Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fiatal pár lakásnak manapság be merjen vállalni panelt? fórum

Fiatal pár lakásnak manapság be merjen vállalni panelt? (beszélgetős fórum)


1 2
45. d878fb6317 (válaszként erre: 44. - Jujujo)
2013. ápr. 23. 08:40
Szerintem se add fel:) Gondolom a panelra koncentráltál inkább eddig, nyilván 2-3 nap alatt nem találsz, de ha folyamatosan nézelődsz szerintem meg lesz az eredménye. Kívánom, hogy megtaláld álmaid kis házikóját!
44. jujujo (válaszként erre: 43. - D878fb6317)
2013. ápr. 23. 08:37

Most azokat kezdtem el nézegetni. De azt látom sajna, hogy 7 millió környékén (amiből mondjuk tudnánk annyit alkudni, hogy beleférjünk a keretbe) is még durván lelakott, durva felújításra szoruló házakat kapni.

Azért nem adom fel :)

43. d878fb6317 (válaszként erre: 42. - Jujujo)
2013. ápr. 23. 08:26

Ezek miatt írtam, hogy város széli házban nem gondolkodtatok-e.

Sokan szorult helyzetben vannak, és áron alul lehet találni házakat is. Ha kicsi is, de később bővíthető. Sokan engednek az árból nem keveset, ha látják, hogy komoly az érdeklődés, főleg, ha régóta árulják.

42. jujujo
2013. ápr. 23. 08:21

Tegnap sokat beszélgettem a témával kapcsolatban emberekkel, és sajnos nagyon sok mindennel elriasztottak, és mindenki azt mondta, hogy panellakás legyen a legutolsó verzió, mert:


1: nehéz tőle megszabadulni, ha pedig magasan van, még nehezebb, szinte lehetetlen, és azt is csak nagyon áron alul

2: 10 emeleteseknél jó dolog, hogy van lift, de ha valaki pl a 7.-en lakik, és ha véletlen elromlik, gyalog cipekedni kegyetlen, esetleg gyerekkel naponta többször.

3: túl nagy a közösség, így nagy az esély, hogy könnyen cserélődik, és ha még jó lakókörnyezetbe költözik az ember, pár év múlva ez könnyedén megváltozhat az ellenkezőjére.

4: nagyon rossz a hangszigetelés, így ha mind a 4 oldalról van szomszéd, akkor az nem túl kellemes.

5: az se mindegy, hogy hogyan sikerült a hőszigetelés, nyílászárócsere, mert sok esetben jön a kemény penész, ami után maga cserélheti le megint az ember a nyílászárókat.

6: nagy közösség másik átka, hogy ha gubanc van, és az embernek köze sincs hozzá, ő is sok esetben szív/fizet (ilyenre nem egy sztorit meséltek ismerősök).

7: fűtés kötött, fix időben kezdik és fejezik be. Külön kell kérvényezni, hogy hamarabb elindítsák, ha hamarabb jön a hideg, és sokszor a többi lakó spórolna, így nem mennek bele, és marad a saját módon megoldott áramzabáló fűtés ideiglenesen.

8: zsúfoltság. Ez lenne számomra a legnehezebb, hiszen kertes házban nőttem fel, és a mostani albérletünk is egy társasház, saját udvarral. Tehát van egy kis privát terület, és csendes, kertes és társas házas környéken lakunk. Ehhez képest a panel eléggé "bezárja" az ember.


Ha az lenne, hogy most veszek egy panelt, kicsit kipofozzuk, és pár évig élünk benne, majd kivesszük a pénzt belőle, és a félretett pénzünket hozzátéve veszünk egy téglalakást, akkor gond nélkül belevágnék. Mert majdcsak kibírom valahogy, de én is azt láttam, hogy magasan levő panelek jöhetnek szóba az anyagi helyzet miatt, és azokból kiszedni a pénzt a legnehezebb. :(

41. jujujo (válaszként erre: 35. - A2571c53fb)
2013. ápr. 23. 08:07

Az szerencse, hogy sok munkához van családtag, ismerős, aki nem kérne el olyan brutál munkadíjat, és még az anyagár is alacsony lenne, mert jó helyről tudják beszerezni.

Ha panel lesz, csak panelprogramos jöhet szóba, szóval nyílászárók elvileg már kész vannak. Burkolni van segítség, oda csak anyagár kell majd. Villanyhálózathoz szintén van rokon, aki megcsinálná, de a legrosszabb vasbetonban farigcsálni. :/ Csempézéshez, festéshez szintén csak az anyagárba kerülne. Így azért elég sokat tud spórolni az ember. Csak ahhoz tudni kéne az anyagárakat :D

40. jujujo (válaszként erre: 34. - Anettka0101)
2013. ápr. 23. 08:04

Barátnőm mutatott pár hirdetést, ahol nagyon szépen felújított, kifizetett panelprogramos lakásokat nem tudnak évek óta eladni nagyon jó környéken. :(


Több emberrel is beszélgettem erről tegnap, és mindenki azt mondta, hogy panelt csak végső esetben, amikor már nincs más, mert megszabadulni tőle szinte lehetetlen. Főleg, ha 10 emeletesből 5+ emeleten van.

39. jujujo (válaszként erre: 33. - Gizus58)
2013. ápr. 23. 08:02
Köszi az infot, ezt jó tudni :)
2013. ápr. 22. 19:37
Ebbe még nincs benne a konyhabútor! Ha van kézügyesség, akkor alsó felső együtt folyóméterenként minimum 50eFt. Ha szakembernek hívott ember, akkor minimum a duplája!
2013. ápr. 22. 19:31
..na most baromi jól korrigáltam, de csak kinyögöm egyszer!:-)) Tehát két és fél milla!:-)))
2013. ápr. 22. 19:30
Rossz helyen választott! Kb. 2,5 milla!
35. a2571c53fb (válaszként erre: 28. - Jujujo)
2013. ápr. 22. 19:29
Attól függ, hogy mekkora a felújítás, így csak irányszámokat mondok! Egy 60m2 lakás tokkal vonóval, kb 2,5 milla. Ebbe benne van az is, hogy az összes nyílászáró kidobva, minden burkolat, új csempe, fürdőkád, WC vezetékek áthúzva. Kapcsolók konnektorok, kb 1eFt-be kerülnek!
34. Anettka0101 (válaszként erre: 3. - Jujujo)
2013. ápr. 22. 18:48
Szia, a panelokat 100 évre tervezték. Azzal nincsen baj. Amire figyelj oda, hogy "jó kerületben", jó helyen vegyél panelt, amiből könnyebben ki fogsz tudni szállni.
33. gizus58 (válaszként erre: 22. - Jujujo)
2013. ápr. 22. 15:28
Az önkormányzat építési hatóságától kell engedélyt kérni, mert főfalat kivenni tilos.
32. Aville
2013. ápr. 22. 14:00
A fsz. felújítása nagyrészt a csempe, egyéb szaniterek árától függ. Ha ügyes a család, van gyakorlat burkolásban, akkor a járólapozást, parkettázást ti is meg tudjátok csinálni. Jön a nyár, ilyenkor a szakik drágábban dolgoznak, mert van munkájuk. Ősszel-télen durván lehet alkudni, mert örül, ha van munkája. A legtöbb panelban a mosógép abban az ici-pici fürdőben van, elfér. :) A konyha mégkisebb, azt felejtsd el! Érdemes már szigetelt panelt venni, ahol már látjátok a hatását, meg az tutira egy jobb/igényesebb lakóközösség. Ha készpénzre terveztek venni, akkor az nagyon nagy for arra, h alkudjatok! Nagyon nézzétek meg a lakás tájolását is, meg a közvetlen szomszédokat is!
2013. ápr. 22. 13:35
Mi most is panelban lakunk, sajnos igen, elég kicsi pl. a fürdőszoba, de nekünk is ott van a mosógép, nem nagyon fér el máshol. Ilyen felújításokra kivitelező cégektől kérhettek árajánlatokat, azért elméletileg nem kell fizetni semmit, de egy rutinosabb cég már m2 alapján tud neked egy kb. árat mondani a felújításra.
30. jujujo (válaszként erre: 29. - Vicuska85)
2013. ápr. 22. 13:27

Remélem :)

De elég sok olyan lakást árulnak, amin látszik, hogy fel kéne újítani és oda is írják állapotához.

Én pl azt se tudom, hogy a fürdő felújítása mennyi? Csempe leszedés, új feltétele, új kád, új mosdó. :S

És én sajnálnám betenni azokba az ici-pici fürdőszobákba a drága mosógépet. Az a rengeteg pára nagyon nem tesz neki jót, meg még a maradék forgásnyi helyet is elveszi. :( Felültöltős, tehát még konyhába se lehet besummasztani.


Nagyon furcsa lesz ebből a nagyon tágas, nagy lakásból beköltözni egy fele ekkorába :( És azt se tudom, hogy fogunk elférni :S

2013. ápr. 22. 13:23
Nem mindenhol vannak turpisságok, nagyon jó állapotú lakásokat is lehet találni jó áron. Szerintem ha megnézitek a lakásokat, egy idő után már ti is fel tudjátok mérni, hogy kb. mi lehet probléma...
28. jujujo (válaszként erre: 26. - Be749d73f9)
2013. ápr. 22. 13:06

Gondolom, azért ez szembetűnő, ha ennyire durva állapotban van egy lakás. Vagy csak reménykedek.

HA idővel derülnek ki turpiszságok, azokat költségben hogy kell elképzelni? Csak egy közelítő érték is jó problémánként.

27. era06 (válaszként erre: 25. - Jujujo)
2013. ápr. 22. 13:05
Durva állapotban lévő lakást akarsz látni, akkor ajánlom az egyik szomszédomat. Még a falat is csiszolhatod 3 nap, hogy a koszréteg lejöjjön.
26. be749d73f9 (válaszként erre: 25. - Jujujo)
2013. ápr. 22. 13:00
Akármennyire!!! Amennyire az előző lakók esetleg lelakták. :(
25. jujujo
2013. ápr. 22. 12:58

Annyi kérdésem lenne, hogy aki belefutott, annak mennyibe került a javítás? Vagy mit is takart ez? Pl.: áramvezetékek áthúzása X Ft

Csak ha véletlen kifogunk egy ilyet, akkor nagyságrendben mire kell gondolni? Mennyire lehet durva állapotban egy lakás (költségileg)?

2013. ápr. 22. 12:56
Az én párom építőipari kivitelező cégnél dolgozik, mi meg pont ezt a részét fedjük le a területnek. De szerintem ha már a gépészetről tudnak ők véleményt alkotni, akkor már nagyon jó a helyzet. A paneloknál attól függ, hogy mikor épültek, és melyik építési rendszerben, mert pl. az alagút zsalus épületeknél 1 fal kivételével az összes bontható, a többinél a tartófalak kivételével minden bontható elméletileg.
23. jujujo (válaszként erre: 19. - Vicuska85)
2013. ápr. 22. 12:56
Mi még nagyon az elején vagyunk, eddig neten nézelődtünk, személyesen még egy lakást se néztünk meg, de ezt jó tudni.
22. jujujo (válaszként erre: 20. - Era06)
2013. ápr. 22. 12:56
Értem, de falat is el lehet tüntetni?
21. be749d73f9 (válaszként erre: 1. - Jujujo)
2013. ápr. 22. 12:54

Nálunk a legnagyobb gond a lakókkal van!! Vagyis a tizenévesekkel. Csavarognak bandákban egész nap, úgy élnek, mintha tanyán lennének!! Olyan hanggal vannak éjjel-nappal, h már nem egyszer rájuk szóltak (én is) mert pl. kisgyereket altatni úgy, h az ajtód előtt ajnároznak este 10-kor, nem éppen megnyugvással tölt el... meg szemetelnek, úgy néz ki tőlük a lépcsőház, h csak le kéne...nem mondom, mit csinálni...

Az ilyen dolgokat meg nem biztos, h előre ki tudjátok deríteni..

A penész a másik dolog, ami kiborít! Frankó műanyag nyílászárók lettek cserélve, mielőtt idejöttünk, van is penész rendesen, ami két kisgyerek mellett elég kiakasztó dolog...meg egyébként is...

Állatok, a fentebb említettek mellett nincsenek...

de ezek éppen elég indokok ahhoz, h amilyen hamar csak tudunk, pattanjunk innen. Jelzem, mi is albérletben vagyunk csak, így talán könnyebb lesz...

20. era06 (válaszként erre: 17. - Jujujo)
2013. ápr. 22. 12:54
van aki a hallból csinál konyhát, (a nagyszoba előtt van) a konyhából pedig gyerekszobát
19. Vicuska85 (válaszként erre: 14. - Jujujo)
2013. ápr. 22. 12:53
Köszönöm, ránk fér. Elméletileg kötelező energetikai tanúsítványt csináltatni az eladónak a lakásra, de mi még egy olyannal sem találkoztunk, ahol ezt már megcsináltatták volna. Úgy tudom, hogy ez olyan 15-20 ezer forint körüli áron készül, és az eladó dolga, hogy adásvételkor ez készen legyen.
18. jujujo (válaszként erre: 16. - Spiritus)
2013. ápr. 22. 12:51
Kérdés, hogy ha magammal viszek egy ilyen szakembert a többi szaki mellett, ez brutál pénz lesz, ha minden lehetséges lakást meg akarunk nézetni. Szerencsére apum, és Párom apuja is szakember, így lefedik ketten a gáz, víz, áram dolgokat, de az épületet "technikailag" nézni, abban nem hiszem, hogy otthon vannak.
17. jujujo
2013. ápr. 22. 12:50

Abban tudtok esetleg segíteni, hogy átalakításnál lehet-e falakat bontani és ha igen, ehhez milyen engedélyek kellenek?

Barátnőmék olyan panelba költöztek, ahol már az előző lakó kiszedett 2 falat (lényegében a zárt szobát nyitottá tette amolyan előszoba-nappali szerűségnek). Tehát elvileg van erre mód.

16. Spiritus (válaszként erre: 12. - Vicuska85)
2013. ápr. 22. 12:47
Ebbe mi is belenyúltunk...sok minden szarul volt megcsinálva és bontani kellett....bár azt hiszem akkor is jó döntés volt!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook