Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Terhesből-meddő fórum

Terhesből-meddő (beszélgetős fórum)


1 2 3
79. bolygó hollandi (válaszként erre: 78. - Zsuliett5)
2013. máj. 9. 15:06

Neki attól még lehet saját gyereke... Ne haragudj,de ez kijött belőlem!

Megértem,hogy ez mennyire fájhat,de vagy téged szeret és így is melletted,mellettetek marad,vagy gyereket akar,és akkor továbbáll.

Én úgy vállaltam a lekötést,hogy az orvos többször elmondta,hogy mi van ha... 5-10-15 év múlva már nem lesz férjem,másik kapcsolatom lesz,amiből szeretnék gyereket. Nem vállaltam! Az én egészségem többet ér,mint egy olyan terhesség,amit talán nem is leszek képes kihordani. Akármennyire is megveszek az adott pasiért....

78. zsuliett5 (válaszként erre: 78. - Niar)
2013. máj. 9. 08:55

Szia minden esetben ot van az a ha .............. de igen is én meg kaptam azt a lehetőséget az orvosomtól a 3 . császár után hogy nem kötött el tehát ha nem kötnek el valakit ?! Miért is ? MERT ESÉLYT KAP EGY ÚJABB TERHESSÉGRE , NEM PEDIG AZÉRT HOGY VESZÉLYEZTESSÉK AZ ÉLETÉT EGY ÚJABB TERHESSÉGGEL ha akkor ugy látták hogy a 3 . császár már élet veszélyes lehet akkor miért nem kötött el akár az akaratom ellenére is ? ! TÉNY ÉS VALÓ HOGY ÉN VÁLLALTAM BE A 4 . CSÁSZÁR lehetőségét mert hisz mért is ne ?! ez a 4 . vágás nem volt veszélyes TÚLÉLTEM MINDEN KOMPLIKÁCIÓ NÉLKÜL itt az volt a gond azért kellet fel nyitni mert baj volt a hasüregben vér volt az orvosok nemtörődömsége miatt !!! viszont az 5. vágás ha most nem kellett volna el kötniük igen lehet hogy veszélyes lett volna de azt mondom hogy nem veszélyesebb mint ahogyan most veszélybe sodortak az orvosak azzal hogy nem vették időben észre a méhen kívüli babát is !! Mindenkinek szüvenyír joga hogy mennyi gyereket szül sokan ezért bántanak mert hogy miért siratom hisz van már 3 fiam IGEN NEKEM VAN 3 FIAM DE A PÁROMNAK NINCS 1 SAJÁT GYEREKE SEM ÉS MOSTMÁR NEM IS LEHET * [link] *

nézd meg ezt a videót :( én csak azt sajnálom hogy pont ő aki meg érdemelné ezt az érzést őt fosztották meg ezektől az élményektől HOLOTT IGEN Ő TÉNYLEG MEG ÉRDEMELNÉ HOGY EZEKET ÁT ÉLHESSE VELÜNK EGYÜTT :(

2013. ápr. 23. 11:37

Kár hogy ennyire elszabadultak az indulatok, a sok ide-oda pattogtatott érv között meg elveszett a lényeg. :(

Én azt hiszem ezt innentől fogva nem olvasom tovább mert nincs értelme, rég elveszett a lényeg.

Az hogy ki kivel vitázik azon hogy hány gyerek meg ki az önző nem érdekel,--és semmi köze az eredeti témához-- akit viszont csak az éltet hogy szítsa a lángot és hergelje a jónépet annak további jó szórakozást.

P.S. A fórumindítót nagyon sajnálom....:(

2013. ápr. 23. 11:35

ha vissza kapom az előző zárómat is több dolog egyértelművé és láthatóvá válik de mivel azt nem kaptam vissza :( azt el vették a mentősök mikor este vissza vittek és nem is kaptam vissza 1 hét múlva megyünk a szövet tan eredményéért rá kérdezek HOL VAN !!!! Onnantól kezdve okosabb leszek én is és a jogász is akivel beszéltünk erről már :( Így hogy csak a műtétről szóló záró van a kezembe így semmi esélyünk ha továbbra is vissza tartják a korábbi zárómat ITT MOST MEG ESKÜSÖM NEKTEK HA PERT IS NYERNÉNK AKÁR KÁRTÉRÍTÉST IS akármennyi forintról is szóljon az FEL AJÁNLANÁM akár egy nevelő otthonnak stb . nem az miatt tenném meg azt a lépést hogy ezzel legyek akár egy forinttal is gazdagabb !! ha már fel esküdtek az orvosok arra hogy életeket mentsenek és ne pedig bónusznén azt el szúrják MERT IGENIS ELSZÚRTÁK !!! Azzal hogy figyelmetlenek voltak .. GONDOLJATOK BELE HA ÉN BE VESZEK EGY FÁJDALOM CSILLAPÍTÓT SOHA NEM ÉBREDTEM VOLNA FÖL TÖBBET MERT EL VÉREZTEM VOLNA !!! Holott

UGYAN AZON A NAPON MÉG DÉLELŐTT KÓRHÁZBAN VOLTAM ÉS SEMMIT NEM LÁTTAK a méhen belüli szabálytalan petezsákon kívül ??!! Bocsi pedig már akkor is ott volt az a 3 cm - es ki emberke :(

2013. ápr. 23. 11:18

Zsuliett: mit szándékozol tenni?

Perre viszed a dolgot? Vagy hagyod annyiban és megpróbálod elfogadni és feldolgozni?

2013. ápr. 23. 11:17
miért nem lehet innen ki tiltani a nem kívánatos kommenteket személyeket ? :(
73. zsuliett5 (válaszként erre: 71. - Mazsinka)
2013. ápr. 23. 11:15
a mondattól sem és tőled sem várok már el semmit mert hisz kértelek hogy akadj le rólam ha csak a szurkálás céljából vagy itt akkor meg főleg !!!
72. bolygó hollandi (válaszként erre: 71. - Mazsinka)
2013. ápr. 23. 11:14

Bocsi!Tudom,hogy nem nekem szól:

Talán több hasonló esetet,amik segíthetnek feldolgozni azt a szörnyűséget,amin keresztülment?

71. Mazsinka (válaszként erre: 68. - Zsuliett5)
2013. ápr. 23. 11:13
Igen, leírtuk már egy párszor, hogy milyen gáz az egészségügy, mégis mit vársz még ettől a mondattól?
70. zsuliett5 (válaszként erre: 66. - 9e315ae72e)
2013. ápr. 23. 11:10
én sem rossz indulatból emeltem ki az a mondatot csak mivel van egy olyan valaki aki velem velünk nem ért egyet be előztem még ő rá nem tupíroz a sajnáltatás szóra :(
69. bolygó hollandi (válaszként erre: 63. - Mézgapaula)
2013. ápr. 23. 11:10

Én nem úgy élem ezt meg,hogy bármi különlegeset csináltunk volna végig. Történnek az életben dolgok,amiket vagy elfogad egy ember,vagy nem. Vagy beleépíti a mindennapjaiba,és küzd,vagy nem. Én nem tartom magam csodabogárnak,mert ezeken mentem keresztül. Szerintem a nők nagy többsége átél hasonló helyzeteket. Viszont nagyon önző módon megfutaomdtam egy újabb baba lehetősége elől. Mert féltem a műtéttől. aminek alapja is van,amit nem részleteztem :)

Nem tudom,hogy mit tettem volna akkor,ha nem gondolkodtam volna a sterilizáción és a műtőasztalon közlik velem,hogy vége,ennyi volt!

Lehetne gyereke...,hogyan? Mesterséges megtermékenyítéssel valószínű mostmár. Ki finanszírozza? Mert ugye az állam támodatja,ha valaki az új kapcsolatából szeretne gyereket,de a gyógyszeres kezelést nem,ami ezzel jár. Lehet,hogy eltudnak tartani még 1 vagy 2 gyereket,de vajon van felesleges milliójuk,hogy egyáltalán gyerekük lehessen?

68. zsuliett5 (válaszként erre: 65. - Mazsinka)
2013. ápr. 23. 11:07

DE KUKKANTSÁL CSAK FÖL A FÓRUM CÍMÉRE !!

(Terhesből-meddő) nő én erre fektettem a hangsút amig te elnem kedted ki hegyezni hogy én viszont már anya vagyok és hogy akkor ez miért is fáj nekem ? :( BOCSI ÉN CSAK SZÓBAN VÉDEKEZTEM ! IGEN ANYA VAGYOK és szerettem volna még egyszer az lenni !!!!

67. megi04 (válaszként erre: 59. - Zsuliett5)
2013. ápr. 23. 11:04

Ne kérd,hogy ilyenbe belegondoljon,mert az agyi kapacitása,ezt lehetetlenné teszi.Hagyd rá..Isten,ennyi észt adott neki..nem tehet róla a csórikám.

Sokan megértettünk téged.Vakynak igaza van.Ha nem megy egyedül,kérj segítséget,hogy feldolgozhasd!

66. 9e315ae72e (válaszként erre: 62. - Zsuliett5)
2013. ápr. 23. 11:03

Na valamit nagyon félreértettél...vagy én értettem félre :(

Nem mondtam,hogy SAJNÁLTATOD magad,vagy bárkit is..

Sőt! Csak segítő szándékkal írtam,hogy érthető,amit érzel ! Én nem voltam soha ilyen helyzetben,nem is szeretnék,de megérteni megértelek.És sajnállak a dolog miatt.

Ezért kívántam mielőbbi felépülést és örömöket az életben!!

/bocs,ha félreérthetően fogalmaztam../

65. Mazsinka (válaszként erre: 59. - Zsuliett5)
2013. ápr. 23. 11:01

"GONDOLJ BELE HA VALAKI EZT AZ ELSŐ TERHESSÉGÉVEL ÉLI MEG !!!! Nem azért indítottam el ezt a fórumot mert 4. gyereket szeretnénk ."


Azért a kettőt nagyon nem kellene összehasonlítani. Akinek első terhességnél csinálják, az tényleg nem lehet anya, te viszont az vagy.

64. Mazsinka (válaszként erre: 61. - Megi04)
2013. ápr. 23. 10:59
:D
63. mézgapaula (válaszként erre: 60. - Bolygó hollandi)
2013. ápr. 23. 10:57

Ez nem semmi, amin keresztülmentetek, le a kalappal! Ezért is mondom, hogy aki nagyon akar valamit, az képes megküzdeni érte.

Zsüliették, ha nagyon akarják, lehet gyerekük. Az én olvasatomban nem azt mondták neki, hogy nem lehet gyereke, hanem azt, hogy nagyon nem javasolják a méhe állapota miatt.

Az élet gördít akadályokat és nem szabad mindig csak másokat hibáztatni.

62. zsuliett5 (válaszként erre: 58. - 9e315ae72e)
2013. ápr. 23. 10:56
köszi szépen ! Tényleg nem azért hogymost akár ez sajnáltatásnak tünk ? ! :( hát nagyon sajnálom mert nem ez volt a szándékom csak ezt a történetet osztottam meg veletek mert egyszerűen nem tudom se fel dolgozni sem el hinni hogy akár én mint élő példa :( vagy akár egy másik kismama be megy a korhába mert ........ nem vesznek észre egy életveszélyes helyzetet és ez okból meddő nőként jön ki onnan ??? !!!! ez NONSZENSZ :/ HIHETETLEN ÉS FELHÁBORÍTÓ !!
61. megi04 (válaszként erre: 33. - Mazsinka)
2013. ápr. 23. 10:50
Hozzád miért kellene erősítés?Nem értem..Én elég jól elvagyok az elme roggyantakkal...Csak van amelyiket tisztelem,és van,amelyiket nem..Na,te nem az első kategóriás vagy..
60. bolygó hollandi (válaszként erre: 52. - Mézgapaula)
2013. ápr. 23. 10:50

Bizony nem tréfa...

Az első gyerekemnél a 32. héten kiderült a terhességi toxémia. A 37. héttől kórházban voltam. Túlhordtam a babát. Az utolsó hetekben már 2 féle vérnyomáscsökkentőt kaptam, max dózisban. De megérte!

A másodiknál a 18. héten kiderült,hogy cukros vagyok. Kb 4 hétig diétáztam,de a cukrom csak emelkedett,pedig mindent betartottam! Onnantól kezdve az orvosom nem vállalt,irány másik doki,másik város,másk kórház és az inzulin. A fiam 37 hét 3 napra született. Aztán 5 napos korában kiderült,hogy szívbeteg. 2 nagy lyuk volt a szívén,több apró lyuk az artériáján. Mire a pici lyukak begyógyultak, észrevették a tüdőverőér szűkületét. 7 hónaposan vesemedence gyulladással kórházba került,8 hónaposan bronchitisszel voltunk 2 hétig kórházban. Pont arra az időre kaptam időpontot a vesefestéses vizsgálatra. Ja, 4 hét antibiotikus kúra alatt lett 40 fokos láza a gyereknek. Nem elég,hogy a szíve miatt hetente,kéthetente,havonta hortam kardiológushoz,másfél éves koráig még a veséjével is hordtam. Majdnem ráment a bal veséje. Azóta kiderült a gyerekemről,hogy ADHD-s. (hiperaktív,figyelemzavarral..) A harmadik babánál már koraterhességtől kezdve erős hasi fájdalmaim voltak. Sokat voltam kórházban,de nem találtak semmit. Már röhögtek rajtam,mondván szimulálok. A terhesség közben kiderült,hogy ismét cukros vagyok. Mivel eleve féltem a cukortól,(diétáztam már a terhességem előtt is nagy túlsúly miatt)nem akartam,hogy megismétlődjön az inzulinos procedúra. Szerencsére azt megúsztam. De újból előjött a magas vérnyomás. 37. hét első napján műtöttek,rossz CTG eredmény miatt. Akkor döntöttem a lekötés mellett. Önzésből! Féltem az újabb kórházi befekvésektől,az újabb műtéttől. A műtőasztalon voltam már,amikor aláírtam a papírt. Műtét közben félhangosan jegyezte meg a doki a másik orvosnak,hogy most már megérti,mert fél! mm vékony volt a méhfalam a császárok helyén. Nem biztos,hogy még 3 hétig baj nélkül tudtam volna viselni a terhességet... 2 naposan a pici beszürkült. Rettegtem,hogy megismétlődik,ami a bátyjával. nála is találtak egy pici lyukat. Aztán elkezdett hányni,először sárgát,majd zöldet... 1 hetesen a Cerny vitte fel Pestre az I.sz. gyereksebészeti klinikára. Azonnal megműtötték. Még 1 nap és nincs gyerekem. Fordított helyzetben fejlődtek ki a belei,emiatt kapott bélcsavarodást. Szerencsére azóta gyönyörűen fejlődnek a gyerekeim,imádom őket. És akármilyen nehéz várandósságok voltak,így utólag visszagondolva nem is tudom,hogy hogy volt erőm végig csinálni,de újra belevágnék. Ezt csak azért írtam le,mert minden ember más! Minden nő más. Van aki megretten egy nehezebben indult terhességtől és inkább elveteti (az én olvasatomban megöli,de ez most nem ide tartozik) a gyereket. Más meg fájdalmasan éli meg,hogy nem lehet több gyereke. Viszont mindenki úgy cselekszik,ahogy neki a legjobb az adott esetben.

59. zsuliett5 (válaszként erre: 54. - Mazsinka)
2013. ápr. 23. 10:50
komolyan mondom hogy ......... csak fogom a fejem és nem értelek !!!!!!!!!!! bosszantasz még te is .. azzal hogy ki mennyi gyereket vállalhatna be ??????????? AMENNYIT BÍR !! GONDOLOD HA NEM ÉREZTEM VOLNA LELKIEKBEN , FIZIKAILAG ,ANYAGILAG AZT A BIZTONSÁGOT HOGY BE VÁLLALHASSUNK EGY KÖZÖS BABÁT bocs csúnyán fogalmazok: SZÉT RAKTAM VOLNA A LÁBAM NEKI ?????? nagyon szépen kérlek MOST hagyd abba INKÁBB TARTSD MEG A VÉLEMÉNYED mert itt nem csak az én történetemen lehetne a hangsúly !!! GONDOLJ BELE HA VALAKI EZT AZ ELSŐ TERHESSÉGÉVEL ÉLI MEG !!!! Nem azért indítottam el ezt a fórumot mert 4. gyereket szeretnénk . Hanem mert TERHESEN MENTEM BE A KÓRHÁZBA ÉS az orvosok hanyagsága miatt MEDDŐ NŐ KÉNT JÖTTEM KI ONNAN !!!! ugye meg érted hogy nincs tovább idegzetem olvasni az értetlenségedet :( és most én kérek bocsánatot ha meg bántottalak volna :/
2013. ápr. 23. 10:49

Szerintem a dolog nagyon egyszerű:

Zsuliett: Sajnálod a babákat,oké.Sajnálod magadat is,mert nem TE döntöttél,hanem az orvosok arról,hogy meddő leszel..a párodnak még nincs gyereke és úgy néz ki,nem is lesz.Ezért sajnálod őt is.Mindez érthető.

Mi sajnálunk téged,mert mindez megtörtét veled.Ki-ki mást lát a dologban,én elsősorban 2 elvesztett kicsit gyászolnám,majd a páromat sajnálnám,és végül magamat..de nem vagyunk egyformák.

Tök mindegy,kinek hanyadik gyereke és ki kinek szülne vagy nem szülne,ki hogy döntött a meddőségről vagy nem is döntött,és döntöttek helyette..

Mindenki másként látja,mert mindenki más,nem jobb vagy rosszabb itt senki senkinél..csak megvan a saját nézőpontja,amit igyekszik minél nagyobb vehemenciával osztogatni:)

Szerintem egy a lényeg:az orvosok hibáztak-valószínűleg,sajnos a helyzeten javítani nem lehet,meg kell próbálni elfogadni,feldolgozni,meggyászolni..

A peren én is gondolkodnék,de annak előnye és hátránya már más téma.

Zsuliett:idővel feldolgozod majd,remélem,és örömödet leled az életben,a meglévő gyerekeidben,nem teszi tönkre ez a dolog az életed hátralevő részét. Ne szégyellj segítséget kérni,és fogadd el,ha felajánlják :)

Szurkolok neked/nektek :))

57. Mazsinka (válaszként erre: 56. - Mézgapaula)
2013. ápr. 23. 10:42
Szerintem terhesség előtt kellett volna leülni az orvossal megbeszélni, hogy akkor milyen kockázatokra számíthat, mit ajánl, mit nem, mik a kilátásai, és annak fényében tervezni vagy nem tervezni következő porontyot. 3 császár után ez a minimum.
56. mézgapaula (válaszként erre: 53. - Zsuliett5)
2013. ápr. 23. 10:40

Az előbb azt írtad, hogy a zárójelentésben az áll, hogy a 2 petevezetődet távolították el. Ha a petefészkeket is kivették, akkor kell hogy kapj valamilyen hormonpótló kezelést.

A méhedet is felnyitották most vagy csak a hasfaladat? Nagyon nem mindegy! Ha hajlamos vagy a sérvre, azt tudják kezelni.

Ha gondolod, küldd el a zárójelentést privátban, szívesen segítek értelmezni. De legjobb lenne, ha megbeszélnéd az orvossal, szépen leülve, indulatoktól, vádaskodástól mentesen, hogy most akkor mi is van.

55. zsuliett5 (válaszként erre: 50. - Mazsinka)
2013. ápr. 23. 10:39
végül is igazad van !!!!! nem nem az anyaságtól fosztottak nem ATTÓL FOSZTOTTAK MEG HOGY BÁRMIKOR MIKOR MI ÚGY GONDOLTUK VOLNA ÚJBÓL ANYA LEHESSEK és egy olyan embernek adjak a kezébe egy olyan csoda dolgot ami nekem már 3 x megadatott, de neki még 1xsem !!!!
2013. ápr. 23. 10:38

Szerintem itt az a történet, hogy apuka akart saját gyereket, és anyagiakat, első 3 gyereket, kockázatokat figyelmen kívül hagyva beleugrottak az egészbe. Az is anya és apa, aki örökbefogadott gyereket nevel, nem saját gyerektől lesz valaki jó szülő, hanem a szeretettől és törődéstől, amit a fórumindító 3 fián is bőven lehetne gyakorolni.


Ettől függetlenül megértem, hogy ki van bukva az orvos figyelmetlenségén, csak számomra túl nagy hangsúly van fektetve az újra, és úgy érzem, a régi, a meglévő nem is annyira érdekes, mint kellene, hogy legyen.

53. zsuliett5 (válaszként erre: 48. - Mézgapaula)
2013. ápr. 23. 10:34
EZT AZ OVOSOK DÖNTÖTTÉK EL MŰTÉK KÖZBEN :( HOGY mivel már volt 3 császárom és muszályból felnyitottak megint ez ugye már 4 vágás lett ők ugy látták "gondolták" hogy nem lenne képes a hasfalam több meg terhelésre ezért le vették mind 2 petefészket hogy még csak véletlenül se legyen semmi kockázat egy újabb terhességgel az egyiket minden képen le vették volna arról tudtam !!! hisz a műtét előtt kommunikáltam még velük de a másikról nem volt szó hogy azt is le veszik márpedig a zárójelentésben az áll hogy mindkettőt eltávolítottuk :/
52. mézgapaula (válaszként erre: 47. - Bolygó hollandi)
2013. ápr. 23. 10:28
Valszín akkor én vagyok nagyon önző. Én úgy vagyok vele, hogy lehet, hogy később elgondolkodnék a meddőségen ("leesne"), de a műtét után örülnék, hogy élek. Nekem csak egy egyszerű (nagyon korai) inkomplett vetélésem volt, de annyira rosszul voltam már napok óta, hogy szinte könyörögtem a műtétért. És eszembe jutott az is, hogy bizony nem tréfadolog egy terhesség.
51. zsuliett5 (válaszként erre: 46. - Mazsinka)
2013. ápr. 23. 10:27

mért fáj az neked hogy mi 4 gyereket szerettünk volna ??????????? te finanszíroznád ? SZERINTEM NEM !!!!!!!!!!! A páromnak nincs saját gyereke SZERETTEM VOLNA MEG ADNI NEKI EZT AZ ÉLMÉNYT EZT AZ ÉRZÉST AMI azokkal a csodálatos pillanatokkal jár amit ......igen igazad van nekem van már 3 fiam de ........ mi lett volna ha most ők lányok lesznek ami nem kívánság műsörként működik tudom de Tudod mit mondok neked , amig az első vetélésem után 1 évig próbálkoztunk fel merűlt a lombik lehetősége is de .. ugye az is két embertől függ ha neki lett volna olyan problémája ami ezt nem tette lehetővé tovább is léphetünk azaz az örökbe fogadás felé mivel ő is egy örökbe fogadott gyerek volt NEKI EZÉRT IS FONTOS LETT VOLNA EGY SAJÁT BABA mert őt el dobták

MINT EGY MEG UNT KIS JÁTÉKOT :( valahol neki ez lelkiekben is fontos lett volna mint "majdnem minden egészséges felnőttnek " a szülővé válás LEHETŐSÉGE !! :(

50. Mazsinka (válaszként erre: 49. - Bolygó hollandi)
2013. ápr. 23. 10:23
Nyilván senki sem szeretne ilyenben részesülni tudtán, akaratán kívül. De én sosem mondanám azt magamról 3 gyerek mellett, hogy megfosztottak az anyaságtól. Nem attól fosztották meg, hisz már anya.
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook