Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Testkontroll diéta alatt mit, mivel lehet enni? fórum

Testkontroll diéta alatt mit, mivel lehet enni? (tudásbázis kérdés)


18. kissuni1 (válaszként erre: 3. - Mosolyka1111)
2013. aug. 24. 11:31

Gratulálok nagyon ügyes voltál

Tartod is a súlyod?

2013. ápr. 25. 09:47

Én is most kezdem szigorúan. Az utóbbi időben lazítottam kicsit, gyorsan visszajöttek a kilók.

De tavasszal könnyebben megy.

16. mosolyka1111 (válaszként erre: 10. - Mm21)
2013. ápr. 23. 16:17

Lehet enni grillezett húst salátával, gríllezett sajtot salátával. De pl. ehetsz sült hasábkrumplit is, szintén egy jókora adag salátával.

Én imádtam még azt vacsorára, hogy: teljeskiőrlésű kenyeret megpakoltam avokádó szeletekkel, uborka és paradicsom karikákkal.

Szorítok, hogy be tudd szerezni a könyvet, abban rengeteg jó kaja ötlet van.

15. 867e00eac7 (válaszként erre: 9. - C9f9b53798)
2013. ápr. 23. 13:39
De. a gyümölccsel a kiválasztás a lényeg, de lehet zöldséget is. Kimossa a salakanyagot és nem tároljuk
14. mm21 (válaszként erre: 13. - Megi04)
2013. ápr. 23. 13:24

Köszy,igen majd szétnézek,csak azért nehezebb nekem szénhidrát napra kaját nézni,mert pont nem eszek tésztát mint említettem :)


meg kenyeret sem igazán,nagyon ritkán de akkor inkább csak barnát :)

13. megi04 (válaszként erre: 11. - Mm21)
2013. ápr. 23. 12:12

Nyugodtan ehetsz vajas kenyeret,de sajt,szalámi nélkül.Paprikával,paradicsommal,uborkával,salival.

Nézd meg a 90 napos diéta receptjeit a neten.Ugyan az.A 90 napos,az a testkontroll "gyereke"...:)Ehetsz tésztát is,de zöldséggel..:)

12. megi04 (válaszként erre: 9. - C9f9b53798)
2013. ápr. 23. 12:09

Gondolom,itt is a mennyiség a döntő..1-2 narancs,alma,vagy bármi,esetleg 3-4 két étkezésre beosztva,nem megterhelő..Persze,ha az ember datolyát eszik fügével,banánnal,és megeszik egy kiló mézédes gyümölcsöt,az valóban okozhat problémát..

De ha pl. reggelire eszel 2 narancsot,ha még éhes vagy,1 almát,és tízóraira leküldesz 1-2 banánt,annak még nem szabadna bajt okoznia,persze csak akkor,ha nem CUKORBETEG az ember!!

11. mm21
2013. ápr. 23. 12:09

Mindenkinek Köszönöm a hozzászólását!!!


Én MÉG ÖTLETEKET KÉRNÉK TŐLETEK EHEZ A DIÉTÁHOZ RECEPTEKET ÉTELPÁROSÍTÁSOKAT PL: MOST A KRUMPLI HELYETT AKKOR PÍRÍTOTT GOMBA LESZ A CSIRKECOMBHOZ :)


DE A SZÉNHIDRÁTTAL BAJBAN VAOK,MERT ÉN NEM ESZEK FŐZÖTT TÉSZTÁT,SZAL MÁKOS TÉSZTA KILŐVE :D, KENYERET NAGYRITKÁN DE AZT IS CSAK TELJES KIÖRLÉSÜT V BARNÁT


SZAL JÓL JÖNNÉNEK AZ ÖTLETEK KÖSZÖNÖM!!!!

10. mm21 (válaszként erre: 3. - Mosolyka1111)
2013. ápr. 23. 12:07

Szya nagyon szépen köszönöm a választ,mert nézegettem a többi fórumon is,de egyértelműt nem kaptam volt aki edte krumplit hússal is ezért kérdeztem rá,de am.... én is így gondoltam az ebédet még úgy sem kezdtem elszal még van időm egy kis gombát pírítok akkor hozzá :) holnap meg nagy bevásárlás, Most én is nagy bajban vaok a tél után + 10 hónapnyi boldogság párommal meg a lustaság 5 éve mutatott ennyit a mérleg :O és agusztusba koszorúlánynak is felkértek szal gyorsan lekell adnom 10kgot


Azt tegyük hozzá,hogy nekem anyagcsere gondom van és így még nehezebb a fogyásom :(( mindig küzködtem pár kg val miután leadtam..... meg mint mindenkinek vannal gondjai épp hazaköltöztünk és új életet kell itt is kialakítanom...........


Szóval gratula a fogyásodhoz és köszönöm a tanácsot a könyvet nemtom,h megtudom e szerezni de utánna nézek :)


És remélem agusztusra lemegy az a 10kg +


És am.... te hány kgot fogytál??

Ha vannak még ötleteid étel párosításrokról nagyon szívesen venném a segítséged,h legyen ötlet,most páromat kiakasztottam ezzel ő szakács hírtelen megnehezítettem a főzését,mert azért 5 en vagyunk itthon és rám most szinte külön főzhet :D

9. c9f9b53798 (válaszként erre: 8. - Megi04)
2013. ápr. 23. 11:59
Ezzel egyetértek, nem is azzal van leginkább a bajom, hogy ha nem tartjuk - ha nem tartom a ch-kontrollált étkezésemet én is hízom! - hízik az ember, általában minden étkezési móddal így van, hanem amit utána írtam, hogy gyümölcscukorral terhelni a szervezetet délig!!! no az nem éppen ideális dolog.
8. megi04 (válaszként erre: 7. - C9f9b53798)
2013. ápr. 23. 11:56

Minden embernek más a szervezete.Én a testkontrollról 25 éve,csak és kizárólag jót hallottam.(Persze,ettől még nincs kizárva,hogy van,akinek nem jön be!)

Hogy UTÁNA az ember mennyit hízik,az mint minden diétánál,attól függ,hogy UTÁNA mennyit eszik...Ha normálisan eszik,és mozog,akkor nem hízik vissza.Aki úgy áll hozzá,hogy:Na,eleget szenvedtem,most aztán ehetek,amit akarok,az vissza hízik...

2013. ápr. 23. 11:49

Anyukám csinálta ezt 25 éve (jó régen!, akkor volt nagyon új a dolog) - őt kikészítette, utána iszonyatosan sokat hízott, és a cukrával is most közel hatvanévesen kezdenek gondok lenni, hogy a testkontroll miatt, vagy egyébként is jelentkezett volna... de szerintem ez az étkezés a szervezet ellen elkövetett merénylet.


A gyümölcsökben lévő ch-ok szint gyorsan felszívódóak, hiszen a gyümölcscukor az, reggel pedig, hogy az éjszakai pihenés után ne érje sokk a hasnyálmirigyet, egy kevés adag lassan felszívódó ch-ot kellene mindenki fogyasztani (pl. teljes kiőrlésű kenyeret), délelőtt már jöhetne a gyümölcs.

A gyümölcsök többsége savat is csinál, sokan emiatt sem bírják ezt az étkezési módot folytatni.


Én erre esküszöm a ch-kontrollált étkezésre, egyébként ott is kell tartani a két étkezés közötti két-három órát minimum. És mivel egyszerre keveset eszel, így ennyi idő alatt azt meg is emészted.


De természetesen nem beszélek le senkit a testkontrollról, mert valóban lehet fogyni tőle, csak nem mindegy, hogy hosszú távon mi az ára.

6. megi04 (válaszként erre: 5. - Vikyci)
2013. ápr. 23. 11:41
Igen.Csak nem naponta választod szét,hanem ugyan azon a napon ehetsz fehérjét is,meg Ch.-is,csak a 2 étkezés között,el kell telnie pár órának.De a lényege az. A szétválasztás.
2013. ápr. 23. 11:37
Olyasmi ez a diéta, mint a 90 napos?
4. mosolyka1111 (válaszként erre: 1. - Mm21)
2013. ápr. 23. 11:32
Még annyit, hogy ha a Harvey Diamond-Marylin Diamond féle Testkrontroll c. könyvet meg tudnád szerezni (akár antikváriumból), nagyon sokat segítene, én anno abból "tanultam".
3. mosolyka1111 (válaszként erre: 1. - Mm21)
2013. ápr. 23. 11:30

Szia!

Én anno testkontroll diétával fogytam 30 kilót (előtte a terhesség, szülés, és főleg a szülés hónapjai utáni nasizás tett be.)

A lényeg, hogy délig gyümölcsöt ehetsz, vagy gyümölcslevet (hozzáadott cukor nélkül persze).

Délben van egy étkezés, ami vagy fehérje, vagy szénhdirát, ÉS zöldségféle.

És délután 5-6 között van még egy étkezés, szintén vagy fehérje, vagy szénhidrát, ÉS zöldségféle.

Most ha pl. csirkecombot fogsz enni, azt zöldségfélével kellene enned. (De pl. krumplival nem. Köretnek húshoz nem jó a krumpli, a tészta, a rizs sem.)

Azt meg tudod, hogy mi számít fehérjének: hús, tojás, sajt, túró.

Sokan mondják, hogy hülyeség ez a diéta, de nálam olvadtak a kilók, és mindez úgy, hogy semmit nem mozogtam, íróasztalnál ültem egész nap. A másik, hogy valahogy eltelített energiával, nagyon jól éreztem magam fizikailag is.

Hát, hajrá!

2. megi04 (válaszként erre: 1. - Mm21)
2013. ápr. 23. 11:29
A hús az fehérje.A krupli,rizs Ch... Tehát semmilyen formában nem eheted a hússal egyiket sem.A gomba semleges.Azt eheted bármivel.A kukorica,bab,borsó,az keményítő.Hússal nem lehet enni.A keményítő Ch.-nak számít.
1. mm21
2013. ápr. 23. 11:22

Szyasztok én most keztem el ma,ma jött az elhatározás e felé a diéta felé,egyrészt mert elég könnyűnek tűnik.........és úgyérzem betudnám tartani!


De bajban vagyok,mert nem találtam olyan oldalt ahol normálisan fel lenne sorolva,hogy most épp mit mivel lehet enni,azt értem,h salátát hússal..........


de pl: mi most csirkecombot csinálunk, és az a kérdés,h mellé héjában sült krumplit pl.(ezt persze nem bő olajban kisütve) lehet e enni vagy rizst,erre a kérdésre szeretnék választ először is aztán később biztos lesz még valami, mert most nyers saláta nincs itthon,de holnap bemegyek a városba és veszek :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook