliba és nem dolgozol és nem fizeted a tb-t, akkor előbb-utóbb behajtja a NAV.
10. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Bettinőci)
2013. ápr. 30. 21:34
Passz! Nálunk volt már, hogy kijelzett a rendszer, aimkor a fiam befejezte a sulit. Nyár volt,és hamarabb kijelentette őket a suli a rendszerből.
2013. ápr. 29. 22:49
Köszönöm a válaszokat. Nappali iskolába jártam szeptember közepéig,addig ők fizették, azóta sajnos nem is foglalkoztam ezzel... viszont voltam orvosnál és simán írt fel nekem gyógyszert meg a gyógyszertárba kiváltották. De ha nem lenne fizetve azt ők csak látnák a rendszerben, vagy nem...?
8. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Bettinőci)
2013. ápr. 25. 19:57
Mikor voltál utoljára nappali iskolában, vagy mikor dolgoztál utoljára? Gondolom, addig van a TB-d rendezve. Erre Neked kell mindig odafigyelni, mert egyszer csak az orvosnál v. gyógyszertárban jelez a gép, hogy tartozásod van, és ellátnak ugyan, de visszamenőleg igazolnod kell, hogy jogosult voltál az ellátásra. Ha nem, akkor behajtják Rajtad! Ezt mondjuk egy esetleges műtét, stb. esetében elég húzós is lehet!
7. 044d76a529 (válaszként erre: 6. - Gyöngyuszka87)
2013. ápr. 25. 13:10
Mindenképp be kell menned,ha érvényes a 45 nap akkor onnantól fizeted,én is sokkal hamarabb intéztem és kiszámolták,hogy pontosan mennyi lesz az első befizetésem.
2013. ápr. 25. 12:57

Sziasztok!


Én télen Ausztriában dolgoztam egy szállodában, szezonmunkásként. Hivatalosan ment minden, E-cardot is kaptam, április 7-ig biztosítva voltam.

Azt szeretném kérdezni, hogy ilyen esetben is számít a +45 nap, és utána kell magamnak fizetnem a TB-t, vagy ha nem, akkor, hogy működik ez külföld esetében.

Salzburgból postán küldik a biztosítási kivonatomat, mely tartalmazza a biztosított külföldi időintervallumot. Kérdésem az, hogy vajon ez elég itthon?

5. 044d76a529 (válaszként erre: 4. - Panka78)
2013. ápr. 25. 10:46
Bizony,behajtják,lehet részletfizetést kérni.Nem érdemes halogatni,mert egy évre visszamenőleg is közel 60000 Ft.
2013. ápr. 25. 10:40
És mi van a több éves elmaradással? Azt utólag behajtják?:)
2013. ápr. 25. 09:49
Önkormányzat visszamenőleg nem fizeti ki.Azt kell tudnod,hogy melyik volt a biztosításban töltött utolsó napod+ 45 nap.Utána kell fizetned.
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Bettinőci)
2013. ápr. 24. 22:06
A helyi APEH-nél tudod megkérdezni mennyi hátralékod van. A tanfolyamot nappalin v. estin végezted? Estire sem jár a TB, magadnak kell fizetni. Ha az Önkorományzattól igényelnéd, jobb lenne minél előbb, mert lehet, hogy visszamenőleg nem fogják kifizetni.
2013. ápr. 24. 21:57

Sziasztok.


Tavaly végeztem egy munkaügyis tanfolyamot, aminek szeptemberben lett vége, azóta nem fizettem TB-t.


Próbáltam utána járni, hogy ezt hogy tudnám rendezni, hallottam olyat, hogy ha be vagyok jelentkezve a munkanélkülibe akkor az önkormányzat egy évig fizeti helyettem ha nem kapok munkát. Eddig még nem kaptam, de májustól lesz. Valaki tud erről valamit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook