Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyed után szabadság kiváltás fórum

Gyed után szabadság kiváltás (beszélgetős fórum)


8. Bella 13 (válaszként erre: 7. - Bcicus)
2013. ápr. 21. 14:47
Ez azokra vonatkozik, akik 2011 augusztusa után mentek el gyedre. Hidd el, utána néztem a törvénynek, és a munkáltatómnál is ezt mondta a főkönyvelő. Én 2011 márciusban szültem, és a szabijaim fele megy a levesbe.
7. Bcicus (válaszként erre: 5. - Bella 13)
2013. ápr. 21. 13:16
Ez nem igaz ez azokra vonatkozik akik 2011 aug 1 után szültek.
2013. ápr. 21. 11:14

Értem mindent :) Köszönöm a hozzászólásokat.

Szóval ne tegyek semmit, várjak amíg nem jár le a gyes-is, ami még csak júniusban kezdődik. Aztán új munkahely keresés, és utána leszámolás a munkáltatómtól. Ugye jól értem?

5. Bella 13 (válaszként erre: 4. - Gera175)
2013. ápr. 21. 09:21

Felmondhatsz, de akkor magad után kell fizetned a TB-t, amíg nem találsz új munkáltatót, és nem lesz újra munkaviszonyod. Ez akkor sem éri meg szerintem, ha ki is fizetik a szabikat.

Mivel 2011. augusztusa után mentél el gyedre, ezért a szabik fele elveszik. Ilyen törvény van. Sajnos már én is beleestem ebbe. :(

2013. ápr. 21. 09:13

Nem tervezem egyenlőre, hogy vissza megyek dolgozni amíg a kisfiam nem lesz 3 éves. De ehhez a céghez biztosan nem megyek már vissza.

Akkor megoldás lenne ha leszámolnék a cégtől? Akkor ki kell fizetniük a szabikat, nem?

Mi az, hogy a fele szabi elveszik?

2013. ápr. 21. 08:59
a GYES csak akkor jár, a GYED lejárta után, ha 4 óránál nem dolgozol többet. Ha visszamész dolgozni, akkor egyből kiadják a szabit. Ha nem mész vissza dolgozni, és GYES-t igényelsz, a szabit csak akkor kapod meg,amikor visszamész dolgozni. 2012. június óta, megszünt a védelem, ha visszamész dolgozni, de a gyerek nem töltötte be a 3 évet, nyugottan kirughatnak mostmár...
2013. ápr. 21. 07:37
A szabikat csak gyes után lehet kivenni. Ha maradsz annál a cégnél, akkor le kell tölteni, ha nem, akkor egyösszegben kifizetik. És a szabadságok fele elveszik, úgy számolj. Nekem ezt mondta a munkáltatóm.
2013. ápr. 21. 07:20
Júniusban lejár a GYED-em, és elköltözünk másik városba. Ki lehet venni a munkáltatónál a szabikat? Meg lehet igényelni a GYES-t ettől függetlenül is, vagy a kettő együtt nem megy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook