Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Küzdelem a PCOS és a hajhullás ellen 2. fórum

Küzdelem a PCOS és a hajhullás ellen 2. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Küzdelem a PCOS és a hajhullás ellen 2.

2019. máj. 21. 12:29

Bocs, hogy ezt írom, de amiket leírtál, abból az látszik, hogy nincs peteérésed és így felesleges utogestant szedni, sőt kifejezetten káros. Annak akkor lenne értelme, ha lenne peteérésed és támogatnád vele a progeszteron termelésedet. Így csak meghozod vele a vérzésedet és ennyi. Én is PCOS-es vagyok, ugyanezt csináltam és annyit értem el vele, hogy még több cisztám lett. Semmi értelme utrogestannal meghozni a vérzést.

Az lenne a cél, hogy a diéta+merckformin+mozgás hatására legyen ciklusod.

10. Manikácska (válaszként erre: 9. - Kyna1130)
2013. ápr. 23. 11:11
Nagyon sajnálom! Ha én most akarnék babát, valószínűleg nem is sikerülne. Mindig 25 éves koromra terveztem, addig még van szerencsére 5 évem.
9. kyna1130 (válaszként erre: 1. - Manikácska)
2013. ápr. 22. 16:42
Szia! Én márciusban vesztettem el a babámat, és a tsh-m 4 körül van, és utrogestant szedtem progeszteronpótlásra! Meg is tapadta a babám, de sajnos elment! :((
8. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - Manikácska)
2013. ápr. 20. 19:52
Nem irigyellek, nagyon nehéz lehet együttélni ezekkel a gondokkal. De én szurkolok neked, kitartást! Erős vagy, végig tudod csinálni, mindent le tudsz győzni!
7. zajax90 (válaszként erre: 1. - Manikácska)
2013. ápr. 20. 17:53
Nagyon drukkolok neked,hogy minden téren jól alakuljanak a dolgaid!Kitartás!
2013. ápr. 20. 12:16

Szerintem nagyon jól csinálod!!! Így tovább. Ugyanazok a bajaink. És nekem 2009-ben derült ki 2010 végén megszületett a kisfiam és most várom a kistesót.

Igen lehet velük élni, ha rendesen bevannak állítva a gyógyszereid akkor helyreállnak odabent a dolgok. Nekem autoimmun a pm alulműködésem, de a belgyógyász szerint pl. a jódozott só nem kavar be. Annál inkább a gyógynövények pl. a homeopátiás dolgok is felborították a tsh-mat.

Ügyesen kezedbe veheted az irányítást és ha egyszer babát szeretnél biztos nem okoz gondot a betegséged, mert jól kezelteted és ez a lényeg!

2013. ápr. 20. 11:44
Természetesen nekem is megfordult a fejemben a paleo a sok csodával határos gyógyulásról olvasva, de mivel az általános vélemény az, amit Fille is írt, nem mertem belevégni.
4. Fille (válaszként erre: 2. - Toncsimimi)
2013. ápr. 20. 11:34
pcos-sel és ir-rel tilos a paleo, mert fontos a szénhidrát bevitel, megfelelő iőpontban, megfelelő mennyiségben és megfelelő gyors-lassú arányban.
2013. ápr. 20. 10:06

Gyógynövény is segíthet:

Barátcserje (latin: Vitex Agnus Castus, angol: Chastetree berry, vitex)


A növény termését Európában évszázadok óta alkalmazzák női hormonális problémák orvoslására. Hagyományosan rendszertelen menstruáció kezelésére, a normális menstruációs ciklus visszaállítására és termékenységi problémákra alkalmazták a gyógynövényt, manapság emellett a pre menstruációs szindróma (PMS) kellemetlen tüneteinek enyhítésére is ajánlják.


Mivel a PCOS egyik meghatározó tünete az ovuláció elmaradása és ebből adódóan menstruációs zavarok, a barátcserje hatékony szer lehet a betegség kezelésében.


Laboratóriumi kutatások nem történtek a gyógynövény PCOS-ra gyakorolt hatásának mechanizmusával kapcsolatban, azonban a betegek csoportjaival végzett klinikai kísérletek és tapasztalatok egyértelműen pozitívak a gyógynövény hatékonyságát illetően.


A tapasztalatok szerint a gyógynövény hatására a menstruációs zavarral küzdő nők jelentős részében a menstruáció rendszeressé vált, a ciklus második felében a progeszteron szint emelkedett, valamint, a PCOS-ben szintén gyakran előforduló, emelkedett prolaktin szint csökkent.


A növény hatóanyaga nem tartalmaz hormonokat, feltételezések szerint hatását az agyalapi mirigy működésére gyakorolt hatásán keresztül fejti ki, az LH hormon termelését szabályozva.

2013. ápr. 20. 09:32

Kedves Cikk író!

Esetleg a táplálkozásra nem gondoltál még, mint kiváltó tényező?

Sajnos a glutén és a laktóz könnyen elindít ilyen autoimmun folyamatokat, ami megfelelő táplálkozással könnyen tünetmentessé tehető!

Tapasztalatból beszélek, ezért ajánlom figyelmedbe Szendi Gábor könyveit, ezekben érthetően mindent elmagyaráz az utóbbi évtizedekben elindult robbanás szerű autoimmun folyamatok okairól.

Röviden a megoldás a paleolit táplálkozás! :)

Érdemes a könyvét elolvasni, mindent meg fogsz érteni!

2013. ápr. 20. 09:08
Már az első cikk megírásakor eldöntöttem, hogy a következő konzultáció után megírom a folytatást. Azok, akik olvassák a naplómat, képben vannak, de másokhoz is el szeretném juttatni a történetem folytatását.

Ugrás a teljes írásra: Küzdelem a PCOS és a hajhullás ellen 2.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook