Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam dec. 2-án tölti a 3. életévét, de szeptembertől mennék vissza dolgozni, ha felveszik bölcsibe akkor decemberben átkerülhet az oviba? fórum

Kisfiam dec. 2-án tölti a 3. életévét, de szeptembertől mennék vissza dolgozni, ha felveszik bölcsibe akkor decemberben átkerülhet az oviba? (tudásbázis kérdés)


2013. ápr. 22. 11:06

Igazatok van. Kezdi akkor a bölcsit szeptemberbe és majd jövőre az óvodát. Bár már szobatiszta de én is úgy látom jobbnak ha bölcsis előtte 1 évig. Mert úgy halottam hogy nagy elvárások vannak az óvodába, így a bölcsödébe mindent megtananul, de mostmár utána kérdezek hogy itt nálunk hogyan működik.

Köszönöm a válaszokat :)

2013. ápr. 22. 10:54

Ha 2.5 évesen kezdi a bölcsit, akkor szerintem érdemes inkább egész tanévben bölcsibe járatni és majd jövő ősszel ovit kezdeni.

Az óvodai légkör, az elvárások még nem 2.5 évesnek valók, még ha szobatiszta is. Ráadásul a szobatisztaság ilyenkor még annyi minden miatt visszaeshet, ami csak konfliktus forrása egy óvodában. A bölcsikben emellett kisebbek a csoportok, több figyelem jut a gyerekekre.

Ráaádsul ha korosztályos csoportba adod, akkor nagy valószínűséggel amikor nagycsoportos lesz, a csoport nagy része elmegy majd iskolába, ő meg marad... Jobban jár ha 3.5 évesen kezd kiscsoportban. Ha meg vegyes csoport, akkor azt gondold meg, akarod-e hogy a 2.5 éves gyereked 7 évesekkel járjon egy csoportba...

10. youlcsi (válaszként erre: 8. - Youlcsi)
2013. ápr. 22. 10:48
ja, nálunk egyébként 10 kisgyerekből 6 szeptember után tölti a 3-at és mind marad. a Mukival egyszerre kezdett a másik csoportban egy múlt decemberben 3 éves kisfiú. a körzeti oviban nem tudtak neki decembertől helyet biztosítani, messzebb kellett volna vinni, másik oviba. így anyuka úgy döntött, 3 évesen inkább bölcsibe menjen még. könnyebb közösségbe illeszkedni, ahol rajta kívül még 6-8 gyerek van, mintha 20 lenne...
9. youlcsi (válaszként erre: 6. - Kata 1977)
2013. ápr. 22. 10:45

2,5 évesen csak akkor veszik fel, ha van hely és körzetileg is oda tartozó a gyerek. betöltött 3 évesen mindenképpen kell helyet biztosítani valahogyan, valahol.


fontos tudni, hogy az óvoda már oktatási intézmény, még ha be is vesznek évközben betöltött 3 éveseket, a tanév szeptemberben kezdődik, tehát decemberre már egy összeszokott közösségbe kell majd egy kisgyereknek újként beillszkednie.

8. youlcsi (válaszként erre: 2. - KissAlexa)
2013. ápr. 22. 10:43
szia! kisfiam december 14-én lesz 3. még bölcsiben marad 8január óta jár) jövő szeptemberig. simán beirathatod most, illetve amikortól újra munkába állsz... és szvsz jobb dolga lesz még 1 évet bölcsiben, mint oviban legkisebbként.
7. szafaripók (válaszként erre: 1. - KissAlexa)
2013. ápr. 22. 10:41
Inkább oviba irasd rögtön: 2 és fél évesen, szobatisztán felveszik, pláne ha viszel munkáltatói igazolást arról, hogy dolgozol! Az én fiam is így lett ovis...
2013. ápr. 22. 10:39

Mindenhol felveszik 2,5 évesen ha szobatiszta ez új rendelet.

Ha már szobatiszta inkább oviba írasd, mert mire megszokná a társait és a gondozónőket, válthatna is!

5. v.kler (válaszként erre: 2. - KissAlexa)
2013. ápr. 22. 10:36

Szia!

Szerintem ez mindenhol másképpen működik! Pl. nálunk már 2,5 évesen felveszik óvodába is, feltéve ha szobatiszta. szerintem járj utána mindenképpen, hogy nálatok hogy van?

4. KissAlexa (válaszként erre: 3. - *Aja*)
2013. ápr. 22. 10:36
Nem jár most. Szeptembertől szeretném ha elkezdené! Csak nem tudom hogy hogyan működik hogy pár hónapra felveszik vagy decemberig várnunk kell és egyből kezdené az óvodát. De azért azt leírom hogy mi olyan kerületben lakunk ahol nincs váró lista még februárban érdeklődtem és mondták hogy ráérek még beírtni mert 1 hét alatt bírálnak, csak ezt felejtettem el megkérdezni.
2013. ápr. 22. 10:30
Most jár bölcsödébe?
2013. ápr. 22. 10:28
Kisfiam december 2-án tölti a 3. életévét, de szeptembertől mennék vissza dolgozni akkor ez most hogy van? Gondolom biztos felveszik de akkor decemberig bölcsis lesz utána átrakják óvodába?
2013. ápr. 22. 10:27
Be lehet ilyenkor íratni bölcsibe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook