Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldi munkavégzésnél kihez lehet fordulni, ha nem fizet a főnök? fórum

Külföldi munkavégzésnél kihez lehet fordulni, ha nem fizet a főnök? (beszélgetős fórum)

2013. ápr. 25. 00:42
köszönöm
2013. ápr. 24. 16:15
Akár az Atya Úristenhez,itthon is megtörténnek hasonló estek, a próbanapokat általában ki sem fizetik,ami 3-4 nap.
6. 0e83a78045 (válaszként erre: 1. - O.melinda)
2013. ápr. 24. 16:03

melyik országban?


németben van erre egy külön hivatal, illetve a német az alap bérrel, nem igen mer szórakozni, mert bevonják igen gyorsan az engedélyét.


a déli országokban gyakoribb az ilyen, szerintem onnan jobb mielőbb lepattanni, mikor érezhető hogy szorul a hurok.


ha pedig netalán magyar emberen keresztül ment ki, azaz pl a német fizetett a "közvetítőnek" vagy alvállalkozónak, akkor egy jó nagy pohár hideg víz:)pereskedni lehet de...


NEM REKLÁM,de aki kint dolgozik, annak melegen ajánlom a DAS nevű mémet jogi céget.természetesen van magyar irodája több nagyon városban,nem egy nagy összeg,azon kívül szerintem a legjobb az eu ban.és ilyenkor csak hívni kell őket és ők intézkednek.legyen az auto vásárlásnál átvertek,vagy nem fizet a főnök ,vagy elütöttél egy biciklist és le akarnak csukni mert nem az út és látási viszonyoknak megfelelően vezettél stb...


kb 10-15ezer ft / év.ugy gondolom ez nem tétel,főlöeg ugy hogy mit nyújt!!

2013. ápr. 24. 15:12
Én konkrétan semmit nem tudtam tenni, pedig hivatalosan mentem ki egy munkaközvetítőn keresztül. Lehet, ha munkaügyi bírósághoz fordulok, megkapom a bérem, de ez annyira hosszadalmas folyamat lett volna, hogy inkább örültem, hogy hazajöhettem :(
2013. ápr. 24. 14:54
Persze, pl. kötelezik az elmaradt bér megfizetésére a munkaadót, esetleg megelőlegezik a munkavállalónak az elmaradt bért, és utána behajtják a munkáltatón. Ez országtól, esettől függ.
2013. ápr. 24. 14:47
Ilyenkor mit tudnak tenni?
2013. ápr. 24. 14:30
Igen, a helyi munkaügyi hivatal.
2013. ápr. 24. 14:29
3 havi bérrel tartoznak egy ismerősömnek,aki nekem tartozik.Munkaügyi bíróság tud valamit tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook