Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől lehet, hogy a 4 éves kislányomnak viszket a feneke? fórum

Mitől lehet, hogy a 4 éves kislányomnak viszket a feneke? (tudásbázis kérdés)


2013. ápr. 25. 11:45

Köszi mindenkinek!

Beszéltem reggel a dokival.

Mivel egy picit a torka is piros a lányomnak, így valami vírus lehet, ami talán a kiwivel is összejátszik véletlenül.

Éjjel nem volt hasmenés, reggel sem. És viszketés sem. Így azt ajánlotta, hogy várjunk még egy napot.

2013. ápr. 24. 22:59

kiwitól az én fiamnak is híg a széklete

de mindenképpen hívd fel a gyerekorvost, egy székletvizsgálat nem árt

kisfiamnak is volt már, de szerencsére semmit nem találtak

7. kszb (válaszként erre: 6. - Kiscsillag07)
2013. ápr. 24. 22:29

férges lehet akár a játszótér homokjától is...

Hogy lehet észrevenni? Viszket a popsija, ha sok van, látható a székletében is.

Hogy kezelik? Gyógyszerrel. Féreghajtóval.

Általában:

[link]

2013. ápr. 24. 22:23
Hogy lehet észrevenni ha férges? Illetve mitől lesz férges egy gyerek? Hogy kezelik?
5. f0d623b3f2 (válaszként erre: 3. - Cooltim)
2013. ápr. 24. 21:17
Az is okozhatja - lányoknál erre különösen figyelni kell. De akkor attól éjjel múlnia kell. Este kend be vékonyan Sudocrem-mel, nálunk az be szokott válni maximálisan. Sokszor elmúlik reggelre ha "csak" a kaki a ludas.
4. kszb (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2013. ápr. 24. 21:16
sajnos lehet féreg is... annál tipikusan a popsijuk viszket. Tényleg orvos kellene.
2013. ápr. 24. 21:14

Koszi. Az a tuti, ha holnap felhivom a dokit.

Igazabol ki is csipte neki a kaki, piros is.

2013. ápr. 24. 21:02

Ez mas is lehet. De sajnos a viszket a feneke tünet mást is jelenthet... Ha nem múlik par óra alatt (hiszen ha eteltol van akkor par órával a nagyWC utan mar nem kellene viszketnie) akkor mar van a dologban.

Kolléganőm fia 2 évesen panaszkodott otthon (bölcsis) hogy viszket a feneke... Anyja nem nagyon foglalkozott vele csak par nap utan, amikor is kiderült hogy férges lett a gyerek - valószínű a homokozótol , de ki tudja? Kikezelték & rendbe jött hamar.

2013. ápr. 24. 20:56

...tegnap es tegnap elott eleg sok kiwit megevett. Pontosan 5 db- ot. Eddig ezt nem szerette, igy arra gyanakszom, talan kozre jatszhat a dologban. Ma du. kb. 4- szer volt kakilni es tegnap is du. mar mondta, viszket a feneke. Ma is ugyanez.

Sosem hig a szeklete. Tegnap es ma mar egy picit higabb volt, olyan savasnak tuno. Holnap felhivom a gyerekorvost, de addi is kinek mi a tapasztalata? Bekentem neki Sudokremmel, ill. Neogranormonnal is felvaltva. Adtam neki most este Fenistilt...

Lehet a kiwi? Vagy valami mas? Koszonom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook