Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 4 eves lanyom borzaszto rossz etvagyu segitsetek mit csinaljak hogy jobb legyen az etvagya es normalisan egyen fórum

4 eves lanyom borzaszto rossz etvagyu segitsetek mit csinaljak hogy jobb legyen az etvagya es normalisan egyen (tudásbázis kérdés)


1 2
39. tixtina (válaszként erre: 35. - Fd931e7453)
2012. máj. 22. 08:11

Multivitamint adok neki.

Azóta rájöttem,hogy az a baj a gyereknél-inkább válogatós.

Amit szeret,abból feltűnően sokat eszik

Csak az a baj,hogy kevés ételt eszik meg:O

Van kb 6 féle kaja,amit imád,másból alig fogyaszt,szinte semmit.

Az iskolába nem fizetjük be,mert egy hónapban kb négyszer ette meg az ebédet.

Úgyhogy minden nap igyekszem megfőzni a fogára valót-és akkor nincs gond:D

38. 9310906864 (válaszként erre: 37. - Flion)
2012. máj. 22. 07:00

Ez nem mindég ilyen egyszerű!

Idő kell , hogy kitapasztalja, s magában is kialakítsa a szokást, hogy ne essen pánikba, ha a gyerek nem eszik rendesen.

Lentebb vannak hozzászólások, amik nekem nagyon tetszenek, s előjöttek emlékek.

Erőltetni nem szabad szerintem se.

Nekem 3 gyerekem van, a legidősebb 21 éves.

Jól kezelhető, szó fogadó kedves kisgyerek volt ovodás korában (most is nagyon szeretem) ovónéni kedvence.

Egyszer az ebédjében, kövér hús volt, s az ovónő noszogatta, egye meg az összes ebédet.

Az lett a vége, hogy oda hányta az asztalra az összes ebédet, szerintem még mielőtt lenyelte volna amitől undorodott.

Jött a sürgős telefon, beteg a gyerek menjek érte. Otthon nekem elmesélte a fiam, mi volt a helyzet, másnap mondtam is az ovónőnek. Azt mondta, ő nem erőltette, el is hittem neki, hiszen az én gyerekemmel nem kellett veszekedni, hogy az ember elérje nála amit akar. Azért tudnia kellett az ovónőnek is, mi történt valójában.

Azóta a gyerekem ritkán és nagyon megválogatva eszi a húst. Az eset után évekig semmilyen húst nem evett, örültem, ha májkrémes kenyeret megette.

14 évesen az általánosban hivatott az osztályfőnöke, elmonta nekem, hogy szerinte nem helyes, ha egy ekkora gyerek vegetáriánus.

(Feltünt neki, hogy Fiam ki se kéri a konyhán a húsokat, a tanár kérdésére pedig azt válaszolta, hogy vegetáriánus.) Akkor elmondtam neki,hogy nem vagyunk vegetáriánusok, csak undora van a hústól, s elmeséltem neki az ovodai esetet is. Ettől valamelyest megnyugodott, de azon ki volt akadva, hogy a gyerekem miért mondta neki hogy vegetáriánus?

37. flion
2010. febr. 19. 22:35
Szerintem, semmit ne tegyél! Azért nem eszik, mert látja, hogy ezzel "sakkban" tud tartani. Ne legyen központi kérdés az evés, ha éhes úgyis enni fog.
2010. jan. 17. 08:11

Szia!

Semmit ne tegyél, valószínű, hogy neked csinálja a fesztivált, jót játszik veled, élvezi, hogy ellentmond. Egyébként meg lehet, hogy elég neki két falat, mert jól hasznosít, és mindig vékony, csinos nő lesz, ha most el nem rontod a ráerőltetéssel.

Ezt a témát hagyd békén, egyen amennyit akar, és amit akar a terített asztalról, de külön ne főzz neki! fel fog nőni, akár az én gyerekem is, aki szintén ilyen volt. Üdvözlettel

35. fd931e7453 (válaszként erre: 23. - Tixtina)
2008. dec. 11. 06:02
megkérdezhetem milyen vitamint szedtek mert az én 5 éves kisfiam is nagyon rosz evö sajnos az ovodába is mindig panaszkodnak hogy most se evett most se
2008. dec. 10. 19:13
Szerintem ne foglalkozz vele!már ha nem korosan sovány de szerintem boztosan nem.Nekem két gyerekem van az egyik 16 a amásik 10 éves .Én ezt végigcsináltam mindegyikkel.Már majdnem beleőszültem.És akkor egyszer csak.....Mostmár ugy kell nekikszólni ,hogy ne egyetek ennyit mert nem igaz,hogy nem rókáztok.A nagyobbik olyan rossz étvágyú volt és olyan sovány,hogy elküldte a házi orvos többször is kivizsgálásra.39kg volt 15 évesen .Aztán most rá egy évre 56 .
2008. dec. 10. 19:09
Én már azt hittem, csak az én gyerekem nem eszik normális. Két éves a lányom, van, hogy napokig nem ezsik csak egy fél zsemlét, utána meg szó szerint zabál, 15 kiló és a széklete is rendben. Vasat kell adni neki, attól megjön az étvágya?
32. vica40
2008. dec. 10. 18:54

Sziasztok!

Én a fiamnak 4-5 éves korában Béres cseppet adtam, amitől lényegesen javult az étvágya. Addig azért imádkoztam, hogy még egy falatot egyen, most meg azért,nem lehetne eggyel kevesebb? Szóval nekünk szülőknek mindig az a nem jó ahogy éppen van.

2008. nov. 30. 13:00

A Nahrin Narosan-t ajánlom.

Tavaly télen adtam a lányomnak, és szuper étvágya lett.

Továbbá az úszás. Amióta hordom úszni, hetente kétszer, azóta úgy eszik, mintha eddig éhezett volna:)

2008. nov. 29. 20:14
Ma bepotolta az elmaradt ebédet elég rendesen igaz már majdnem 4kor.Aztán aludt egy órát és mikor felkellt megint evett:))
2008. nov. 29. 18:22
Én is nagyon rossz evő voltam mikor kislány voltam ,anyukám azt mondta nagyon keveset ettem most 18 éves vagyok és nagyon jó étvágyam van
2008. nov. 29. 16:44
Várj 10 évet...az én fiam is rossz evő volt, aztán kamaszkorában bepótolta.
2008. nov. 29. 15:48
Az én kisfiamnál is ugyanez a helyzet.Én már lassan belebetegszem.Ő már fogyott 1kg,viszont sokat nőt.Néha van olyan nap hogy folyamatosan enne.A fő probléma hogy meg se kóstolja az ételt amit nem ismer.Én is kipróbáltam már mindent.Azt mondják kinövi.Egyébként én is ugyanilyen voltam.20 évesen nőttem ki......
2008. nov. 29. 15:22
Elirtam 84cm !!!
25. Cadence (válaszként erre: 11. - 7934d1ac97)
2008. nov. 29. 15:21

Szia.Mi az a Peritol?Mit ir összetevöknek?

Nekem 17honapos a kislányom és ő se eszik tul sokat.Van hogy nem hajlando reggelizni csak 2deci kakako meg esetleg 1-2szelet párizsi kenyérért nincs oda a kiflinek meg talán a felét ha megeszi.Tizoraira ami van itthon puding krémtúró vagy joghurt ezeket megeszi szó nélkül.

Na az ebéd megint gázos mert pl.ma is nem ohajtott enni ebédet (amugy ő nem válogatos csak van hogy néha nem eszik).Meg szokottt ez gy lenni jó nem minden nap de van hogy csak 3kor vagy 4kor ebédel akkor ugye elkezd hisztizni hogy éhes.

Uzsonna ha van akkor vagy valami gyümölcs vagy szintén krémtúró vagy ilyesmi.

Vacsira meg megint 2 deci kakaó és jobb esetben pár szelet felvágott vagy pár falat vajas kenyér.

Most 17honaposan 10.45gramm és 82cm.Szerintetek normális?

Én olyan kis vékonykának látom...

2008. nov. 29. 14:49

Ha nincs semmi betegsége a gyereknek, szerintem az a legjobb, ha nem erőlteti a szülő az evést. Ha nagy ügyet csinálunk az egészből, annál rosszabb lesz, mert a gyerek ezzel is kiköveteli a figyelmünket és direkt nem fog enni.

Én így csináltam: étkezés a a szokásos időpontokban, közben semmi nasi ( csoki, chips és társai) legfeljebb gyümölcs. Szépen ki kell tenni elé az ennivalót, legjobb, ha együtt eszik a család. Lehetőleg olyanokat főzzünk, amiket ő is szeret egyébként .Nem kell könyörögni, ha megeszi jó, ha nem úgy is jó. Ha nem eszik, el kell rakni a kaját és kész.De egy óra múlva nem kell megint megpróbálni beleimádkozni valamit. Nem kell róla tudomást venni látszólag, fel kell venni a fapofát, ha nem eszik, hát nem eszik...Az összes étkezésnél így csináltam, be is vált a módszer, kb egy hetet kellet kibírni és megszűnt a hiszti. A szomszédasszonyomnál is bevált ugyanez a módszer.

Egy egészséges gyereknek semmi baja nem lesz, ha néhány napig kevesebbet eszik. Előbb-utóbb éhes lesz, és enni fog. Ha napközben sokat mozog és levegőn van az is jót tesz az étvágyának.

2008. nov. 29. 13:34

5 éves fiam is nagyon válogatós,alig eszik.

Minden nap adok neki vitamint,azóta jobb étvágya van.

2008. nov. 29. 08:49
Elvileg a B vitamintól éhes lesz az ember.
2008. nov. 28. 22:35

Az én fiam most lesz 3 éves, és ő is nagyon válogatós, finnyás. Nem eszi meg a zöldséget, a gyümölcsöt, és mindent elutasít ami neki kinézetre sem tetszik. Ha kóstoltatok vele valami újat, hiába finom, kiköpi, ordít és öklendezik.

A Polyvitaplex nekünk is bevált, de most sajnos hiánycikk minden környékbeli gyógyszertárban, ezért most Cebion multit vettem neki. Három nap alatt még nem tett csodát, de nem adom fel...

Ha tehetné, egész nap nem enne.

2008. nov. 28. 08:45
Nekem úgy sikerült étvágyat gerjeszteni gyerekeimnek, hogy evés előtt mindig gyümölcsöt etettem velük.
19. Ndia
2008. okt. 27. 12:11
Vitacolan jó szokott lenni. gyógyszertárban vény nélkül.
18. Magdi8
2008. máj. 13. 22:45
Mit jelent, hogy rossz az étvágya? Egy felnőtt adaghoz képest természetes, hogy rosszul eszik.
17. Magdi8
2008. máj. 13. 22:43
Igaz, nekem már nagyobbak a gyerekeim /a fiam 19, a kislány 10 éves/, a fiammal végigkínlódtam én is mindent. Kb 3 féle ebédet főztem, hátha az egyiket megeszi. Persze csak idegeskedtem. Akkor megfogadtam, ha még egy gyerekem lesz nem lesz központi téma az evés. Így is lett, a lányom mindenevő, jó étvágya van. Próbáljatok meg nagyon sokat levegőn lenni és sportolni. A mozgástól jobban megéhezik. Sétáljatok sokat, labdázzatok, szaladgáljatok, biciklizzetek, és ami nekem a legjobban bevált, az úszás. Úszás után farkasétvággyal esnek neki bármilyen ételnek. Ne adjál neki inni a vizen és a tejen kívül semmit, persze gyümölcsöt igen. Gondolok itt édes üdítőkre, teára stb, mert ezekkel is jól lehet lakni. Én is azt mondom, hogy ne erőltesd, nem fog éhen halni. Ha észreveszi, hogy az evéssel "zsarolni" tud, ki fogja használni.
2008. márc. 5. 17:02

ha egészséges jól fejlett gyerek akkor hagyd

tudja mennyi kell neki

nekem mindkét gyerekem átesett a hullámon

a nagy 4 évesen nem evett a kicsi meg most 3 évesen

semmi bajuk nemm betegek

lehet hogy most ennyit igényelnek

ennyi

meg aztán ahány gyerek annyi féle

mint a felnőtteknél van jó evő felnőtt és finnyás is

semmi gond

ha erőlteted vagy tukmálsz bele

megutáltatod vele a kaját

és ugy járhatsz mint az ismerősöm és a kisfia hogy most lett 6 éves és 22 kilóra az anyja soványat mond. állandóan tömi nmeg ilyen olyan vitamin

szegény gyerek meglátja a kanalat már menekül

szóval hagyjad én azt mondom

2008. márc. 5. 15:41

először is ne idegeskedj,

másodszor a gyerek nagyon jól tudja hogy mennyi étel kell neki

vitamint adhatsz neki ,de nem biztos hogy fog nekli használni, ha ilyen étvágyú akkor nem kell tömni minden hülyeséggel

a lányom is így volt,de nem csináltunk belőle problémát---csak a nagymama---

2008. márc. 5. 15:23

A fiam 7 éves Kb 5 éves koráig alig evett. Valószínű az miatt mert kisebb korában erőltettem, hogy egyen rendesen. Már jó ideje ráhagyom, hogy mennyit eszik, nincs is gond vele. Az étvágya jó. Persze van olyan gyerek is aki mindig keveset fog enni és válogat. A húgom is ilyen volt, maradt is, most 30 éves. A vitamin

készítményeket érdemes kipróbálni. Vashiány is okozhat étvágytalanságot.

2008. márc. 4. 09:38
Vitacolán és bioboltban kapható szirupos vaskészítmény! Nekünk ez vált be, azóta az oviba is mondják hogy a fiam van mikor repetát is kér!:)))
12. xxLady
2008. márc. 1. 08:05
Az öcsém is hasonlóan rossz étvágyú kiskölyök volt, a háziorvos Polyvitaplex-et ajánlott anyunak - rohamosan javult az étvágya, már a húst is elfogadta, és a gyümölcsöt is szívesen ette.
2008. febr. 29. 19:57

sziasztok! az én fiam 2,5 éves és sajna én is kínlódok az ő étkezésével. már lassan fél éve is, hogy nem haljandó normálisan enni.


reggel kb. 3 dl tej, esetleg egy fél kifli de akkor már felírhatom a kéménybe, hogy megette!! az ebéd egy időben csak husi, krumli lehetett, de most már az se jó, főzelék-tészta félék szóba se jöhet!!! az ő részéről. az uzsonna egy joghurt de az is csak azért mert rá erőltetem, a vacsi ő szerinte csak egy 3 dl tejci lehet, de én próbálok egy fél zsemlényi szendvicset bele tolni hogy valamit egyen már.

próbáltam neki béres cseppet adni, nem segített, tavaly télen igen, most nem

a doki nő azt mondja hogy normláis a súlya, mert 12 kg és ennyi idősen ez normális, de azért írt fel neki Peritolt, de nem merem neki adni, miután elolvastam az összetevőit

szóval én is kínlódok vele, hogy nem eszik rendesen

foglalmam sincs hogy miből él és meddig fog ez tartani :S

10. kic
2008. febr. 29. 19:43
Nekünk bevált a vitacolan. Sokkal jobb étvágyuk lett a gyerekeknek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook