Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a férjem nevére igényelném a taj kártyát, akkor az ő taj kártyájával nem lehet igényelni lombik programot (nekem)? fórum

Ha a férjem nevére igényelném a taj kártyát, akkor az ő taj kártyájával nem lehet igényelni lombik programot (nekem)? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. jan. 3. 01:23
Én 1 éve költöztem ki Németországba a férjemmel.Júniusig fizettem otthon a tb-t. De mivel elkezdtem itt dolgozni részmunkaidőben,kellett fizetnem itt is a tb-t ezért otthon megszüntettem. A párom már tavaly szeptember óta itt dolgozik ezért így neki már tavaly óta megszűnt otthon a tb. Mi már 4 éve próbálkozunk babával. Otthon havonta jártam magán dokihoz és nem vette észre hogy a párommal van a probléma,itt derült ki sajnos hogy kizárólag lombikkal lehet babánk. És ez mellé kiderült hogy otthon tavalyi rákszűrésem P3-as lett de a dokim nem csinált semmit.Ebből lett az hogy szeptemberben kiderült hogy P4 CIN IV eredményem van korai méhnyakrák. Megműtöttek novemberben és ha februárban jók lesznek az eedményeim tavasszal kezdhetjük a lombikot. Én szeretném otthon elkezdeni a lombikprogramot,mert még nem tudok annyira németül és a műtét is elég komplikált volt így. Nehezen értettem mindent németül. Ilyenkor lehet azt a megoldást csinálni szerintetek hogy elkezdem megint otthon fizetni a tb-t? Igazából sajnos az is közrejátszik hogy mivel beteg lettem nem tudtam még összegyűjteni annyi pénzt hogy itt meg tudjuk oldani.És minél előbb szeretnék már babát.Én úgy gondolom hogy otthon 16 éves korom óta dolgoztam,most 35 éves vagyok fizettem már annyi tb-t hogy ne kelljen ez miatt szégyenkeznem. A párom is végig dolgozott amíg otthon voltunk ő 42 éves. Mindkettőnknek van otthon bejelentett lakcíme de úgy hallottam hogy 2 országban egyszerre nem lehet tb-t fizetni. Szerintetek? Tudtok erről valamit esetleg?
2013. ápr. 24. 09:50
koszonom ...
36. szimba
2013. ápr. 24. 08:45
Ha viszont lakóhelyet létesítesz Magyarországon, a romániait pedig megszünteted, akkor áthozhatod a biztosításodat, és a román kassza terhére itt is teljes körű természetbeni ellátásra leszel jogosult. (Ehhez egy E106/S1 jelű nyomtatványt kell hozni a kinti biztosítódtól, arra már adunk TAJ-t is.)
35. szimba
2013. ápr. 24. 08:38
A 6660 forint eü. szolgáltatási járulékot elméletben csak egy évvel azután lehet elkezdeni fizetni, hogy állandó lakóhelyet létesítesz Magyarországon. (A gyakorlatban már hallottam olyanról, hogy azonnal megkötötte a NAV a megállapodást, de elvileg ki kell várni az egy évet.)
34. SzánI. (válaszként erre: 28. - Tothanita1985)
2013. ápr. 23. 19:01

Mindenkinek megvan a saját véleménye és mivel ez egy nyílvános fórum, ne csak kedves szavakat várj mindenre. Lehet másnak más véleménye is nem???


Semmi gond, keresd a megoldásokat. Rosszindulatúság nincs bennem emiatt, csak szerintem ha ott élsz, ott fizetsz adót, ott dolgozol, akkor az "ingyenes" dolgokat nehogy már máshol veszed igénybe. Ennyi.

2013. ápr. 23. 18:13

Tóthanita1985!!!


Ne foglalkozz a rosszindulatú megjegyzésekkel,sajna ez a magyar mentalitás,"ha nekem nincs rá szükségem akkor másé se legyen":)))


A lényeg,csak úgy tudod igénybe venni a támogatott lombikot,ha neked is van érvényes taj számod!Ha van állandó lakcímed akkor tudsz igényelni taj kártyát és havonta 6000 ft.-ot kell fizetni!!!! Szerintem megéri ezt az utat végig járni,így a legolcsóbb!!!!

2013. ápr. 23. 09:30
nem akarok senkit piszkalni a gondjaimmal, csak egy kerdest tettem fel , lehet vagy nem , a hozzaszolasokbol itelve nem lehet , ennyi ...
31. 044d76a529 (válaszként erre: 29. - Regin_a)
2013. ápr. 23. 09:26
Igen ,csak ahhoz itthoni lakhellyel kell rendelkeznie.
30. tothanita1985 (válaszként erre: 29. - Regin_a)
2013. ápr. 23. 09:21
ha itt nalunk lehetne ilyet (forditott helyzetben)engem annyira hidegen hagyna , hogy az adofizetok penzebol ki milyen szolgaltatast vesz igenybe , ameddig nem elolem veszik el a szolgaltatast , addig hasznalja nyugodtam aki akarja...ennyi engem nem zavar / zavarna , mert sem elonyom sem hatranyom nem lenne belole
29. Regin_a (válaszként erre: 28. - Tothanita1985)
2013. ápr. 23. 08:59

Meg ne sértődj, és nem tisztem SzánI-t védeni

de

Mo-gon is elég kemény az eü-i helyzet, várólisták vannak keményebb gyógyitásokhoz is

Ez mind a pénzhiány miatt van

Ezért irta hogy tessék Romániában megcsináltatni, ne a magyar adófizetők pénzéböl

Vagy ha Mo-gon, akkor a teljes árát kifizetni

Semmi köze, hogy nem érez egyet veled, nem érzi át a helyzetet. Nem érzelem kérdése ez.


Igényelsz egy taj kártyát, befizetsz rá havi 6000Ft-ot és igénybe veszel máris pár százezer vagy milliós szolgáltatást

28. tothanita1985 (válaszként erre: 27. - SzánI.)
2013. ápr. 23. 08:45

en nem is ertem , miert van benned ez a rosszindulatusag ... ezen a forumon azok beszelgetnek akik egyuttereznak a masikkal , probalunk segiteni , tanacsot adni a masiknak , nem pedig visszahuzni , becsmerelni a masik embert ...


en teged nem ismerlek, te sem ismersz engem ....

mi nagyon regota szeretnenk kisbabat , megoldasokat keresek, hogy milyen uton-modon lehetseges , mar 6 eve azzal kelek es fekszek , hogy vajon atelhetem az anyasag erzeset , vajon nekem lesz -e valaha kisbabam ....sajnalom , hogy nem erzel egyutt velem / velunk akinek ilyen problemaja , gondja van annak igazan nem hianyzik egy ilyen negativ ember hozzaszolasa , velemenye !!!

27. SzánI. (válaszként erre: 26. - 044d76a529)
2013. ápr. 22. 16:21

Hát hogy náluk mire jogosult, az az ő dolga. Csináltassa ott....


Itt meg majd a mi adónkból???? Ahhaa....

26. 044d76a529 (válaszként erre: 24. - SzánI.)
2013. ápr. 22. 13:54
Náluk jogosult a feleség a férj kártyájának használatára,átruházható,kicsit visszaellett volna olvasni.:)
25. tothanita1985 (válaszként erre: 24. - SzánI.)
2013. ápr. 22. 12:59

jaj de draga vagy , szimpatikus vagy nagyon !!!!!

nem ingyen szerettem volna, fizettem volna magam utan az adot !

24. SzánI. (válaszként erre: 22. - Tothanita1985)
2013. ápr. 21. 17:38

Na szép!!

Ott fizeted az adót, itt meg igénybe vennéd a támogatott lombikprogramot.

Fizesd ki!!!

2013. ápr. 21. 14:56

Társadalombiztosítási szempontból kit tekintünk belföldinek illetve külföldinek?



Belföldinek minősül (társadalombiztosítási szempontból):


• a Magyar Köztársaság területén a lakcímnyilvántartásba bejelentett lakóhellyel rendelkező magyar állampolgárok (A polgár lakóhelye: annak a lakásnak a címe, amelyben a polgár él.

A lakcímbejelentés szempontjából lakásnak tekintendő az az egy vagy több lakóhelyiségből álló épület vagy épületrész, amelyet a polgár életvitelszerűen otthonául használ, továbbá - a külföldön élő

magyar és nem magyar állampolgárok kivételével - az a helyiség, ahol valaki szükségből lakik, vagy

- amennyiben más lakása nincs - megszáll)

• bevándorolt

• letelepedett jogállású személy

• menekültként elismert


Ha ezeket nem elégited ki akkor csak sürgősségi ellátást kapsz Mo-gon

22. tothanita1985 (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2013. ápr. 20. 15:38
mert en mar alkalmazva vagyok , es fizeti utannam a ceg , ket orszagba pedig nem fizethetem !
21. andi6020 (válaszként erre: 18. - Tothanita1985)
2013. ápr. 20. 15:29
Miért nem fizeted te magadnak az eü járulékot?
20. szafaripók (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2013. ápr. 20. 15:04
Jah, ok. Azért nem értettem, mert szívás: itt ilyen nincs...:(
19. andi6020 (válaszként erre: 16. - Globus)
2013. ápr. 20. 15:03
Fogalmam sincs, hogyan lehetséges, vagy, hogy lehetséges-e (szerintem amúgy nem, de ez csak tipp), én csak a kérdését értettem.
18. tothanita1985 (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2013. ápr. 20. 15:03
pontosan igy ertettem , koszonom a pontos megfogalmazast!!!
2013. ápr. 20. 15:02

A TAJ-kártya önmagában nem elegendő az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság bizonyítására, azon kívül egyéb, személyazonosításra alkalmas okirat (pl. személyazonosító igazolvány) felmutatása is szükséges.

Ebből kifolyólag fontos, hogy a TAJ-kártyán szereplő személyazonosító adatok összhangban legyenek a többi személyazonosításra alkalmas okiraton feltüntetett adatokkal.


Blablabla...

[link]

16. globus (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2013. ápr. 20. 15:01
Ilyen talán az önkormányzaton keresztül lehetséges.
15. tothanita1985 (válaszként erre: 11. - Globus)
2013. ápr. 20. 15:01
egy beultest all az allam , de a laboreredmenyeim alapjan csak Magyarorszagon probalkozhatunk, tul kicsi volt az amh szintem amit itt nem fogadtak el!
14. andi6020 (válaszként erre: 13. - Tothanita1985)
2013. ápr. 20. 15:01
olvass vissza
13. tothanita1985 (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2013. ápr. 20. 15:00
te hasznaltad a ferjed tajkartyajat?
12. andi6020 (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2013. ápr. 20. 14:59
Szerintem úgy érti, hogy a férje biztosítása révén jogosult lehet-e ellátásra
11. globus (válaszként erre: 9. - Tothanita1985)
2013. ápr. 20. 14:59

Nálunk nincs ilyen.

Romániában nem jöhet szóba a lombikprogram, saját jogodon?

10. andi6020 (válaszként erre: 7. - Globus)
2013. ápr. 20. 14:58
Ez nálunk így is történt
2013. ápr. 20. 14:58
nalunk Romaniaban , hasznalhatja a ferjunk / felesegunk a betegbiztositasunkat ha peldaul az egyik munkanelkuli , en igy ertettem , sajnalom ha nem voltam vilagos
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook