Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Állítólag 20-30 perc kocogás nem ér semmit fogyás téren. Szerinted igaz ez? fórum

Állítólag 20-30 perc kocogás nem ér semmit fogyás téren. Szerinted igaz ez? (beszélgetős fórum)


1 2
47. 76a5050894 (válaszként erre: 46. - <Ági>)
2013. júl. 27. 23:13
Én már 3 éve futok,de teljesen ugyanannyi kiló vagyok mint amikor elkezdtem.1km kb.5perc.8-10km megy le kétnaponta.
46. <Ági>
2013. júl. 27. 22:39

Sziasztok! Megosztom a tapasztalatimat.. hátha vkinek segítségére lesz. Én is járok kocogni minden másnap. Jelenleg 7 km-t kocogok. Egy kör 500m amit átlagosan 5 perc alatt teszek meg. Tehát így összesen 70 percet kocogok átlagosan. Az első két kör mindig abból áll, hogy lassítom magam, fáj a vádlim egy picit. Aztán beáll a megszokott tempó, fél távnál van a holtpont,(nem azért mert elfáradok, csak megunom a körözgetést...) de mikor a végére érek úgy érzem, hogy még legalább 1-2 km-t simán mennék tovább. Étkezésemre most csak részben figyelek oda, ami hátráltatja a fogyást.


Tavaly csak 2 km-t tudtam kocogni, ma meg már a 7 km is simán megy. Tavaly ősszel sokat fogytam a kocogással, de akkor az étkezésem is más volt. Reggelire barna kenyeret, valamilyen felvágottat, zöldséget ettem. Utána pedig délben csirkemell+barna rizs+ párolt zöldség. Majd délután 17:00 szintén ezt, de ekkor kevesebb rizzsel mint délben. Este 9kor már csak csirkemell és zöldséget ettem. Nem untam rá... csak eljött a tél, nem tudtam menni futni. Felszaladtak a kilók, amiktől most szabadulok meg!


Sok sikert mindenkinek! :-)

2013. ápr. 24. 20:39
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék hogy tud-e valaki abban segíteni hogy ha elkezdek futni akkor egy idő után mindig elő jön a baker cisztám a térd hajlatomban. Ilyenkor abba hagyni pihentetni. Sajnos nem tudok rendszeresen futni mert mindig szünetet kell tartani emiatt. Valakinek hasonló probléma? Tudtok rá megoldást?
2013. ápr. 24. 20:28
most reményt adtatok, hogy igenis jó ha elkezdek futni, még akkor is, ha csak 20-30 percet bírom eleinte :)
2013. ápr. 23. 12:14
Sziasztok, én decemberben kezdtem fogyizni és kb egy hónapig csak 20-30 perceket futottam és simán olvadt le a zsír:)) saját tapasztalatból kiindulva ha diétázol egy kicsit legalább mellette megindul a fogyás, és ami a legjobb olyan helyen karcsúsít ahol nagy szükség van rá:))))
2013. ápr. 23. 12:11
nem
41. gkreka (válaszként erre: 40. - AlBundy)
2013. ápr. 23. 12:09
Köszönöm! Átolvasom.
40. AlBundy (válaszként erre: 39. - Gkreka)
2013. ápr. 23. 12:06

Itt kicsit más véleményen vannak mint én. Különösen a tények és képzelgések résztől érdekes.


[link]

39. gkreka (válaszként erre: 37. - AlBundy)
2013. ápr. 23. 11:34
Alma helyett mit? Gyümölcs tippeket kérek, mert mást úgysem tudok reggel legyűrni! :)
38. gkreka (válaszként erre: 37. - AlBundy)
2013. ápr. 23. 11:33

Az l-karnitin nálam is játszik, de tablettában.


Az utoljára délbent pontosítom: ha délután megyek futni, akkor délben ebédelek, edzés előtt kb fél órával valami gyümölcs (legtöbbször alma) és utána vacsorára a saláták egyike, amit írtam.

37. AlBundy (válaszként erre: 35. - Gkreka)
2013. ápr. 23. 11:22

Sportteljesítmény szempontjából edzés előtt kb 1 órával lassú felszívódású szénhidrátot kellene fogyasztani (mondjuk az alma úgy ahogy, de a többi gyümölcs kevésbé) utána gyors felszívódású fehérjeforrás (teljes értékű jobb lenne mint a joghurt,pl csirkemell) és szénhidrát is kell. Nem baj ha nem ízlenek a porok a valódi kaja amúgy is jobb.

Folyadék mindig jó és túl sok folyadékot inni elég nehéz tehát nem kell rajta görcsölni. Nekem edzés közben is lecsúszik egy 1,5 liter víz. Van hogy edzés közben l-karnitines italt kortyolgatok.

Az utolsó bekezdést szörnyülködve olvastam. Utoljára délben!?

36. gkreka (válaszként erre: 34. - Zszszszs)
2013. ápr. 23. 11:09

Én sem tudok reggel enni. Maximum legyűrök egy kis gyümölcsöt (viszont, ha futni, edzeni megyek, akkor kötelezően megeszem a banánt, almát stb)


Mi lenne, ha a kávét kikiáltanánk reggelinek? :)))

35. gkreka
2013. ápr. 23. 11:06

Nem vagyok szakértő, csak azt írom le, ahogy én eszem, ha sportolok (ha valaki ért hozzá és nem jól csinálom, akkor én kérem, hogy mondjon ellent)!


Reggeli futás/konditermi edzés előtt kb fél órával egy banán, alma, esetleg gyümölcssaláta


Közben: Ha kívánom, ha nem, iszom vizet. Sokszor, de mindig csak egy-két kortyot


Utána: Rengeteg folyadék és valamilyen fehérjeforrás pl. joghurt, kefirt (lehet, hogy jobb lenne valamelyik protein por, de nem tudtam megszeretni az ízüket:))


Ha este futok, akkor délben eszem utoljára, víz és gyümölcs uaz és edzés után vacsorának valami tartalmasabb saláta pl. waldorf, cézár, caprese, tonhalsaláta

2013. ápr. 23. 10:58

Igen, én aznap egész nap takarítottam a nyaralónkat, kertészkedtem, füvet nyírtam, mindez nagy fizikai igénybevétel volt. Ha a számítógép mellett dolgozom egész nap, akkor nem fordul velem elő, hogy elfelejtek enni.

Még az is hozzátartozik a napi jó közérzetemhez, hogy semmiképp sem eszem, mielőtt edzem, és utána én megállom, hogy még legalább másfél óráig nem eszem semmit. Tudom, hogy ettől visítanak az orvosok, de én, ha reggelivel kezdek, egész nap éhes vagyok. Az ismeretségi körömben elég sok hölgy van, akinek hasonlóak a tapasztalatai.

2013. ápr. 23. 10:52
Azt ugye tudjátok, hogy nem enni nem helyes..:)
32. 4f43a2fd4f (válaszként erre: 31. - Zszszszs)
2013. ápr. 23. 10:35
Az aktív nap többféle dolgot takarhat. Én akkor vagyok így ha leköt a munkám, olyankor van hogy egész nap semmit nem eszem.
31. zszszszs (válaszként erre: 30. - 4f43a2fd4f)
2013. ápr. 23. 10:28
Nyilván nem vagyunk egyformák: én szinte nem is vagyok éhes, mikor sokat mozgok. Nemrégiben egy nagyon aktív napom után este 9-kor jöttem rá, hogy egész nap csak egy kertész salátát ettem.
30. 4f43a2fd4f (válaszként erre: 27. - Zszszszs)
2013. ápr. 23. 10:23
Pedig utána viszont megéhezik az ember! :)
29. szkaer
2013. ápr. 23. 10:21

Ha fogyni is akarsz, 30-percnél mindenképpen többet kell mozogni a zsírégetés igazán akkor indul be:)

Én hetente min. 2x futok 2-6 km között, attól függ mennyi időm van.

3-hete kezdtem újra futni, télen kihagytam.Eszek mindent amit megkívánok-este már nem természetesen.A futással 2 kg- simán lement:), csak komolyan kell venni és odafigyelni közben.

MOZOGNI NAGYON FONTOS!!!!

2013. ápr. 23. 10:03
Szerintem nem igaz. Csak az nem ér semmit, ha nem mozogsz semmit.
2013. ápr. 23. 10:02
Alapvető fontosságú, hogy mozogj valamit, ha fogyni akarsz. Nem is annyira a közvetlen kalóriafogyasztás miatt, hanem mert ezzel felpezsedíted az egész testedet, az anyagcserédet is, egész napra! Én pl. sokkal fegyelmezettebb (és fittebb) vagyok, jobban ellen tudok állni mindenféle falánkságnak is, ha a reggelt edzéssel indítom.
26. gkreka (válaszként erre: 23. - Andybaby)
2013. ápr. 23. 09:44
Na, pont ezért nem kell csokikákban, nasikban mérni az elégetett kalóriákat. Leegyszerűsíted a mozgás okozta előnyöket, ha csak ezen a szinten gondolkozol.
2013. ápr. 23. 09:12
70 kalória az nincs egy pilóta keksz...:)
24. 4f43a2fd4f (válaszként erre: 23. - Andybaby)
2013. ápr. 23. 09:01
A bicajozás nem emészt fel annyi energiát, mert a bicaj az gurul. :)
2013. ápr. 23. 05:49
Nem tudom mennyi lehet, én 5 km-ert bicajoztam 2,5 a boltba be a boltba 2,5 km haza és megmértem kb. 70 kalóriát égettem el.. Valamennyit biztos égetsz el, de nem sokat..Tehát talán egy csokit de még annyit sem biztos.. De majd egyszer lemérem, én is szoktam futkározni, kíváncsi vagyok..
2013. ápr. 22. 15:57
még a rendszeres wolkingozástól is sokat lehet fogyni..:)
21. gkreka (válaszként erre: 1. - 0a4e11604c)
2013. ápr. 22. 15:55
... Sőt, ha kezdetben két percet kocogsz, egy percet sétálsz, felváltva, 20-30 percig, máris egy nagy lépést tettél a sportosabb élet felé. A rendszeresség a lényeg. És amikor úgy érzed, hogy bírod, akkor emelj a tempón vagy a távon.
20. Gretaa
2013. ápr. 22. 15:49
A kocogásnál szerintem nincs jobb.
19. Slyte
2013. ápr. 22. 15:47
Nem igaz, mert lehet tőle fogyni.
18. 4f43a2fd4f (válaszként erre: 16. - 4f43a2fd4f)
2013. ápr. 22. 15:47
Ráadásul nem csak a kalóriák égetése miatt hasznos.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook