Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ebben az esetben a Tigáz büntet? fórum

Ebben az esetben a Tigáz büntet? (tudásbázis kérdés)


22. forrest2010 (válaszként erre: 5. - Szindi1)
2013. ápr. 24. 10:33
Havi diktálásnál más a helyzet , átalánynál jön ki a végén a hatalmas összeg . De nálunk nemrég voltak leolvasni , pedig csak okt. v novemberre volt eredetileg az éves leolvasás időpontja , állítólag ezután többször fognak leolvasni évente , nem 1x .
21. szafaripók (válaszként erre: 19. - 2bcaa5650f)
2013. ápr. 24. 10:24

Nem azt kell bizonyítanod, hogy ki lakott a házban, hanem azt, hogy a gázfogyasztás mikor történt.


Jelen állás szerint akkor érvényes szerződésetek van, és nem készült papír arról, hgoy kiköltöztek?

Mert akkor a mostani fogyasztás is ELVILEG még őket terheli...

Persze a bérleti szerződésetekben nem tudom, mi van...

20. 2bcaa5650f (válaszként erre: 18. - Cippora)
2013. ápr. 24. 10:21
Huh, remélem igazad van és legalább a plusz büntetést megúszom így....
19. 2bcaa5650f (válaszként erre: 16. - Szafaripók)
2013. ápr. 24. 10:21

Kb. 2 hete léptek le, addig hitegettek, hogy rendezik. Nem sokára járt volna le az egy éves szerződésük, de kaució nem volt.


És ha én tanukkal tudom bizonyítani, hogy abban az időben ők laktak a házban??? Akkor sem lehet tőlük visszaperelni?

2013. ápr. 24. 10:20
Ne aggódj,nem fognak megbüntetni,mifelénk szinte mindenki kevesebbet diktált télen,majd tavasszal,nyáron kompenzálta.Most már neccesebb,mert 3 havonta jönnek leolvasni,gondolom e miatt is!De büntetni,senkit nem büntettek ezért.
17. szindi1 (válaszként erre: 15. - Szafaripók)
2013. ápr. 24. 10:18
akkor ez így jó:)
16. szafaripók (válaszként erre: 14. - 2bcaa5650f)
2013. ápr. 24. 10:13

Ez mennyi ideje történt?

Volt normális bérleti szerződésetek? kaució?


Sajnos ahogy a tigáz nem tudja bizonyítani, hogy mikor fogyasztottátok az adott mennyiséget, csak azt, hogy egy időpillanatban (a leolvasáskor) mennyit mutat, te sem fogod tudni a lakóidra bizonyítani, hogy ők fogyasztották: ergó - a pénzedet nem tudod rajtuk behajtani.

Járj utána, hogy valóban 4havonta leolvasták-e az óráitokat, akkor talán valamennyit vissza tudsz perelni, kérdés, lesz-e az az összeg akkora, hogy megérje...

15. szafaripók (válaszként erre: 12. - Szindi1)
2013. ápr. 24. 10:10

Én ezt tudom. De nálunk pl. senki nem tud semmilyen órát cserélni anélkül, hogy ne tudnék róla, ugyanis ahhoz be kell törnijük az ingatlanra, mert az órák bent vannak kerítésen belül.

Egyébként ez sem teljesen fedi a valóságot. Nálunk (családban) volt már ilyen eset: amikor cserélni kellett az órát, kevesebbet mutatott, mint amit papíron kellett volna, mert túlfizették. Mivel jegyzőkönyv készült a cserélt óráról, bizonyítható volt, hogy mennyivel volt túlfizetve, gond nélkül jóváírták, csak be kellett menni 1x az ügyfélszolgálatra a papírokkal...

14. 2bcaa5650f (válaszként erre: 9. - Szafaripók)
2013. ápr. 24. 10:08
Nem írtunk semmit, mert hirtelen költöztek el, egyetlen szó nélkül. Bár a nevüket, címüket tudjuk (mivel a szerződés kötéskor ezek alapján írtuk az adatokat), nem tudom mennyit érünk velük.
13. szindi1 (válaszként erre: 11. - 2bcaa5650f)
2013. ápr. 24. 10:07
ezért nem büntetnek szerintem..a lényeg az éves leolvasáskori számla rendezve legyen
12. szindi1 (válaszként erre: 6. - Szafaripók)
2013. ápr. 24. 10:06
ez nagyon rossz módszer,ezt egy tigázos mondta nekem,mert pl.ha jön egy óracsere,amit általában nem mondanak meg előre akkor,ha ő többet diktált be akkor azokat a köbmétereket nem fogja vissza kapni...
2013. ápr. 24. 10:06
Állítólag most már 4 havonta leolvassák, igaz , hogy állítólag csak az éves októberi leolvasáskor veszik figyelembe. De nem hiányzik, hogy még azért is plusszba megbüntessenek, mert feltűnően kevés gázfogyasztás volt télen...nyáron meg hirtelen több tízezerrel több a számla.
10. e32d76b828 (válaszként erre: 1. - 2bcaa5650f)
2013. ápr. 24. 10:06
jol latod ha csak nem lett undoritobb a ceg...
9. szafaripók (válaszként erre: 7. - 2bcaa5650f)
2013. ápr. 24. 10:06

Láttak ők már ennél kacifántosabbat is...


A bérlőddel nem írtatok jegyzőkönyvet, amikor kiköltözött? Amiben vannak óraállások? Mert egyébként nem fogod tudni behajtani rajtuk a pénzt...

8. 2bcaa5650f (válaszként erre: 3. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 24. 10:04
Szeretném először én rendezni a sarat, hogy lehetőleg ne legyen több bonyodalom, aztán jöhet a peres út, ahol visszakövetelem a pénzem.
7. 2bcaa5650f (válaszként erre: 5. - Szindi1)
2013. ápr. 24. 10:04
Mondjuk úgy, hogy a téli hónapokban 18-20 ezer forint volt fizetve, most hirtelen 50-60 ezerre növekedne a fogyasztál....szerinted nem feltünő?
6. szafaripók (válaszként erre: 1. - 2bcaa5650f)
2013. ápr. 24. 10:03

Azt nem fogja tudni megállapítani visszamenőleg, hogy amikor diktáltátok, mennyit mutatott az óra.

Azt fogják csak tudni megállapítani, hogy az utolsó diktálás óta mennyit mutat az óra az éves leolvasás idején. Sehogy nem tudja bizonyítani, hogy azt a mennyiséget mikor fogyasztottátok!!

Nálunk nagyjából mindenki ezt csinálja, aki nem átalányt fizet: nyári hónapokban többet diktál, mint amit fogyaszt, télen meg kevesebbet, hogy ne egyszerre legyenek nagy számlái. És elvileg akkor az éves leolvasásánál se kapnak kézhez többtízezres befizetnivalót.

2013. ápr. 24. 10:02
hogyan venné észre a szolgáltató,ha nem havonta megy óraállást nézni?
2013. ápr. 24. 10:02
A cégnek csak az a fontos hogy a számla kiegyenlített legyen, és ne legyen babrálva az óra. Kapsz a valós állásnak megfelelő számlát, amit be kell fizetned. Amire esetleg kérhetsz részletfizetési kedvezményt.
2013. ápr. 24. 10:00
Volt már kint a Tigáz? Megállapította az elmaradást? Vagy csak szeretnéd rendezni az albérlőid után maradt sarat?
2. kitrákotty (válaszként erre: 1. - 2bcaa5650f)
2013. ápr. 24. 09:59

kérdezd meg az ügyfélszolgálatukon.


Amúgy nem hiszem, hogy jó szemmel néznék... jól néznénk ki, mindig mindenki annyit diktálna, amennyi jólesik :-D :-S

2013. ápr. 24. 09:57

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy ha több hónapja jóval kevesebb gázóra állás lett diktálva, mint amennyi valójában és ezt a szolgáltató észreveszi, akkor megbüntet?


Vagy vár az éves óra leolvasásig és akkor számlázza ki a valós fogyasztás után az összeget? Lehet közbe nagyobb összegek befizetésével csökkenteni és az éves óraleolvasás idejére egyenesbe hozni? Vagy nem érdekli őket és büntetnek, mert nem a valós adatokat közölték?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook