Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 évesen meddig normális a folyamatos betegeskedés? fórum

2 évesen meddig normális a folyamatos betegeskedés? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. júl. 3. 14:56
köszönöm nektek! :)
45. Ede71 (válaszként erre: 43. - Mkriszti81)
2013. jún. 27. 15:05
gratula, most jó idő van, de azért számíts rá hogy ősszel, hűvösebb időben és párás nyikros, ködös időben is sokszor betegek a gyereket, enyéim is.
2013. jún. 27. 14:00

OLvastam! :D Örülök!

Azért ősszel vagy télen lehet,hogy lesz még egy "kanyarotok",de már rutinosabb leszel és nem fogsz ennyire aggódni. Aztán meg hipp-hopp kinövi. :D

2013. jún. 27. 11:06
Ha valaki olvasná, kislányom azután szép lassan abbahagyta a taknyolást és a köhécselést is, és azóta se hiányzott egyetlen napot sem!!! :)
42. e32d76b828 (válaszként erre: 27. - 7d5797ce0c)
2013. máj. 1. 10:32
jaja illesmire gondoltam...kissebb mertekben!...es itt a lenyeglato janyka....
2013. ápr. 25. 08:56

na itt vagyok, elnézést, nem voltam gép előtt


tejet csak annyit iszik, amit a bölcsiben kap, igazából én tehéntejet nem is akartam adni kb 3 éves koráig, de a bölcsiben annyira nézte a többi gyereket, hogy beleegyeztem, adjanak neki néha... tejtermékeket ehetne, de nem igazán szereti őket, max a vajat a kenyéren (ami ha jól sejtem a bölcsiben inkább margarin, szóval nem tejtermék...)

Amúgy tápszert iszik még reggel-este. (igaz egyre kevesebbet)


most mintha múlna lassan az orrfolyás, tegnap délután már csak egyszer kellett fújni, a hörgés van még meg, akkor szépen felköhög...

40. 7d5797ce0c (válaszként erre: 39. - Zebracsikó)
2013. ápr. 24. 18:43
akkor elnézést,de lejjebb allergiáról is volt szó.elnéztem.meleg van!:)
39. zebracsikó (válaszként erre: 38. - 7d5797ce0c)
2013. ápr. 24. 18:03
Nem allergiáról beszélek, hanem a tej nyákosító hatásáról.
38. 7d5797ce0c (válaszként erre: 37. - Zebracsikó)
2013. ápr. 24. 17:46
nekem két lányom tejallergiás,de én még ilyenről nem hallottam!a belek hurutosak nálunk,vagyis voltak!a tejallergiának nagyon komoly tünete van!
37. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Mkriszti81)
2013. ápr. 24. 17:09

Nagyon erősen nyákosít a tej az arra hajlamos gyerekeknél! Hiába minden szer, köptető, ha tejet , tejterméket fogyszst.

Állandóan hurutos gyerekeknél a fül-orr-gégészek is leállítják a tejfogyasztást.


Próbálj ki egy-két hét tejmentességet.

36. norci10 (válaszként erre: 35. - Norci10)
2013. ápr. 24. 16:51
megint
35. norci10 (válaszként erre: 25. - Mkriszti81)
2013. ápr. 24. 16:50
Akkor megin megnyugtatlak: tavaly jan.24-től húsvétig (04.08.) 2!!! napot sikerült bölcsiben tölteni...pfff. Pont ugyanez volt,mint nálatok. Az idei "tanévben" hiányzott 1 hetet novemberben,1-et januárban,1-et februárban. Azért van különbség... :D És ez jövőre még jobb lesz! Szerintem ne aggódj. Ha meg úgy látod,úgyis orvoshoz viszed. Kitartás! :D
34. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Mkriszti81)
2013. ápr. 24. 11:52

Normálisnak nem nevezhető, de mondjuk egy bölcsikezdős év simán tud olyan lenni, még többedik gyereknél is, hogy 3-4 nap bölcsi, aztán 2 hét itthon. Az idei nálunk ilyen volt, volt a kisebb pár napos lázas vírusokon kívül két hányós is, meg még egy skarlát is, ami több mint két hét.. Tehát így ha november elejétől számítjuk ki is jön az "állandóan". De ezek tényleg "normálisak" voltak, megvolt nagyjából hol, kitől kapta el, meg egy kicsit idén a nagyok is, meg apuka is többet volt beteg az átlagtól..


Egyébként úgy 3 éves korra megérnek általában. A nagylányom füles volt, neki minden nátha a fülére ment, és ezért volt állandóan lázas, beteg. Aztán 2és fél évesen kivették a manduláját, utána befizettem egy sóterápiára, azóta jó ha egy-egy napot hiányzik.. A másik meg, hogy az is sokat számít, hogy szereti-e az intézményt, ahova jár. Talán ez az egyik legfontosabb dolog.


Ki kell az immunerősítőket is tapasztalni, ezek nélkül, meg némi védőoltás nélkül manapság kevesek tudnak folyamatosan működni.


Többet betegek a mai gyerekek, mint mi voltunk anno, és sokszor mi is elég betegek vagyunk a bölcsis vírusoktól..


Ennek ellenére, ha már nagyon soknak tűnik, érdemes egy vérképet csináltatni a háziorvossal, ha meg még rosszabbnak tűnik, akkor meg kérni kell tőle egy beutalót az immunológiára, ott csinálnak allergia tesztet is, meg megnézik nincs-e teljes, vagy részleges immunhiánya..

33. youlcsi (válaszként erre: 25. - Mkriszti81)
2013. ápr. 24. 11:06
a kisfiam a bölcsi 2. hete (január közepe) óta folyamatosan taknyol, köhécsel... közben volt 1x kötőhártyagyulladás, 2x mandulagyulladás, 1x hörghurut... és most is köhög, de semmi baja. kap köhögéscsillapítót éjjelre, hogy tudjon aludni. ennyi.
32. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Mkriszti81)
2013. ápr. 24. 11:06

Bocsi, hogy ezt mondom, de a folyamatos betegeskedés, semmilyen korban sem "normális"

Ezért, ha nálatok ez történik, akkor egy alapos kivizsgálás, a környezet átalakítása (felújítás, tisztasági festés, átrendezésstb)nagyon indokolt.

31. Assua
2013. ápr. 24. 11:05
Az en kisfiam februar ota jar bolcsibe es mar 3-szor otthon voltunk vele betegseg miatt. Az orra neki is "folyamatosan" folyik miota bolcsis. Mire abbamaradna, ujra beteg lesz. Elotte soha nem volt beteg. Nekem azt mondtak a gondozonok es az anyukak is, hogy az elso evben minden betegseget elkapnak, aztan jobb lesz. Es attol vihetem nyugodtan bolcsibe, hogy folyik az orra (ezt az orvos is mondta).
30. youlcsi (válaszként erre: 6. - Mkriszti81)
2013. ápr. 24. 11:03
bölcsi kezdés után legalább fél évig teljesen normális, hogy mindent benyal a gyerek... mi is ezbben vagyunk jelenleg.
29. ében11 (válaszként erre: 6. - Mkriszti81)
2013. ápr. 24. 10:33

3 évesen kezdtük az ovit-minden bacit betegséget elkapott és mi is.Orrfolyás kisebb köhögés szinte mindig előfordult ősztől tavaszig.

Most 6 éves múlt és kb. 5 éves korától már nem dőlt ki mindig, ha a többieknek, általában a kisebbeknek valami bajuk volt.Ez látszódott a hiányzásokban és hogy a gyerekorvosnál is egyre ritkábban jártunk.

Szerintem erősödött az immunrendszere és nem lett olyan érzékeny, egy időben mindig a fülészeten kötöttünk ki, már azt mondták kiveszik az orr manduláját- másfél éve voltunk fülfájás miatt dokinál utoljára.

Az influenza is egy hét volt-nekem egy hónap.:)

2013. ápr. 24. 10:31
A mi háziorvosunk szerint van a tipikus "Bölcsis köhögés" és "bölcsis torok". Ami még nem betegség, de állandóan jelen lehet a gyerekben. És valóban felesleges otthon tartani, ha minden gyerek ugyanilyen a bölcsiben. Mi mondjuk sós vízet párologtatunk a szobájában (tengeri só), és az a köhögésre jó.
27. 7d5797ce0c (válaszként erre: 22. - E32d76b828)
2013. ápr. 24. 10:28
nekem a két nagyobbik tejallergiás,értelem szerűen nem tudtam szoptatni őket.a két kissebbet,szoptattam,sőt az egyik lányom 3,5 éves,ő pár hónapja szokott le a ciciről,most már csak a 18 hónapos fiamat szoptatom,de ők ugyan úgy elkapják a betegséget,csak kissebb mértékben!
2013. ápr. 24. 10:27
most kikapcsolom a gépet, majd kb este olvasok vissza
25. mkriszti81 (válaszként erre: 24. - Norci10)
2013. ápr. 24. 10:26

Köszi a megnyugtatást :)

Amúgy ha így lenne, hogy van a betegségek közt 1-1 hét, amikor teljesen jól van, az normális lenne, de ő 2 hónapja szünet nélkül köhécsel és taknyol...

24. norci10 (válaszként erre: 6. - Mkriszti81)
2013. ápr. 24. 10:23
Szerintem a közösségbe kerülés miatt van mindez. Ki fogja nőni. Én mindkét gyerekemmel végigcsináltam,a bölcsi éve alatt 1 hét bölcsi, 2 hét itthon. A következő év már sokkal jobb.( A kicsivel most tartunk itt.) A kisebbik lányom nekem is hajlamos a hurutra,de mindig szépen felköhögi,antibiotikumot a télen 1-szer kapott. A köhögés pedig makacs dolog,az sose múlik könnyen! Szerintem nem kell aggódnod.
23. mkriszti81 (válaszként erre: 22. - E32d76b828)
2013. ápr. 24. 10:11
bocs, de elég zagyva számomra...
22. e32d76b828 (válaszként erre: 2. - Salabakter)
2013. ápr. 24. 10:09

osztom...fontos h Te mivel taplaltad embriokoraban...szuletese utan muanyag kajat kapott v tartalmasat...utobbit akkor nem ismerheted a gyermekorvost,elobbit?jogos az aggodalom

...cseszheted

2013. ápr. 24. 10:06
mindenki a saját gyerekét ismeri.nekem négy gyerekem van,abból kettő tejallergiás,három különböző más allergiája van,ja és négy különböző korosztály.én már sok mindent megéltem velük,ezért írtam.az egyiknek nemrég vették ki a manduláját.
2013. ápr. 24. 10:01

Persze ilyen egyéb gyógyszert én sem adok orvos nélkül, de akkor elviszem a házidokihoz, hogy adjon beutalókat mindkét helyre.

Köszönöm a tippeket!

19. mkriszti81 (válaszként erre: 12. - Kitrákotty)
2013. ápr. 24. 09:59

Homeós, így nem árt, max nem használ. Egy homeopata gyerekorvos csak annyit mondott nekem róla, hogy a Stodal inkább a felnőtteknél szokott hatásos lenni, de megpróbálhatom.

Amúgy nem kapta sokáig, mert nem szerette az ízét, a lándzsás útifű jobban bejött neki.


Utóbbit akkor kapta, mikor erősebben köhögött, azt csillapított szépen (és sokat fel is köhögött), de most megálltunk napi 4-5 köhögésnél, most szünetet akarok tartani a gyógyszerekkel, és ahogy látom, nélkülük sincs rosszabbul.

18. kitrákotty (válaszként erre: 16. - 7d5797ce0c)
2013. ápr. 24. 09:59
allergiára - és egyéb betegségre is - inkább ajánljon a szakember, aki LÁTTA a gyereket!
17. kitrákotty (válaszként erre: 15. - Kitrákotty)
2013. ápr. 24. 09:58

jah, és azóta kb. egyszer beteg évente.... előtte sokkal gyakrabban (bár ennek az is lehet az oka, hogy akkor szokott be közösségbe, de gyakran volt pl. lázas...)


az egész telet megúsztuk betegség nélkül, utoljára szeptemberben volt beteg, az is hányós-hasmenős vírus volt, nem légúti :-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook