Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » SLE (Szisztémás lupus) fórum

SLE (Szisztémás lupus) (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 25. 15:51
most kiderült,h. d-vitamin hiánya is van
4. eperlevél (válaszként erre: 3. - 982a4ba0ea)
2013. ápr. 25. 15:51
Hát sok....kb 3 havonta összeszed valami fertőzést, ami miatt kórházba kerül, fáradékony, gyenge, sokszor fájnak a lábai, a lépén ciszta van, utoljára nagyon súlyos húgyúti fertőzése volt, kórházba került, elkezdett a teste feldagadni, de semmi nem mutatott semmit szinte, eleinte eltűnt a fehérje a szervezetéből, aztán egsy idő után magától visszaállt....régebben a térdével volt gond, nem tudott lábra állni, lefogyott, a szívével is volt probléma....
2013. ápr. 24. 14:25
Szia eperlevél! Nekem majd 1 évbe telt mire diagnosztizálták a betegséget, idén márciusban (de már valószínűleg régebb óta meglehet az orvos szerint). Nagyon összetett dolog ez az SLE, nálam ami döntő volt, az a immunserológiai vérvétel volt. Tavaly tavasszal 3. szülésem után hetekig 40 fokos lázam volt, és nem tudták megmondani mitől. Csak annyi látszott az RTG-n és a hasi UH-n, hogy a májam és a lépem duplájára nőtt - de nem tudták megmondai hogy mitől..kivizsgáltak mindenhol, mire 1,5 hónap után elmúlt a láz. DE! Jött helyette szédülés, állandóan visszatérő hőemelkedés, fényérzékenység, izomgyengesé, izomrángások, és alvás utáni remegés (délelőtti alvás vagy esti alvás az mindegy, gyakorlatilag minden alvás után pár perccel arra riadok, h. remeg az egész testem). Küldtek mr psychiatriara, hepatológiára,infectológiára, neurológián is feküdtem, de az összes leletem negatív volt. Így kerültem decemberben az immunológiára, ahol az ANA, anti DNS, és még sok más immunserológia pozitív lett....sajnos, ekkor közölte velem a dr., hogy ez bizony SLE, központi idegrendszeri érintettséggel. :( A Férjed unokahúgának milyen tünetei vannak?
2013. ápr. 24. 13:37

Szia!


Megkérdezhetem milyen tüneteid voltak és mennyi idő alatt sikerült diagnosztizálni?


Férjem unokahúgánál merült fel az SLE, de még nincs eredménye a vizsgálatnak.

2013. ápr. 24. 12:57
Sziasztok! Kb. 1 hónapja diagnosztizálták nálam ezt a betegséget. Szívesen beszélgetnék sorstársakkal, megoszthatnánk egymással a "tapasztalatainkat" és hogy ki hogyan éli meg ezt a betegséget...

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook